mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42
    • 26.9.2017  12:47
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Oproti okresnímu přeboru je to všechno nalíčené a nafintěné a mě to tolik nebaví. Hlášky jsou fajn, Štáfek taky překvapil, ale extra seriálová bomba to určitě. Všechno je to pro tu sortu s nižsím IQ.

• 10.8.2017  22:43

Spektakulární fantasy podívaná, která však znatelně ztrácí dech v příběhové části a v obsazení. Jinak povedené a časté akční pasáže zase ztrácí kredit díky disproporcím zúčastněných aktérů a tak je výsledkem takový trochu zvláštní pokus, co osloví především fanoušky téhle značky.

• 20.7.2017  14:23

Podčasový Indiana Jones, který těží ze své velkoleposti a scénériemi. Nebo si to alespoň myslí. Skvělý námět i potenciál nepochopitelně natažen do přemrsklé stopáže. Neohraní herci vás sice vtáhou do děje, ale každou přibývající minutou vás nemají ničím překvapit, protože všechno viděné se opakuje. Scéna z války sahá na kvality Ryana, je výborná, nicméně v celém časoprostoru uplně zbytečná. Pattinson mě velice překvapil, ale přitupělý výraz mi prostě nejde přes oči. Skvělá dobrodrožná podívaná v produkci HBO ano, ale celovečerní trhák z jungle určitě ne.

• 7.10.2019  13:39

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila

• 28.10.2015  14:35

Považovat hrdinu někoho za to, že se vyžívá v zabíjení mi přijde velmi zcestné. Pominu-li ty pasáže, kdy se řeší, zda si má Pavličenková obléknout uniformu nebo šaty a zastavím se nad těmi krátkými prostřihy z bitevního pole, tak jsem se spíše nadprůměrně bavil. Herně a výpravně celkem pěkně zmáknuto, válečné scény také patří k těm lepším. Scénář však dosti hapruje a jsem rád, že se na obličej hlavní hrdinky dalo s klidem dívat. Z těch ruských novodobých filmů ho řadím mezi lepší.

• 1.1.2016  12:06

Poměrně rutinní kousek, lpící na tom jak to bylo a nepřidávající téměř nic navíc. Dojde i na nějaká ta klišé. Kromě Deppa mě v hlavnějších rolích nikdo neoslnil a na nikom mi nezáleželo, ale překvapily spíš nějaké postavy vedlejší. Agent Connolly byl při přesvědčování nadřízených a kolegů přesvědčivej asi jako retardovanej lachtan. Většina postav je dost ploše napsána. Whiteyho kumpáni jsou toho názorným příkladem a když si máme ke konci myslet že něco cítí, tak to nepůsobí moc přesvědčivě. Nahoru film táhne jen zručný řemeslný zpracování a Depp. Tenhle scénář nemá srdce

• 27.10.2018  20:24
    Creed (2015)

Bez Stalloneho fyzický přítomnosti bude, v případě dalších pokračování, tahle citlivě hozena lapa mladším generacím spíše medvědí službou. Adonise se příběh snaží natlačit do chudejch kulis a neutěšenejch okolností, ale i přes tyhle vychtěný handicapy zůstává jeho index losera furt nepatřičně nizko. Mladej Creed je našlapanej, sebevědomej borec s kočkou u boku už na počátku svýho, místy ochmatanýho příběhu, kterej potom neokoukaně funguje zejména, když se před kameru přišourá mudrlující kafíčkář Sly. Pro něj prosím, medvěd z Revenanta promine, nějakou tu blyštivou sošku. Jako kdybych zase prožil Rockyho život.

• 11.3.2019  11:24
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet.

• 22.3.2020  08:12
    Forsaken (2015)

Je to jako prašť a uhoď. Když se nějaká fáze povede, ihned dostane přes prsty a celý děj je jako na kolotoči. Pořád se něco děje, ale ve své podstatě se vše blíží k nevyhnutelnému. Za postavu Kiefa, která je dost temná a skvěle zahraná házím jednu hvězdu navíc. Zbytek je jen plankton.

• 22.10.2015  10:48
    Gangster Ka (2015)

Nějak nevím, co si o tom myslet. Určitě herecké obsazení je povedené (všichni z podsvětí do svých rolí zapadají na jedničku), atmosféru to má také. Jenže těch vnitřních monologů je tam tolik, že jsem si připadal jak při rozhlasové hře, neschopnost vysvětlit cokoliv jinak než voiceoverem je až otravná. Příběh příliš zkratkovitý a snaha o dokumentární přesnost zbytečně sráží celkový dojem.

