mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 15.3.2010  12:44

Naprosto promařené herecké obsazení a krásné exiotické prostředí. Promarněnost tak velká, že samy ostrovy se určitě styděly za to, co na nich Billingsley předvádí. Něco na způsob amaterského divadla ve školce, ve kterém jsou něco starší a pohlednější dětičky. Obrovská škoda nijakéého obsazení Rena, který působí halucinogenním dojmem. Čekal jsem sračku, dostal jsem ještě větší.

• 18.12.2009  21:02

Bohužel, i to se stává, že velcí páni režiséři šlápnou vedle. To se právě, ať už chtěně nebo ne, povedlo panu Bayovi. Chtěl se pokusit udělat dvojku ještě víc napínavější a ještě víc akční, ale jak to prostě bývá zvykem, málokdy se to povede. Sice se nejedná o klasickou kostru, ani není nic přebráno z jedničky, avšak akce je pořád stejná, herci jsou stejně "únavní" a těch 150 minut je vážně něco. Když to dokáže člověka uspat během poledne, určitě je něco v nepořádku. Znovu ale říkám, provedení na 5*, ale od tohoto člověka jsem čekal o něco málo víc.

• 22.7.2010  16:19

Škoda, že film neví, čím chce být. Z filmu mohla být skvělá tragická záležitost, která by některým mohla nahnat i nějakou tu slzičku. Nebo z druhé strany se mohlo jedna o naprosto zvrhlou a darebáckou komedii, tak jak to mám rád. Hodnocení mohlo být vyšší. Takhle film působí vážně směšně, protože se snaží hrát na city, kterým se člověk stejně vysměje.. Ani Robin to na ty 4* prostě nevytáhne.

• 4.2.2010  11:54

Ricky Gervais se pokusil o autobiografický snímek. Jennifer Garner je vážně fantastická a moc dobře se na ní kouká. Nápad, který na nás v tomto filmu čeká je více než povedený a prvních 50 minut je takřka geniálních. Žádná teen sračka z chlapcema, kterým jde hlavně o sex, ale něco, čemu se člověk vážně může zasmát a to dokonce od srdce. Jen je vážná škoda, že konec filmu se odebírá klasickým slaďákovým dějem a pasáž, kdy se Ricky snaží přesvědčit Jennifer, aby se nevdávala je více než vlezlý a spíše dotěrný. Přes tento veliký nedostatek rozhodně koukatelný snímek. Proti American Pie je to něco fantastického, ale třeba na zahulíme uvidíme to rozhodně nemá.

• 6.3.2010  13:10

Někdo béčkařem je, někdo se jím stává. Naštěstí, John Hyams jím je snad od narození, takže nelze od něj čekat "nervyrvoucí trhák" ale spíše totální výplach splašek, u kterých ,díky bohu, není třeba přemýšlet, protože kde je Van Damme, tam je už děj jasný. Ovšem z filmového hlediska jsem čekal totální propadák a nakonec se ukázalo, že i z debility se dá vydolovat lehce koukatelný snímek. Škoda je ta, že první část filma je koukatelná na 4*, konec už jen na jednu. Když přihodím Lundgrena v "hlavní roli" a jeho totálná nechuť k výkonu (není se čemu divit, ten má svoje okruhy herectví, ovšem o moc se neliší), tak výsledek je jednoznačný. 2*..škoda, být lepší osazenstvo, určitě o stupínek výš, nebot akčnárna je to slušná.

• 18.9.2010  21:13

Woody stárne. Jeho předchozí kousky to naznačovaly, ale tady se vrací zpátky o 30 let. Až se divím, že jsem se tak bavil. Ani jedna postava není nesympatická. Ať je to vtipný ale zároveň neskutečně protivný Boris, naivní a přihlouplá Melody, její polygamní pobožná matka nebo homosexuální otec, všichni jsou opravdu sympatičtí a Woody z toho namíchal opravdu zábavnou jednohubku s klišovitým avšak nádherným odkazem.

