mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 5 6 7 8 9 10 11 22 32 42
    • 30.8.2013  17:01

Chybí mi tu, že film patří také do žánru komedie. Nevadí, obsah před formou. Film si umí udělat vtípky na svůj účet, prezident opravdu zobamovatí ve filmu, chtě nechtě se od srdce zasmějete. Je to klasická Amerika akčňák, čehož jsme přesycení, to je pravda. Ale ty laviny smíchu, vytvořené z (pohrdání?) přehnaného doslazení tím amerikanismem akčních filmů, já ocenit umím. Z druhé strany, z té vážnější, konečně ucaprcatění američtí SEAL dostávají na prdel. Emmerich jak ho (ne)znáte, mě dost mile překvapil.

• 3.6.2013  14:14

Uwe Boll se konečně nemusí tolik stydět. Nastiňuje nám atmosféru a způsob jednání amerického Wall Street (v Čechách by to bylo samozřejmě podobné). Dominic je asshole a symapaťák v jednom, takže jsem vlastně spokojen s jeho osudem. Žádná přehnaná akce, všechno je čisté a svěží. Hezký průměr.

• 26.3.2013  12:06

Asi bych si představoval méně komorní zpracování tak velkého a kinematografií dosud neprobádaného tématu jako je dopadnutí Usámi Bin Ládina... Kdyby měl celý film stejné tempo jako jeho druhá polovina, byl by divácky atraktivnější než tomu bylo ve skutečnosti. K. Bigelow však dala přednost vyjádření zdlouhavého byrokratického procesu uvnitř CIA, a tak se první polovina stala příliš únavnou předehrou k tomu, aby se divák mohl dostatečně soustředit na samotný akt. I přesto toto drama stojí za shlédnutí. Zásluhu na tom mají zejména charisma J. Chastain a jedno z největších témat světového terorismu, které dodávají snímku ten správný šmrnc.

• 8.2.2013  12:54

Tady už Megaton přestřelil. Co bylo v jedničce naprosto kůl, tady jen v tichosti vyšumí někam do ovzduší. Ani Liam už není nekompromisní drsňák, jeho dcera se snaží dostat na kobylku spidermanovi a celé to dojebává Bryanova žena Lenor. Senilní tatík už si prostě nedokáže poradit s bandou tupců, aniž by u toho neschytal pár ran - jak tragikomické. Chápu, že dvojka nebyla mířená pro radost diváků, spíše však pro tučný honorář tvůrců. Béčko ze všech nejbéčkovitější.

• 20.11.2012  18:12

Jako kdybych znovu slyšel dobře známou historku, vyprávěnou někým jiným, trochu odlišně a bohužel i mnohem hůř. Amazing Spider- Man je nudný a nesourodý film. A není to jen vina mizerného záporáka, protože i ten humor, romantika a pavoučí/ hrdinské trable působili v Raimiho režii mnhohem lépe/sympatičtěji a "uvěřitelněji". A ani film jako takový nenabízí nic, co by stálo za zapamatování - ať už nějaký akční WoW moment, či romantickou scénu á la polibek v dešti. Zkrátka zbytečný pavoučí reboot, který nesahá původnímu originu z roku 2002 ani po kolena.

• 5.2.2014  15:31
    Arrow (TV seriál) (2012)

Pro fanoušky komiksových a maskovaných hrdinů je tohle prostě povinnost. S přibývajícími díly se vždy těším na další. Vedlejší dějové linie, retrospekce i záporáci přibývají a seriál si stále drží velmi nadprůměrnou konzistenci. Moc si přeju, aby se třetí série nestala jen tupou mlátičkou, ze které budou chtít vysekat nekřesťanské prachy.

• 20.11.2012  18:18
    Axed (2012)

Nevím, jestli je to špatně nabroušenou sekyrou nebo špatně vyrobenou sekačkou, ale nějak tomu chyběl ten pravý thrillerový nádech.

• 11.8.2012  12:59

Po pravdě řečeno dopadlo to lépe než jsem čekal. Ano je to hloupoučké, prvních dvacet minut naprosto o ničem, ale když se začnou konečně věci hýbat, je to radost pohledět. Výborné efetky, trocha ironie společně s klasickým americkým slintajícím patosem oslavující americkou armádu a příběhem nad kterým lépe moc nepřemýšlet. Proč ne? I přes vcelku přemrštělou stopáž, jsem od tohoto filmu dostal maximum co dostat šlo - přepnout můj stárnoucí mozek do stand-by režimu a sledovat efektní řežbu. Ještě bych dodal, že pro mě překvapivě Rihanna nebyla nejslabší, co se týká obsazení, žádný zárak, ale určitě ne propadák (Rosie Huntington-Whiteley v Transformers 3 si o něčem takovém může nechat zdát). O poznání horší než Světová invaze. Solidně za 3 s pocitem že si můj mozek na 131 min odpočinul ale naopak oči se nemohly vynadívat.

