mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 13.12.2010  19:39
    Ďábel (2010)

John Erick Dowdle odvedl víc než jen dobrou práci. Dá se ale tohle napsat i o celém filmu? Stěží. Devil krášlí bez nadsázky bravůrní kamera, do posledního puntíku vymazlený hudební doprovod, slušné herecké výkony a z toho vyplynuvší obstojná atmosféra. Kde je tedy chyba? Nemusí se hledat dlouho, viníkem je průhledný scénář, který na začátku napoví, jak to vše skončí a k závěru se tváří, jak perfektní pointu nachystal. Pointa vskutku nepatří k nejhorším, ale celý snímek s ní vyšumí do ztracena, jelikož sama o sobě předchozí lapsy nenapraví. Režie, kamera, hudba a herci jsou pak vůči průměrnému scénáři bezradní. Výtahový pekelný příběh časem vyšumí stejně jako jeho vyčpělá pointa.

• 13.12.2010  19:33
    Cesta smrti (2010)

Film je nehorázná sra*ka, ale to je asi každému jasné. Vezmeme-li však v potaz, co vše (otřesn) za sebou Steven má, můžeme za posledních x let tento "plagát" označit za relativně povedený. V některých komentářích se dočítám, že se jedná o návrat Stevena. sami tomu nevěříte, on se ani nemá odkud vrátit.

• 7.12.2010  18:07
    Pokušení (2009)

Jako odpočinkový film ideální. Erotické drama, kde se s nahotou nešetří, dokáže v některých momentech příjemně strhnout, v některých však poměrně nudí a tak nějak poskakuje na místě. Pomalejší tempo totiž nemusí svědčit každému. Každopádně si to dokáže udržet napětí po celou dobu stopáže i přes fakt, že pointa je lehce odhadnutelná a důmyslnější divák s ní nebude mít žádný velký problém. Příjemná stopáž potěší, stejně tak jako výtečné herecké obsazení v čele s úžasnou Amandou Seyfried a Juliannou (to nemyslím jen jejich nahé scény). Škoda, že Liam nedostal takový prostor

• 7.12.2010  17:41

Ničím nevýrazný, avšak v paměti dlouho uchovatelný snímek z vietnamské války, který nám nedá ani na chvíli vydechnout. Akční napínavé a krvavé scény se promílají s military konverzací, která vás více vtáhne do děje a přidá tomu ten pravý válečný šmak. Škoda, že ta strohost a strach zkusit něco jiného, než se pohybovat v předem připraveném příkopě ve mě utvrdila dojem, že snad žádný film z vietnamské války nebude bezkonkurenční a jasně nadřazený nad ostatními.

• 7.12.2010  17:37
    Vinyan (2008)

Ať se propadnu do země, jestli tohle měla být pecka z džungle a měla strašit na každém rohu....Ani horror, ani drama, ani thriller. Kdyby tam aspoň bylo nějaké násilí a hromada krve a já mohl říct, že právě proto se mi to )ne)líbí....Ale boužel v tomhle filmu není nic kromě jedné vyšinuté ženské a nehorázné nudy.

• 7.12.2010  17:33
    Mys hrůzy (1991)

Příběh spíše pro Manna než Scorseseho, ale dobrá. Atmosféra vynikající a hudba jí notně podporuje. Kamera nám dává jasně najevo, že koukáme na klasiku. Nolte si svého chlápka, co bojuje za sebe i za svou rodinu uhrál a Robert nás bude ještě dlouho strašit. Mitchum a Peck své odkazy na předlohu střihli bez problémů a ostatní to nekazí. Jen chudinky ženské to mají těžké, Juliette očividně ještě moc hrát neuměla a Jessica má roli napsanou tak, že je spíš otravná než uvěřitelná. Opravdu škoda, že to netočil někdo, kdo má ten žánr víc v ruce. Martinovi to nesedí a film by byl naléhavější, kdy by byl tak o 20 minut kratší. Přesto v rámci žánru silný nadprůměr... 80%

• 7.12.2010  17:22
    Invaze (TV seriál) (2005)

Invaze vynechává veškerou sci-fi frašku v podobě ltajících aut a světelýcn mečů. Invaze nastoluje novou linii a kultovost ve světě sci-fi žánrů. Svým tajemným, skvělé zahraným výborně vyefektovaným příběhem se nedá s jiným sci-fi v této rovině srovnávat. Ať už seriál končí pateticky, otřesně, nebo skvěle (podle současných komentů spíše otřesně), dostal jsem přesně podívanou, na kterou už dlouho čekám a Fichtner, vážně válel. Neúplný počet jen z jediného důvodu, nedokončenost a konec nastal právě ve chvíli, kdy to mohlo být nezajímavější.

