mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 31.1.2010  21:03
    Aeon Flux (2005)

Tyto "novodobé" akční sci-fi sračky jsou vážně k neuvěření. Ani koukat se na to pořádně nedá. Když už nemůže zaujmout dějem, sází na herce a i když toto selže, musí se spolehnout na efektivitu a propracování scén. To můžeme ve filmu vidět, protože děj, je strašný béčko,a herecké výkony na hranicí s céčkem. A Kusama se nějak nemůže vejít do časové linie, tak všechno vyřeší "velkou" přestřelkou na konci filmu, což je však jediné, co se mu povedlo. Také přimhouřím oko za skvěle zvolenou hlavní herečku.

• 8.12.2009  20:53
    Ambulance (2005)

Tenhle film si určitě budu dlouho pamatovat. Né kvůli akci a hercům, ale převážně kvůli tomu, že nedokážu uvěřit, že se Martinovi Barnewitzovi podařilo splácat tak stupidní nesmysl, který snad psal, když byl opilý. Opravdu tleskám, že má odvahu přinést do světové kinematografie. Nebudu sv*ně a dám alespon jednu za snahu.

• 23.1.2010  17:21

V době kdy se většina "hororů" zaměřuje na nezáživné vraždění hákem,či motorovou pilou a člověk od začátku do konce ví že se za tím vším skrývá jen člověk, působí na mne tento snímek jako takový malý balzám na strádající a po tajemnu toužící "hororovou dušičku" .Závěrečné zjištění, že všechnu tu hrůzu oné rodince nezpůsoboval ani tak úplně duch,nýbrž jakási půlduše zneužité dívky mne sice lehce zklamalo,nicméně oproti již zmíněným nezáživným krvákům to byla rajská zahrada a konečně jsem po dlouhé době zažil u žánru, pyšnícím se jménem "horor", něco jako mrazení a husí kůži.

• 20.7.2009  14:21
    Chaos (2005)

Filmy s Jasone mám až na pár výjimek rád. Tento film se mi ze začátku dosti zalíbil, mělo to klidný a pomalý spád, jenže těsně před koncem se ten spád najednou ztrojnásobil a já nevěděl, nad čím dřív přemýšlet, neboť nevyřešených otázek rapidně stouplo a při "konečném" telefonátu se mi to zamotalo uplně. Krimi to bezpochyby bylo, akce také nechyběla, ovšem drama na konci snímku upadá. 55%

• 20.8.2010  16:00
    Cry_Wolf (2005)

Možná to někomu bude připadat směšné, ale tohle se zase povedlo. Ze začátku jsem tomu sám nechtěl věřit, všechno bylo směšné a až příliš jednoduché. Čekání se vyplatilo. Já věděl, že Wadlow to nenechá jen tak, a dokáže během 87 minut vycucnout to podstatné, to, co zamíchá osudem a mým mozkem. Cry_Wolf není je bezduchá vyvraždovačka, je to něco mnohem hlubšího. Skvělá práce

• 10.8.2009  12:50
    Doom (2005)

Skvěle napínavý a zapletený příběh s úžasnou 3D akcí na konci. To je ale asi tak vše, co můžeme skvělého očekávat.

• 9.8.2010  16:37

Překvapivý snímek, zejména uvědomíme-li si, kdo ho má na svědomí. Po chvíli ale člověku dojde, že veškerá patologie se jen přesunula z roviny fyzické (typické pro Cronenberga) do roviny psychické. Viggo Mortensen hraje dokonalý rozštěp osobnosti, který si hlavní hrdina záměrně vypěstoval. A Ed Harris opět dokázal, že umí věrohodně zahrát v podstatě cokoliv. No a David Cronenberg nám zase dokázal připravit skvělou patologickou variaci na námět klasického akčního filmu (hrdina se musí vypořádat se svou temnou minulostí, aby mohl pokračovat v klidném rodinném životě). Když se pak na samém konci Mortensenův hrdina po finální bitce vrátí ke své rodině, je to happy end s typicky cronenbergovským defektem.

