mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 11.12.2009  22:32
    Alive or Dead (2008)

Nejsme ten tip člověka, který by film vypínal třeba po 10 minutách, ikdyby se jednalo o totální odpadovku. Vždy se snažím alespon hledat něco, co mě udrží ve "varu" těch zbylých několik desítek minut. Jenže v tomto filmu byla jediná věc, která mě držela se dívat nudných 83 minut pouze prsatá Ann Hensonová a to je na věc, ve kterém má jít o nějaký děj sakra málo. Do filmu bylo sice vloženo malé množství financí, ale i za tu almužnu se dalo natočit něco na urovni a né tuhle stupidní slátaninu, která snad nemá ve svém kruhu konkurenci.

• 19.3.2010  18:02

Brett Simon snad ani není člověk. Možná je trochu cáklej. Obsadit film a vlastně celou školu klaunama a šaškama, to jsem vážně nečekal. Mischa čumí jak neznaboh a Reece se chová jako stařík nad hrobem. Hlavní člověk, na koho jsem se zaměřil byl samozřejmě Bruce, který i přes to, že nedostal tolik prostoru, kolik bych si představoval, působí naprosto klidným a jistým dojmem. Krátce řečeno, ten člověk ví, co má dělat. Navíc, film sám o sobě působí děsně dětinsky a americky. Abych nebyl ale jen záporák, tak můžu s klidem říct, že děj se zbytečně nevleče a pár překvapivých "zvratů" udržuje tempo. Jako jednohubka rozhodně neuškodí.

• 15.3.2010  21:12
    Austrálie (2008)

Australia. Podle názvu mě to směřovalo někam na území domorodých kmenů, které si jen budou vyměnovat svoje ulovky, nebo na farmy zabývající se chovem dobytka. A ona se ta druhá možnost vážně stala. Takřka dvě hodiny jsem si z filmu neodnášel ani nejmenší sousto, každá minuta se zdála být jako hodina a každá druhá věta přišla nesmírně zbytečná. Navíc dívajíc se na zahánění stáda a následný "boj" o ně mi přišlo děsně dokumentární a takovýchto rajcovních kousků je na HBO víc, než mraky. Po dvou hodinách konečně přišlo překvapení a začalo se něco dít. No dít. Režisérovi došla štáva, tak tam pustil pár bomb, zničil město a nastolil paniku, ve které nikdo nevěděl sám o sobě, nebo o svých blízkých. Proč ne, zajímavé, ale za "předehru" k rafinovanému finále bych se určitě nezlobil. Pořád jsem přemýšlel jestli 2, nebo. Nejsem romantik, ale závěrečný song mě usadil a sáhnu po té vyšší příčce....Zajímavý komentář: Lima

• 30.12.2009  20:52

Tímto kouskem si německá kinematografie sáhla až na samý vrchol své filmografie. Tento svérázný, ale upřímný příběh diváka skvěle vláká do svého světa. Těch 150 minut uteče jako voda a divák chce stále víc a víc, nebot akce, napětí a drama přibývá. Nikdo si nemůže být jistý svým životem, ani hlavní hrdinové. Za skvělé herecké výkony, za bohatý (a bez zbytečných klišé) scénář hodnotím za nejvyšší počet. Opravdu jsem se bavil, doporučuji shlédnout.

• 7.6.2009  00:17
    Babylon A.D. (2008)

Skvěle nadupaný začátek se v půlce promění ve špatně stravitelnou nechuťárnu. Pan Kassovitz se jen pokoušel zaplácnout zbylých 40 minut, ovšem mu to jaksi ujelo z ruky. Nicméně, kupodivu mi tento snímek v paměti zůstane na nějaký čas.

• 27.8.2009  11:24
    Black Ops (2008)

Podle mě docela zdařilý kousek, neboť se jednalo o "novodobý" horor, takže když si v tom divák najde sympatie, rozhodně ho to nenudí.Jen ten střih by mohl být trochu lepší

• 9.5.2010  19:12

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Jasný příklad toho, že se s Kate nemá experimentovat, neboť vás všechny nakope do nejcitlivějšího filmového místa. Do scénáře. Její hlášky jsou k usnutí a k iritace mě to taky nemá daleko. Já jsem rád, že americká komediální fantazie zná něco jiného než kozy a chlast, ale stavět na jedné věci celý film je obtížné. Tennant to rozhodně nezvládl. Naví finální scény jsou typickou americkou stupiditou.