• 7.12.2010  17:06
    4.3.2.1 (2010)

Noel Clark si po svém debutu Adulthood rozhodl pokračovat ve své tvorbě. Do příběhu však neopsadil bandu feťáčků, nýbrž však 4 sexy dívčiny, které vás dovedou rozpálit, hlavně ve spodním prádle. Emma mě svým typickým kukučem učarovala-> stala se z ní má fanynka tohoto rádoby cestovního eposu. Film dopadl, tak jak dopadl. Clarke výborně roztáhl bezcennou zápletku do 117 minut, ještě stačil přihodit vypěté scény a rodinn problémy. Holčičí hrdinství vychází na povrch právě ve chvíli, když je to nejméně potřeba, když se divák potřebuje více prokousávat charakteristikou postav. Nikterak závratný kousek, ovšem sexuchtivé obsazení rozhodně drží film na hranici nadprůměru.

• 2.12.2010  18:12
    Jedině ona (2010)

Ničím nezajímavá, jen k smrti ohrávaná zápletka, která se snaží zaskorovat tím, že do hlavních rolí nacpe několik černošek a jednoho basketbalistu. Jaká by to byla sranda a pohoda, kdyby vše vycházelo jako v tomhle snímku. Z toho vyplývá, nikdy nevěřme silné propagandě

• 2.12.2010  18:10

Průměrné a bohužel ani né tak brutální jak jsem čekal, achjo..

• 28.11.2010  22:05
    Ghost Rider (2007)

Mistři trikaři se na tomto filmu vyřádili, to je ale asi tak jediné pozitivum tohoto filmu, možná udělat pár radikalních změn, což asi není díky komixove předloze možné byla by z toho dobrá podívaná. Cage když už nemuže a jde do tuhého zapne to svoje "pohledové combo" a je vymalováno.

• 18.11.2010  19:43

Čekal jsem něco jako "Remake" na mumii. Něco, kde se to bude trošku řezat, trochu hýbat, zkrátka trochu něco dít, protože Besson na to má...Tahle bezduchá, nic neříkající patlanina plná hloupých gegů, zbytečných scének a nezáživného příběhu prostě nefungovala tak, jak měla. Louise je kupodivu sexy, ale nikdo se jejího svůdného těla nevšimne. Jen jedna digitální mumie, která je snad nejzábavnější v celých 117 minutách a ten vnucený humor mi bránici spíše pochroumal, než poupravil. Zkrátka, pro dospělého člověka se všemi P tohle nemůže být. Doporučuji spíše mladší generaci.

• 18.11.2010  16:03
    Jonah Hex (2010)

Hrozná slátanina. A aby také ne, když scénář pochází od dua packalů Neveldine & Taylor. Situaci se snaží zachránit dostatečně drsný Brolin, ale s takovým scénářem a hereckými parťáky to prostě nejde. Malkovich už je v rolích padouchů značně vyčpělý a označovat Megan Fox za herečku je po tomhle "výkonu" urážka všech herců. Je škoda, že se Jonaha neujal někdo schopnější a nepřivedl ho na plátna s řádným Rkovým ratingem. Věřím, že výsledek by rozhodně horší být nemohl. Takhle jde jen o další bezkrevnou céčkovou žumpu.

• 18.11.2010  15:57
    Abandoned (2010)

Jak je příběh strohý a zbytečně osekaný, tak se na něho lépe kouká. Divák sice nemusí přemýšlet, nic se pro něho nestává zázrakem a herecké výkony usadí vaše mozkové buňky na svá místa. No, herecké výkony. Až na Britany jsou všcichni na přesdržku. Je fajn, že se snžil udělat co nejtamnější prostředí a atmosféru, když ale dojde na lámaní chleba, nechají Feifera se vykoupat ve vlastní štávičce. Jen zmíněná Britany mu pomáhá se sklizní už tolik neurodného pole.60% jak vyšitých

• 18.11.2010  15:51
    Twelve (2010)

Film, který vsadil na mladé a šťavnaté tváře. Schumacher však potvrzuje svůj titul lama, který mu zůstane do konce jeho prachbídného režisérského života. Ještě, že ten Kiefer to pouze vypráví....

