mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 2.11.2009  17:22
    Reset (2009)

Začátek průměrný, konec skvělý, ale hlavní částí má být střed, který v tomto snímku poněkud upadá. Nápad není rozhodně špatný, Cuba Gooding Jr. dělá co může, aby zachránil, co se dá, avšak Val Kilmer mi v tomto filmu vůbec nesedí. Když nepočítám poslední scénu, kde Cuba vystřílí z pistole víc nábojů než ze samopalu, ještě se přikloním ke dvěma hvězdám s dodatkem, že se tento snímek rozhodně nechá shlédnout, ale žádný zázrak opravdu nečekejte.

• 16.11.2009  13:24
    Rok jedna (2009)

Harold Ramis se snaží jít lehce ve stopách filmu RRRrrr a moc se mu to nevyvedlo. Scénář je nadprůměrný, Jack Black více než výtečný, ale film to bohužel nezachrání i přes některé vtipné scény a dialogy. režie trochu hapruje a to je dost škoda. Harold se snažil zaplácnout 97 minut, ale povedlo se mu tu zhruba tak 5-10 minut, poté se jedna jen o nudné cestování světem, které je zakončené jak jinak, než dobře, zkrátka výsledek je předpovídatelný. Navíc, kdyby nebylo Michaela Cera, dalo by se ještě přimhouřit oko nad "trapným" koncem. Za scénář dávám 5/5, za obsazení 4/4, za režii 3/3.

• 16.2.2010  22:40
    Saw 6 (2009)

A je to tady, konečně jsem se dočkal. konečně (nebo snad teprve) 6 díl ?...Když jsem viděl 4 díl, který mě lehce zklamal, nedoufal jsem, že se najde ještě někdo, kdo tuto podívanou dotáhne ještě dál, a přece se našel. Skvělý pátý díl, který se výborně povedl a ted přichází Kevin Greutert, který nastolil pořádek. Naprosto promyšlené pokračování plné nečekaných a zvrácených pastí. Co je ale skvělé, je perfektní příběh,který je do sebe od prvního dílu zapadající snad ještě lépe, než dětské puzzle. Kevin se vykašlal na hvězdné obsazení, které by mu stejně k ničemu nebylo. Stačí pár uřvaných žen a osvědčený Tobin Bell, který je koukatelný snad ze všeh úhlů. A ten závěr, ted mě vážně posadil do kolen. Neuvěřitelné, jak tohle člověk dokáže i v 6. pokračování. Tuhle mysteriozní řežbu saw já prostě můžu. A TEN soundtrack mi nahání husí kůži i v šesté sérii.

• 11.4.2010  18:15

Něco jako hledat jehlu v kupce sena. Ta jehla by měla být Michael Stuhlbarg, který je v tom senu ovšem nějak hluboko a takřka k nenalezení. A jeho občasné vystrčení oka na nit, nám nezanechá dlouhé vzpomínky, spíše promarněných 105 minut nad něčím, co prostě neví, čím chce být. Spletitost příběhu je otřesná a nezáživná a ani ty lacinné vtípky nejsou nějak k vidění. No, příště radši něco živějšího.

• 8.3.2010  20:47
    Sexy 40 (2009)

"Nové" romantické komedie se rozhodně liší od těch, kde hrála tak slavná "Julia Roberts". Tyto novodobé jsou rozhodně příjemným zpestřením a určitým skokem alespon o 2 třídy výše, a to je na americkou romantickou kinematografii skoro zázrak, ale částečně jim to přeju. Catherine je už určitě ze svých nejlepších let pryč, ale i v tomto "vysokém" věku dokáže zahrát very sexy kočku, která dokáže rozpumpovat své krásně držené tělo. Justin psůboí svým klidným výrazem velmi přátelsky a rozhodně se na oba dva aktéry skvěle kouká. A ty dvě děcka byly prostě skvělý. Takhle hodnotím ne zdůvodu vtipnosti (trocha jí tam byla) ale z důvodu, že se konečně blýská na lepší časy a vymizely děsně nudné pasáže.

• 10.8.2009  08:34

Po pár uvodních minutách jsem nevěděl, co mě čeká. Po asi polovině filmu jsem si říkal, že to bude opět ta samá obehrávaná kostra, jen z jiného prostředí- ale omyl. Závěr filmu mě mile překvapil a jsem rád, že to dopadlo takto :). Jinak samotný děj je uhlazený, některé scény jsou dobré, některé skvělé, takže se na to dobře kouká (možná to je také tím, že zde objevuje hodně nahotin a také very hot Meredith Giangrande). Více než průměrná komedie

