mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 25.7.2010  10:17
    Po životě (2009)

Hezky natočené, dobře zahrané a provrtávající mozek skrz naskrz všemi různými cestičkami a zakoutími. Skvěla namixovaná přesnídavka toho, co by měly novodobé "psycho" horory obsahovat. Ďábelský Liam, půvabná Christina, nekompromisní Justin. To vše a ještě mnohem víc vám After.Life nabídne během krátkých 104 minut. Hra na city tu bohužel nevyšla, ale i tak mi toto "papu" velmi chutnalo a vidět ho podruhé, určitě by se mi žaludek nezvedl. Pokud bude příště něco podobného, přidejte mi k tomu trochu desertu a já vám přidám na hodnocení. "You people....."

• 25.7.2010  10:11
    Rec 2 (2009)

Rec 2 mělo všechny předpoklady stát se členem rodiny druhých dílů, kterým prvorození plivnou hned v porodnici do tváře. Jednička, zdálo se mi, nenabízela moc možností pokračování. Kulisama, dějem ani závěrem. Půda jedině pro něco parazitující na nečekaném úspěchu. Jak já jsem rád, že jsem zase jednou neměl pravdu. Neviditelná stébélka mimoděk nebo možná i nezáměrně upuštěná, jsou tu splétána do chytrého, originálního (hodně překvapivě), funkčního, zase trošku poodkrytějšího příběhu . Plnohodnotné pokračování, pro mě osobně lepší než jednička, s atmosférou dávkovanou s ohledem na poctivé zničení zdraví diváka. Chrochtám si fetišisticky rypáčkem v záběrech podaných naturalisticky ale tak, že nemusím odvracet znechuceně obličej. Opět tu je pár věcí.. no člověk se ošívá nedůvěřivě v křesle. Ale čert to vem. Ve jménu otce, syna i ducha svatého. Jsem ateista, snad mi to bůh odpustí. Na trojku se moc těšim a to říkám málokdy.

• 25.7.2010  10:04
    REC (2007)

Pekelná kombinace konceptu Záhady Blair Witch (popřípadě Monstra) a toho nejlepšího ze zombie žánru, po které můžete na Romerův Deník mrtvých rovnou zapomenout. Neskutečně intenzivní hororový zážitek, který neustále nabírá na obrátkách a v posledních minutách dosahuje vrcholu, jakému se většina tvůrců do konce života ani nepřiblíží. Takový pocit stísněnosti (a chvílemi i skutečnému strachu) jsem nezažil ani nepamatuju. Dravé, děsivé, šokující. A to finále prostě patří do dějin žánru! 90 %. ŠUP SEM DVOJKU

• 24.7.2010  17:27

Lehce dokumentární přístup Soderbergha řadí tento snímek opravdu mezi nejlepší o těch s drogovou tématikou, kterou já tak nerad. Za zhlédnutí ovšem samozřejmě stojí. Obsazení je výborné, herci se neflákají a celkový dojem je velmi sugestivní. Soderbergh nikoho nesoudí, nedělá žádné závěry... to nechává na divákovi. Tenhle přístup je velmi sympatický, zvláště v době kdy chce každý každému vnutit svůj názor a pokládat to za pravdu a jedinou možnou správnou volbu.Škoda démonicky překombinovaného závěru.

• 24.7.2010  12:26
    Vyfič! (2009)

Ta Ellen je prostě roztomilá, až je mi té holky občas líto. Ona je vlastně taky jediný důvod, proč jsem si film pustil. Její "nevinný" pohled mě prostě dokáže dostat do stavu, kdy na všechno zapomenu a soustředím se pouze na ní. Film sám o sobě je jen běžná americká sportovní komedie, která se liší pouze ve sportu a hereckém obsazení. Takovéhle dámské jízdě jsem moc nevěřil, nakonec jsem však dostal o malinko víc, než jsem čekal. Jak to ale bývá zvykem, tak každé kolo u stroje přestane jednou fungovat, nebo se zadrhne. Ještě štěstí, že zmíněná Ellen je dokázala vždy alespon trochu znovu roztočit.

• 24.7.2010  12:13

Mělo to být něco unikátního, něco skvělého, něco, co nám prostě vytře zrak a ukáže nám hnus a strach války. Tady je to však přesný opak. Hra na city tu prostě nejde, celé se to táhne jako smrad. V takovémhle případě bych bral válku jako sport a rád bych se do ní podíval.

• 24.7.2010  12:04

Je mi špatně, z toho čemu vy říkáte hororová komedie. Viděl jsme jich spoustu, ale tohle bylo něco otřesného. Povedené vtípky a brutální scény jsou tu na denním pořádku, ale působí to děsně křečovitě a irelevantně. Navíc herecké obsazení je vrchol všech vrocholů..Experimenty mám rád, ale nic se nesmí přehánět.