• 13.11.2010  16:26

Zajímavé téma někdy prostě nestačí. Jakkoli totiž vypadala první půlhodina slibně, skoro 2 hodiny opakování jednoho nápadu na X způsobů mě u filmu neudrželo. Přitom teoreticky vypadal tak nadějně: nejen že dobře vypadal, ale i hudba překvapila, hlášky často rozesmály, postavy bavily. Jenže všechno to blikání a hláškování se brzo začalo opakovat a já musel v zájmu udržení pozornosti začít pauzovat. A už to je v mém případě minus s velkým M. Když se k tomu přičte nekonečné vyznávání lásky, zamilované pohledy a velká životní zjištění a poselství (jakkoli jsou vtipně podána), výsledek prostě nepotěšil.

• 13.11.2010  16:17

Ve svém žánru poměrně laskominka, ovšem ve srovnání se svými cizojazyčnými vrstevníky tomu do dokonalosti přece jen chybělo. Na neamerickou produkci skvost, ovšem 5.* si přece jen zatím ponechám.

• 2.11.2010  20:34
    Počátek (2010)

Film s tak mohutnou propagací, který mě musí zaujmout už během prvního shlédnutí, ale Nolan má ve svých dílech vždy až moc vyšperkovaný a za jakous takous brilantností schovaný jednoduchý příběh s ohromující vizuální stránkou, ovšem zapomíná na lidský prvek. Jeho postavy nikdy nesršely věrohodnou psychologií a spíš na plátně pochodovali jako robotičtí igráčci, kteří snad i dokáží ovládnout své neschopné nepřátele. Ne, že by Inception bylo v tomto ohledu tak moc jiné. Osobně si však velmi cením donucení zhýčkaného diváka přemýšlet u filmu. Nolan mu vnuknul víceúrovňovost interpretace a nemožnost během filmu vypnout, protože uděláte-li to, nepochytáte všechny "hustokrutěpřísné" detaily. Konec považuji za neskutečně dobrý nápad a Nolan si jím u mě šplhnul. Za donucení používat mozek 3 a půl *, tu druhou půlku * dávám, ano je to povrchní, za Josepha Gorrdon-Levitta a Toma Hardyho. Poslední zmiňovaný je pro mě první sympatická figurka v Nolanových filmech. Jinak všem, pro které je tento počin průlomovým a považují jej za film roku, gratuluji, ale já si na tu svoji pecku ještě rád počkám.

• 2.11.2010  20:24
    Kinsey (2004)

Další z řady komplikovaných životů, který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konverzativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí.

• 2.11.2010  20:20
    Maniak (1996)

Čekal jsem alespoň nějakou zabijáckou a vypěťovou podívanou, když jsem však zjistil, jaký bič Bright ušil na Kiefera, bylo mi do breku. Nemůžu říct, že by neměl působivou roli, ale jeho potenciál zkameněl hned v úvodu po několika minutách. Reese se na svou parodickou hodila nadpřiměřeně, ale její "namyšlenost", že ona je vládcem platna ve mě vynutila posunek, že bych ani tu 3 hvězdu neměl radši dávat. Kiefe, tebou to není.

• 31.10.2010  09:58
    Cashback (2006)

Filmová lahůdka, kterou je opravdu požitek sledovat. Výborná slova a vizuální dojem společně s občasnou a dobrou komediální proloženinou jednoznačně těší a těší. Benovo vyprávění je mimořádně poutavé a jeho výlety do minulosti jedinečně snové. Konec je tedy na mé gusto sladší (začíná karamelizovat...), než by musel být. Ovšem zbytečně dluhé a nudné kecaniny kazí celý dojem. Je mi líto, ale 3 zasloužilé.

• 31.10.2010  09:52
    Legie (2010)

Panebože, to byla neskutečně debilní spatlanina. A přitom to vzhledem k námětu, konkrétně jeho stěžejní myšlence, kterou je souboj lidí pod vedením andělů, mohl bejt výbornej akční nářez. Těšil jsem se na nadprůměrnou akci a atraktivní příběh s neotřelým ústředním motivem - a místo toho dostal slaboduchou hloupost s průměrnou akcí. Pár momentů bylo OK a za ty dávám dvě hvězdy, ale jinak je to dost průser. Rozhodně těm, co to ještě neviděli, doporučuju switch brain off.

• 31.10.2010  09:47

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží. Takže díky snaze nekopírovat, přidávám hvězdu navíc.

