mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 20.8.2010  16:17
    V pasti (2005)

David znvu zaskoroval. Po vydařeném "30 dní dlouhá noc" jsem si pustil něco znovu povedeného.Hard Candy je film, který byl pro mě milým překvapením (s ironickým podtónem). Naprosto brilantní psycho. Napětí vůbec neztrácí na intenzitě. Ellen Page mě (opět) uchvátila svým hereckým výkonem, ale tato chvála patří i Patricku Wilsonovi. A vůbec - zde je vidět, že z minima se dá vytěžit maximum - z mála se dá udělat hodně. Vemte kameru a luxusně sestříhejte záběry, do jednoho bytu postavte dva výborné herce a máte z toho nadprůměrný thriller, který vás místy opravdu zamrazí - osoba mužského pohlaví nemá moc příjemné pocity při sledování toho filmu a pedofilové můžou ihned provést harakiri.

• 20.8.2010  16:10

Simon Pegg do Buckinghamského paláce! Neuvěřitelná herecká exhibice vyniká s podporou kvalitního scénáře, který se sice ke konci zvrhne očekávaným směrem, ale hlášky, vtipné situace (RIP Cubo) a narážky na slavnější předchůdce chrlí tempem, ze kterého by většina současné komediální produkce dostala závrať. Připočtěte si nejlepší šaty ve vedlejší roli (na Megan Fox) a jako vždy okouzlující Kirsten Dunst a vyjde vám pohodová britská komedie v americkém hávu, která má co nabídnout i na víc jak jedno zhlédnutí. 80 %

• 20.8.2010  16:03

Escape from New York se dozajista řadí do kategorie kultovních snímků. Proč, tomu tak úplně nerozumím. Celý film jsem čekal na něco, co stejně nepřišlo. Dějově je to tedy dost bída a akcí film také zrovna nepřetéká. Na druhou stranu vytvořil Carpenter zajímavý svět. Všechny ty odpadky, sutiny, převrácená auta vypadají skvostně a napomáhají dotvořit stísněnou atmosféru. Škoda, že se režisér nedal víc práce a nevložil do tak dobrých kulis lepší příběh.

• 20.8.2010  16:00
    Cry_Wolf (2005)

Možná to někomu bude připadat směšné, ale tohle se zase povedlo. Ze začátku jsem tomu sám nechtěl věřit, všechno bylo směšné a až příliš jednoduché. Čekání se vyplatilo. Já věděl, že Wadlow to nenechá jen tak, a dokáže během 87 minut vycucnout to podstatné, to, co zamíchá osudem a mým mozkem. Cry_Wolf není je bezduchá vyvraždovačka, je to něco mnohem hlubšího. Skvělá práce

• 18.8.2010  15:26
    Hledám Amy (1997)

Já si připadal jako na tobogánu trychtýř v libereckém aquaparku. Prvníh pár minut strhující a napínavá jízda, která může nabídnout nečekané objevení. V průběhu mého vzrušení se pak ale dostávám to toho takzvaného trychtýře, ve kterém jen jezdím stále dokola, bez nápadu, bez akce a bez pocitu nadšení. Jen nudně čekám na spadnutí do té příjemné vody. Smith si mě zatím nezískal, a pokud to bude pokračovat, moje apatie se bude stále zvětšovat.

• 18.8.2010  15:22
    Defendor (2009)

Na hudbu prostě nedám dopustit. I přes její velmi zřídký výskyt je skvěle zvolená, ale vyšší hodnocení mi nedovolí udělit malý počet gradujících scén, nedá se moc říct že by si film budoval nějaké rychlejší tempo nebo popřípadě chystal půdu pro překvapivý konec.(mohlo to dopadnout hůře) Defendor nepostrádá skvělý nosný nápad a lehce mi přivodil mírné pousmání (hlavně neprůstřelný Defendog na palubní desce), není to ovšem film pro široké publikum. Spíše se jedná o nějakou psychologickou studii jednoho obyčejného človíčka, který si usmyslel že je Superhrdina.

• 17.8.2010  15:00

Tak nějak jsem nevěděl, čeho se mám chytit, komu fandit a čemu věřit. Berra nám však ukázal, že i něco špatné je pro něco dobré a že zdání dost často klame a není třeba se soustředit na jednu jedinou věc. Tady vše do sebe perfektně zapadá a ani s gradací děje a vývojem postav jsem neměl problém. Dramata nikdy nebyla moc pro mě, tohle jsem si ale vážně oblíbil. P.S. Taky bych se nechal od Zooey svést.

