mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 15.7.2010  15:41

Svižný děj a zajímavý nápad naprosto schazuje nezáživná a znuděná Jennifer Aniston (vůbec se jí nedivím), při předhození totální taškařice a takřka zahození všeho dobrého a srozumitelného, udělala vlastně dobře. Butler to tak nějak přežvýkal, chvílema byl vážně skvělý. Zkrátka on jediný tak nějak udržel celé dílo nad propastí. První akční romantika u mě nějak neuspěla.

• 15.7.2010  15:35

Terry Gilliam přišel s výborným Fantas-Imagorickým nápadem a odešel s předigitalizovanou dvouhodinovkou nabitou hvězdnými jmény, z které bohužel dokázal vytřískat mnohem méně než je její skutečný potenciál. Škoda. Toto mě utvrdilo v tom, že lepší než 12 opic asi už od něj nikdy nic nebude a pokud chci pořádnou úletkovku ve stylu Imaginária, musím spoléhat jedině na Tima Burtona.

• 15.7.2010  15:24
    Repo Men (2010)

Snímek, ve kterém se vybité baterky automaticky rychle dobíjejí a to skvěle zvolenou hudbou, svižností příběhu, akční stránkou a samozřejmě Judem. Forest mi tam tak nějak překážel, ale nečekal jsem od něj něco světoborného....a ty střeva, radost pohledět...

• 14.7.2010  17:04

Mé první setkání s Cronenbergem je za mnou...Poprvé to nemusí být vždycky tajuplné ani nijak zvlášť krásné, ale vždy tomu předchází veliká očekávání... V Případě Eastern Promises se všechna očekávání k mému nevýslovnému překvapení vyplnila a dostal jsem precizně vystavěný film s hutnou atmosféru tvořenou pomocí neokázalých (ale pečlivě vypreparovaných) dílčích prvků. Cronenberg vytahuje na světlo vynikající obrazové kompozice a především excelentní herce (Viggo!), mnohdy schopné vystihnout svou postavu i beze slov, jen výrazem tváře a charakteristickými pohyby. Hutné jako bořč a řízné jako vodka - exkurze do nitra ruské mafie a jejích příslušníků se Cronenbergovi vydařila.

• 14.7.2010  14:33

Konečně netradiční snímek o problematice terorismu. Žádné vystřílení půl iráckého národa, žádný boj na Blízkém východě. Boj přímo uprostřed USA.....Opět jsem byl nabažen skvělými hereckými výkony. Zvláštní obdiv si zaslouží Michael. Ani se mi nechtělo věřit, že je to skutečně on. Carrie-Anne je tam sice platná jako semafor v zatáčce, ale po horších pasážích se na ní rád alespon podívám. Samuel sice dělá, co může, řeže, píchá, seká, ale není to ten typ člověka, kterému by takováto role sedla. Tohle je prostě práce pro Jacka Bauera a nikdo by mu neměl kušovat do řemesla. Za extrémně vyhrocený konec, který nám dá zamyšlení,"jsme lidé nebo zvířata", hodím i tu 4.

• 14.7.2010  14:19

Trailer nám předhazuje naprostý "skvost" nadupaných akčních scén, kde se to nonstop řeže. Věděl jsem, že zázrak se konat nebude, ale o trapasu taky nebyla řeč. Ted jen dostávám snůšku stupidních scén, dialogů o tom, který bůh je lepší a silnější. Proboha, koho tohle zajímá? Obří štíry, banda hrdinů, který jdou zachránit svět a Krakena, který vypadá jako variace na godzillu, naprosto namyšleného Persea a spousty jiných "cool" splašek. Leterrier sice chtěl zaplácnout blivajz třetím rozměrem, naneštěstí pro něj, já se odhodlal jen na 2D. Film má sice spád, napětí ale vše je tak křečovité, předvídatelné. Sam si možná myslel, že je frajer, ale je to jeho nejtragidštější role, co jsem zatím viděl.