• 24.7.2010  11:49

Romantické komedie začínají chytat grády a já se začínám bavit. Uctyhodné obsazení v tématu jako dělaném pro Garryho Marshalla. Některé segmenty baví víc, jiné míň, ale nenajdete tu žádnou vyloženě otravnou historku. Navíc i ten Kutcher, světe div se, nehraje svou postavu nejhůř a tak se mi podařilo bavit se skoro celé dvě hodiny. Sem tam přebývá nějaké to klasicky americké škňůření a na přítomnost řady sexy těl a všeobjímající lásky je to až puritánsky cudné, ale čert to seber, pro jedenkrát se s pouhým výstřihem Jessičky Bielové spokojím.

• 22.7.2010  16:19

Škoda, že film neví, čím chce být. Z filmu mohla být skvělá tragická záležitost, která by některým mohla nahnat i nějakou tu slzičku. Nebo z druhé strany se mohlo jedna o naprosto zvrhlou a darebáckou komedii, tak jak to mám rád. Hodnocení mohlo být vyšší. Takhle film působí vážně směšně, protože se snaží hrát na city, kterým se člověk stejně vysměje.. Ani Robin to na ty 4* prostě nevytáhne.

• 22.7.2010  16:15

Setsakramentský barák. Já věděl, že tam nebude něco v pořádku. Už od začátku je jasné, o co kráčí. Výborný nápad, avšak naprosto zkažený potenciál, herecký výkony některých jsou k zasmání. Ještě, že těch pár brutálních scén stojí za to.

• 22.7.2010  16:07
    Pastýř (2008)

Občas dostávám otázku Saegal nebo Van Damme ?..Rozhodování je opravdu ve vratké poloze, ale po tomto snímku se přikláním spíše k panu Van Dammovi. V jeho letech dokáže pořádně rozproudit krev v žilách, ikdyž se jedná o nejubožejší hovadinu s naprosto jasným výsledkem. Film s ním má prostě grády, akci, napětí, žádná "zbytečná hluchá" místa. Je to jeden z jeho horších filmů, ale buďme rádi, viděli jsme i horší.

• 22.7.2010  16:02

Taková třešnička v žánrovém světě slaďáků. Velmi slibný nápad se kupodivu drží až do konce, herecké výkony jsou úměrné mé nabaženosti a nějaký ten vtípek občas "ulítne". Hlavní představitelky nejsou sice nejkrásnější v okolí Hollywoodu, ale tento děravý pytel ucpaly stoprocentně. Ameriko, takhle nějak si představuju současnou romantickou kinematografii. S klidem na duši, krásné 3*.

• 21.7.2010  15:17

Všechno tak nějak fajn do sebe zapadá, člověk se zasměje. Jen těch okatých a zbytečně překombinovaných situací by nemuselo být tolik. Prostě jednoduchá a nenásilná oddechovka.

• 21.7.2010  15:13

Tak nějak nevím, z jakého pohledu se mám na film dívat, abych nemusel dávat zbytečně špatné hodnocení. Úhlů je moc, ale ten správný prostě nemůžu najít. Film bez režiserského umění, naprosto bez náboje, bez vtipu a 94 minut se táhnoucí smrad, který cítím ještě ted. A po radě : "dívej se na to trošku s nadhledem", jsem doufal, že dostanu právě aspoň tu nevnucenou zábavu a dostanu nějaké to "uvolnění" na úterní večer. Velké herecké obsazení nezachrání ani závěrečná scéna, u které jsem se přece jen lehce zasmál.

• 21.7.2010  15:07

Eastwood plný odvahy spálil všechny mýty o divokém západě a dostal za to Oscara. Slušný to počin, konečně otevřel oči všem, kteří brali westernovou dobu jako pohodovou a milou, kde hrdinové vždycky vítězí, padouší jsou podle práva potrestání a šerif je slušný jako kněz v bleděmodrém! Ani omylem, Clint to naporcoval trošičku jinak. Film se sice nesl pomalým tempem, ale mi osobně utekl poměrně rychle, silných okamžiků je dost a těch drsných ještě víc, i na mně to byla občas silná dávka. Takhle tvrdý western jsem ještě neviděl a doufám, že už nikdy neuvidím. Já měl ty mýty docela rád.

