mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 14.3.2015  10:18
    Nevinnost (2011)

Hřebejk a ostatní, kteří se do tvorby snímku zapojili, naznačují, že nikomu se v životě nestane nic náhodou, za vším stojí určité důvody, a pokud sejete vítr, může se vám brzy stát, že sklidíte bouři. V Nevinnosti pověstné „boží mlýny" neúprosně melou a doslova semelou protagonistu, kterého ztvárnil Ondřej Vetchý, a také další postavy. Vzhledem k dovednému uzavření smyčky celého příběhu, jeho hlubokému morálnímu podtextu a poselství se stal snímek, alespoň pro mne, velkým překvapením. Pokud ale nechají tvůrci hlavní postavu zaplést do sítí, které jakoby odnikud vynášejí na povrch staré hříchy a donutí ji za ně pykat, je dopad mnohem zásadnější. Sigmund Freud říkal "pokud přehlížíte svoje instinkty, přepadnou vás zezadu" - Nevinnost napovídá, že zezadu nás může přepadnout i naše minulost

• 27.5.2011  13:26
    Neznámý (2011)

Takové více propříběhované taken, doplněno o pár zajímavých míst a několik postav. Liam je sice docela fajn, ale svoji neurvalost a statečnost by měl již nechat někomu jinému. Mix béčkové zápletky a áčkové kameře a střihu nepřináší do vod Hollywoodu převratnou změnu, jen pouhý "lék" na uspokojení některých částí lidského těla. Hlavní téma "kukuřice" je jen jako modní doplněk, na který nikdy nebude brán ohled, stejně tak se nikdo nebude vracet k nezodpovězeným otázkam. Prostě si to každý nechá proletět hlavou i očima a nebude dále zkoumat podstatu věci, neboť výsledek by byl zbytečný a stejně poskvrněný. Na jedno naprosto bezdůvodné shlédnutí s vypnutým mozkem určitě postačí.

• 14.1.2012  11:31

Popáté už lehce únavné, i tak zajímavější než předchozí dva díly. předfinální změna v mitologii potěší a závěrečné pointa je opravdu laskomina. Kdyby to bylo poprvé, co vidím tento koncept, asi skáču metr vysoko nad superžánrovou podpásovkou

• 15.9.2011  16:58

Oproti jedničce nic nového, jen jiný skvadra bojovníků. Bez příběhu, bez nálady, ale se svižnými mlátičkami.Lepší podprůměr.

• 7.1.2012  21:42
    Noc hrůzy (2011)

Poctivě babský film. Ženám se konstantně budou zapalovat lejtka kdykoliv se před kameru vztyčí Colin a nahodí jeden z těch jeho ommm aaach sweet sexy pohledů, ženy s bažantnějšími tendencemi se zase budou rozplývat nad tunějším ex-nerd hochem a jeho hrdinských činech, a snad se najdou i takové ženy, kterým mincpláca příjde alespoň roztomilý, když už nic jinýho.......no a co z toho teda mám mít já? Relativně slušné gore, avšak pouze v konceptu (obávám se, že triková stránka je snad ještě úsměvnější, než tuhle v letošním Conanovi), povedené funneh scény a fakt, že to tu hoďku a třičtvrtě vlastně vůbec nenudí. Kdybych na to ale šel do kina, asi bych litoval

• 15.9.2011  17:25

Že bych od Van Damma dostal nějakou kulervoucí podívanou, je stejné, jako čekat zlevnění rohlíků. Když už se ale Van Damme upíše pro béčkovou roli, čekám od něho nějaký standart. Nevím, jestli je to věkem, nebo se už rozhodl být tím hodnějším, ale tohle prostě není on. Tolik nevyužitého prostoru a potenciálu. Tolik zbraní, žádný výstřel. Tolik lidí, žádná pořádná mlátička, jen tupě pobíhající lidé na plátně snažící se dosáhnout nedosáhnutelného. Sice béčkový scénář, ale dala se však z něho udělat jednorázová podívaná na středeční večer.