• 19.4.2010  20:54

Step Brothers je nenáchylná a neúchylná komedie ve stylu "teen", ovšem jejím zvrhlostem a scénám, ve kterých se drbete mezi nohama, když vás svědí za uchem, se McKay vyhnul. Jinak čekal jsem trochu úlet, který jsem dostal v opačném slova smyslu.. Úlet takový, že děj bude naprostá zbytečnost a ztráta času, děj, který bude jiný a zároven stejný. Jenže Will Ferrell to prostě musí zhnusit. Hanba mu. Po polovině filmu je jasné, co chtěl básník říci a vy musíte tu špínu ještě sledovat. Máme ale štěstí, že některý gagy jsou vážně povedené. Prostě přimhouřím oko.

• 20.7.2009  14:18
    Bronson (2008)

Zajímavý příéběh vězně, avšak dosti nudně zpracovaný, neboť jsem každou chvíli koukal na čas a doufal jsem, že to již zkončí. Režie je dosti otřesná a nudné protáhlé scény si zaslouží nízké hodnocení

• 28.11.2009  23:18

Emocionálně nabitý snímek, zabývající se zejména psychikou postav. Nápad je více než dobrý, provedení začíná tak mirumilovně a nenapádně, až se to zdá být na škodu. Ale zkrátka kdo počká, ten se dočká, protože posledních 15 minut je více než oskarových. To, co hlavní hrdinové předvedli, někdo nedokáže ani předvést za celý svůj život. Napětí by se zkrátka dalo krájet. Jen jedna věc je poněkud divná. Jedná se o německého důstojníka, který mluví anglicky i se svými přáteli ? to je poměrně škoda, být to v němčině, byl by to ještě větší mazec. ALe co si budeme povídat, Němci by to jistě nezvládli jako Mark Herman, takže buďme rádi za to, co je.

• 12.12.2009  18:49
    Cyklus (2008)

Zbytečná vykrádačka, která nás jen okrádá o drahocený čas. Někdy jsem pro to, aby vysvětlení bylo až na konci filmu, jenže pokud se někomu stane to, co se stalo Michaelovi Bafarovi, a to je komplikované, táhnoucí se a nevysvětlitelné finále, určitě byste rádi do něčeho kopli jako já. Čekám nudných 98 minut, abych zjistil, jak to vlastně bylo a scénář s režií mi předkládají na talíř jakési vysvětlení, bohužel bez přílohy a bez příboru.

• 3.9.2009  19:17
    Dealer (2008)

Nelze tento film porovnávat s jinými akčními nářezy jako třeba James Bond nebo Taken, ale "úvodních" 120 minut, bylo nejlépe našlapnutých 120 minut, které jsem v poslední době viděl. Děj šel neustále dopředu, nevracel se a neopakoval se. Alan Pao nad tímto filmem zřejmě strávil hodně času, nic méně posledních pár minut dosti znehodností film, jelikož jak to bývá u klasických "céček" někdy i "béček" nesmí chybět závěrečný pěstní souboj, který by svedli snad i děti ze školky. Tím koncem film skutečně ztrácí na kvalitě, nicméně musím říct LUXUSNÍ kousek,, jen tak dál.

• 16.7.2009  12:22

Zajímavý nápad ve velice špatném provedení. Nemělo to žádnou štávu, bylo to zbytečně utahané a také mi přišlo, že po půly filmu režisér už nevěděl, co tam má přidat, proto se rozhodl "improvizovat" a flákat tam scény, které by to do dotáhly do těch 95 minut. Neprocházet se tam Belén Fabra věčně nahá, nebýt tam každou druhou scénu sexu, jednalo by se o jasný odpad, ted abych nevypadal jak blbec hodím alespoň jednu hvězdu

• 14.1.2010  19:46
    Disco (2008)

Nic závratného, ani nic odpadového. Zkrátka klidná "komedie", ve které ale bohužel dojde humor dřív, než nějaký začne. Franck se snaží vytáhnou flusanec až z paty, vždy se mu ale někde okolo hrudníku zastaví a dál ani ťuk. Občas (skoro nikdy) jen slabá slina ukápne, ale protože jablko nepadá daleko od stromu, vždy se najde nějaký blbec, který se na to jen podívá a pokývne hlavou. Film potenciál má, ale měli by herci vložit trochu své vlastní štávy a né jen to, co jim pan scénarista naservíruje.

• 9.7.2009  16:17
    Dokaž to! (2008)

Vůbec mě to nenadchlo a to, co měl být tanec, mi spíše přišlo jako kymácení se těžce zfetovaných lidí.