• 12.7.2010  16:00

Zprvu velmi záhadná a zbytečně neočesaná kriminálka, která ve mě utvářela dojem uspokojení. Co by čert nechtěl, jeden vteřinový záběr uprostřed filmu naprosto objasnil problematiku a prozradil, v čem tkví "kouzlo" . Kouzlo, které by nemělo nikoho očarovat. Blížením se k závěru jsem začal mít strach, aby vůbec film dopadl v rámci jeho možností. Kilmerovi jsem sice fandil, jeho přístupové metody jsou přesně pro mě(ala Jack Bauer), ale bylo mi ukradený, jestli tu slečínku zachrání, nebo ne. A těch hluchých míst je tam opravdu zbytečně mnoho. Čekal jsem o něco víc, teď jsem jen utvrzen v dojmu, že jsem viděl řadovou kriminálku na počest USA, kteří zvládnou absolutně všeho. Film, který se snaží ukázat, že tajná služba není jen banda tupců.(!) Za Kilmera a jeho již zmíněné metody 3 zasloužilé.

• 12.7.2010  15:50
    Poldové (2010)

Pomalu jsem začínal mít apatii vůči Smithovi. Žádné jeho dílo mě ještě nedokázalo nadchnout tak, abych o něm někomu s radostí vyprávěl. Moje apatie se však nyní pomalu přeměňuje v sympatii, u které bych rád zůstal. Cop Out nabízí přesně to, co so divák představí pod žánrovým spojení komedie/akční. Žádné mrmlání s nepřáteli, jednoduše seřvat a popřípadě zastřelit. To je přesně šálek mého čaje akce vs vtip. Ani z jednoho z hlavních aktérů nebude Jack Bauer, i tak ale mají dost jeho kreačních vlastností. Škoda některých lacinných a naprosto zbytečných scén, ze kterých se mi ježily chlupy. Naštěstí, těch povedených je více, než dost.

• 11.7.2010  18:28

"Pouze" silní emotivní snímek, po kterém však zůstanete nevěřícně koukat na plátno. Kdo chce masakr a střeva při výstřelech z minometů, od tohoto radši ruce pryč. Kdo však čeká válku z jiného pohledu, do toho. Ono se toto opravdu děje, a film svou gradací, hereckým obsazením vytváří atmosféru, která se dá krájet jen tím nejtupějším nožem. Upřímně, komu nebude špatně, nebo do breku, filmu nevěnoval patřičnou pozornost, protože moje oční laloky se začínaly už od poloviny plnit a já nebýt silnější povahy, na konci by mi snad praskly. Savior je film, který vám utkví v hlavě, ať chcete, nebo ne. Za bohužel pomalý rozjezd strhnu korunku, ovšem i tak král 98. roku. !

• 11.7.2010  18:22
    Návrh (2009)

Klasická komedie podle romantického munstru, která ničím nevybočuje ani nevyčnívá. Prostě ten příjemnější průměr, který se dá přežít, párkrát pobaví, ale rozhodně neutkví. Sandra však válí i v letech. 70%. Příště však bez amerického patlalství zahození potenciálu, děkuji.

• 11.7.2010  18:15

Snímku se v žádném případě nedá upřít atmosféra, ale jde o typický případ, kdy režie přebíjí matný obsah. Kladem je i výkon Richarda Gere v hlavní roli, jeden z mála případů, kdy skutečně hraje a není pouze za hvězdu, notabene dokonce hraje civilně...Celkový dojem:75%

• 11.7.2010  18:09

Russellovi bylo doporučeno, aby nelezl do hospody bez peněz. Rozbil a vysypal prasátko, ze kterého se vykutálelo pár drobných. Rychle to tak nějak spočítal, rozeslal pozvánky o natáčení a začalo se natáčet. Nevím, zda si sliboval hory doly, ale natočil slušnou akční americkou střílečku, které rozhodně neuškodí více shlédnutí. Jane je týpek, Elsa je strašně hot a Doug je prostě zaporák za všechny prachy. Škoda některých otřesných digitálních patosů.