• 13.3.2010  14:22

Můj dlouho očekávaný snímek se změní v rychle zapomenutá. Po pár dnech si budu pamatovat jen krajinu. někdo někam šel a večer si udělal táborák. Ráno jich bylo o jednoho mín a toto se opakovalo celých 104 minut. i tak by se dala napsat recenze tohoto filmu. Vždyt Jonathan měl takovou příležitost se vyřádit a udělat z toho kultovní trhák, mezitím však zůstal skrčený někde v koutě a dokonce si i bál promluvit. A to měl vážně takovou škálu možností. Jen to někde chtělo zařadit o vyšší stupeň, alespon na 3. Pro mě se z daleka ani na ty 3 nedostane. Po dlouhém zvážení prostě nemůžu jinak

• 4.11.2009  20:32

Trošku drsnější a akčnější kriminálka, než jsem původně myslel. Od těch "novodobých" se zejména liší dobou, skvělou muzikou, za kterou dávám 5/5 a perfektními hereckými výkony od obou hlavních aktérů...Ale jak tu tak koukám, hodnocení není zase tak vysoké, což je docela smutné. Těch 140 minut uteklo jako voda, ani na chvilku diváka nenudí a finále je samozřejmě napínavé, jak je to u Manna zvykem. Rozhodně se tímto snímkem posune o nějaký ten stupýnek výš ve světové kinematografii Takže pane režisére, klobouk dolů. A good job.

• 8.2.2010  12:15
    Voják 2 (2009)

Už od začátku bylo jasné, že to nebude nic jiného než stupidní americké béčko.."Jste voják, že ? "..."Ne, on je mariňák"...aby ses z tvýho miláčka nepo......."ach ta příroda"........"Né, každý může být hrdina, chlapče".....Tak to je teda stupid. Může, v USA je každý hrdina a vždy to dotáhne do vítězného konce, ať ho to stojí třeba i nohu. Tento "akční nářez" je toho důkazem do samotného konce.Nejtrapnější konec, jaký může být. Mlátička a následně výbuch. Nebýt Lary Cox, asi bych se vážně neměl na co dívat.

• 26.12.2009  12:55

Ani napodruhé jsem tento snímek nezaregistroval a to je sakra málo. Ani roztomilý obliček již zesnulé Brittany Murphyové mi nějak moc emocí nedal. pokud se někdo snaží natočit duchařinu, měl by toho zapojjit srdce, ale hlavně mozek. Protože tento bezmyšlenkovitě vypuštěný film je opravdu urážka filmu.Takovýchto filmů je zkráta hodně a tady není nad čím přemýšlet, prostě děj je tak jednočar, až to hezké není. Škoda, naděje v tom byla, ikdyž malá.

• 24.7.2010  12:26
    Vyfič! (2009)

Ta Ellen je prostě roztomilá, až je mi té holky občas líto. Ona je vlastně taky jediný důvod, proč jsem si film pustil. Její "nevinný" pohled mě prostě dokáže dostat do stavu, kdy na všechno zapomenu a soustředím se pouze na ní. Film sám o sobě je jen běžná americká sportovní komedie, která se liší pouze ve sportu a hereckém obsazení. Takovéhle dámské jízdě jsem moc nevěřil, nakonec jsem však dostal o malinko víc, než jsem čekal. Jak to ale bývá zvykem, tak každé kolo u stroje přestane jednou fungovat, nebo se zadrhne. Ještě štěstí, že zmíněná Ellen je dokázala vždy alespon trochu znovu roztočit.

• 9.1.2010  11:47

Pár hloupých vtípků, nad kterými jsem se pousmál, nic víc. Za celkem dobrodružnost a napínavost s poměrně jednoduchým avšak zdařilým koncem podprůměrná podívaná.

• 24.7.2010  12:04

Je mi špatně, z toho čemu vy říkáte hororová komedie. Viděl jsme jich spoustu, ale tohle bylo něco otřesného. Povedené vtípky a brutální scény jsou tu na denním pořádku, ale působí to děsně křečovitě a irelevantně. Navíc herecké obsazení je vrchol všech vrocholů..Experimenty mám rád, ale nic se nesmí přehánět.

• 6.6.2009  12:00

Perfektně našlápnutý akční kousek, ovšem hehorázné klišé se z něho stane tehdy, když si zbývají dva členové jsou pro svého uvězněného kámoše. Od té doby "akce" trošku upadá, ovšem je pořád na dosti vysoké úrovni. Nic méně tento kousek ze mi ze všech tří nepřátelských linií líbil nejvíce.Závěr filmu je docela překvápkem, ale to se celkem dalo čekat, když u toho filmu přemýšlíte.

