mala_kea

věčný optimista

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42
    • 22.10.2011  13:35
    Freerunner (2011)

Představte si někoho někde, pak někoho dalšího, kdo se naštve a všichni, kdo někde byli, jsou zase v něčem jiném. Nezáživné, stupidní a ani to není tak svižné, jak si tu většina lidí myslí. A že tam je parkour ? Omlouvám se, ale tyhle rádoby parkourové skoky nestojí ani za to, aby je někdo uploadoval na youtube. Za mě totální propadák.

• 15.4.2012  11:38

Bez božského Cage by to byl čistokrevný odpad. Objektivně je to vlastně odpad i s ním, špatně napsaný, tupě zrežírovaný, hloupě odvyprávěný a absolutně bez snahy ze strany tvůrců, ale Cageovi maniakální kreace jsou tak zvráceně geniální, že se jimi prostě nelze nebavit. A to i když je herecky v kómatu nebo na LSD

• 24.3.2012  14:37
    Goon (2011)

Chtělo to více hokeje, méně trapnějších momentů v podání bitek a hlavně bez romantické linie. Celek je složen jakoby ze tří dílů, které spolu nemají takřka nic společného. Pokud by se jednotlivé pasáže hodnotily zvlášť máme tu nadstandartní podívanou. Takhle nám tu zůstává jen lehce nadprůměrná podívaná, které určitě neurazí, ale své místo si určitě nenajde.

• 26.8.2011  16:18
    Hangár 14 (2011)

Revoluční myšlenka stékající po kapkách jako kupa čerstvého kravího trusu. Co si sakra Cultraro myslel, že dokáže ? Postavit před kameru dva vyholené násilníky možná úspěch ovane, pokud však přidáme pár přiblbých týpků pobíhajících sem a tam, dostáváme vlastně příklad fotbalového zápasu, ve kterém hraje pražská Slavie. Nápad jako takový není vůbec špatný - trénink vs realita, jen spadnul do špatných a neumytých rukou. Přes to vše jsem se těšil alespon na ten holčičí fight. Kde nic, tu nic, Beru to jako pohádku a přesný příklad toho, jak se SWAT nechová. Jinak by tam byl odpad.

• 2.9.2011  13:05
    Hanna (2011)

Hanna je divná. Má skvělou premisu, která by zpracovaná někým jiným mohla být zběsilou akčňárnou nebo psychologickým dramatem nebo mrazivým thrillerem a kdoví čím ještě. Bohužel zůstává zaseknutá, jak už zde někdo vtipně poznamenal, na půl cesty mezi artem a nízkorozpočtovým béčkem. A proto, navzdory neutuchající snaze Saoirse Ronan vzbuzovat v divákovi zájem o její postavu, o její osud a minulost, opakuju, že Hanna je divná. A dost.Všeho tu trochu zkrátka prostě chybí.

• 20.3.2011  18:09

Celkem slušně syrovou atmosféru středověkého období "černé smrti" sráží nenápaditá režie a sázka na laciné digitální triky a efekty (kluci z české UPP, kde efekty vznikaly, se tentokrát skutečně příliš nevytáhli, místy to připomíná počítačové hry z 90.let). Nicholas Cage sice utlumil svoje "ruské" herectví a svojí oblíbenou, patetickou mimiku celkem drží na uzdě, ale jeho postava dostává k svému vývoji tak malý prostor, že je divákovi jeho osud až do hořkého konce víceméně ukradený. Nebýt dobře ztvárněného moru, který jinak celkem předvídatelnému a plytkému snímku dodává temnou a místy i celkem hutnou atmosféru, nestál by ten film ani za těch 50%.

• 30.9.2011  13:44
    Ironclad (2011)

Vynikající historický akční film, zasazený do dob vrcholného středověku, se špetkou historického propojení, ale především výborných syrových a adekvátně brutálních scén. Pár chlapů bránících hrad ještě není nic extra, když se k tomu však přidá pár chlapů bránících hrad, co navíc umí máchat mečem a Kate Mara, má volba je poměrně jasná. Žádné zbytečné okecávačky a srdceryvné dialogy, 2 hodiny solidní akce, bláta a usekanách končetin .... správně zamíchaných a nakořeněných .... jsem spokojen.