• 16.1.2010  21:38
    Dospělost (2008)

Noel se toho opět ujal perfektně. Od herectví až po režii. Je to zkrátka stravitelné pokračování, nicméně částečně zbytečné, jelikož dětské časy už jsou dávno pryč a s nimi zmizely i všechny emoce a vypětové momenty. Pár jich zůstalo, ale je jich sakra málo. Tolik jsem těšil na dvojku, jenže ta už jde v lehkých šlépějích klasických béčkových filmů a zkrátka není nic, aby si divák přál ještě o pár minut víc. Herecké výkony jsou sakra skvělé, ale prostě mi tam něco trochu chybělo, avšak velmi příjemná podívaná.

• 2.2.2010  22:06

Filmy o politické debatě nebyly vždy mým zájmem, ale rozhodl jsem se, že se na jeden podívám. No a to to zase dopadlo. Docela jsem koukal. Jeden herecký výkon lepší, než druhý, to se musí nechat. Velmi bohatý scénář jen přilepšuje a dodává tomu perfektní šmak. Ron Howard natočil konečně něco, na co se dá dívat, ikdyž se ve filmu jen mluví. Možná, že si konečně našel svoji cestu. Strhující obrat v závěru je vážně nečekaný a perfektně zahraný. Jen škoda pro mě nesympatického Michaela Sheena v hlavní roli. No jo, ale někde se pan tesař musel utnout.

• 21.6.2009  13:09
    Far Cry (2008)

Myslím si, že to není tak špatná, na to, že to točil Uwe Boll. Dívat se na to nechá, hlavu a patu to má, takže není o čem diskutovat. Rozohdně koukatelný film

• 19.11.2009  08:42
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Hodně velké zklamání. Takové vysoké hodnocení a takovýhle výkon ? seriál, ve kterém se za 7 dílu takřka nic nestalo ? nemyslím si, že je to dost dobrý nápad napsat takovouhle stupiditu. Pár pasáží je ještě unosných, ale celkově Simon Cellan nenatočil takřka nic. Měl by toho vážně nechat.Psychika vojáků je nadprůměrná, ale ani tato věc seriál rozhodně nezachrání.

• 24.7.2009  17:12
    Gnaw (2008)

konečně horor jak má být, pořádné násilí, krev od začátku do konce. Dost jsem se bavil, jen konec jsem poněkud nepochopil, ale možná je to moje vina

• 1.7.2009  12:42
    Gran Torino (2008)

Clint Eastwood dává sbohem své herecké kariéře a na rozloučenou se obsadil do role, kterou si lze jen těžko představit v podání někoho jiného. Co na tom, že svoji mluvou a mimikou Eastwood místy paroduje sám sebe, jeho Walt Kowalski je postava, kterou si zkrátka nelze neužívat. Gran Torino je mistrovská one-man show s ohromným emočním nábojem, drsným půvabem i svérázným humorem. Taková ohromující herecká derniéra je něco, co si největší frajer filmového plátna Eastwood zcela jistě zasloužil.P.S Jediná dvě negativa, které schazují celý dojem z filmu. Originalita nesrší a patriotismus jako prase je snad v každé větě. I z tě M1ky mohl vystřelit.

• 16.7.2010  00:24
    Hlad (2008)

Nemůžu tvrdit, že mě to nevzalo. Lhal bych. Také bych ale nerad jásal nad propastí. Skvělá tíživá atmosféra, perfektní herecké výkony, "vypilovaný" scénář vás poměrně lehce může vtáhnout do děje. Někdo může říct "to bylo hustý, v jedný fázi tam nebyl vůbec střih", "nebo jak tam asi 5 minut myli tu podlahu", "to je skvělý". Tento názor nemůžu nikomu brát, ale na mě ty dlouhé a protáhlé scény zase tolik nezapůsobily.Ovšem přiznávám, opravdu silný zážitek, který si zaslouží lepší provedení a lépe vykunstruovaný závěr.

• 13.3.2010  22:28

Bohužel, už si nemůžu vzpomenout kdo mi poradil shlédnutí "tohoto". Ten dotyčný má štěstí, protože ho někde potkat, asi ho stáhnu z kůže. První část filmu zařadila na druhý stupen a přihodila občas nějaký ten gag, tudíž jsem si říkal,že se na to na průměr vytáhne. Poté ale přišla nudná střední část, která jen ukazuje na Coleovu ničemnost se něčemu přizpůsobit. Za (nazvěme to třeba konec) přidávám jednu ušmudlanou a vnucenou hvězdu. Zkrátka komedie, která spíše naštve, než aby člověka uvolnila po stresujícím dni.

