mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 12.9.2010  17:20
    2012 (2009)

Bál jsem se, aby se Emmerich nezačal utápět ve světě filmových efektů, jako to dělá většina nynějších režisérů. Roland zkrátka vsadil na efekty, neboť mu to Májové předpověděli. Natočil utopickou digitální podívanou, kterou by nefilmový maniak ani nepoznal, že se jedná jen o atrapu. Pokud někdo tvrdí, že digitální scéna je v současné době otřesná, troufnu si říct, že toto je nejkrásnější digitální sekvence, co jsem kdy viděl. Vezmi čert, že Cusack je "hero" jako prase, že je naprosto předpovídatelné, kam film spěje. Tohle prostě nemá konkurenci. Když člověk dobře vloží peníze, určitě se mu vrátí z velkým jásotem Přesně tohle je Roland zvládnul. Strohý příběh naprosto bez nápadu poskládán z několika vedlejších příběhů je samozřejmě opruz. Kdybych měl býval dobrou náladu, vynechal bych v hodnocení závěrečných 30 minut, čímž by hvězdičky přibývaly.

• 12.9.2010  12:47
    Gunless (2010)

Klidný a mírumilovný film, který si drží svůj nesmyslný příběh. Čekání na něco závratného je dlouhé a naprosto zbytečné. Od Tylera jsem čekal trošku jiný přístup. Mohlo to však být horší. I ta krajina má něco do sebe.

• 12.9.2010  12:41
    Psí útulek (2010)

Vězeňské příběhy jsou buď špatné, nebo skvělé. Ty špatné se snaží vždy zachránit herecké výkony. Tenhle nic zachraňovat nepotřeboval, ten je špica sám od sebe. Tady najdeme kus od všeho, co může současné filmařské umění nabídnout. Originalitou snímek opravdu nepřetáká, ale rozhodně luxus mezi současnými vězeňskými dramaty, který se alespon částečně snaží vyhnout zbytečným klišovitým scénám a nesmyslně dlouho sekvencí. Tady to zkrátka ubíhá a pořád se něco děje. No, ale budu optimista tu pátou si přece jen zatím schovám.

• 12.9.2010  12:33

Zombie horor bez vražedných a krvelačných zombíků je jako bramborový salát bez brambor. Pokusit se zaexperimentovat a zaimplementovat lehce duchařskou a konverzační záležitost se ze začátku poměrně zdařilo. Pokud se však film táhne necelé dvě hodiny v jednom a tom samém rauši, troufnu si na férovku říct, že je to sračka jak..... Zkrátka konverzace o ničem, akce tu žádná není, tupost hlavních hrdinů ani není třeba komentovat. Občasná dobrá zvuková stránka vytáhla snímek z nejtemnějších hlubin.

• 12.9.2010  12:28

Nemůžu si pomoc, ale filmy bez americké produkce se mi začínají líbit čím dál tím víc. Zvláště ty válečné. Film je z hlediska řemeslného udělán v čistých hollywoodských intencí. Ale režisér vsadil do doby druhé světové války čistě moderní akční příběh. Sice se mu podařilo postavy a děj celkem bez problémů s historickými reáliemi solidně skloubit, ale ten dnešní duch je ze snímku cítit na hony daleko.

• 10.9.2010  21:04
    Ochránce (2005)

Vin zvládne zahrát všechno. Jenom toho babysittera ani nenapodobí. Pokud vám nevtipnější na americké komedii přijde kačer, asi se někde stala chyba. Tady ano a velká. Pro děcka to může být něco nezapomenutelného, pro mě jen nepříjemná podívaná.

• 9.9.2010  19:29
    Salt (2010)

Přeplácaný, neuvěřitelně seriozně se tvářící, přitom však až béčkově vyznívající scénář, který je tak přeplněn zvraty, že je vám to nakonec všechno úplně jedno,štěstí se však na Noyce usmálo. - toť největším kazem Salt. Největší devizou je skvělá Angelina Jolie, která je jako jediná autentická ve všech myslitelných polohách (hereckých, ehm). Nebýt Jolie a místy solidní akce, jednalo by se o snímek maximálně velmi průměrný. Bourne v sukni se rozhodně nekoná, ačkoliv sama postava Angeliny aka Salt potenciál rozhodně měla. Lepší agentku by totiž na plátně pohledal. Už kvůli Angeline bych si nechal líbit druhý díl, jen vyměnit scénaristu!

• 9.9.2010  19:26

Mlaťte mne, tlučte mne, mučte mne, ale prostě ten nádech klidně plynoucí komedie tam prostě nevidím. Mathew je jak namalovanej a Hilary tupá jako dřevo. Zkrátka blaženost nenastala.