• 25.12.2012  16:28

Bezduché, bez nápadu, bez myšlenky. Jeden shnilý dům v lese, klasická kontrola dokladů na letišti, nudná honička na motorce, zničeho nic se zjevující BAD-ASS agent. Ehm, aneb jak se dá výborná série naprosto **urvit. Bez Bournova jména v názvu by tento film nikoho nezajímal.. Schválně si porovnejte scény na střechách z Bourne Ultimatum a zde..

• 2.9.2012  16:16

Nepočítám-li závěrečných 10 minut, kdy sice bortící sekvence funguje na jedničku, ale vysvětlování celé šílenosti, které shazuje film někam do nudných céčkových vod, tak původních 85 minut patří v poslední době mezi žánrovou špičku, která posílá horor vysoko nad nejnovější své předchůdce.. Dramatická a zároven krvelačná řežba, která možná stojí i za více než jedno zkouknutí. Goddard se zase jednou vyznamenal.

• 10.8.2012  20:39
    Diktátor (2012)

Další Cohenovo alter ego vstupuje na plátno ve velkém stylu - začátek opravdu pobaví, zbytek je ale poněkud rozpačitý. Jako snad všechny jeho komedie i tato přinesla několik scén, u kterých se nahlas zasmějete, ale i několik takových, kdy si se znechuceným výrazem řeknete co to sakra je. Za co jsem ale vážně rád, že mi tentokrát v Cohenově přítomnosti nebylo trapně a proto jsem v zásadě spokojen. Takový Borat se mi ale líbil o něco více. Dictator není ani tak z poloviny vtipný, trefný a hlavně kontroverzní, jak jsem podle ohlasů čekal. Ve všech ohledech je totiž trochu aladeen. Cohenova nutnost narvat do každé scény trojciferný číslo vtipů s kolísavou tendencí totiž není nejzdařilejší volbou, protože pokud se chcete dvě sekundy smát a následně dvě sekundy cítit trapně v opakujícím se rytmu, tak z vás vyjde tak akorát trvalej kašel. Nad oním humorem taky nikdo neseděl moc dlouho, což jde vidět ve scéně v helikoptéře, kdy hlavní hrdinové plácaj v arabštině naprosto nesmyslně za sebou věty jenom proto aby anglické výňatky zněly jako teroristickej útok. Naštěstí scéna je tak dlouhá, že jsem se rozhod to brát jako tvůrčí záměr a už to bylo vtipný. Jo a vůbec, ty vtipy tam jsou dlouhý. V jedný potenciálně vtipný situaci se dokáže film koupat i dvě minuty, což ubírá efektu. Dictator je prostě taková ta "americká kontroverze", která vychází z post-komářích velbloudů, na něž je USA specialista, ale cynickej Evropan, jako například já, vůbec nechápe, o co jde, protože daleko vtipnější mi přijdou aspekty teroristický paranoi než její parodie. A ano, najdeme tam opět fekální vtipy, ale paradoxně fór s padajícím hovnem mi přišel jako jedna z nejvtipnějších.

• 29.11.2012  17:52
    Divoši (2012)

Návratem do světa drog a násilí udělal matador Oliver Stone určitě správný krok, protože jsou to očividně prostředí, která mu víceméně sedí a poskytují mnoho prostoru jeho provokativnímu stylu vyprávění. Příběh sám o sobě sice není v hlavní ose příliš složitý, ale zato obsahuje celou řadu zajímavých zvratů a uvěřitelných situací. Jeho zpracování se pak vyznačuje výbornou kamerou, která udržuje napětí a podporuje atmosféru střídajících se žánrových sekvencí, neustávajícími změnami rytmu a perfektním hereckým obsazením. 75%

• 11.8.2012  18:34
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

Sice je vše o číslech, ale Kiefer tady není zase takový badass a jen dokazuje svoji kvalitu, že opravdu hrát umí. Samozřejmě jsou některé řeči k neuvěření, a jen právoplatně uplynou, ale dlouho jsem neviděl tak skvěle propracovaný seriál, který i v retrospektivě půosobí téměř dokonale na divákovy oči. Emoce z filmu jen srčí, ale ta mateřská láska by se přece jen neměla ppřehánět. Obrovská poklona za to, že tvůrci dokázali mnoho informací nacpat do 26ti dílů po 45ti minutách. Sice seriál dlouho ve vaší hlavě nezůstane, ale s klidným svědomím můžete přiložit ruku na srdce, že jste neudělali chybu.