• 6.4.2012  16:12
    J. Edgar (2011)

Přijde mi že jde Clint Eastwood režisérsky stále více do kopru. J. Edgar měla být životopisná laskomina, která díky jménu režiséra i hlavního představitele měla dosahovat na ty nejvyšší mety a Oscary jí neměli být vůbec vzdálené. Opak je ale pravdou J. Egar je strašně strohý, umělý, bez emocí a ani výkon Leonarda DiCapria není nikterak úžasný. Po velmi unylém začátku začal příběh s postupem FBI k moci nabírat obrátky, ale opět sentimentální konec, kdy mě tlachání DiCapria s Hammerem pod tunou důchodcovského make-upu poměrně štvalo. Alespoň vím, že Edgar Hoover byl velmi zajímavá osobnost a bez něj by FBI nebyla tím čím je nyní.

• 6.6.2012  18:14
    Jeden den (2011)

Vcelku příjemný romantický film, který stoprocentně musel fungovat na papíře. To, jak se ho podařilo adaptovat na filmové plátno, to ať posoudí čtenáři předlohy. Já mohu jen říct, že jsem byl překvapen výkonem Anne Hathaway, které jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Naopak Jim Sturgess, řekl bych, byl lehce nahraditelný někým jiným. A režie byla trochu suchá. V žánru romantickém však perfektní zpestření.

• 19.2.2012  19:39

Tak nám pan režisér při tom šperkování dialogů a práci s kvantem vynikajících a přitom neokoukaných herců nějak zapomněl na diváky. Nepovažuju se za nějak hloupého nebo omezeného, ale tohle jsem prostě 90 procent stopáže nepobíral a po většinu času se bohužel i dosti nudil. Zoufale nepřehledné a zřejmě je to pro vyšší intelektuální kapacity, než jsem já.

• 16.1.2012  17:22

Příklad přesně průměrného filmu. Nikdo si na nic nehraje, nikdo nepřehrává a hlavně nikdo nečeká superextrabombastické vtípky, u kterých se vám bude bránice klepat jako o život. Všechen ten humor je už hodně suchý a vyšumělý, ale pořád vás udrží v takové té domáci pohodě. Vypněte mozek, rozdělejte brambůrky a hurá do toho.

• 21.5.2011  21:13

Caruso má rozhodně světlejší okamžiky své tvorby. Tahle spleť čísel, světelných rukách a romantická zápletka zanechá v divákovi pocit, že už něco takového viděl, jen ty obličeje byly asi jiné. Sebeukájení už má Caruso dost, měl by točit něco pro diváky. A Timothy ? Dalo by se říct, třešnička na dortu. Bohužel, obsahovala více, než jednu pecku. A kousat na čtyřikrát se mi jí nechce. Škoda promrhaným nápadem, ze kterého se dalo vytěžit víc, než strašidelný les..

• 13.12.2011  17:06

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších, jen Justin si mohl ten zpěv vážně odpustit. Nejde mu o moc lépe, než to herectví. Ani Mila nebyla nějak super extravagantní.

• 15.9.2011  17:30
    Kazatel (2011)

Je to jednoduše hloupé. Příběh je prostý a nezajímavý, postavy vás zajímat nebudou a akce občas nepřehledná. V průběhu filmu mě skutečně zaujali jen ty logické kiksy ve filmu, který je tam docela hodně. Paul Bettany vystřídá tři výrazy a Cam Gigandet je otravný. Pusťte si trailer a víte vše. Hvězda je za povedenou úvodní animovanou sekvenci.