• 7.7.2010  14:05

Arthur Conan Doyle můře být rád, že se toho nedožil. Musel by si totiž okamžitě hodit mašli za to, co udělali jeho nejslavnějším hrdinům. Jsme opravdu zhnusen a ponížen, že jsem musel snášet stupiditu klišé, zněť hnusujích digitálních efektů a naprosté vymyšlenosti. Sherlocka mám rád, pro mě je to osoba a je jedno, jestli ji zahraje Rambo nebo Downey (zahrál ji však skvěle) to nemluvím a Watsonovi, to je pro mě též legenda. Filmů, podle předlohy Doyla je mnoho, každá má svoje kouzlo. Tohle má však něco, co nemá žádná-debilitu. S Holmesem má totožné takřka jen kouření dýmky a jeho inteleligentnost, kterou však museli Robertovi do hlavy nalít. Závěrečný souboj ve zněti dalších otřesných digitálních scén na Tower Bridge, jakovy vypadla ze Seagalovy kapsy z jeho nového bijáku. A ty rádoby chytré řeči o boji, radši no comment. Za skvělé herecké obsazení hodnotím sice pod průměrem, ale za to s klidným srdcem. 3* hvězdu zatím nedám, uvidím po druhém shlédnutí.

• 5.2.2010  11:20

Začátek už trapnější být nemohl. S tím si pan Traill vůbec hlavu nelámal. Naštěstí, asi po 30 minutách se ta vleznost promění v poměrně slušnou zábavu a Sandra Bullock ještě zdaleka nepatří do starého železa, ani by se neměla zahazovat romantickými kravinami, které stejně nikam nevedou a skončí hned, co začali. BTW její boty jsou vážně cool.

• 26.3.2013  12:11
    Slovinka (2009)

Slabý příběh tvářící se jako silný. Hlavní hrdinka je k uzoufání nudná a její dva pasáci snad v životě neviděli ženskou. Tohle bylo opravdu šlápnutí do vosího hnízda.

• 12.9.2010  12:33

Zombie horor bez vražedných a krvelačných zombíků je jako bramborový salát bez brambor. Pokusit se zaexperimentovat a zaimplementovat lehce duchařskou a konverzační záležitost se ze začátku poměrně zdařilo. Pokud se však film táhne necelé dvě hodiny v jednom a tom samém rauši, troufnu si na férovku říct, že je to sračka jak..... Zkrátka konverzace o ničem, akce tu žádná není, tupost hlavních hrdinů ani není třeba komentovat. Občasná dobrá zvuková stránka vytáhla snímek z nejtemnějších hlubin.

• 10.2.2010  19:57

Je pravdou, že herecké výkony jsou spíše na Malinu než na Oscara, ale zase tak hrozné to taky nebylo. Jen ten Kilmer tam sakra neměl co dělat. Atmosféra odříznutí od světa byla ale celkem povedená a napětí nevyčichalo do nudných scén, ale stále drželo tempo různými zápletkami. Originalitou snímek opravdu nepřekypuje, naopak mi to spíš přijde jako obšlehnutá Věc od Johna Carpentera. Nejvíc mě ale pobavily zvracecí návyky postav. Když se jim chtělo, tak se prostě vyblily tam, kde zrovna jsou než aby sháněli honem kam s tou šavlí. Klidně hoděj koláč ve stanu na karimatku kolegy. Shrnuto podtrženo: kvalitní režie tuctového (přesto ne špatného) příběhu.

• 27.9.2010  13:45
    Solomon Kane (2009)

Na mě příliš utahané a ušmudlané. Hlavní hrdina by mohl charakter rozdávat. Bassett příběh prokleslil skvělou hudbou a jeho digitální stránka je více než zdařilá. Van Helsing byla pohádka pro dospívající, tohle ho svojí atmosférou rozhodně předčí. Ovšem málo akce, málo napětí schazuje vysoký potenciál někam do ústraní, ve kterém už asi zůstane napořád. Sekání hlavy natřikrát je fajn spestření, ale utahané pasáže a takzvané "padání štěstí do klína" mě donutilo hvězdu ubrat.

• 9.7.2009  12:36

Něco na způsob Oko dravce, ikdyž v trochu lepším podání. Akce tu není tolik, nápad je přebraný a výkony některých nejsou tak skvělé. Greg Marksc by se měl trochu více snažit

• 20.5.2010  15:56

Horor a já se musím smát. To jsem ještě nežral. Některé scény snad radši vypustit. (Scéna s "maminou" a brokovnicí je vážně sexy). Pomalu nevím, co mám říct. Film, ze kterého jsem si neodnesl naprosto nic,ani nějakou pořádnou zvrácenost. Nelogičností mám však plnou hlavu a jediné, čím je můžu trochu uklidnit jsou naprosto skvostné baby. Těch je tu požehnaně. Nikdy jsem na ně nevsázel, ale pokud se chci vyhnout odpadu, nemám na výběr. Hendlere, přes prsa to asi nepůjde.