• 17.8.2010  14:55

Netuším jak moc věrné je to herní předloze, protože čest jsem měl pouze s přes dvacet let starým originálem se kterým má tenhle film společný jenom název, ale myslím si, že to v tomhle případě není až tak podstatné, že tenhle film je poměrně slušný (vlastně spíš bolestně průměrný) "letní" blockbuster, pro široké divácké spektrum, který značce ani neškodí, ani nepomáhá a za rok si na něj nikdo nevzpomene (pokud tedy nepřijdou další díly a to tom si troufnu pochybovat). Jake mi zde moc neseděl, lépe řečeno jeho herectví, (jen bojové a parkourové scény mu poměrně přes digitální upravu jdou) po této stránce mi sem pasoval nejméně ze všech a Gemma zajímavá i když chvílemi otravná, ale to si jako princezna snad i mohla dovolit. Poslední zmínka k hudbě, na kterou se celkem nadává, ale mě přišla poměrně fajn.

• 17.8.2010  14:45
    Cherrybomb (2009)

Rupert oblečený do "namachrovaného" pláště s debilním účesem jen dokazuje, že jeho jediné místo je skutečně pod kouzelnickým pláštěm, kde mi ještě docela vyhovoval. Do podobných experimentů by se neměl pouštět, nebo dopadne jako filmová troska a nebude o něj nějaký veliký zájem. Ošklivá Kimberley vše ještě docela zachranuje.

• 17.8.2010  14:38

Sázet na pár kilo plechu, trochu masek a na 3 herce se málokdy vyplatí. Collora zapojil 3D (3 dolary) a už se točilo. Ani on sám nečekal, že pár kopců písku a propracovaná režie dokáže udělat divy. Modlil jsem se, abych nedostal podobnou vylomeninu jako Star Wars a pro moje štěstí dostávám jen kopírující klasický sci-fi oblek a pár emzáků. Koukatelné

• 15.8.2010  21:20
    Centurion (2010)

Naprosto typický Marshall, který do děje musí zapojit absolutně všechno ze svého filmařského "umění", snad, ikdyby ho na nože brali. Perfektní střih, skvělá kamera a poměrně vydařená výprava dává se skvělým Michaelem filmu štávu. Jak již jsem zmínil, Marshall pořád přislazuje a přislazuje, až je ze štávičky leda tak lákadlo na sršní roj. Kdo má rád honičku na myš a kočku, určitě si hvězdičku přidá, pro mě jen "pouze" římanská mlátička a honička na trošku slabší způsob. Tím netvrdím, že jsem se nebavil. Bavil a to dost, jen sladidel je tam sakra moc.

• 15.8.2010  21:10
    Podivní (2010)

Už podle námětu jsem si říkal, že to zas bude "báchorka". Filmy s tématikou "zombie" chrlí současná produkce jako na běžícím pásu. Vždyť co může být jednoduššího, než naházet na scénu pár zohavených zombíků, pár přeživších lidí a řežte se přátelé! Sice to funguje a o zábavu je postaráno, ale pořád dokola omílat ten stejný systém je zbytečné a ze všech stran okoukané. Některé scény nejsou vyloženě špatné a stojí za pozornost, ale zbylá většina jich je tupých a ohraných tak, že není o co stát. Také lze ocenit i lekací momenty, ze kterým film dost těží a udržuje diváka v pozoru. Obsazení není špatné, ale žádný z herců nedokáže oslovit výrazněji. Závěr? Nic od toho nečekejte. Je to klasické "béčko" se všemi klady i zápory, které tato třída nabízí... P.S. málo krve

• 15.8.2010  21:08
    Tekken (2010)

Filmové adaptace mají smůlu, že se jejich "šéfem" stane vždy nějaký patlal. Tady se toho ujmul můj poměrně oblíbený režisér, který se také posadil na křeslo mého oblíbeného seriálu "24". Čekal jsem alespon částečnou předlohu hry, která se díky bohu stala. Film sám o sobě nemá moc, co nabídnout a na "pár" bojových scén se film odtrhává klasických nudným pomstichtivým příběhem. I přes "totalismus" jsou scény na poměrně vysoké úrovni a za mého oblíbence ve hře Yoshimitsu a Eddieho přihazuju do průměru.

• 14.8.2010  15:21

Jednička byla v rámci možností jistě ucházejíci, zato tento patvar neměl spatřit světlo světa, ani díky tomu, že se Sandra nacpala do hlavní role. Je vážně trapná a ten jeí frajer taky nestojí za nic. Takhle jsem se dlouho nesmál u "akčního" filmu.