• 31.10.2010  09:44

Další z řady pomstichtivých filmů, ve kterém jednoznačně sledovat pouze herecké výkony. Samotná režie a příběh jako takový je prachpouhá vykrádačka dávno lepších a zapomenutých bratrů, kteří měli aspon zájem trochu si pohrát s časovou osou. Tohle je jen průměrná mučící fáze, která určitě na jeden večer pobaví.

• 24.10.2010  12:10
    Není zač (2010)

Velmi zvláštně nudný film, ve kterém hranice vtipnosti spočívají v holce, která má problémy s pletí. Nevím, jestli na tento druh humoru jsem příliš starý, nebo mladý, nebo jsem se jen špatně vyspal. Jen doufám, že příští pokus nebude stát za starou bačkoru, dávám přednost nové.

• 24.10.2010  12:01

Výborná oddychovka, které v rámci popkornové jízdy nemá chybu!! Příjemné obsazení, výborná akce, jednoduchý příběh...ale v tom je ten háček...film přes veškerou snahu může občas nudit, absence silných momentů je citelná a já se obávám, že tahle ingredience divákům bude chybět a podle mě i popkorn by měl být malilinko ambicioznější než tahle poctivá sázka na jistotu!! Verdikt: Poctivých 60%, doporučuju všem, kteří se chtějí letně a letmo dobře pobavit!!

• 19.10.2010  11:35
    Policejní odznak (TV seriál) (2002)

Takhle perfektně vypilovanou a vykonstruovanou kriminálku, která své tempo drží po celých 7.sérii jsem ještě neviděl. Surovost a fuckování je tu na denní pořádku, které je doplněno naprosto přirozeným humorem, který tomu dodává ten správný drajv. The shield sahá daleko za hranice možností, co si divák může jen myslet. Takhle poměrně zrealizovatelný pohled na svět dokáže D.J.Caruso se svým štábem. Jeho nekompromisní a přesná ruka se trefila přesně doprostřed dlouho nezdolaného terče. Michael Chiklis spolu se svým strike teamem je jeden z nejlépe vyvíjejích se charakterů postav (týmu) a každý si bezvyjímky najde svého favorita. Tady je šance fandit opravdu každému. Detektiv Wagenbach je se svojí vedlejší postavou detektiva naprosto skvělý a nepřehlédnutelný. Tíživá atmosféra a skvělá závěrečná 5,6,7 série dokazuje, že policejní odznak nebude ve svém žánru zdaleka překonán a seriál zůstane navždy v našich srdích.P.S. Finále je bravurní.

• 19.10.2010  11:23

Film skýtá hodně možností, jak děj patřičně osolit a vylepšit. Všechny však podmíněné akty zanechává v ústraní a vyzdvihuje herecký výkon Huga a Emana. Innemann jakoby zapomněl na ostatní aspekty a zaměřil se na pilování hlavních podstav, které zvládl na výbornou. Děj však lehce pokulhává a některé nucené vtípky také nejsou příliš poslouchatelné. Na "oldies" československé filmografie určitě skvělý kousek, ovšak na mladší Krakatit rozhodně nemá.

• 19.10.2010  11:18

Velké množství pro i proti skýtá tento zajímavý snímeček. Snad poprvé v životě jsem viděl Keiru Knightley pořádně hrát a Adrien Brody nezklamal. Spolu tvoří překvapivě výtečnou dvojici. Skvěle nasnímané makrodetaily nevadí a působí příjemně neotřele. V kontextu s celkovým konceptem díla ba přímo trefně. Režisér se soustřeďoval na jednotlivé detaily, ovšem celek se mu tak dokonale poskládat nepovedlo. Technicky je film brilantní. Syrovost je z obrazu přímo cítit a sentimentu tu skutečně příliš neuvidíme. Ovšem několik rozehraných témat ve výsledku nezapadne tak úplně dohromady a divák se neubrání pocitu, že čekal možná něco víc. Éterická a velmi tlumená hudba působí překvapivě silně a dotváří už tak velmi stísněnou atmosféru plnou strachu a samoty. Milostný vztah hlavního páru nevadí a ve filmu nepůsobí navíc. Zamotaný scénář je vcelku fajn. Je tu cestování časem, lehce načrtnutá otázka existencionalismu a několik poměrně silných scén. Ovšem něco tomu stále chybí.

• 19.10.2010  11:09

Místo monster se tu řeší nepochopitelné věci ještě debilnějšího páru. Nenechte se nachytat. Nedoporučuji.