• 9.9.2010  19:23
    Experiment (2010)

Příjemně strávená hodina a půl jen dokazuje, že Amerika dokáže natočit film ve vězeňskm prostředí, kde se jen vězni neřežou a dozorci nechlastaj. Ovšem "novodobý" experiment má tu smůlu, že ho jeho německý bratr předběhl o 9 let a tudíž si mohl vymýšlet kličky jaké ho jen napadnou. Toto je jen naprosto přesná a ještě poměrně nepovedená kopie. Brody to poměrně zpackal. Psycho Forest se mi velmi líbil, ale Christian ho právě před 9 lety jednoznačně trumfnul.

• 7.9.2010  18:02
    Já, robot (2004)

Se vší úctou k Alexi Proyasovi musím dát pouze 3*. Nejsem si tím snímkem moc jist o čem přesně má vypovídat, jestli je to filozofický nebo prostě film pro pobavení s jakože vyšší myšlenkou. Je to takové jako na horské dráze (chvíli nahoře a pak zase dole). Svět budoucnosti mě zde moc nezaujal a nepřesvědčil (triky to stejné), Will Smith hraje normálně, jako obvykle vlažně, ale jistě, to jo. A nakonec finální rozuzlení a souboj je jedno velké klišé, jakých už bylo natočeno mraky. Ale když to tak vemu, mohlo to být mnohem horší. Budu se nato muset podívat ještě jednou.70%

• 7.9.2010  15:51

Film mi přišel děsně křečovitý a osobitý. Nevím, jestli je to Hoffmanem, nebo zvláštní nádechem Las Vegas, či za to může prostá kamera.Nečekal jsem, že se vydržím dívat na film, kde se jenom a pouze sází. Něco mě však vtáhlo nějakým kouzlem do děje. Na Mahownyho kanaďané nikdy nezapomenou. Bohužel, já už si o něm moc nepamatuji.

• 7.9.2010  15:46
    Robin Hood (2010)

Ridley Scott jak ho neznáme! Velice netradiční a naturalistický pohled na legendárního zbojníka, ovšem s potřebným ,, pohádkovým" feelingem. Jako historický film to funguje výborně a pokud přistoupíte na hru tvůrců, tak to skvěle funguje i jako legenda o Robinu Hoodovi. Vlastně je to celé takový prequel filmu s Kevinem Costnerem! Scottovi skoro není co vyčíst, velkolepá výprava, výtečné herecké obsazení a i ten Crowe mi v roli Hooda skvěle seděl. Samostatná kapitola je pak Mark Strong jako Godfrey, který padouchy prostě umí. A i když byl film velmi drahý (150 mil.) je na něm vidět každý cent. Plný počet nedám kvůli občasné zkratkovitosti, za které asi může studio, které tlačilo finalní stopáž dolu. Už se těším na director cut s vystřiženými scénami, pak už to možná bude za plnej počet.

• 4.9.2010  23:07

Hodně slabá duchařina, která nedokážu ani na chvíli upoutat pozornost svoji digitální pasáží, která se nám snaží rozpumpovat krev v žilách svým otřesným BUBUBUBU a jednou BAF. Mě nezbývalo jen z natěšeného obličeje přejít do stavu blaženosti a s úsměvem na rtech si vychutnávat tento blábol ala strašný horor.

• 4.9.2010  22:59

Připadal jsem si jako na bezbrankovm zápase na fotbale. Občas střela, která skončila 20m vedle brány. Ještě, že fanouškové dělali kotel.

• 4.9.2010  22:53

Vmeťte všem do hlavy, že se jedná o příběhu založeném na skutečné události a každý přihodí hvězdu navíc, aby vyšvihnul svého národního masového hrdinu. Já ten typ nejsem, já spíše v takovýchto situacích potrpím na brutální scény, popřípadě na hutnou atmosféru, kterou jen tak něco nerozkrájí. Tady mi tak všechno nějak chybělo. Atmosféra proděrovaná skrz na skrz a těch scén taky bylo nějak pomálu. Hodder sice hraje, seč mu síly stačí, ale opravdového "hrdinu" ze sebe neudělá. A na Feifer jsem už zapomněl.

• 4.9.2010  22:48

Přesný příklad filmu, u kterého 105 minut sedíte, všechno hltáte, ale na konci vám vyleze jasná otázka. O čem to vlastně bylo a z jakého důvodu jsem se na to podíval. Odpověd je jednoduchá. Skvělí herci, dobrá atmosféra, népříliš originální pointa, se kterou rivaluje v každém političtějším thrileru. Díky bohu, buďme rádi, že jsme rádi.

