mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 30.6.2010  10:41

TAk jsem si zase jednou nasral do holinek a pěkně smradlavě. Nechápu, kde má Katherine tu odvahu, uvést blivajz pod žánrem komedie. Údajná komedie vychází z naprosté nicoty a levoty pokusit se o něco výstižného a vtipného. Tady jen usínáte, klejete a plivete do sáčku od brambůrek, který jste snědli už při úvodních titulkách. Nebýt Umy, která mě trochu nabudila kdysi dávno v Kill Billovi, poslal bych jí do toho sáčku taky.

• 30.6.2010  10:35

Jeden z těch horších černošských filmů, ve kterém vaše uši slyší ty nejsušší hlášky, nad kterými zůstává rozum stát. Film, po jehož skončení si klepete na hlavu a litujete, že jste do toho vůbec šli. A ta pointa, absolutně banální a nezáživná.

• 30.6.2010  10:32

Strašně americký film, ve kterém se nic nezapře. Film, který obsahuje od westernu až po romantiku a nějakou tu pomstu snad vše. Na oko to působí velmi zdařile, jenže pasáže přecházejí naprosto nelogicky a bez vysvětlení. Brad a Anthony jsou samozřejmě skvělí, jen ten Aidan mi tam moc nesedí a zbytečně jim kušuje do řemesla. Zwick prostě ví, jak splácat všechny moderní žánry do jedné kupy. Jen by měl tu délku trochu prodloužit, když se pouští do experimentu. Lehký nadprůměr

• 20.6.2010  18:07

Shakespeare je poměrně zajímavý, ale zapojit ho do dvouhodinové nudy mě irituje. Věřím, že se ted obrací v hrobě za to co mu Marshall provedl. 1* za snahu, druhá je pro mě, že jsem to vydržel i přes poměrně "vysoké" hodnocení vydržet sledovat až do konce.

• 20.6.2010  18:04

Ještě před spuštěním mi bylo jasné, že to bude něco neúnosného a zbytečného. Jediný důvod, proč jsem nesmysl shlédl je samozřejmě Lindsay, která snad ani zklamat nemůžu. Určitě ne v roli, která je pro ní stvořená.1/2*. Druhou polovinu hvězdy dávám, sic nerad, tak za poměrně vydařený nápad a myšlenku. Jeho provedení nehodnotím z jasného důvodu. Nechci se zase začít vztekat.

• 20.6.2010  18:01

Naprosto nezáživný, zmatený a chaotický horor, ve kterém mi sci-fi prvky připadaly jako z nějaké pohádky o Krakonošovi, který ujíždí na vlastním materiálu. Kamera vypadá, jako by jí chvílemi došla baterka, nebo kameraman z nudy usnul. Po pravdě se mu nedivím, já do toho neměl daleko. Adam Mason se zřejmě rád nabaží a uspokojí nad svým vlastním dílem, ovšem mě, ani ty hektolitry krve nepomohly změnit názor a dovolit mi se podívat na film trošku z nadhledem. Poměrně ztráta času.

• 20.6.2010  17:55
    Strážce (2006)

Kiefer se snad narodil se zbraní v ruce. Ten se do osoby agenta dokáže vhrát naproto bravurně. Zde jsou herecké výkony zvládnuty na výbornou. Naneštěstí, těm hereckým skvostům chybí nápaditá režie, strhující akční prvky a něco nového, něco ze světa kriminálek, co tu ještě nebylo. Oba "tahouni" se snaží na sebe stáhnout všechnu zodpovědnost. To jim ovšem není dovoleno. P.S. Kde je Kiefer, tam musím vždy hvězdu přidat.

• 20.6.2010  17:48

Filmy z jedné úřední budovy, respektivě soudu, ty mám poměrně rád. Tento vůbec nebyl špatný, jen je děsná škoda, že všechen potenciál byl vložen do Toma Cruise, od kterého se ostatně odvíjejí zbylé herecké výkony, které bohužel nejsou tolik vyneseny, jako právě Cruise. Škoda, těšil jsem se, že konečně uvidím kriminálku, která u mě bude mít alespon 80%, ve které se budou vyměnovat názory jako proudící voda. Vše tu vyšlo pouze z poloviny. Proto také přesně tak hodnotím.