• 9.8.2010  17:10
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Seriál nemá na původní koprodukci seriálu Band of Brothers, ale The Pacific je něco jiného, při tom něco skvělého a úžasného. Druhoválečných filmů je málo, seriálů ještě mín, tím více se musím vážit toho, co máme. Pacific je přesná ukázka krvelačné války v tichomoří, která si i přes své nedostatky zaslouží rozhodně vyšší hodnocení. Po prvním dílu jsem tomu sám nechtěl věřit, ale pře shlédnutí Peleliu landing jsem měl mokro v textilu. Nejdrsnější, nejkrásnější a nejpravdivější válečná scéna (Stejně jako uvod Ryana), která mi zůstane v mysli natolik dlouho, že můžu v klidu sáhnout po vysokéém hodnocení. Při zamyšlení se nad charakteristikou postav mi skoro nabíhají slzy a to jsem prosím silná duše. Někomu omáčka nemusí chutnat a rád by více knedlíků (válečných scén), pro mě je to ovšem po Bratrstvu klasa na příštích 10 let ! Skvělé herecké výkony, prostředí a použitá technika a naprosta unášejícu hudba. To je prostě nářez. I need to see this again !!!!

• 9.8.2010  16:53
    Skrýš (2010)

Nebýt hereckého obsazení, šel by tenhle celý film do shitu. Tady nám aspoň Julianne táhne celý film a Jonathan zajištuje dokonalou atmosféru, která je vším, čím nás může film zaujmout. Těch bezduchých a trapných momentů je přespříliš, vše se to však ale kompenzuje horkou vodou v podobě zajímavých zvratů, které udržují netolik prudký spád. Shelter je sice klasický odvar, ale styl natočení mě donutil přiskorovat.

• 9.8.2010  16:42

Chovám diváckou úctu k Schindlerově seznamu. Nepustil bych ho, kdybych věděl, že mě v průběhu následujících tří hodin může něco vyrušit. Toto není popcorn. Toto je královna na dvoře velkých dramat. Hollywood se nezapře. Ale Neeson a Kingsley se předvádějí v nadživotní roli. A od první minuty, od prvního střihu a záběru kamery, výseče na to projíždějící auto tou branou už nedýchám, budu potřebovat respirační přístroj. Seznamte se se Schindlerem, Spiebergem a zrůdností a absurditou nacistického německa. Toto je pan Film.

• 9.8.2010  16:37

Překvapivý snímek, zejména uvědomíme-li si, kdo ho má na svědomí. Po chvíli ale člověku dojde, že veškerá patologie se jen přesunula z roviny fyzické (typické pro Cronenberga) do roviny psychické. Viggo Mortensen hraje dokonalý rozštěp osobnosti, který si hlavní hrdina záměrně vypěstoval. A Ed Harris opět dokázal, že umí věrohodně zahrát v podstatě cokoliv. No a David Cronenberg nám zase dokázal připravit skvělou patologickou variaci na námět klasického akčního filmu (hrdina se musí vypořádat se svou temnou minulostí, aby mohl pokračovat v klidném rodinném životě). Když se pak na samém konci Mortensenův hrdina po finální bitce vrátí ke své rodině, je to happy end s typicky cronenbergovským defektem.

• 9.8.2010  16:33

Na Hitchcocka docela slabší průměr.

• 30.7.2010  23:48

Tento film je ukázkou kvalitní filmařiny, to beze sporu. Výborně zrežírovaný, precizně zahraný, s lidským příběhem, inteligentními dialogy a jemným humorem...jen postrádá větší porci originality (jemu podobných filmů je natočených opravdu hodně, ale Vyvolávač patří k těm nejlepším z nich). Hodnotím poctivými 4*, rozhodně doporučuju.

• 30.7.2010  23:46

"Tady nemůžeme zastavit. Tohle je netopýří oblast !" Brilantní Del Toro a fenomenální Depp, jemuž role vystíhované smažky sedla tak dokonale, že točení tohoto snímku za střízliva je snad v jeho případě nemožné. Chápu rozporuplné pocity a reakce, tohle vážně není pro každého. Když vám to ovšem sedne, zažijete zábavu, kterou mohou jiné filmy nabídnout jen velice těžko. " Řekl jsem to, nebo jsem si to jen myslel?" Krotím své nadšení a dávám čtyři hvězdičky. Dokonalé.

• 30.7.2010  00:05
    Iluzionista (2006)

Poté, co jsem shlédnul Dokonalý trik, jsem měl trošku strach z dalšího kouzelnického snímku, který nepochybně budu s tímto výborným filmem srovnávat a tak jsem jej nějakou dobu odkládal. Nicméně teď již vím, že zbytečně. Znovu výborná zápletka s originální kouzelnickou pointou a hlavně výborný Edward Norton a James Babson dokázali, že se na tomto poli ještě dá stále rozehrát s divákem hra, která vás na konci dostane a nakopne,že není film o kouzlení každý stejný.