• 11.7.2010  18:01
    Hlídač (2009)

"Tak to snad teď vyjde", naparoval se Seagal. A ona opět spadla klec s celou oponou. Chudákovi dědovi to už asi nedojde, že když na to neměl před 20ti lety, tak v tomhle seniorském věku na to tuty nemá. Nesmírně stupidní režií, která mě doslova iritovala, jen dokazuje, že lepší už nikdy nebude. Takhle otřepanou kostru dlouho ve skříni neudrží. Abych však jen nehanil, za jednu věc ho pochválím. Řekne se "akčňárna", tak se tam prostě řeže, střílí, mlátí (sice nepřátelé se chovají jak pytle brambor) a to je to, čím aspon trochu Seagal dokázat nadchnout. Sra*ka je to strašná, ale přece jen jsem si to na to poměrně zvyknul.

• 7.7.2010  14:23

Zatím poslední spolupráce legendárního Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria se odehrává na poli mysteriozního thrilleru. Shutter Island se může opřít o výborně napsanou předlohu, která správně míchá všechny potřebné brakové ingredience do chutného guláše. Scorsese jako milovník tohoto žánru často odkazuje na mistry nedávno minulé a za vydatné podpory svého tvůrčího týmu (především výborná kamera) předládá vtahující atmosféru odlehlého ostrova. Jako je u Scorseseho zvykem najdeme i v Prokletém ostrově bezchybný casting z kterého lehce vybočuje jen DiCaprio, který se svým expresivním herectvím mezi typově naprosto přesné Ruffala a Kingleyho moc nehodí. I přes tuto výhradu je DiCaprio jednoznačný tahoun filmu, který ani na minutu nesleze z plátna a postavu detektiva podléhajícímu postupné sebedestrukci zvládl skvěle. Pointu asi uhodne většina diváků v polovině filmu, ale na mě zabrala a DiCapriovu cestu k cíli jsem si užil. Film jednoznačně není perfektní, ale v rámci thrillerů nejlepší kousek za poslední 2-3 roky. Tím dávám 5*.

• 7.7.2010  14:05

Arthur Conan Doyle můře být rád, že se toho nedožil. Musel by si totiž okamžitě hodit mašli za to, co udělali jeho nejslavnějším hrdinům. Jsme opravdu zhnusen a ponížen, že jsem musel snášet stupiditu klišé, zněť hnusujích digitálních efektů a naprosté vymyšlenosti. Sherlocka mám rád, pro mě je to osoba a je jedno, jestli ji zahraje Rambo nebo Downey (zahrál ji však skvěle) to nemluvím a Watsonovi, to je pro mě též legenda. Filmů, podle předlohy Doyla je mnoho, každá má svoje kouzlo. Tohle má však něco, co nemá žádná-debilitu. S Holmesem má totožné takřka jen kouření dýmky a jeho inteleligentnost, kterou však museli Robertovi do hlavy nalít. Závěrečný souboj ve zněti dalších otřesných digitálních scén na Tower Bridge, jakovy vypadla ze Seagalovy kapsy z jeho nového bijáku. A ty rádoby chytré řeči o boji, radši no comment. Za skvělé herecké obsazení hodnotím sice pod průměrem, ale za to s klidným srdcem. 3* hvězdu zatím nedám, uvidím po druhém shlédnutí.

• 7.7.2010  13:54

Dupuis na vrcholu své kariéry. Jsme rozpolcen a moje city se marně snaží najít mé tělo. Šok. Těžko popisovat něco tak odporného a zároven pravdivého a skvěle natočeného... Tento kousek ve mě rozhodně zanechá víc, než hotel Rwanda, kde se zbytečně objevuje mnoho ochránců mravů. Tady je jeden. Jeden jim však všem vládne.

• 6.7.2010  16:34

Název sedí naproto přesně. Ulevilo se mi u srdce, když jsem zjistil, že zbabělce hraje nesympatický Casey, kterého měli zastřelit hned na začátku, nebo se s ním vůbec nezabývat. Sakra, jak mi ten snímek zhnusil. Štěstí, že jeho sokem byl úžasný Brad, který ještě udržel řemeslo nad vodou. Chvílemi jsem se však patama máčel v ledové vodě, protože ta délka je skutečně přemrštěná. Dominiku, příště uber délku, nebo alespon zahraj na city. Nějaká ta "akce" by určitě neuškodila. Jesse James je přece jméno a trochu uznání si zaslouží.