• 1.7.2012  11:46
    Dračí oči (2012)

Van Damme tu hraje naštěstí jen druhé housle, které mu určitě svědčily víc než spirituál kvintet v první řadě. Jeho nový "nástupce" je nesympatický,arogantní a strašně dětinský. Příběh zabývající se zkorumpovaností je už dávno košer a vizuální filtr stojí taky za nic. Za některé skečové ulomky házím jednu hvězdu.

• 20.1.2013  21:32

Smyslu, těmhle rádoby hororům rozmotávající a zase zamotávající jazyk, poslední dobou nějak nemůžu přijít na chuť. Možná je to moje zaujatost, nebo definitivní pochopení, že thrillery už nebudou co bývaly. Ani ty mozky jsem neviděl.

• 14.10.2012  20:32

Hory postav, které ani nedostávají prostor. Prostě nacpat do 103 minut všechny "legendy" je nadlidský úkol. Nemám Simonovi za špatné, že se o to pokusil, dávám mu za špatně, že většina scén a úšklebků je prostě nucených. Pár dobrých hlášek (I am back), pár špatných vtípků o Chuckovi nezachrání ani převeliká akce, která je místy naprosto příšerně sestříhaná. Oproti jedničce dosti slabší a nemyslím si, že by se dvojka poučila z předešlých chyb, spíše je jen amatérský zaplácla. I přes perfektně zahraného záporáka musím hodnotit průměrně.

• 14.9.2012  13:36

Nebýt zbytečně vykradeného potenciálu z amerických Bournovek, mohl jsem uvažovat o lepším hodnocení. Takhle jen zůstává ve stínu za svými nebratrskými počiny.

• 27.6.2012  16:56

Worthington už konečně vypadá trochu autenticky. Ovšem jen další řada z Hollywoodských reprasálií, kdy postaví více lidí před ještě větší zelená plátna. Po vizuální i audio stránce film vypadá lépe než jeho původní představitel, ale z takového prasáckého scénáře prostě víc vymačkat nepůjde. Lituji Liama, že musel své utrpení snášet i podruhé. Liebesman by bez svých kouzelníčků a magických soubojů film neutáhl ani na 50%. Doufám, že se titáni hněvali naposled.

• 26.3.2013  12:16

Závidím lidem, kteří si teď mlsně olizují rty a plesají jako nejnáruživější fanoušci, pro mě je však film Hobit je důkazem Cimrmanovy světovosti. Tvůrci v něm tak důsledně aplikovali jeho slavnou frustrační kompozici, že se nezabývá žádnými vedlejšími, natož pak hlavními motivy - vystačí si pouze s mostky, výplněmi až vycpávkami, nejčastěji však vykrádačkami úspěšných sekvencí předchozí trilogie. Dychtivý divák tak téměř tři hodiny prožívá intenzivní střídání pocitu očekávání a pocitu zklamání. Nevím, věru, co vytknout dříve, zda mátožnost postav, zdlouhavou popisnost, trikovou skřetí zbytečnost nebo opakování profláknutých efektů. Gandalfovo stálé: "Utíííkejte!" má pro mě tentokrát hořkou příchuť doporučení. Přesto dávám 70%, protože stále doufám, že jsem jen nebyl správně naladěn a později, jak je u Tolkiena i Cimrmana zvykem, mi význam díla dojde.

• 30.8.2013  16:51
    Hon (2012)

Babovřesky by se měli co učit, jaký je to žít v malém městě. Dánove prostě umí, to už všichni víme, ale že nasolí zase takovou pecku, u který tlukot srdce překračuje na mezi epileptického záchvatu, to čekal málokdo. Emocionální bomba, skvělé herecké výkony, jak hlavních, tak i vedlejších herců, námět i kamera ... a prej, že to bez hudby nejde v dnešní době. Film, který filmové nadšence posadí na prdel a rodiče zvedne z pohovky ke svým malým ratolestím, které hned proplesknou, jen aby se neřeklo.

• 19.8.2012  19:08
    Hunger Games (2012)

Zmasírovaný reklamou jsem měl velké očekávání, proto pro mě realita byla docela šokující. Celkem nudný a dlouhý začátek, na který je napasovaná trocha akce v lese, která je bohužel proložena spoustou nezajímavých pasáží. Nějaký přesah ke kritice společnosti jsem tam příliš neviděl a nejspíš tam ani není. Hlavní hrdinka je veskrze pozitivní a neustále někomu pomáhá,(ale je strašně roztomilá až kouzelná a doslova si mě touto rolí získala) „zlé“ děti se tam sice občas mihnou, ale ani nenechají nikomu pořádně vyhřeznout střeva (daň za co přístupnost) a „souboj se systémem“ je vykreslen spíše uměle, místo aby táhl děj. Celkově, jde to vidět, ale dvojku by už nikdo točit nemusel, protože to bude to samé s větší porcí romantiky.