• 21.3.2012  19:08

Tohle takhle dobabral TEN režijní chameleón Marc Forster?!!! Jeden z mála příkladů, kdy je předloha pro film (skutečný Sam Childers) mnohem charismatičtější, zajímavější a i hezčí než výsledné zpracování jeho života. Tohle mělo být daleko víc kulervouci .. a nakonec to působí jako trapný pokus o žebrání o Oscary nějakého německého režiséra, kterým dlouhodbě osudové filmy o Africe moc nejdou. Butler v titulní roli je tentokrát castingová pohroma roku.

• 24.11.2011  12:00

Zdaleka největší problém Kovbojů je v tom, že jsou myšleni až moc vážně, což vůbec ale vůbec nefunguje. V jalovém scénáři plném těch nejlacinějších klišé pak působí téměř všechny dialogy něchtěně komicky a naprosto mimózně. I když se mi Craig zamlouval (v nějakém klasickém westernu si ho rozhodně představit dokážu) a Ford vypadal jak starší verze Hana Sola, který nepotkal princeznu Leiu, tak mi není moc jasné, jak se mohli tomuhle projektu upsat. Ke Kovbojům jsem si prostě nenašel cestu a většinu času jsem se nebavil a spíš úmorně odfukoval. Favreau jasný palec dolů

• 29.1.2012  16:00

Sociopatické hnutí má definitivně svou další obět. Killmer se pomalu na plátno ani nevejde a 50 cent je spíš za šaška, než za drsnáka. Jediný rádoby béčkový tahoun je Luke, který si myslí, že je stejně dobrý jako Statham. Není a nikdy nebude. Anna Lynne ani neukázala prsa a to tu má být prosím za děvku..

• 25.12.2012  16:35

Lidé by se měli nejprve uvědomit, co vlastně chtějí. Jestli vizuálně propracovaného Ryana z tisíce vystřílenými ranami nebo slovní přetahovačku s Čínskou armádou. Flowers sice nenabízejí ani jedno na stoprocent, ale perfektně diváka posadí do křesla. Bale si se svými čínskými kolegy perfektně rozumí, válečné scény jsou na výborné úrovni a samotný prostý příběh není žádným ultraturbovýmyslem, ale svým podáním působí dosti uvěřitelně. Možná je to moje zaujatost, že jsem podobný film ještě neviděl, ale 85% dám s klidnou hlavou.

• 15.4.2012  11:57
    Lidice (2011)

Lidice nejsou špatným filmem. Přenést podobnou událost na filmová plátna není procházka růžovou zahradou, o tom žádná. Kamera a střih precizní. Hudba místy skvěle dokresluje atmosféru, místy působí zbytečně megalomansky a teatrálně. Ač to bude znít směšně, chyběl mi tam pořádný příběh. Od začátku bylo jasné, že půjde o vztahovou pohádku, která vygraduje dojemným a smutným závěrem. Mise splněna napůl. Konec vážně silný, až mě dojal. Ale ta vztahová pohádka žádná sláva. Postavy mi přišly tak trochu prázdné, respektive jsem si k nim v průběhu sledování nevybudoval žádný vztah. Chybí poutavější dialogy a nějaký osvěžující nápad. Herecké výkony obstojné, Roden samozřejmě skvělý (. Telefonní seznam obyvatel Jižní Ameriky nacpaný do titulků tak trochu podtrhuje fakt, že se prostě na tu citovou notu tlačí až moc. Trochu to celé uvolnit by bylo možná ku prospěchu celé věci. Jako pocta Lidicím solidní.

• 28.5.2012  17:47
    Lukostřelci (2011)

sniper war z šikmookého úhlu. Proč ne. V celku drsná, ale sympatická podívaná, která si sice historické osnovy opravdu jen lízla, ale za to z hlediska akčnosti na sebe Kim upletl bič, který mu bravurně vychází. Herecké výkony jsou perfektní, kamera také. Vše do dokresleno nebezpečně cool hudbou, která vás prostě nutí vydržet až do konce. Stojí to opravdu za to.

• 19.4.2011  16:27

Stathamova klasika. Nic moc scénář, a od začátku do konce pořád stejná nota. Na druhou stranu parádní akční scény, u kterých nemusíte moc přemýšlet a příjemně si odpočinete.