• 18.9.2010  21:00
    Star Trek (2009)

Pěkně natočený blockbuster, převádějící poetiku vesmírných důstojníků v pyžamech a Enterprise na niti do celkem normálního scifi v americkém stylu. Příběh, dějově tvořící začátek původní série, je zbytečně senitmentální, jeho souvislost s původním seriálem nějak nemůžu posoudit, anžto jsem z něho viděl jen asi pět dílů, každopádně sám o sobě se mi vůbec nelíbil - už kvůli neuvěřitelným způsobem odfláknutému systému alternativních realit. Každopádně trochu rozklepaná kamera vytváří (hlavně v akčních záběrech) docela slušnou atmosféru (i když s původním seriálem prostě nesouvisí), herecké výkony ujdou a Quintova maska je hodně dobrá a některé hlášky a Simon Pegg jsou perfektní. Přesto mi celek přišel spíš průměrný. Nezískal si mě Star Wars, nezíská se mě ani příbuzný Star Trek

• 15.5.2010  11:08
    Starý páky (2009)

Ničím nerušená rodinná podívána, která sice nepatří do "cool" hláškoých komedií, ale svoji "debilitou" působí vlemi vtipně a nápaditě. Nečekejte žádné fuckování, nahé dívky ani nelogické scény, ale čekejte příjemnou oddychovku, která při jednom zkouknutí rozhodně neuškodí. Za Setha přidávám hvězdu, neboť jeho scéna s gorilou je nezapomenutelná.

• 21.1.2010  08:50

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.

• 27.9.2010  13:55
    Stolen (2009)

Film, který nenudí, nadchne a dá vám do života zase otázku navíc. Skvěle zahrané komorní drama, která nám předhazuje dosti vypilované postavy, převraty v ději, a i na svoji jednoduchost zdařilou výpravu. Anderson dokazuje, že i bez tisíců vystřílených nábojů jde udělat akci bez akce, tudíž něco jako Ramba bez Stallona...Pro mě poměrně silný zážitek....

• 22.7.2010  16:02

Taková třešnička v žánrovém světě slaďáků. Velmi slibný nápad se kupodivu drží až do konce, herecké výkony jsou úměrné mé nabaženosti a nějaký ten vtípek občas "ulítne". Hlavní představitelky nejsou sice nejkrásnější v okolí Hollywoodu, ale tento děravý pytel ucpaly stoprocentně. Ameriko, takhle nějak si představuju současnou romantickou kinematografii. S klidem na duši, krásné 3*.

• 15.7.2009  11:12

Tohle není můj šálek kávy. Vizuálně je to paráda, akce se povedla i když ji zas tak moc není a triky jsou výborný. Jenže já nejsem příznivec komiksů a o Watchmen nevim skoro nic, takže jsem se ve filmu ztrácel. Zack Snyder si dal na filmu záležet, to je vidět. Bohužel spíš v technických záležitostech a ve výběru hudby (Bob Dylan, Nena, Simon & Garfunkel, Richard Wagner...), než s vyprávěním příběhu a vstřícnosti k divákovi neznalého předlohy. Asi to byl záměr, ale pak je to film pouze pro fanoušky a ne pro mě.

• 25.10.2009  11:13

Celé to táhne půvabná Alison Lohman, to je ale bohužel vše. Na film jsem se poměrně těšil a když jsem viděl dostiu vysoké hodnocení, řekl jsem si, že to nemusí být špatné- OMYL. Film mi moc nedal a těch 99 minut ubíhalo opravdu nudně a já už čekal, až to skončí. "Krvavé" záběry jsou udělané tak otřesně až směšně a to je veliká škoda, protože nebýt těchto nesmyslů, film by rozhodně sklidil lepši ovoce. Na horor, kterých je v poslední době mraky, to byl velmi průměrný až podprůměrný kousek.. Nebýt Alison, ještě hvězda dolů

• 15.5.2010  10:58
    Svítání (2009)

Jeden z mých očekávaných filmů, který podle traileru nabízí ultimátní řež upíři vs lidé. Po tomto traileru už jiným věřit nebudu, protože toto je ostuda akčních hororů. Takhle zahodit potenciál upírů, kteří jsou naprosto perfektní. Krve je dostatek, brutální scny rozhodně nechybí. Ethan je v cajku, Dafoe ujde, jenom ten Neill je kokot největší. Dobrá myšlenka která však nenabrala na těch správných obrátkách.