• 6.1.2012  18:46
    Nákaza (2011)

Na to, že Contagion je film o epidemii, to bylo docela sterilní. Jakoby scénárista prostě potřeboval naplnit škatulky v rámci zadaného tématu. Dospěl nejspíš k názoru, že potřebuje doktora, který projeví svou lidskost (Laurence Fishbourne), novináře, který bude za vším hledat spiknutí (Jude Law), "obyčejného" člověka, který to všechno odnese (Matt Damon) atd. Tahle schématičnost filmu strašně škodí.

• 15.9.2011  18:36
    Obhájce (2011)

Lincoln Lawyer aneb jak se před soudem přečůrávají strategická místa psí technikou. Kdo přechčije naposled, vítězí. A tak jsem poprvé v životě viděl film, kde se mi šampon jménem Matthew McConaughey zamlouval. Inteligentní film, který vás naprosto vtáhne fantasticky napsaným příběhem. Tohle by si zasloužilo vlastní seriál, protože právník s černým šoférem nemá chybu. A ponaučení na závěr - mít za kámoše legii pretoriánů na motorkách vůbec není od věci.Zkrátka Matthew ve své životní roli v jednom prozatím nejlepších soudních krimi-thrillerů.

• 12.6.2011  15:07
    Obřad (2011)

50% - Spánek. To je to, co vzbuzuje The Rite. A to asi účel nebyl. Přitom technicky je to zvládnuté výborně - hudba, která buduje hutnou atmosféru a hezky graduje, kamera a střih fajn. Håfström a Hopkins také odvedli výbornou práci, jen škoda, že nedostal více času. A co byl teda problém? Jednoznačně scénář, který byl akorát plný filozofování a mouder, že už jsem ke konci téměř nesledoval a bylo mi jedno, jak to vlastně celé skončí.

• 7.1.2012  21:46

Real steel na mě působí mnohem emočněji než třeba všemi opěvovaný warrior. I když je ocelové pěst lehčí variací natransformers, slabší povahy by klidně i mohla rozbrečet. I ten scénář je konečně únosný a plané řeči tu mají svůj skrytý význam a postavy naštěstí jednají více podle srdce než podle režisérova ukazovátka. Zkrátka se jim dá uvěřit. Nemám co vyčíst, jen těch robotický kopů a ramplujícího železa mám trochu dost. 85%

• 25.2.2013  19:56
    Oddělen (2011)

Tyhle rádoby psychologické filmy o lidské trosce jsou opravdu jen pro vybrané spektrum lidí. Já osobně soucítím s lidmi, kteří mají osobnost založenou na skutečnostech a podobnostech v příběhu, ale pro běžného a citově neorientovaného diváka je to spíše "uklidňující film", kterým chce zakončit pracovně strávený víkend, protože Brody se dobře poslouchá, jeho herecký výkon je docela přesvědčivý a s tématem o sociálním vyloučení se setkáváme teď a denně. Příběh hloubku má, ale nechtějte po mně, abych se v něm pitval, na to jsem moc rád, že žiju, jak žiju. Chápu, že myšlenka odrazu naší současné doby je více než zřejmá, ale Tony Kaye tímto přístupem bohužel nic nezmění. Nadprůměrný snímek, který prozatím nemám s čím porovnávat. Třeba později hodnocení stáhnu.

• 21.5.2011  20:52

Kdo chtěl čekat na nějaké "lepší" pokračování na původní snímek, musel čekat poměrně dlouho. Pravdou je, že snímek je plný americismu, ale k příběhu vás táhne jakési poutu, ikdyž jde o příběh strohý jako bačkora. No, ale Patrick nám dokázal, že každý sniper nemusí být samolibný nafoukaný idiot a že jeho řemeslo nepatří do starého železa.

• 16.10.2011  14:52

Tak nějak nevím, pro kterou věkovou kategorii by tento film měl být. Pro dospělé příliš pohádkové, pro děti zase těžko pochopitelné. Ikdyž některé pasáže a fórky jsou k pousmání, celek prostě neposloužil svému účelu a zůstava jen na dně podobných inflací zvířata x lidé.