• 6.7.2010  16:26

Jackie Chan ala Steve Seagal na čínský způsob. V jeho nespočetně natočených filmů byste těžko hledali rozdíl, na tož hlavu a pat. Patu možná, ovšem pěkně prošlapanou od starých a humusáckých bot. Jen teda to prostředí se mění alespon v pár filmech. Ten jeho věk už není neryzejší tudíž mu jde všechno velmi těžce. Najednu stranu na to má právo, na druhou stranu už by toho mohl nechat. Ovšem jako vtípkař zatím obstál na výbornou. Přihodím mu ještě jednu za to, že se nezranil.

• 5.7.2010  21:25
    Šťastlivci (2008)

Názorný příklad čistě průměrného "cestovního" filmu s občasným vtipnějším, (občas i trapnějším) humorem, který rozhodně nenaštve, spíše uklidní rozhádané rodiče.

• 5.7.2010  16:31

Film není z daleka perfektní, ale skvělý je určitě. V 80. letech měl každý strach experimentovat, jen Joel vyložil karty na stůl. 97 minut, kterých uteče jako voda. Děj, který místy graduje, místy se člověk zasměje i ty scény v závěrečném masakru jsou skvělé. Neberme v potaz klasickou upíří vykrádačku, ve kterém jistojistě dobro zvítězí a vždy se objeví nějaký ten zádrhel. Film berme jako pohodovou odpolední hororovou mlátičku, se skvělými hereckými výkony. Kiefer, Jason,Corey,.....

• 5.7.2010  13:53
    Past (1999)

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. P.S. Jone, bud rád, že závěr neberu na těžkou váhu.

• 5.7.2010  13:50

Rozhodně nijaká pointa , co by vám v paměti uvízla desítky let, ovšem se vším tím okolo si to pár týdnů, možná i měsíců budete pamatovat. Tohohle "smětí" už tu bylo tolik, že se člověk pomalu nedokáže orientovat ve vlastních myšlenkách. Tento kousek je prostě účinnější díky hereckému obsazení (zvláštní obdiv patří Rachel, které to vážně sekne). Už zmíněná ničemná pointa je rozkouskovaná na mini dílečky, které s kvalitním lepidlem opět připlácnete dohromady, přesně jako to udělal Foley. Film je prostě průměrný, ALE za konečně kvalitnější propracování "ochcávaček" jeden druhého, přidávám další.

• 5.7.2010  13:43

Velmi laciný příběh, který je doprovázen skvělými glgy, úžasnými hereckým výkony, povedenou režii a svéráznou kamerou. Od Nira jsem nějak komediální výkon nečekal, tím více mě překvapilo, co všechno dokáže. Nesmím však zapomenou, že De Niro už má ty svoje mafiánský role za sebou a určitě by mu přidalo, kdyby se pokusil ze sebe shodit sako a obléknout si třeba brusle. Jednoduchá, přesto docela zábavná variace na drsné hochy v komediálním přebalu.

• 3.7.2010  13:10
    Spy Game (2001)

Skvělý špionážní thriller, ve kterém se dokonale střetává akce s nadupanou konverzačkou. Jasná ukázka toho, že Redford je sic stařec nad hrobem, ale pořád dokáže skvěle zahrát toho nejchytřejšího. Brad snad zklamat neumí, tohle je jeho šachová partie, ve které by porazil i Kasparova. Při poměrně nízkém hodnocení jsem čekal "segalovku" na "kurýrův" styl. Moje představa však hned na začátku zmizela a já upřeně zíral na povedenou "kůlovku".. P.S. abych nezapomněl, Catherine vypadá docela dobře.