• 6.2.2010  19:21

Většina béčkových hororů se uchyluje jedním směrem. SKupinka lidí->všechny vyvraždit->hlavní hrdina přežije a všechny vymlátí. Tento snímek je o toto okraden, ale přináší jiné zpestření. Menší skupinka, avšak všichni svědomitě bojuje o svůj život. Všichni na základě svých zkušeností, jen Ben Foster si myslí, že je něco víc, ale bohužel není. Navíc zamotanost příběhu je zbytečná, neboť stejně je jasné, o co jde a jak to dopadne. Naštěstí, to dopadlo o malinko jinak, než jsem tušil a to musím rozhodně ocenit. Co si však budeme vykládat. Na sci-fi nesmyslech nelze nic zkazit.

• 27.8.2009  11:42

Dlouho jsem neviděl větší akční ptákovinu jako je tento terminátor. Kam se poděly ty staré časy terminátora s Arnoldem ? obávám se, že ty časy jsou už opravdu pryč a to je veliká škoda. Přehnaná scéna následuje další přehnanou scénu, z čehož vyplývá, že se s filmu stává totální nesmysl a vlastně neví, co vlastně chce, a jak by to mělo dopadnout. Scénáristi sami nevědí, co chtějí, poříád je to nahoru dolu a když uplyne 115minut, tak se prostě nestane nic, jen se dozvíme, že není konec války se stroji. (Doufám, že další díl už nebude a zůstane otevřený konec, protože jestli bude, bude to ještě více zamotané a přehnané a co víc, možná se režiséři budou vracet ke starším terminátorům, což rozhodně nebude v dnešní době dobrý nápad.

• 7.3.2010  17:24
    The Canyon (2009)

Film založený pouze na hereckých výkonech, protože nic jiného nelze hodnotit. Příroda kolem kanonu taková je, tu už nikdo nezmění. Ještě štěstí, že Eion Bailey hlavní část filmu odležel v bolestech a moc nám toho neřekl, nebot poslouchat jeho je jako sedět u nedělní partie s Topolánkem. Zkrátka Yvonne to všechno uhrála sama, tak jak jí předhazuje její vlastní rozum. Ještě, že nezkoušela experimentovat.

• 13.2.2010  14:54

Marcuse tak moc zaujmul snímek SAW, že se pokusil o lehkou variaci.Dosti mu to vyšlo, protože se nebál použít všechny možné a dostupné zvrácenosti, jaké se v hororech za poslední dobu objevují. Kecám. Co si budeme vykladát, trošku neklasický, ovšem jednoznačný horor za učelem vyvraždit co nejvíce lidí. Tuny střev, litry krve. Jen příběh je okořeněn krimi částí, skvělou atmosférou, záporák je nemilosrdný a ta hra na kočku a myš v první půlce je doslova pohádková. U konce napětí lehce upadá, ale pořád není důvod zoufat, atmosféra pořád drží. Jen zatracená škoda odfláknutého a patetického konce. Hvězda dolů. Nicméně, Marcus Dunstan se trefil přesně do mho černého.

• 14.6.2010  16:45

V rámci televizních filmů, rozhodně jedno z nejvydařenějších válečných dramat, které může slabším povahám dokonce i orosit oči. Ovšem, i přes poměrně krátkou stopáž, dokáže chvíli nudit a vaše oči musí chvílemi sledovat, co se děje ve vašem pokoji. Ikdyž jsou zrovna právě plné slz.....

• 24.1.2010  21:56
    Tormented (2009)

Nedokážu pochopit, jak jsem se na tohle mohl dodívat až do konce, ale stalo se. Slasherů ze školního prostředí je dost a tento není žádná speciální výjimka, který by se něčím vyjímala a když se pan Wright pokouší uklidit po sobě krvavými scénami, tak se mu to moc nedaří, přece jen mohl být trochu originálnější. Za docela nečekaný konec hodím alespon tu jednu hvězdu, ale víc by ze mě ani ten šikanovaný nevymlátil

• 15.3.2010  12:44

Naprosto promařené herecké obsazení a krásné exiotické prostředí. Promarněnost tak velká, že samy ostrovy se určitě styděly za to, co na nich Billingsley předvádí. Něco na způsob amaterského divadla ve školce, ve kterém jsou něco starší a pohlednější dětičky. Obrovská škoda nijakéého obsazení Rena, který působí halucinogenním dojmem. Čekal jsem sračku, dostal jsem ještě větší.

• 18.12.2009  21:02

Bohužel, i to se stává, že velcí páni režiséři šlápnou vedle. To se právě, ať už chtěně nebo ne, povedlo panu Bayovi. Chtěl se pokusit udělat dvojku ještě víc napínavější a ještě víc akční, ale jak to prostě bývá zvykem, málokdy se to povede. Sice se nejedná o klasickou kostru, ani není nic přebráno z jedničky, avšak akce je pořád stejná, herci jsou stejně "únavní" a těch 150 minut je vážně něco. Když to dokáže člověka uspat během poledne, určitě je něco v nepořádku. Znovu ale říkám, provedení na 5*, ale od tohoto člověka jsem čekal o něco málo víc.