• 24.11.2011  11:48
    Melancholia (2011)

Melancholická nuda o věčné nespokojenosti i touze "udělat si i tu největší katastrofu hezkou" (je jedno zda jde o svatbu nebo o konec světa) završená děsivým, intenzivním a zničujícím dvacetiminutovým finálním aktem, ze kterého se mi i ta kolena rozklepala. Tenhle totální konec se neodehrává na planetě Los Angeles či planetě Hollywood, možná i proto je tak zdrcující a působivý - ale hlavně jiný a osvěžující. Part Deux výrazně lepší, Justinina část mě i přes ukázkově extrémní svatební dusno nechytla. 70%

• 26.5.2012  17:30
    Mezi vlky (2011)

Dechberoucí drama, jasně... Možná v těch chvílích, kdy vám dech chyběl kvůli hůrónskému smíchu, kterým jste častovali každou stupidní scénku téhle "komedie"... Od krásně ozvučeného pádu letadla a celkem i slušných lekaček na začátku filmu to pak už šlo strmě z kopce... Majestátně si vykračující vlčí tlapa byla vrcholem, od kterého pak už nešlo cokoliv dalšího brát vážně... Na závěr dodám jen, že "Alfou a Omegou" celého filmu byly všudypřítomné peněženky, které tedy snad alespoň jako jediné splnily svůj cíl(a to maximálně degradovat celé snažení tvůrců o serióznost předloženého tématu), což se o filmu samotném říci nedá..

• 28.8.2012  21:20
    Miss Bala (2011)

Takové nedotažené ve všech směrech. Místy zvláštní kamera. Scénář jako kdyby místy spal a místo toho se vyplňoval plytkými řečmi a událostmi. Za neamerický patos, hvězda navíc.

• 28.2.2012  14:42

Proč ten retardér Affleck a bačkora Broderick ?

• 2.9.2012  16:10
    Moneyball (2011)

Osobité sportovní drama zasazené do prostředí americké MBL, které popisuje revoluční způsob poskládání a následné vedení týmu Oakland Athletics v průběhu sezóny 2002. Námět, který čerpá ze skutečné události, znamená pozitivní stopu a ve výsledku je zvládnut bez nějakých větších patosů a kýčů. Dvojice Brad Pitt a Jonah Hill na plátně z hlediska hereckého výkonu zanechává ostatní herce přičemž scény z klubové šatny patří k těm lepším. Velmi koukatelný biják, zvláště linie s osobním životem hlavního hrdiny, která ukazuje Billyho Beaneho v pozici starostlivého otce, vhodně doplňuje obsah filmu a závěrečná scéna s melancholickou písní jen umocňuje zážitek.Abych zase nepřechválil - nějaká emotivní scéna, které by film strhla k pětihvězdičkovým bijákům tu chyběla.

• 14.1.2016  22:27
    Máš minutu! (TV pořad) (2011)

Ani během hodiny jsem nepochopil autorův záměr. Jestli chtěl Sokol z tohoto vyždímat nějaké prachy, musel by zapomenout na starou školu vnést do toho trochu svěží vítr. Tyhle staré prdy vážně nikoho nebaví.

• 28.2.2012  14:17
    Na straně osm (TV film) (2011)

Takovýchto britských intrik už mám vážně dost.

• 15.4.2012  11:46

Francouzský Intouchables mohl lehce zklouzkout k patosu a citovému vydírání díky postavě kvadruplegika, stejně tak mohli autoři přestřelit díky figuře neotesaného ošetřovatele. Naštěstí sledujeme výborně napsanou a zahranou komedii s poněkud černějším humorem o pohledu na svět z trošku jiné strany. Jak asi bude vypadat americký remake, který nám Hollywood za pár let bude nutit vidět? Brrr, prosím, jenom to ne.

• 14.10.2012  20:26

Tak takhle dlouho jsem se u hororu nezasmál. Hlavně ten vyžraný policista byl cool.Totální parodie na sebe sama..

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42