• 20.7.2010  18:22
    Ronin (1998)

Tuctová kriminálka s "ubohou" pointou, avšak v líbivém kostýmu. Renovi a Nirovi jsem nějak ze začátku moc nechtěl věřit. Udělal jsem však chybu, oba jsou dobří, možná i více.Škoda té dlouhé stopáže, která má poměrně co nabídnout, ovšem nenabízí nic nového, jen předhazuje stále tu samou situaci, do které jen zainterestuje nové tváře. Bum bam, nové tváře jsou pryč a vracíme se opět na starou kolej. Někdy prostě střílení a automobilové honičky nejsou všechno.

• 20.7.2010  18:15

Sportovní film, který se vymyká klišé spojených s cestou z nuly na vrchol. Ačkoliv o americkém fotbalu vím hodně málo, tak při sledování jsem měl pocit, že vidím, jak to je a proč to je. Hodnoty a ideály gladiátorství v téhle moderní formě stále jsou, alespoň na filmovém plátně. Plusem je spousta dobrých herců, kteří ve svých rolích nezklamali snad ani jeden, výborná hudba a střih. Přes to všechno pozitivní hodnocení filmu u mě zůstává tento sport zůstává v reálu nesmyslnou brutalitou.Stone má zkrátka i lepší chvilky

• 20.7.2010  01:24
    Geriho hra (1997)

Jak já ty animáky nemusím, tenhle je prostě výjimka. Povedená výjimka.

• 20.7.2010  01:20
    Rocker (2008)

Neškodná, vtipná, svižná komedie se skvělou hudbou. Film se částečně snaží dostat na uroven školy rocku nebo králů rocku. Snaha se cení, je velká, ale Rainn nikdy nebude takový, jako Black Jack a bicí také nejsou nejlepší způsob, jak mě zaujmout. Za rádoby "nečekaný" a poměrně zdařilý konec, velmi slušné 3.

• 20.7.2010  01:12
    Muka (2008)

Jediné, co může tento film povznést je rádoby dobrá kriminální část a herecký výkon Hausera. Udivuje mě, že právě Laurence se ujal jedné z hlavních rolí, když se jedná o naprostou ztrátu času. Od Matrixu jeho výkony nejsou takové, jaké bych od něj čekal a následně ocenil. Doufal jsem nějakého nečekaného zvratu, dostal jsem však spíš pár litrů zvratků.

• 20.7.2010  01:04
    Kick-Ass (2010)

Nepochopil jsem, co chtěl autor tímto zdegenerovaným kočkopsem říct. Ano, bylo z počátku zajímavé pozorovat různé polohy scénáře. Mix různých motivů od těch tarantinovských, až po skutečné komiksové vzory neměl však ucelenější formu. To se velmi brzy projevilo ve stupidní rozbředlosti. Chápal bych, kdyby tam byl naznačený americký mesianismus, ze kterého se rekrutují "hrdinové". Naneštěstí jsem pouze viděl touhu zavděčit se všem skupinám diváků. Kick-Ass se tváří jako alternativní podívaná s vnitřním originálním pojetím - ne to opravdu není. Je to taková puberťácká hříčka plná infantilního nehumoru. Omlouvám se fanouškům, ale pro mě v tom prostě není zaujetí. Pokud se na to kouknu znovu a najdu v tom nějaké porozumění, než akční scénu, které je všude přespříliš, jen tupou a nevtipnou variaci na supermana, třeba hodnocení zvýším. Slabé 3*

• 19.7.2010  14:15

Dalo by se říct, že je to jen pouze další tuctová ujetá rádoby komedie. Jenže za tu neuvěřitelnou snahu Jacka Blacka, který ze sebe vymačkal vše co se dalo, dále za skvělou hudbu a nakonec Stiller a Robbins, kteří tomu dodali ještě víc šťávy dělá z tohoto snímku víc. Za závěrečnou scénu s ďáblem, jasné 4

• 19.7.2010  14:13

Jako film je United 93 naprosto bez ambicí a potenciálu. Nemá příběh ani zápletku, která by mohla obstát a něco mi dát. Možná jde o vyrovnání se s 911 nebo ilustraci neflexibility administrativy letové dopravy, ovšem jelikož nejde o dokument, nedovedu si představit, že by výsledkem mohl být dobrý film. Nabízí se ovšem řada možností, jak z toho udělat více než nepříjemný zážitek, což hezky ilustroval Flight 93. Tady se ovšem výsledek zdařil o poznání lépe. Především U93 neřeší životní příběhy jednotlivých aktérů (sousloví "I love you" tu mimochodem zazní 15x), ale soustředí se jen na samotnou nešťastnou událost a já si tak připadal spíše jako její pozorovatel, než oběť nucená vybrečet proudy slz nad osudy ubohých zkonavších bytostí. Kvůli nedostatku po obsahové stránce se však nevyhne nudě - obzvlášť v části, která se odehrává na zemi. Poslouchat sled názvů a čísel letů skutečně není moc zábavné. Události na palubě pak sledujete očima velmi roztřesené a poletující kamery, takže sice skoro nic nevidíte, na zážitku to rovněž nepřidá, ale tato milosrdně skrývá veškeré potenciální chyby, které by se při "rekonstrukci" údajně skutečných událostí mohly naskytnout. Snímek ale oceňuji za velmi povedený a vkusně provedený závěr, za něj zaokrouhluji nahoru.