• 30.9.2011  13:35
    Pan Bobr (2011)

Pro mě originální a nápadité, ale bez špetky logiky. Vtipem film taky nepřekypuje. Nejlepší postava z celého filmu je jednoznačně bobr.

• 14.1.2016  22:23
    Partička (TV pořad) (2011)

4* dávám ne z toho důvodu, že by to byla totální továrna na smích ( některé hry byly bohužel velmi nudné), ale z toho důvodu, že partička během posledních třech let trhala "rekordy" a převálcovala veškeré rádoby pořady nebo seriály. Byla to jediné, na co se po náročném pracovním dni dalo nenáročně koukat. Stejně jako kdysi tele tele

• 26.6.2011  20:44
    Paul (2011)

Komedie cílená na specifické žánrové publiku s několika odkazy na klasické sci-fi filmy. Tahounem je E.T. trousící hlášky ve všech situacích a nutno podotknouti, že hlas Seath Rogena rozhodně padne Paulovi v tomto případě jako příslovečná prdel na hrnec. Duo Pegg & Frost je poměrně nevyužito (to ale bude patrně vždycky bez vedení E.Wrighta)a přestože jsem od této podívané čekal větší porci britského humoru, jako celek je Paul pohodovým filmem, který by neměl urazit i "nezaujaté" diváky.

• 3.11.2011  11:36

Todd Phillips se rozhodl neriskovat a stejně jako všechno ostatní, co se týče zpracování je vše při starém. Stejně videoklipově nasnímané scény, ve kterých sice přibylo akce ale ubylo neonových světel. Doufat v nějakou změnu by bylo asi naivní. Stejně tak v soundtracku, který však tentokráte působí poněkud méně vyváženěji než posledně. Srovnávat to neustále s jedničkou je sice klišé, nicméně je to negativní náhled na všechny druhé díly. Některé překonají své předchůdce, některé se krčí v jejich stínu. Druhá pařba se bohužel přesunuje do té druhé kategorie. Prostě všechno při starém a přesto trochu jinak. Ono dvakrát vařit ze stejné vody nejde a když přidáte trochu jiné ingredience, nemusí být vše tak ok, jak jsou diváci zvyklí. Druhá pařba tak nabízí nadstavbu nad první, značně vydařenější snímek. Působí tak více jako přídavek než rovnocený následovatel. Pro fanoušky jedničky jasná volba, neboť je vše při starém. Pro ostatní, radši prvně jedničku.

• 28.2.2012  14:12
    Perverzáci (2011)

Tři splatter punkové povídky, které se (jak napovídá název) nějak točí kolem sexuálního ukájení. Být to natočeno před dvaceti lety, máme tu dnes menší kult. V roce 2011 sice žádná revoluce, ale určitě zajímavý a svěží příspěvek anglických úchyláků do současného horrorového pandemonia

• 15.9.2011  18:25
    Podraz (2011)

Přesně, jak tu již zaznělo. Nebýt pár povedených hlášek černého humoru, nejednalo by se vlastně o vůbec nic.

• 2.9.2012  16:00

Tak tohle byla oprvdu pěst na oko. Ještě minuta a chcípl bych nudou… citové rozpoložení muže zákona, který si vysvětluje spravedlnost podle sebe. Na tom by nic nebylo, kdyby to samozřejmě fungovalo. Woody se sekl, bohužel.

• 3.9.2011  20:56

Velmi samoúčelná a hrubozrnná parafráze na hrdinské příběhy, která je v první polovině spíše trapná a nevkusná, v druhé polovině díky bohu docela zábavná. Jinak ale nic nejede na plno a neustálé fuckování se také velmi záhy omrzí. Funguje v podstatě jen minotauří penis a pak zvrhlé momenty typu "Nevinná Zooey Deschanel se natahuje po minotauřím penisu"... Naopak zhulený věštec je přešlap epických rozměrů a obecně platí, že David Gordon Green naprosto nezvládá kombinovat odlehčenost vyprávění s naprosto vážnými, seriózními a brutálními momenty, což byl zcela zásadní problém už v Pineapple Express..