• 3.7.2010  13:05

Dobytí ráje, který mi bohužel přišlo chvílemi jako poblití háje, při čemž i já si občas sahal na tep, jestli se extrmně nezvyšuje. Snůška nesmyslných pasáží naprosto dokazuje, že se na natáčení nepodílela jedna země. Dnes již legendární soundtrack, který je stejně každému ukradený, výtečná vizuelní stránka a obstojně hrající Depardieu... Tyto atributy bezpečně zajistí, že film funguje a je bez problémů koukatelný.. Jenže nenabízí vůbec nic navíc. Nedočkáme se žádné silné scény, která by nám uvízla na dlouho v paměti, nedozvíme se o objevení Ameriky vůbec nic nového.. Film se hrozně snaží být něčím víc, ale je to jen průměrný blockbuster, který se za několik let ztratí v propadlišti filmových dějin...

• 30.6.2010  11:20

Prý existují filmy, které vyvolají buď nekritický obdiv, nebo naprosté zavržení-a nic mezi tím. Jenže co když vás film rozpoltí tak, že to úchylnější a zvrhlejší ve vás se docela dobře baví, zatímco rozum se vzpírá a správně našeptává, že bez takových filmů by možná bylo na světě líp. Takže zůstávám (i v hodnocení) rozpolcen.....

• 30.6.2010  11:19
    Pád do tmy (2005)

Bezduchá, plitká, nezáživná americká kravinka, která se nám snaží dokázat, že i ženy dokážou být statečné, udatné a nějaká jeskyně pro ně nemusí být překážka.. Marshall si naškrobil trencle, sednul si na režisérkské křeslo, dal si doutníčka, mávnul hůlkou a začalo se točit. Nevím, jestli měl hůlku obráceně, nebo mu v ní došly baterky, ale to, co z hůlky vyšlo nebylo nic čarovného, jen prostě obyčejné béčko s nějakou to ženskou tváří. A že jim tak krev na ksichtě slušela. Abych nezapomněl, tak ty hektolitry krve, ty jsem si opravud vychutnal, za ty do kotle přihazuju přísadu.

• 30.6.2010  11:11

Takřka totožné s Angels and Demons. Hanks je opět bravůrní, Reno se mi líbil a ta Audrey tam taky tak nějak zapadla. Škoda, že smrtelnost (ani nesmrtelnost) Ježíše není pro mě a nic mi neříká a já doufám, že nic říkat nebude, protože vyznat se v těchto blábolech je nadlidský ukol a dokáží to jen ti odvážnější...Těch 150 minut rychle uteklo , takže s klidem na duši a bez výčitek svědomí hodnotím za 3*

• 30.6.2010  11:02

Kdo o tohle v Evropě stojí? Ne, mě to nezajímá, velké drama bez poselství. Nebo možná spíše nicotné poselství ve snímku, co si hraje na velké drama. Takových je moře i se stejně zdařilými hereckými party. Americké náboženské blaho.Neskutečně trapná přehlídka amerických hodnot a křesťanských žvástů, ze kterých je mi zle, s extra porcí těch největších filmových klišé. Ale... vůbec vlastně nechápu proč, ale když jsem si zrovna rukou nemlátil do hlavy, tak jsem se skutečně dobře bavil a nuda nedorazila ani na minutu. To ale vůbec nic nemění na tom, že nechápu nominaci na nejdůležitějšího Oscara, nechápu vyzdvihování výkonu Sandry Bullock a nechápu vysoké hodnocení zde. P.S. 3* je proto, abych neklesnul u "fajnšmejkrů" a lidí, co si rádi pobrečí nad americkou tragdií

• 30.6.2010  10:49

Netušil jsem, že i u válečného "filmu" se budu smát, až mě bude bránice bolet. Tak otřesnou kameru, debilní režii a klišovitý scénář jsem opravdu nečekal. Takové "bondové" akce jsem viděl snad všude, ale že zrovna nepřátelská linie jima bude přebývat, to mě taky nenapadlo. Když vezmu v potaz, že se autor snaží vnutit divákovi strhující drama v duchu Ryana, opravdu je mi blivmo. Něco tak irelevantní a tristní jsem si mohl odpustit. A to jsem fanoušek druhoválečných filmů. Upozornuji, filmů, ne stupidit, které si na film jen hrají.