• 4.9.2010  22:44

Pokud se člověk dokáže zasmát u něčeho takového, není divu, že film je zde nadhodnocen. Nedokážu si pomoc, ale větší urážku pro Reneé jsem vážně nezažil. Není divu, že do hlavní role zařadili Bacona a né nějakého fešného týpka, který rozhodí rukama a film je pecka mezi teenagery. Tohle je vážně ostuda.

• 1.9.2010  22:10
    Max Manus (2008)

I Norsko má svého akčního hrdinu, který zreviduje druhou světovou válku. Ale já mu to přeju a docela i fandím.

• 31.8.2010  21:13

Krásně jsem zakončil letošní prázdniny. Opravdu nebudu litovat. Jedna z nejlepších romantických komedií všech dob. Je až neuvěřitelný, že se tvůrcům tolik příběhů nerozpadlo pod rukama a každý z nich je jedinečný. Ano, je to kýč se spoustou porcí sentimentality a romantiky (která není vůbec falešná, co se týče emocí), ale co, když vždycky po skončení sedím s přiblblým úsměvem, jak to nádherně fungovalo. Film nabitý pozitivní energií a dobrou náladou a myslím, že i největším cynikům nebo sebevrahům může zvednout náladu, hlavně o Vánocích, kde některým lidem pořád nedochází (hlavně těm majetnickým) o čem Vánoce jsou, že to není jenom o dárcích. 85%

• 31.8.2010  21:09

Opravdu vlajková loď všech úchyláren.

• 31.8.2010  12:19

Hrozně pěkně natočený, a tudíž skvěle koukatelný filmek, který v mých očích shazuje především prázdně vyznívající vyvrcholení a přemíra stylizace všech postav, kde ve filmu nenajdete snad jedinou postavu, o kterém byste s klidným svědomím řekli, že je to takový normální člověk. Natalie Portman byla perfektní, Zach Braff se dal vydržet, hudba byla skvělá, ale k dokonalosti celku něco rozhodně chybělo. U mě 70%.

• 30.8.2010  23:51

Film si snad ani nezaslouží komentovat. Co Sly už nějakou dobu slibuje, vyšlo na světlo světa a začaly se lámat ledy. Expendables jsou jako většina "Stallonových " filmů béčka už podle názvu, ale takhle nabitá 80.léta musejí zůstat ve vaší mysli několik desítek let a jedno shlédnutí prostě nemůže stačit. Hláškující Postavy z řad akčnáků jsou k nezaplacení, akční scény praskají ve švech a já si pořád přál víc a víc a přesně jako v Rambovi 4 brutální scény nejsou jen brutální, ale jsou totálně brutální. Kdybych film měl hodnotit z pohledu hloubkové myšlenky a srovnávat to tak nějak se světem, 3* by byly zasloužilé. Jenže tohle je průlom týmových béček a troufnu si říct, že sakra tak lehce nebude nahrazen. Dvojku však radši ne, nedokážu si představit ten dílový rozdíl.. Opravdu však tento film budu POSTRÁDAT !

• 30.8.2010  23:21
    Vlkodlak (2010)

Zbytečný a velmi zapomenutelný film. Heslo "podívat a zapomenout" je v tomhle případě více než výstižné. Nic na tom nemění ani skutečnost, že Vlkodlak měl jisté produkční problémy a tak to mohlo dopadnout ještě o několik tříd hůř. A je ve Vlkodlakovi vůbec něco pamětihodného? Hmmm, herecké obsazení může na papíře vypadat dobře, ale díky skutečnosti, že postavy postrádají motivaci a jakýkoliv cíl, jsou herecké výkony (a že se herci snaží) celkem nevýrazné. V paměti možná zůstane jako vždy fajnový Anthony Hopkins. Další aspekty nestojí za řeč - většina je průměrných a jen v opravdu málo okamžicích jsem dostal něco po čem jsem toužil. Sem tam nějaká vražda s brutálním zakončením (useknuté končetiny a kdo ví co ještě) nevypadají špatně, ale jako celek film nezachrání.