• 1.1.2016  12:08

Na české poměry ucházející, oproti prvnímu dílu však dalece zaostává. Bjelac je celkem uvěřitelný. Čermák si hraje na něco, co není.

• 20.8.2016  15:59

Tady nejde nezaplesat. pro všechny fanoušky Tekkena, Call of Duty a ostatní FPS hry, je tahle nekončící akční párty prostě povinnost. Jasně, že nejde o žádný hluboký příběh, žádná omáčka, tady se táhne přímo na bránu. Nekompromisně a přímočaře. Větší nálož hlášek, skutečně vtipných momentů a kvalitně odvedená "handy came" mě připoutala do sedačky. Závěrečná scéna ala Neo z Metrixu má obrovský koule. Kam se na to hrabe indonéský The Raid. Tahle hitparáda mi z hlavy jen tak nevyprchá a já si ji s horkou hlavou klidně pustím ještě jednou.

• 23.11.2015  09:17
    Hvozd (2015)

Corine Corine, stojíš v pěkné ........ ani tak rovině jako někde v dolíku. Trailer slibuje nějakou ultimátní řež a ve finále je z toho jen nudná honička dvou lidí a neexistujících (nebo existujících?) příšer z lesa. Kdyby alespoň ta lesní monstra za něco stála a nevypadala jako alien ve fázi rození.

• 1.1.2016  12:13

Velmi tuctová kopie s nevyráznými klony charakterů původního Parku. "Sequel", který je v podstatě remakem. Plus pouze za Pratta, který se veze na vlně Guardians a jeho chvilkami vtipné interakce s hlavní hrdinkou a dětmi. Nerozumím, jak to může trhat rekordy, když to ani neprovázela žádná výrazná promo masáž nebo hype a ani trailery nic zásadního neslibovaly. Skrz naskrz průměrná letní popocornovka. O závěrečné scéně nebo celkové myšlence o cvičení raptorů raději nemluvím.

• 31.5.2016  18:51
    Kolonie (2015)

Tak jsem pod nátlakem místních komentářů očekával drsné a mrazivé drama z pošinutého tábora hipíků, bohužel film v tomto ohledu dostál svým očekáváním sotva z poloviny. To kde člověk čekal, že pude do tuhého a režisér si nás vychutná na nechutných mučících scénách nebo nás pořádně podusí u psychologických scén s citovým vydíráním hlavních protagonistů tam bohužel film září nejméně a je to škoda, protože ta omáčka okolo funguje mnohem lépe. Škoda, že se ještě víc nepřitvrdilo takhle je z toho romantika, které kvůli plytkosti děje chybí ten správný drive aby mě film zařezal do židle a duševně mě vyždímal, což sem od tohohle filmu čekal ze všeho nejvíc. I tak 80%, které jsem si po dlouhé době vychutnal.

• 11.1.2016  16:23

Ve své podstatě konečně v něčem nový horor. Ty sáhodlouhé pochody a plky o ničem člověka spíše nudí a nijak zvlášt ho na finále nepřipraví. Na druhou stranu, komorní atmosféra z divokého západu ukazuje, že slunce, prach a lidojedi nemusí být spojeny jen s Robinsonem Crusoem. Scény jsou uvěřitelně a těch momentů WTF nebo WHY je z mé strany minimum. Herecké obsazení nijak nesvítí ani neoplývá výraznými jmény, o to je možná film o třídu lepší.

• 10.11.2016  14:37
    Marťan (2015)

Snesitelná atmosféra, nesnesitelná stopáž, která nám prakticky neodkryje nic nového. Film na mě působí náborovým dojmem a vědecko-technickou encyklopedií spojenou s botanikou. Pro mě, jako vesmírného laika spíše dokument ze stanice HBO. Co na tom, že se sem tam objeví lidská tvář. Mattovi jsem fandil, jeho roli jsem mu věřil, nicméně film ve mně nezanechá nic víc než usměv na rtech, který během pár dní prakticky zmizí. Těchto vesmírných jednohubek mám před sebou několik, uvidíme, třeba časem hodnocení upravím. Zatím však zasloužené tři.