• 15.6.2010  17:16

Skoč do toho po hlavě, aneb Robert jako ho neznáte. Rozválcoval a převálcoval i Kilmera, který je kupodivu výborný. Naprosto lacinné, avšak velmi výstižné vtipy dokazují, že Shane Black má řemeslo v malíku a nepotřebuje nikterak velký rozpočet. Jeho akční a komediální scény nemají chybu, ovšem kriminální zápletka je strašně ostřílená a sesumírovaná, tudíž z komára vzniknul velbloud, který je sotva schopen pohybu. Za skvělé obsazení ještě 4*

• 15.6.2010  17:10
    Big Hit (1998)

Film, který prostě odsypává, žádné zbytečné omáčkování. Jasně, jednoduše, výstižně + skvělý Mark. Perfektní vtipná jednohubka.

• 14.6.2010  18:10

Klasická americká přesnídávka oblečená do neprůstřelného kabátu. Takřka podobné Bournovkám, jen s rozdílnou atmosférou a konečně pro mě přijatelným prostředím. Irák, ten já prostě můžu. Matt Damon samozřejmě válí, také mě mile překvapil Greg. Greengrass to bere "na plný kotel" a stále přidává další a další akční scény, které dokonale zachycuje perfektní kamera. Temuto filmu dávám ještě 4* za ponurou atmosféru, válečné/akční prvky, střídající se den a noc a samozřejmě za Matta. Nechci však Paula přechválit. Je sice ve svém žánru mistrem řemesla, ale měl by se začít pohybovat někde jinde. V jiných ideách, neboť pokud bude příští film na stejné "brdo", budu se nejspíš muset hodně přemlouvat, aby to byly ještě aspon 3*. Zatím však, již 4 zmíněné má rozhodně zasloužilé.

• 14.6.2010  17:25

Po shlédnutí TOHOTO jsou mé pocity podobné obracejícímu se žaludku, který se chystá všechno vrátit. Proto jen stěží nacházím nějaké poměrné pevné špunty, které by všechno udržely tam, kde to má být. Jeden špunt je Josh, kterého mám vážně rád, ale už ted je mi za něj hanba, že se upsal něčemu bezvýznamnému. Druhý špunt je za skvělý námět, který měl být ale určitě nápaditější, a celkově lépe poslepovaný. Takhle na sebe Tran ušil bič a je rád, že mu kousky neodpadávají. Po prvním zkouknutí 2*. V brzké době si za dlouhého večera dám opakování a uvidíme, třeba se ještě nějaký špuntík najde.

• 14.6.2010  17:02

Upřímně, když jsem viděl herecké obsazení, myslel jsem si, že se někdo upsal, mě prostě dvojice Hopper a Costner v žádném případě nejdou dohromady do komediálního obsazení. Oba jsou známí spíše v té temnější a drsnější podobě. Já se toho bál jako čert kříže a bůh mě snad vyslyšel, neboť Sternovi toto duo vychází snad ze všech pozic i nepozic, oni si dokonce i rozumí. Strhující začátek, vtipné agitky a proslovy ve mě vzbudily vzrušení a dokonce přinutily, abych si otevřel popcorn. Tak si s radostí koukám a chroupám, do konce zbývá asi 30 minut a jako blesk z čistého nebe, mé pocity a nedšení nad skvělými gagy se náhle zhroutilo, jako bych dostal čelní náraz s hokejistou dosahujícího rychlosti světla. Já si prostě říkal, když vidím hodnocení 62 %, při tak skvělém začátku, někde musí být velká chyba. Ta právě nastala a já pro zbytek filmu jen koukal na nesmyslné politické výplachy mozků. Už jsem se chystal dát tu 4*.

• 14.6.2010  16:52

Všudypřítomná špína a hnus a výborný nosný nápad s "ukladačem myšlenek" jsou to, co dělá z jinak naprosto průměrného trhilleru lehce nadprůměrnou podívanou. Já si ale opět už poněkolikáté musím postesknout nad propásnutou příležitostí. Kdyby se tvůrci místo tradičních žánrových klišé s "překvapivým" odhalením zloducha a tradičních lapálií těch "hodných" zaměřili na psychologičtěšjí rozvinutí linie okolo onoho playbacku, mohli bysme mít na světě parádní psycho-thriller. Takhle ale původní nadšení, když si po první půlhodině uvědomíme, jak košatý a nápaditý příběh se z toho může rozvinout, pomalu stále padáme až do natahovaného, předvídatelného a nudného konce.