• 31.1.2010  21:34

Vážně kravina na N-TOU, jinak se to říct nedá. Příběh uplně nulový, snad i podnulový. Scénář naštěstí trochu napravuje reputaci, protože některé hlody jsou vážně povedené. Ovšem moje hodnocení to nějak závratně neovlivní, jelikož není co hodnotit. A to jsem čekal, že Britové se s tím poperou trochu lépe a zapojí trochu svého humor. Navíc ozvučení je tak strašidelné, až mě bolela bránice. Snad jen poslední titulková písen byla k něčemu.Ultramagořina prostě.. Za krááásné upírky hvězda navíc, ale rozhodně to není za film samotný.

• 16.7.2009  00:47

O něco slabší než jednička, ale více akčnější. Dobré je, že díly na sebe navazují a také to, že občas nechybí nějaký tne černý humor. Jason je cool

• 5.9.2009  10:30
    Zazděná (2009)

Za totálně nesmyslný konec

• 15.5.2010  11:04

Seth zkusil trošku jiný šálek kávy a pokouší se hrát na nekompromisního frajera a obhájce zákona. Má smůlu, že mu tu chvílema přerůsta přes hlavu a chudák neví, jak se z toho dostat, proto fuckuje, jak jen to jde. Každýmu je ovšem k smíchu. Bohužel, k tomu ironickému. A Hillova najivita je nekompromisní, nezáleží mu na pocitech a nechá dál Setha koupat v hovní koupeli s blitky navrchu.

• 12.7.2009  16:17

Klasická, několiksetkrát ohraná, nic méně dosti zajímavá vykrádačka. Nemám příliš rád Freemana, ale v tomto díle se předvedl celkem hezky. Když jsem viděl první scénu, tudíž "přepad" jednoho chlápka v metru, poté jeho útěk, film nasadil dosti vysoké obrátky. To trvalo až do chvíle, co se oba hlavní borci dostali do hlavního sejfu a z Banderase vypadlo, že je policista. Od té doby se až skoro do konce člověk do příběhu zamotá, občas nějakou pasáž i nechápe. To vše se na konci filmu částečně zodpoví, ovšem některé otázky jsou stále nezodpovězené. Hvězdička navíc patří propracovanosti části, když se jde vykrást hlavní sejf. To mě opravdu usadilo a děsně se mi to líbilo. Film byl dosti nadprůměrný, avšak mu stále něco chybělo. Každopádně tento kousek patří mezi prvních 10 (co jsem zatím viděl) v tomto tématu.

• 15.7.2009  11:16
    Znovu 17 (2009)

Celkem zajímavý kousek, nic méně to mělo několik prvků komedie, ale také to mělo prvky romantiky a tü já vysloveně nesnáším :).Nevím, jak se někdo může smát u stupidních scén, které se defakto opakují v každé takovéto komedii, navíc, když spadl do řeky, a tím se změnil na 17 let, bylo trochu fantasy a do této komedie se to moc nehodilo. I přes to si užijete průměrnou podívanou se spousty pěkných holek

• 13.3.2010  22:42
    Zombieland (2009)

Ruben Fleischer ala Quentin Tarantino numero 2, aneb jak lze hrozivě vypadající zombie zesměšnit. Woody je vážně skvělej, stejně jako ostatní herci a já se prostě nedokázal nezasmát. Oproti Tarantinovi, Ruben předkládá něco, co rozhodně stojí za víc, jak jedno shlédnutí, protože resident evilů a panchartů už bylo vážně nad mraky, zato zakrvácené zombičí držky žeroucí pozůstatky jiných a následné praidlo číslo #2 "doubletape", rozhodně skvěle pobaví a otevře cestu k dalším zvrácenostem. V rámci zombie komedií rozhodně nejlepší kousek za posledních 10 let......The united states of Zombieland......4,5*, ale jelikož 5 se zaokrouhluje nahoru, rovných 5

• 30.6.2010  11:02

Kdo o tohle v Evropě stojí? Ne, mě to nezajímá, velké drama bez poselství. Nebo možná spíše nicotné poselství ve snímku, co si hraje na velké drama. Takových je moře i se stejně zdařilými hereckými party. Americké náboženské blaho.Neskutečně trapná přehlídka amerických hodnot a křesťanských žvástů, ze kterých je mi zle, s extra porcí těch největších filmových klišé. Ale... vůbec vlastně nechápu proč, ale když jsem si zrovna rukou nemlátil do hlavy, tak jsem se skutečně dobře bavil a nuda nedorazila ani na minutu. To ale vůbec nic nemění na tom, že nechápu nominaci na nejdůležitějšího Oscara, nechápu vyzdvihování výkonu Sandry Bullock a nechápu vysoké hodnocení zde. P.S. 3* je proto, abych neklesnul u "fajnšmejkrů" a lidí, co si rádi pobrečí nad americkou tragdií

• 19.4.2010  21:00

Průměrné drama, které i přes své "smutné" pasáže vás vážně brečet nedonutí. Ono vás vlastně nedonutí k ničemu. Ani úžasné tělo Jessici vám v kalhotech nepořádek neudělá. A to film slibuje hory doly. 3 jsou však zasloužené.