• 19.4.2010  20:49

Pár dní po zhlédnutí jsem si sice pamatoval tu pohodovou atmosféru, kterou film disponuje, ale absolutně jsem si nebyl schopen vybavit, o čem vlastně byl. To se mi nestává zas tak často, v tak krátké době už vůbec, tudíž třetí hvězdu beru zpět. Vlastně si vzpomínám, že se mi líbilo, jak se v hlavní postavě snoubila sympatičnost s nutností propagovat svinstvo (ale sympatie propagandy je vlastně důležitý prvek pro přesvědčení zákazníka, takže nic). A kdyby to někoho zajímalo - ne, nekouřím.

• 9.7.2009  12:31

Průměrný horor s poměrně zajímavým scénářem. Collet-Serra se snažil vylepšit originál tohoto filmu, ale příliš se mu to nepodařilo, ikdyž občas nějaké pasáže jsou opravdu pěkně udělané ;)

• 22.7.2009  23:23
    Experiment (2005)

Pomalý rozjezd se změní v celkem dramatické finále, které ovšem končí fiaskem a také "klasickým" ukončením, a to takovým, že né všechny parazité byli vyhubeni. Zkrátka jsem se docela nudil, ale na druhou stranu jsem rád, že aspoň jednou nebylo tolik obětech na lidských životech

• 29.11.2009  11:44
    Farma smrti (2005)

Když to začínalo, tak jsem si říkal, že to konečně může být horor na "úrovni". Jenže asi po 10 minutách mé očekávání zkazilo pár céčkovitých scén. Navíc postav stále přibývá a člověk neví, co dřív sledovat, nebo na koho se zaměřit. Když už ty "drastické a nechutné" scény můžou být tak skvělé, tak dobře udělané, proč musí narazit na děsnou režii a ještě horší scénář ? Kamera byla naštěstí ještě na urovni, ale chlubit by se s ní také neměli.Tohle vážně nebyl dobrý tah pánů režiséru, ještě chvíli a mohli by vážně dostat šachmat.1* alespon za ty scény

• 25.7.2010  10:27
    Hlas smrti (2005)

Zdařilý duchářský kousek, který však svým koncem vyvolá další řadu otázek, než aby na ně odpověděl. Začátek a stať filmu jsou poměrně na vysoké urovni v příjemně hororovém prostředí. Jen ten nápad tolik nevyšel, přece jen mluvení s mrtvými jsme tu měli mnohokrát a bylo nám ukázano, že to jde mnohem lépe. Další tuctový americký horor, který se jako většina duchařin zařadí někam doprostřed své kinematografie, a dá-li bůh, někdy znovu spatří světlo světa podruhé.

• 2.5.2010  18:36

Clive a opět další skvělý herecký výkon. Zasaďte semínko a vyroste strom. Za pár let. Tady se zasadil právě Clive a za 100 minut bylo vymalováno, navíc s přídavkem, ten přídavek je druhý strom se jménen Vincent Cassel, který rozjíždí svou skvělou hereckou linii. Snad ho nic nezastaví. Ten chlap rozláme i skály. Konec filmu si každý člověk vybaví již při pohledu na název filmu, ale v dnešní době od americké filmografie nečekám žádné zvraty. Díky tomu jsem si film skvěle užil a v brzké době mi na obrazovce poběží znovu.

• 17.3.2010  19:26

Lynch? Ani náhodou! Aronofsky? Zcela určitě! Styl rodáka z Ulmu má se stylem jeho vrstevníka společnou "tikající" vizuální stránku filmu, která maskuje relativně plochý děj. Plochý zde nemyslím jako pejorativ, ale je třeba si uvědomit, že vše je zde podřízeno stylu a to, že příběh dává smysl a na konci do sebe všechno zapadne (byť jsem slyšel i ohlasy, že pointa ruinuje zážitek z filmu, což si vůbec nemyslím), je spíš bonus pro pozorného diváka. K dosažení úrovně mistra Lynche v žánru ujetých filmů tedy učedníkům Forsterovi a Aronovskymu pořád dost schází, ale to vůbec nevadí. Fajn zážitek je to i tak a až někdo "něco podobného" natočí u nás, tak se můžeme bavit o konci krize českého filmu (50 mil. $ se tady asi těžko sežene, ale stačí obsadit místo Ewana McGregora třeba Michala Suchánka a už jsme někde jinde.