• 30.8.2010  23:04

Před Ghost Dogem jsem nebyl s Jarmuschovou tvorbou nikterak obeznámen a tak jsem nevěděl, co mám vlastně čekat. Meditativně laděný art? Netypický, komedií střižený akčňák? Variaci na tarantinovky? Ghost Dog se nakonec ukázal býti lehkonohým a příjemně klidným snímkem, který se lehce dotýká každé z těchto charakteristik a zůstává přitom dostatečně osobitý a žánrově těžko definovatelný. A jak už to u takových filmů bývá, záleží na tom konrétním divákovi, jeslti se dokáže do jejich poetiky naplno ponořit a souznit s nimi tak jako Ghost Dog s francouzsky mluvícím zmrzlinářem...Zkrátka, ač myslím, že jsem tomuto Jarmuschovu snímku porozumněl a strávil jsem s ním hezký večer, nemohu jej zařadit mezi "své" pětihvezdičkové filmy, ke kterým přeci jen citím výrazně větší sympatie. 80%

• 25.8.2010  19:18

Nebudu-li koukat na otřesnou uvodní scénu, s ještě otřesnějšíma hercema, dostanu za pravdu, že s blížícím se koncem se zvyšuje adrenalin a smích se proměnuje v nenucený, ale jestli má film 80% z důvodu Jima Jarmuscha, tak se lidi vraťte do reality. Nadhodnoceno jako kr*va!

• 25.8.2010  19:12
    Terminál (2004)

Až k neuvěření, že něco takového natočil Steven Spielberg. Ten člověk si opravdu umí vybrat. Buď natočí nadupaný válečný snímek, u kterého tuhne krev v žilách, nebo pohodový příběh, který nám pěkně roztahuje úsměv. Tom Hanks se do role Viktora hodí - málokoho jiného bych si zde dokázal představit - vlastně jsem si vzpomněl na Trosečníka a Forresta Gumpa. Hanksovy sedí role, v níž je v těžké složité situaci a musí ji řešit sám. Co se týče Catherine Zeta-Jones, nemohu se zbavit pocitu, že si na film jen tak odskočila a myslela přitom na úplně něco jiného. Z pohledu scénáře mám výtky větší, určitě by se toho dalo vymyslet mnohem víc.

• 25.8.2010  18:57
    Barbar (2009)

P.S. Ve shlédnutí v Blue Ray, opravdu fantastický zážitek, aleTady nemůžu hodnotit vejš, ani kdyby mi přislíbilo bouřlivý sex deset nejokatějších brunetek z uživatelek CSFD. Dokud se jakžtakž vyvíjí příběh, byť formou skrz temeno vymlácených mozků, vedví rozhňácnutých makovic a na stojáka vyhřezlých střívek, a s razancí slimáka, kterýmu na nožičkách došel sliz, tak to ještě de. Bohužel, od té vizuální veleonanie na lodi, kde nejen mlha, ale též atmosféra dala by se krájet, směřuje VALHALLA RISING do prdele s rychlostí dobře namazané sračky. Film, který bohužel úplně zMalickovatěl. Měl koule, nápad, dobrej rukopis a vizuál jak dělanej pro TOP kvalitu, velký monitory a velký plátna, bez výjimky dobré herce, ale s tou lyričností se teda vůbec netrefil do mísy.

• 25.8.2010  18:52
    Vrahouni (2010)

Jak mám těchto "duo" akčních filmů dost, tak jsem čekal, že alespon nějaký Luketic začaruje. Nikterak originální či záživnou akčně romantickou komedii by možná zachránilo skrz na skrz příjemné a typově dokonalé obsazení se sympatickou dvojicí Kutcher-Heigl, závěrečné vyústění však Vrahouny posílá definitivně do vod lehce zapomenutelného podprůměru. Tohle nemělo potenciál minimálně od doby Mr. and Mrs. Smith a ani to nebyl žádný převratný filmový zážitek což z Vrahounů dělá zbytečnou a po všech stránkách nedotaženou napodobeninu.

• 23.8.2010  22:22
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Nebudu-li brát v potaz, že ze Spartaca udělali nového terminátora, že historická fakta jsou brána snad z knížky ze základní školy a nebudu-li brát v potaz otřesnost děsně prokouknutelných digitálních scén (ovšem tolik krve se mi opravdu líbí), tak se seriál rozhodně nechá sledovat. Ale nebrat v potaz v tak vysokorozpočtovém snímku 3 základní fráze, je docela směšné. O hereckých výkonech se rozhodně zmiňovat nemusím, naprosto skvostné, bojové scény jsou zvládnuty na výbornou, ale neligočnost a zbytečná troufalost některých dílů mě celkem zklamala. 1. serie rozhodně silnější nad-nadprůměr, ale na 5 to prostě nemá, ikdyž se návykovost může projevit už po druhém díle. Uvidím, ale zároven se bojím další série, neboť nevím, čím by nás mohla překvapit. Spíše se bojím, že mě dostane do stavu nepříčetnosti a zhnusí se mi stejně jako Lost po 3.serii.

• 23.8.2010  22:10
    Cypher (2002)

Tak takhle promrhat talentem Lucy, to je skvěle podělaná práce. Proti "kostce" stupidita jako kráva.