• 29.7.2010  23:49

Jak nějak mi filmy ze soudního prostředí přijdou stejné, všechny zbytečně chaotické a rozpitvané. Tenhle kousek není žádné koření, ale pouze neslaná omáčka s malou porcí knedlíků. Mě ovšem chutnala velmi, rád bych dostal přídáno. Ovšem od Friedkina nelze čekat, že bych přidáno dostal. Jsem rád, za to co jsem dostal a opravdu jsem se nabažil do sytosti, protože i akční scény by se mohly rovnat některým oskarovým a William by si mohl troufnout tento projekt zrealizovat. Držím mu palce.

• 29.7.2010  18:58

Film se skládá ze spousty emotivně silných scén, ale příběh celkově nedrží moc pohromadě. Poměrně nevyrovnaně se Forman věnuje i postavám. Samotný Goya, ve slušném podaní Stellana Skarsgarda hraje až druhé housle. Hlavní postavou je inkvizitor Lorenzo, kterého přesně ztvárnil Javier Bardem. Nejpůsobivější výkon podala Natalie Portman ve své trojroli, její úloha v příběhu bohužel místy vyznívá poněkud naprázdno. Zamrzí i docela chudá výprava, hlavně bitevní scény jsou hodně odfláknuté. Goyovy přízraky nejsou vyloženě zklamáním, protože na Evropské poměry je to pořád silný nadprůměr, ale od někoho jako je Miloš Forman bych prostě čekal víc.

• 29.7.2010  18:54

Trailer jsem před filmem neviděl, takže jsem neočekával nic a nechal jsem se překvapit. Musím říct, že příjemně. Book of Eli je jeden z mála filmů který dokázal požít náboženského motivu, aniž by ono téma víry bylo rušivé či trapné. Střídání dlouhých záběrů na putování postapokalyptickou krajinu a skvělých akčních scén dodává filmu skvělou atmosféru. Denzel Washington a Gary Oldman se předvedli v tom nejlepším světle, jejich výkony jsou opravdu mimořádné. Hudba film skvěle podbarvuje a dodává mu nezapomenutelnou atmoféru.V bboha sice věřit nezačnu, ale možná změním žánr m oblíbené filmografie.

• 29.7.2010  18:43
    Úlovek (2007)

Nečekejta žádné rvoucí akční scény, více dějových linií, ani žádné dechberoucí vychytávky. Tady se jede podle jasného nomogramu, který už vymyslel někdy kdysi dávno. Klasicka učebnicová béčková kriminálka, která určitě nezaujme, ale těch 96 minut nebolí a vy se při "akci" třeba v klidu najíte.

• 29.7.2010  18:40
    Nesvatbovi (2005)

Já věděl, že se jednou dočkám. Těžko říct čím jsou Nesvatbovi tak jiní od ostatních komedií tohoto žánru. Ale já se vážně skvěle bavil po celou dobu. Humor není inteligentní ani fekální, je to něco mezi, je tak nějak milý. Z toho obrovského pytle podobných komedií, ať už o ztrátě panictví, crazy tématech nebo prostě o lásce, jsou právě Nesvatbovi tou absolutní špičkou.

• 28.7.2010  11:52

Poslední dobou už jsem začínal být na ten Freemanův moudrý dobrácký xicht alergický a tahle skromná a milá, byť místy až příliš podbízivá nezávislárna mě z toho zázračně vyléčila, ačkoli sama o sobě žádným zázrakem není.

• 25.7.2010  10:27
    Hlas smrti (2005)

Zdařilý duchářský kousek, který však svým koncem vyvolá další řadu otázek, než aby na ně odpověděl. Začátek a stať filmu jsou poměrně na vysoké urovni v příjemně hororovém prostředí. Jen ten nápad tolik nevyšel, přece jen mluvení s mrtvými jsme tu měli mnohokrát a bylo nám ukázano, že to jde mnohem lépe. Další tuctový americký horor, který se jako většina duchařin zařadí někam doprostřed své kinematografie, a dá-li bůh, někdy znovu spatří světlo světa podruhé.

• 25.7.2010  10:17
    Po životě (2009)

Hezky natočené, dobře zahrané a provrtávající mozek skrz naskrz všemi různými cestičkami a zakoutími. Skvěla namixovaná přesnídavka toho, co by měly novodobé "psycho" horory obsahovat. Ďábelský Liam, půvabná Christina, nekompromisní Justin. To vše a ještě mnohem víc vám After.Life nabídne během krátkých 104 minut. Hra na city tu bohužel nevyšla, ale i tak mi toto "papu" velmi chutnalo a vidět ho podruhé, určitě by se mi žaludek nezvedl. Pokud bude příště něco podobného, přidejte mi k tomu trochu desertu a já vám přidám na hodnocení. "You people....."