• 7.12.2010  17:22
    Invaze (TV seriál) (2005)

Invaze vynechává veškerou sci-fi frašku v podobě ltajících aut a světelýcn mečů. Invaze nastoluje novou linii a kultovost ve světě sci-fi žánrů. Svým tajemným, skvělé zahraným výborně vyefektovaným příběhem se nedá s jiným sci-fi v této rovině srovnávat. Ať už seriál končí pateticky, otřesně, nebo skvěle (podle současných komentů spíše otřesně), dostal jsem přesně podívanou, na kterou už dlouho čekám a Fichtner, vážně válel. Neúplný počet jen z jediného důvodu, nedokončenost a konec nastal právě ve chvíli, kdy to mohlo být nezajímavější.

• 30.10.2009  16:20

"Víš co se u nás na vsi říká?".."nevím.." .."že silnejší pes mrdá" ...touto hlášku Čtvrtníček rozjíždí skvělých 50 minut..opravdu jsem se bavil

• 29.11.2009  18:20
    Jeskyně (2005)

No, co si budeme povídat. Je to céčkovitá pohádka jako prase. Do té doby, než se začaly zjevovat přerostlí parazité, nechalo se na to ještě docela v klidu dívat. Jenže jak to bývá zvykem u takovýchto "sraček", nestvůra vyletí, zabije všechny lidi,až na pár akčních hrdinů, kteří samozřejmě přežijí vše. A ten konec, jak jinak, než ze se parazit dostal v lidské podobě na povrch zemský. S tím už ale nikdo nic neudělá. Bruci, styď se!

• 15.6.2010  17:16

Skoč do toho po hlavě, aneb Robert jako ho neznáte. Rozválcoval a převálcoval i Kilmera, který je kupodivu výborný. Naprosto lacinné, avšak velmi výstižné vtipy dokazují, že Shane Black má řemeslo v malíku a nepotřebuje nikterak velký rozpočet. Jeho akční a komediální scény nemají chybu, ovšem kriminální zápletka je strašně ostřílená a sesumírovaná, tudíž z komára vzniknul velbloud, který je sotva schopen pohybu. Za skvělé obsazení ještě 4*

• 26.2.2010  18:49

Za tu novozélandskou krajinu musím přidat hvězdu navíc, ta se prostě v paměti neztratí. Co se ale ztratí, je zbytečně chaotický děj, ve kterém chvílemi nevíte, kdo se je s kým, kdo koho zabil a nebo o co vůbec jde. Naštěstí skvělý výkon Samanthy děj lehce přibližuje, ale nevysvětlí. Každopádně, ukázky z bojů jsou na oplátku natočené skvěle-nechaoticky. Příběh si prostě hraje na něco, co ve skutečnosti nazahraje ani na 90%. Wardovi však patří dík, že do role Doyla obsadil právě Kiefera, protože tomu ta role více než sedne a opět provádí poměrně slušný herecký výkon.

• 4.7.2009  15:23

Nechápu, jak tento film mohl chytit hodnocení jako je třeba odpad, když se jedná o pefketní válečný kousek. Na Black Hawk Down to ani z daleka nemá, ale podívaná je to skvělá

• 22.7.2009  23:20
    Mnichov (2005)

Fenomenální kousek Stevene Spielberga, zrátka Steven se nezapřel jako vždy ;). Svérázný kousek zabývající se minulostí mě dosti zaujal a můžu říct, že to nebylo promarněných 150 minut, protože se pořád něco dělo. Další hvězdičku přidávám za konec, jelikož se "lovci" stali "lovenou zvěří" a to byl opravdu nářěz. A Stevene, opovaž se točit věci jako Jurský Park, tohle ti sedí víc ;)

• 29.7.2010  18:40
    Nesvatbovi (2005)

Já věděl, že se jednou dočkám. Těžko říct čím jsou Nesvatbovi tak jiní od ostatních komedií tohoto žánru. Ale já se vážně skvěle bavil po celou dobu. Humor není inteligentní ani fekální, je to něco mezi, je tak nějak milý. Z toho obrovského pytle podobných komedií, ať už o ztrátě panictví, crazy tématech nebo prostě o lásce, jsou právě Nesvatbovi tou absolutní špičkou.

• 2.3.2010  16:31
    Noční let (2005)

Od Cravena rozhodně nečekat žádné zázraky. Snažil se natočit průměrný thriller, který se mu v jeho poměrech rozhodně povedl. Nízkorozpočtové béčko, které určitě neurazí, nenaštve, a hlavně nerozesměje typickými béčkovými pasážemi. Místy děj lehce graduje, ale opravdu na malinkou chvíli, které si běžný divák ani nemusí všimnout. Čeho si však všimne divák určitě je mladá a pohledná Rachel, které určitě nehraje na oskara, ale hraje od srdce a to je to, co divák potřebuje.