• 23.11.2015  09:14

Echtovní špionážní blockbuster kde se takřka do poslední chvíle spekuluje na jakou stranu kdo hraje, bojuje se za živého doprovodu Nessum Dorma, a v každé lokaci je třeba honička s nějakým dopravním prostředkem. Nechybí ani klasické MI tropy jako sebezničující zprávy a perfektní přestrojení, ale zároveň ani mnohé nešvary celého žánru. Hrdinové jsou většinu času nezasáhnutelní, neunavitelní a nesmrtelní nadlidé, složité plány jsou postavené na naprosto nepředvídatelných proměnných, a fyzikální i technické zákonitosti jsou ohýbány aby se hodily do záplekty. Pokud jste ale ochotni dostatečně "suspendovat disbelief" a prostě se bavit tím, jak Tom Cruise provádí jednu děsivou kaskadéřinu za druhou a v mezičasech charismaticky přechytračuje padoucha, určitě nebudete zklamáni. 75%

• 27.9.2018  16:07

Precizní scénář, kostýmy i detaily ve všech scénách. Precizně nasvícené, nasnímané, zrežírované a zahrané, a také precizně chladné, odtažité a bez pořádného napětí nebo něčeho, co stojí za zapamatování. Kde jsou proboha ty silné emoce, ta gradace, kterou uměl dřív Spielberg vykouzlit? Jako by vše srážela přepálená stopáž a překombinovaný děj

• 9.11.2018  09:54
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň.

• 19.9.2017  12:30

Každej Tarantinův fanda by si měl vždycky ráno pobrečet nad smrtí Sally Menke, protože teprve na posledních filmech, který už nestříhala, vynikne její obrovskej vklad a schopnost udržet toho magora na uzdě. H8ful je patrně první Tarantino zcela bez kompromisů a je to mnohdy hodně úmorná a upocená podívaná na chlápka, kterej uvěřil vlastní vyjímečnosti a teď se ukájí před zrcadlem. Minimálně o hodinu zkrátit, tohle měl bejt director's cut vydanej na blu-ray. Užijte si Panavision 70 v chatrči, to vše za pouhejch 60 mega. Od Tarantina dobrej fór, ale ty nejlepší jsou stručný a úderný...

• 10.4.2016  19:31

Lovec čarodějnic je něco jako Sorcerer Apprentice. Oboje je to takové modernědobé fantasy s čáry, oboje to má lehce hloupý a poměrně plytký příběh, oboje obsahuje velkou míru CGI a oboje táhne specifický hollywoodský herec. Obojí je v důsledku tak nějak nastejno. Vin si tady jede svoje, CGI ukazují na celkem rozumnou investici (aka vypadá to opravdu dobře) a není to až tak moc absurdní. Ano, je to zábava. Zábava, která se navíc dá namíchat do jiné zábavy, aniž by vám přišlo, že si narušíte filmový zážitek. A nemusíte se navíc trápit, že by vám to druhý den zaměstnalo byť na chvíli mozkové procesy. Vin si prostě střihl takovou kalorickou akční svačinku. Nic víc.

• 18.1.2016  22:38

Vizuálně jde o krvavou, chladnou a syrovou kombinaci kýčovitě krásných záběrů z National Geographic, díky nimž a Lubezkiho kameře jsem celou tu stopáž vydržel. DiCapriova odhodlanost "už mi tu sochu dejte" je vidět,ale ve finále bych snad sochu přál Hardymu, který snímek táhne. Revenant není určitě propadák,ale obsahově se to blíží bodu mrazu. Zimní popcorovnovka na dlouhé chladné večery určitě, oscarová záležitost - v žádném případě.

• 13.8.2015  21:31

Neveřil jsem, že série FF může klesnout níže, než se povedlo minule. Nicméně neskutečné se stalo realitou. Míra arogance a nesmyslné hlouposti přerostla zdravou míru vhodnou pro ironii a sebezesměšnění. Hodnocení balancuje mezi odpadem a hrůzou. Nicméně už jen vzhledem k odkazu Briana Elra Spilnera O'Connora nemůžu dat méně než dvě hvězdičky za snahu... Chudák Paul

• 23.11.2015  09:07
    Spectre (2015)