• 12.12.2009  13:06
    House (2008)

No, co říct. Konečně jsem myslel, že uvidím pořádný horor se vším všudy, ale zase jsem měl jen plané iluze. Když Robby Henson dokáže předvést tak skvělou atmosféru, proč ten děj musí pokulhávat ? Když se však ale začně uzel rozmotávat, najednou se zamotá ještě víc a pan režisér neví, za který konec zatáhnout. To je škoda, protože začátek byl opravdu dobře nabitý.Po traileru jsem to čekal mnohonásobněji lepší.

• 11.8.2012  10:18
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Duchovní otec Ztracených J. J. Abrams a scénáristé nového Star Treku nebo prvních dvou dílů Transformers se sice dušovali, že jejich nový seriál není kopií kultovních Akt X. srovnávání se přesto nevyhnou. Fringe neboli česky Hranice nemožného by se na televizní obrazovku nikdy nedostali bez temných paranoidních vědeckofantastických dobrodružství Muldera a Scullyové a dobře vidět, že jim za mnohé vděčí. Zápletky jsou (většinou) dostatečně mrazivé, ale děj ženou dopředu zajímavé postavy. Samostatné epizody mají nádech hororu a celým seriálem se jako pověstná červená nit táhne tématická linie, která postupně skládá dohromady větší obraz. Pokud chcete hledat, (vizuální, slovní i vyloženě přímé) odkazy na staršího bratříčka rozhodně najdete. Jsou to prostě Akta X pro 21. století. Po kompletně shlédnutém celém seriálu nemám výhrady. Perfektní ovulace z "klasické" kriminálky až někam za hranice lidského chápání. Děsně jsem se bavil, ale 5* si nechám přeci jen pro větší nářezy jakou je 24,Sherlock a jim podobné, ovšem mezi mé TOP se Fringe určitě dostal.

• 16.1.2010  21:25

Naprostý výstřel do tmy. Nevím, co tím básník chtěl říct. Něco tak nudného a nezáživného tu dlouho nebylo. Čekal jsem, že Bob Thornton to alespon rozjede na urovni a odstartuje pěknou podívanou. Jenže on je filmu platný jako sánky v létě, prostě nemá čím zaujmout. Taky si asi nejspíš někdo myslel, že si šu*áním vylepší reputaci. Asi těžko. Tímhle směrem cesta určitě nevede.

• 8.10.2009  20:52
    Iron Man (2008)

Nuda, nuda, nuda..Akce téměř nulová a nebýt občas trochu jemného humoru, jednalo by se o nehorázný klišé kousek. Rozhodně film nemá ani na Spidermana ani na Batmana a to je už co říct..Tyto komiksové filmy by měly skončit, nebo se jednou stane něco strašného

• 20.8.2010  16:10

Simon Pegg do Buckinghamského paláce! Neuvěřitelná herecká exhibice vyniká s podporou kvalitního scénáře, který se sice ke konci zvrhne očekávaným směrem, ale hlášky, vtipné situace (RIP Cubo) a narážky na slavnější předchůdce chrlí tempem, ze kterého by většina současné komediální produkce dostala závrať. Připočtěte si nejlepší šaty ve vedlejší roli (na Megan Fox) a jako vždy okouzlující Kirsten Dunst a vyjde vám pohodová britská komedie v americkém hávu, která má co nabídnout i na víc jak jedno zhlédnutí. 80 %

• 11.2.2010  13:00
    Jezero smrti (2008)

Tak takovéhle horory já můžu, takové mi nevadí, navíc dokážou příjemně pobavit. Jedná se sice o menší variaci na Red, ovšem napětově a příběhově je to o něco slabší¨. Ten týpek to dokázal zahrát skvěle, ona se na něm jen lehce povozila. Při přimhouření očí to do sebe více než zapadá a zároveň se kryje. P.S. Ona řvát vážně umí

• 9.12.2009  19:31

Zapomeňte na starého punishera, ted přichází Ray Stevenson a ten to jednoznačně všem natřel. Lexi Alexander si s hlavní postavou poměrně dost pohrál a výsledek stojí za to. Děj je sice nehorázné klišé, akce přehnaná, ale oproti ostatním punisherům rozohodně zdařilý kousek. Gratuluji pane režisére