• 20.1.2013  21:26

Prvotřídní policejní nářez, kde si nikdo nebere servítky a prostě ti jednoduše rozmlátí hlavu pálkou nebo tě uškrtí na telefonním sluchátku. Takovéhle policejní nasazení se mi moc páčí. Navíc, když podobnou věc jsem naposled zažil u seriálu policejní odznak, rozhodně tuto smršť, která se během 170 minut prohnala mým počítačem, určitě ocením. Chápu, že dost z vás může být rozhořčeno a může tvrdit "A.C.A.B.", ale já si na tomhle částečně mastím mé ego. A ti bastardi si nic lepšího nezasloužili.

• 14.10.2012  19:56

Luke nikdy nebude hitman. Jeho vyholená hlava sice může v někom spustit naděje, že by snad třeba.....,ale kdepak, jediné co drží Luka nad vodou je jeho chladnokrevnost a nekompromisnost. V celku ale film stojí za starou bačkoru.

• 10.8.2012  17:16
    Iron Sky (2012)

Solidně, efektně, v rychlosti, akčně podaná komedie. Je jasné, že tady tvůrci nevyčarovali žádný zázrak, před kterým by všichni padli. Ale mě se to líbilo...Na Julii se pěkně koukalo a pár parodických chvil (např. Pád třetí říše) mě docela pobavilo. Škoda jen, že s odstupem času si na žádnou scénu nemůžu vzpomenout, tudíž je to film, který se příliž nevryje do paměti.

• 19.1.2014  20:44

Vypadá to, jako by McQuarrie zadaptoval výcuc z přebalu knihy. Vcelku vychytaná zápletka je komplet celá na stole po první půlhodině a pak už není na co koukat. Rozjezd je řádně temný a drsný, ale jakmile do koupelny vtrhnou "Mokrý banditi" a minutu se kopou do zadku jako v grotesce, naděje na vyváženou atmosféru je taky v tahu. Hlavním postavám, včetně samotného Reachera, se nikdo nezdržoval vdechnout trochu života .. i ohlodaný padouch, co ze sebe jediným monologem udělá totální klišé, jen sedí v pohodlí unimo-buňky a čeká, co bude.

• 8.4.2013  15:02

Walken je rád, že chodí, Pacino, že mluví. Tahle úvodní trojka kdysi bývala velmi charismatická a ničivá. Obávám se, že jejich sláva je už ta tam a Stand up guys působí jen jako vykrádačka sebe sama. Hlášky postrádají úroveň a režie je řídká jako polední přesnídávka. Jako tuctovka a jedno rázovka však postačí.

• 31.5.2013  13:46

Návrat ke klasickým osmdesátkám není úplně velký trapas, ale Hill by se měl uvědomit, že každá pohádka jednou končí. Ať je v hlavní roli princ,čarodějnice nebo Sylvester. Těžko hodnotit herecké výkony, které jsou snímek od snímku stejné. Rádoby plné nenávisti. Stallone podává svůj průměr a Mamoa se snaží jít v jeho stopách. Zbytečnost Slatera je všem jasná hned od úvodních minut. Průměrná dávka akce, která zůstane po pár dnech v zapomnění.

• 15.1.2014  17:49
    Jméno (2012)

Tyhle situační sitcomové dialogy jsem nikdy neměl v lásce. Delaporte mě však možná přesvědčil, abych dal někdy nějakému sitcomu ještě naději. Vybroušené dialogy, emotivní výkřiky, dramatické myšlenkové pochody. Tohle všechno za pár korun. Do 110 minut nacpat tolik gagů a dát prostor všem (nesympatickým) zúčastněním umí poslední dobou málokdo. Film je to perfektní, ale bohužel pro mne, tohle běžné rozprávění o běžných věcech okořeněné tím nejlepším francouzským humorem občas střídají ty (pro mě) nudné scény, které prostě ubírají na tempu. Prosím všechny fanoušky, nekamenujte mne. Dám-li si to ještě jednou, třeba změním názor. Jedna hláška však zůstane nesmrtelná : "Heil Pepito". P.S. zajímavý komentář uživatele Fr

• 26.5.2012  17:25

Tak tady se Disney seknul a tentokrát ťal do živého. A hodně si u toho pustil žilou. Přál jsem Stantonovi úspěch i na jiném poli než na tom animovaném, ale ani on sám nedokázal zvrátit ve prospěch filmu tak pitomý scénář. Herci nehrají špatně, ale slova jim nevěříte. Kdo by taky mluvil takhle kýčovitě? Jedinou světlou výjimkou je tak zvládnutá animace. John Carter tak zůstane dalším z řady blockbusterů, kde nabitý rozpočet neznamená kvalitu.

• 26.3.2013  12:12

Konečně klaun, který je skutečně vtipný.

1 5 6 7 8 9 10 11 22 32 42