• 5.4.2010  09:38
    Čepel smrti (2009)

Tento blivajz se ani z daleka nemůže řadit mezi filmy. A z důvodu "perfektnosti" by ho i měli zakázat distribuovat. Co kdyby se náhodou někdo sériového vraha chytnul a pokračoval v jeho díle ?...Ostudy už bylo víc, než dost a dostat další náhul dementičnosti bychom už asi neustáli a kolena by se nám podlomily. Hvězdu dávám pouze za "finále", na které už dlouho čekám. Zlo porazilo dobro a to já prostě nemůžu nechat bez povšimnutí.

• 10.1.2010  14:24

V klasické kriminálce se skrývá druhá skvělá dějová linie, která rozhodně stojí za povšimnutí. Nicolas Cage jako svérázný detektiv, který však ujíždí na drogách, je schopný pro svojí dávk udělat takřka cokoliv. Každou chvíli někoho napadne a svérázně vyfuckuje. Vala Kilmera jsem vidět nechtěl a naštěstí se ukazuje jen v málých a nepodstatných scénách, což je jen dobře. Werner Herzog si zřejmě stejně jako já potrpí na oldschoolové nadávky a momenty překvapení. Scénář je průměrný, a nebýt v každé druhé věte "asshole" nebo "fuck" nebylo by to pro většinu až tolik záživné. Já ovšem na nadávky tolik nekoukal a vychutnával si tu skvělou filmovou krimi atmosféru, kterou Werner předložil i s desertem.

• 20.6.2010  18:04

Ještě před spuštěním mi bylo jasné, že to bude něco neúnosného a zbytečného. Jediný důvod, proč jsem nesmysl shlédl je samozřejmě Lindsay, která snad ani zklamat nemůžu. Určitě ne v roli, která je pro ní stvořená.1/2*. Druhou polovinu hvězdy dávám, sic nerad, tak za poměrně vydařený nápad a myšlenku. Jeho provedení nehodnotím z jasného důvodu. Nechci se zase začít vztekat.

• 3.1.2010  18:51

Zazněl tu komentář, že je to lehce na motivy "never back down", ale autor se trochu mýlil. Je to uplně něco jiného, jen ten boj je stejný. Ale co chci říct. Že Channing zahraje takhle, tak to jsem čekal, ale že Terrence z toho udělá tak nudnou podívanou, to jsem vážně nečekal. Scény, kde se Terrence neobjevuje byly ještě na prahu unosnosti, jenže jich bylo sakra málo. Nebýt celkem zdařilého konce, bůh ví, co by se stalo.

• 15.7.2009  12:01

Čekal jsem o hondě víc od toho snímku. Když jsem viděl trailer, říkal jsem si, že tohle nebude vůbec špatné, ale opak je pravdou. Po úvodních 15 minutách jsem seděl jak přibitý,ale když byly některé osoby uneseni a zbytek vesnice se vydává na jejich záchranu, nebylo ještě tak špatné, ale tím konečným "fantas magory" když se Camilla zvedne z mrtvých mi přišlo už jak z nějaké pohádky. Z pohádek jsem opravud vyrostl a Rolande, možná bys měl natočit godzillu 2, která bude stejně trapná a nudná jako 1.

• 4.9.2010  23:07

Hodně slabá duchařina, která nedokážu ani na chvíli upoutat pozornost svoji digitální pasáží, která se nám snaží rozpumpovat krev v žilách svým otřesným BUBUBUBU a jednou BAF. Mě nezbývalo jen z natěšeného obličeje přejít do stavu blaženosti a s úsměvem na rtech si vychutnávat tento blábol ala strašný horor.

• 4.6.2009  12:00
    96 hodin (2008)

Absolutní špička v tomto oboru. Skutečně neznám lepší akční nářez s touto tématikou, Je to nářez od začátku do konce i přes několikrát ohranou kostrou. U takovéhleho akčního nářezu vám to opravdu tak nepřipadá ..95% a 5*