• 10.9.2010  21:04
    Ochránce (2005)

Vin zvládne zahrát všechno. Jenom toho babysittera ani nenapodobí. Pokud vám nevtipnější na americké komedii přijde kačer, asi se někde stala chyba. Tady ano a velká. Pro děcka to může být něco nezapomenutelného, pro mě jen nepříjemná podívaná.

• 16.12.2009  21:01
    Ostrov (2005)

Páni, to zase byla jednou pořádná akční jízda. Je vidět, že se Michael Bay v této problematice pohybuje celkem s přehledem. Herecké výkony, jsou ale průměrné, protože né všem hercům přálo štěstí, že pane Beane ? osobně bych na jeho místě viděl někoho jiného a pohotovějšího. Lehce to má podobný námět jako Bournovu ultimátum, ale nelze k sobě oba kousky přirovnávat, protože každý vznikl v jiném roce. Hudba byla více než okouzlující. Děj zajímavý, ikdyž zbytečně místy moc očesaný. Říkám si, že těch 130 minut je moc, ale zároven si uvědomuju, že by nebylo na škodu ještě tu půl hodinku přidat. Jediná nevýhoda filmu je prostě taková, že jak to vždycky bývá, zlo prohraje nad dobrem a vždy se najde nějaký jedinec, který odvrátí zkázu popřípadě se po krátkém rozhovoru přidá na stranu dobra, jako to byl v tomto snímku Djimon Hounsou. On to zahrál skvěle, jen mě mrzí, že patetická zápletka se objevuje čím dál, tím víc častěji.

• 14.1.2010  19:51
    Pobuda (2005)

Ano, Gérard, Francie a komedie, to je jedno velké schéma, který se k sobě hodí jako volant k autu. Francouzské komedie prostě vědí, jak člověka pobavit a rozesmát. To se stává opravdu málo, aby každým druhým slovem se člověk alespon zachichtnul. V této komedii vás to rozhodně čeká, protože to je vážně božské dílo. Děj uplně vypusťte, ten tu nemá co dělat, ale ten scénář je skvělý a Gérard ještě lepší. Ten to zese sype jako obilí do sýpky. Jen je škoda, že ta "akce" ke konci lehce upadne a už se nedostane zpět. I tak jedna z těch lepších !francouzských! komedií.

• 22.6.2009  17:12

Jednoznačně nejlepší díl. Není to ani tolik trapné, ani tolik "klišaté" nechá se na to dívat

• 6.6.2012  18:21
    Prime (2005)

Ve svém žánru překvapivě povedený kousek, který ne úplně právem zapadnul. Jako jeden z mála romantických filmů se neutápí v klišé a příjemně překvapil i konec. Postavy jsou vcelku dobře napsané a chemie mezi herci taky funguje. Co víc od romantického filmu chtít.

• 26.12.2009  12:33
    Prodigy (2005)

Zprvu jsem čekal klasickou kriminálku, kde se bude řešit plno vražd z gangsterskýho prostředí. Postupem času film nabral na obrátkách vůbec to nebylo na škodu..Matt Beckham opravdu válí, vážně frajer. Ale těch 120 minut je zbytečně moc dlouhých a nebýt zbytečně chaotického konce, šel bych možná i výš, zkrátka vskutku slušná akční kriminálka.

• 9.3.2010  21:36
    Proposition (2005)

Guy Pearce ala Shatterhand. Určitě si představoval, že bude něco na způsob tohoto legendárního kovboje. Potenciál na to má, ale Hillcoat mu prostě prostor nechce umožnit. Místo toho dává přednost opravdu nudnému Rayu Winstoneovi, který si snad dal čáru, poté zapomněl, že hraje ve filmu až v závěru mu došlo, že by se možná i trochu usmát. Hanba mu, měl skutečně dostat kulku do hlavy. Pravda, že na westerny si nějak zvlášt nepotrpím, ale příjemně obohacen kriminální zápletkou (sic bídnou), ale jak se lidově říká, lepší něco než nic, mi za jedno shlédnutí stojí. Ovšem nějaké povýšení filmu od toho rozhodně nečekejte.