Kámen úrazu nejnovější bondovky je scénář. Povrchně, bez sebemenšího zvratu a známky napětí posouvá agenta Jejího veličenstva z bodu A do bodu B tři čtvrtě filmu, kdy hledá něco, co je zjevné už pár minut po úvodní eunuchovské skladbě. Znovu se restartuje, další šťourání se v Bondově minulosti a hledání sebe sama a vytváření nosné půdy pro snad lepší díly, kterým nebude chybět drive a šmrnc. Návrat k závěrečné konfrontaci s úhlavním nepřítelem v jeho megalomanském sídle a detaily, s jakými je představena a "výroba" ikonického vzhledu patří k nejzapamatovatelnějším okamžikům. Za zmínku stojí i Van Hoytemova kamera, která na sebe upozorňuje hned při úvodní scéně v Mexiku natočené na jeden záběr. Je vidět, že Švýcar něco od Nolana při snímání Interstellaru pochytil, protože pro něj typické uchycení kamery z boku využívá při automobilové honičce v Římě, která je lehce inspirována tou ve Francouzské spojce a v této kombinaci jde o velice povedenou záležitost. Nezbývá, než doufat, že Sam Mendes bude na režisérské židli brzo vystřídán a s ním i dříve schopný scénárista John Logan a bondovská série tak znovu chytne druhý dech a dá Bondovce opět něco nového, čím se chlubil třeba díl Casino Royale.

• 14.10.2016  00:06

Na první a ještě více legendárnější druhý díl tohle opravdu nemá. V tomto vážně převažuje vysoký rozpočet a efekty nad obsahem. Rozhodně je to lepší než ta sračka od rejže Mcg. Tohle je taková částečná záplata. Veškeré hlášky jen tak vyšumí do prázdna, recyklace z předešlých dílů zde moc nefunguje. Přesto se na to však dobře dívalo, akce solidní. Jen tomu prostě chyběla ta uvěřitelnost těch postav, taková ta vzájemná soudržnost, pochopení. Další dobře koukatelný letní šumák. Srdcovka, která by se dala zařadit po boku prvních dvou dílů se opět nekoná. Kdo ví jestli někdo přijde s něčím originálním, něčím co zahřeje na srdíčku a přitom z toho jde respekt jako u druhého dílu. Snad příště zvýší rating, bylo tam málo krve. Mladou generaci to stejně neuchvátí když vyrůstají na transformerech. Ti starší by si zase přišli na své, kdyby to bylo natočeno v duchu prvních dvou dílů.

• 22.8.2016  15:01

"Ronaldo z Hitlerjugend, kde je cesta"? - s touhle hláškou začala skoro dvouhodinová skoro geniální satira, která si z problému současného Německa (přistěhovalci, radikální islám apod.) nebrala servítky. Totální dezorientace "probuzeného" Hitlera v moderním Berlíně dodávala filmu to pravé ořechové. Na druhé straně, snímku chyběly vtipné scénky či nějaká dobrá pointa v momentě, kdy z kamery na chvíli zmizel náš hlavní "dobyvatel". V momentě kdy se znovu objevil, a s ním i jeho plány na totální remilitarizaci Německa, skvělý humor se vrátil. Proto jsem se někdy cítil jako "na houpačce". Fakt, že situace je téměř totožná jako před sedmdesáti lety mě moc neuklidňuje, naopak utvrzuje v dojmech, že se brzy objeví další Vůdce.

• 6.11.2016  11:11

Málo známá část historie související s druhou světovou válkou, Velmi silné téma, velmi dobře zpracované.

• 16.7.2014  14:54
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jack is back. Tenhle hrdina mě ani po 12ti letech nepřestal bavit. Zkrácená série seriálu jako celku spíše ublížila, ale byla by ostuda, kdybych tomuhle novodobému terminátorovi nedal plný počet hvězd. Ať se v sérii vyskytují stále stejné "pasáže", má LAD stále k nabídnutí pár laskomin. Díky Jacku !

• 21.8.2014  11:42

Prostřední dějství se hodně utápí v roztahanosti a nudných konverzacích. To začátek a hlavně konec jsou právě to co jsem od nové třístovky očekával. Démonická Eva Green společně s opět velmi málo využitou Lenou Headey si kradou celý film pro sebe a nechávají bezcharakterní mužské postavy na pospas svým malicherným bojůvkám plné digitální krve. Upřímně jsem čekal víc, Murro je břídil.. mohl si s tím dát více práce, ale asi předvedl svém maximum.

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42