• 16.7.2010  13:44
    Oči války (2009)

Další z řad celovečerních filmů, který je stavěn na hereckých výkonech. Tady to celé skvěle vede Colin. V podstatě je jediný, které je přítomen duchem celých 99 minut. Ostatní postavy tu jsou spíše za kulisy. Takové docela povedené kulisy....

• 16.7.2010  13:39

Téměř dokonalý zločin je téměř dokonalý film, kterému k dokonalosti chybí opravdu málo..Ribisi je dobré psycho, Reeves solidní "vrahoun" žen a Cate totálně válí. Její obličejové výrazy vám jasně nadhodí strhující atmosféru. Raimi je prostě borec. Servíruje a přidává a přidává a stále má co. Většina mysterioznin ve své půlce upadá do zatracení a jen se nudně vleče. Tady je s každou přibývající minutou přibývající dokonalost.

• 16.7.2010  02:29
    Sledování (1998)

První Nolanův celovečerák je natočen na jednoduchou černobílou kameru, má jednoduchý příběh a všehovšudy se v něm vyskytují tři postavy. I tak ale dokáže zaujmout propracovaností jednoduchého tématu a konec se dá jednoduše nazvat dokonale promyšleným plánem, který předchozí dění obrátí o 360°.

• 16.7.2010  00:31

Další z řady thrillerů, který je skvěle podán, skvěle zahrán, dobře rozprostřen. Jeff Bridges je opravdu úchylný, a jeho postava je perfektně rozpracována. Pro režisérovu smůlu je to jediná postava, se kterou si pohrál. Abych nehanil, Kiefer je skvělý, Nancy si také zaslouží uznání. Nebýt zbytečně laciného konce, rozhodně jdu na maximum.

• 16.7.2010  00:24
    Hlad (2008)

Nemůžu tvrdit, že mě to nevzalo. Lhal bych. Také bych ale nerad jásal nad propastí. Skvělá tíživá atmosféra, perfektní herecké výkony, "vypilovaný" scénář vás poměrně lehce může vtáhnout do děje. Někdo může říct "to bylo hustý, v jedný fázi tam nebyl vůbec střih", "nebo jak tam asi 5 minut myli tu podlahu", "to je skvělý". Tento názor nemůžu nikomu brát, ale na mě ty dlouhé a protáhlé scény zase tolik nezapůsobily.Ovšem přiznávám, opravdu silný zážitek, který si zaslouží lepší provedení a lépe vykunstruovaný závěr.

• 16.7.2010  00:16

Film, který stají na jednom jediném muži. Clooney se toho chytnul velmi hravě a zahrát si samotářský život pro něj není problém. Od pusy mu to sviští jako babkám na trhu, ale 109 minut je pryč a kde nic tu nic. Neslyšel jsem jediný vtip, neviděl jsem ani jedinou scénu, kde by se moje ústa pohla alespon trochu z rovnovážné polohy a ani ta Anna nebyla nějak extra vidět. Zkrátka nic, čeho bych se alespon částečně chytnul.. Něčeho, co by mě odtáhlo dál do moře. Reitman se jen chytil ukecaného scénáře a poměrně netypického laxního života. A jestli páni akademici vykřikovali, jak je to konečně něco světoborného, zřejmě si před tím šlehli něčeho pořádného..

• 15.7.2010  15:50
    Moje krev (2009)

Obsazovat krásné "herečky" do hororů je dneska poměrně trend. Někdo by však měl tuto typovost zarazit. Proti její kráse nic nemám, ale její herecké nadání je asi jako můj talent pro americký fotbal. Když se to tak nějak nudně všechno rozjelo, čekal jsem, že střeva budou lítat vzduchem a bude jich plná podlaha. Na mojí smůlu jsem viděl jen jeden rozprsklý mozek a jednu lacinou erotickou scénu, ze které si pamatuju záda Ashley.Až na poměrně tíživou atmosféru, psychotického Stephena a sexy Ashley to vlastně ani nebyl film. Spíše jaká si parodie na to, kdo bude kde a co se tam bude dělat. Když horor, tak aspon trochu strachu a né pohled na znuděné tváře na pokraji spánku.