• 11.8.2012  17:23

Perfektní ztvárnění bojových scén z bitevního pole. Zbytečně protahované pasáže, kde se scénář snaží hrát na city a uvolnit nějaké emoce je spíše vtipný. Svému bratru Pouta války nesahá ani po kotníky. Ve zmatku a zněti jmen si jen těžko najdete svého oblíbence a nepoznáte, kdo je vlastně krysa. Celkově přemrštěná stopáž těží jen z bojových akcí, které bohužel v tomto případě nedělají film. Chtělo trochu kecání skloubit se střílením.

• 23.10.2011  14:06

Tak jsem nějak nepochopil postavu Patricka Dempseyho. Vy ano ?

• 25.8.2011  13:04

Zdá se, že Justin Lin chytá řemeslo do svých rukou. Po tragické trojce a jen trochu lepší čtyřce (především díky obsazení) tu máme slušný pátý díl, který funguje docela dobře i sám o sobě. Nechybí díky bohu hutná porce akce, která v předešlých dílech víceménně absentovala a místo samopalů a brokovnic jsme sledovali rádoby vytuněné bouráky a vrtící se pozadí. Zde jsou hodnoty převrácené a Linovi konečně došlo že doba se mění a diváci mají jiné požadavky. Prostředí Ria je velice atraktivní, režisér si pohrál s filtry a hudbou a udělal z průměrného projektu nadupaný akčňák, který je dějově sice velmi jednoduchý, ale příjemně odsýpá a díky stabilnímu obsazení a mistrovskému tahu v podobě The Rocka se na snímek dá velmi dobře koukat. Závěrečná "over the top" akční scéna mne zase tak neuchvátila, zatímco nasraný fight mezi Dieselem a Johnsonem byl snesitelný. Šestku snad ale radši ne.

• 20.3.2011  18:28

Akce na ostří nože ? Vůbec! Pouze "akce"....

• 12.6.2011  15:00

Pro mě tuctová gangsterka na téma "od nuly do hvězdy". Příběh je klasická vyhrádačka předešlých počinů. Kilmer je nepodstatnej a ani Stevensonovi jsem nějak nefandil. Jeho motherfucker přístup sice ve mě evokuje jakési dobro, ale na výsledek rychle zapomenu.

• 12.6.2011  15:53

Alespoň, že se to tam trochu řeže, když už ani Cuba nedokážu zaujmout..

• 16.5.2012  19:46

Hollywoodský spektákl. Pěkně se na to dívá, herci hrají dobře a efektů tam je, že je jeden nestíhá počítat. Akce adekvátní. Jenže o tom Sherlock Homes není. Pro takovou podívanou mohli zvolit adekvátní příběh a nekazit tak něco, co přitom lze udělat znovu, moderně a zajímavě, přitom s úctou k předloze. Toto je jen a jen plytká šou, což je škoda a tajně skrytá variace na Nepřítele před branami ve mě utváří dojem, že Ritchie si snad neumí šlapat po svých.

• 27.5.2011  13:11
    Sindibád a Minotaurus (TV film) (2011)

Bylo by třeba, aby existovalo něco jako filmová spravedlnost a ohleduplnost. Manu Bennett mě zklamal, že se risknul zvládnout něco, co už bylo předem prohrané. Spálit a zakopat hodně hluboko.

• 22.3.2011  20:05
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Bohužel, přesně, jak jsem očekával. Efektivní stránka je konečně na tv seriál relativně unosná, ovšem se jedná pouze o nastavenou kašičku, která dobře zachutná, ale nenasytí a neuspokojí chtivé váčky přesně podle představy. Postavy jsou naprosto stejné, některé bez charakteru, některé s nuceným přiblbým výrazem. Když má dojít na lámání chleba, rychlé prostřihy a ňadra všude na plátně udržují alespoň atmosféru v samotném koloseu. Děj samotný, zbytečně lineární a neharmonický. Neurazí, ale oproti jedničce určitě nepotěší. Zasloužený průměr.