• 14.6.2010  16:45

V rámci televizních filmů, rozhodně jedno z nejvydařenějších válečných dramat, které může slabším povahám dokonce i orosit oči. Ovšem, i přes poměrně krátkou stopáž, dokáže chvíli nudit a vaše oči musí chvílemi sledovat, co se děje ve vašem pokoji. Ikdyž jsou zrovna právě plné slz.....

• 14.6.2010  16:40
    Parchanti (2010)

Já jen tiše doufám, že většina "týmovek", které spatří letos světlo světa nebude stejný a zbytečný provar. Pokus o hru na city tady ani nešlo, zaplať pánbůh, že se o to White nepokusil, neboť čím více zbytečností, tím otřesnější režie, která ani ted není ničím slavná. Jednohubka, která chutnala i přes velké množství cukru (Zoe Saldana) velmi hořce. Jěště ted cítím tu nechuť na jazyce. Za některé nejbéčkovitější akční scény ještě za 2*..

• 7.6.2010  21:24
    Bez soucitu (2010)

Pokud bych to měl brát ve stejné úrovni jako taken, tento "nešvar" by nemělo ani cenu rozebírat. Vezmu to proto z druhého konce jako bezduchou, chvílemi vtipnou uklidnujíci střílečku, které se zabývá nesmyslným dějem, že mi až byla ostuda, přiřadit to právě Morelovi. Travolta je sice těžkotonážní hláškař, ale Meyers je jako jehla v kubce sena. Jak už jsem zmínil, debilnější režii, která se odehrává ve Francii snad nikdo jiný vymyslet nemůže. KDyž udělal skvělé Taken, čekal jsem alespon přibližně stejnou uroven tohoto. Nic z toho se nestalo. Jestli to takhle půjde dál, mohl by se klidně z Morela stát nový Uwe Bolt.

• 7.6.2010  21:17
    The Final (2010)

Může mi někdo vysvětlit proč ? Konečně tak skvělý potenciál, výborný náběh na konečně pořádný odplatový film, které si své tempo chvíli drží, poté ovšem upadne na tu nejšpinavější zem, ve které by se ani to prase nehrabalo. Škoda největší, tolik jsem tomu (ikdyž nesmyslu) fandil a čekal jsem nějaký odvaz. Ani té krve a brutalit tam nebylo tolik. Achjo, zase jsem zklamán, příště nic podobného raději ne, nemusel bych to taky psychicky unést.

• 7.6.2010  21:12
    Dogma (1999)

Filmu neprospěla tak dlouhá stopáž. Neubráníte se tedy mírného zakašlání, když podobný vtip jste viděli ve filmu už minimálně dvakrát. Navíc nejsem nějak přiznivce Kevina, nebot jeho humor je pro mě poměrně lajcní. Ani jeho "muži za pultem", tak ani Dogma mě nezaujmula tolik, abych k tomuto pánovi měl trochu blíže. Za bláznivého Matta mu tam tu jednu usmrkanou hvězdu navíc hodím, ale jen z toho důvodu, že nechci být za totálního vola a nerad bych se dostal do konfliktu s příznivci Kevina :)

• 7.6.2010  21:04

Řeknete si, pcha, dobrodružná komedie a ještě od Spielberga, to bude trapas. On to trapas byl, ale v dobrém slova smyslu. Spielberg nám všem vytřel zrak a ukázal, že to jde i bez dinosaurů a německých vojáků. Když prolomil tu svojí dinosauří bariéru, bál jsem se, jestli si skutečně vybral vhodného kandidáta na hlavní roli. Samozřejmě se trefil, Leonardo je jak z pohádky, nic mu nedělá problém, některým scénám se určitě rád sám zasměje. V těch 132 minutách jsem čekal nějakou tu mezeru prázdna, která vážně nenastala a já s podivením sledoval tu krásu filmařiny. Už jsem čekal, že tam vpálím plný počet, ale děsně odfláknutý závěr mě poměrně zaskočil, skoro i ponížil. Stevene, bud rád, že jsem nešel ještě o krok níže.

• 7.6.2010  20:58

Takřka totožnost s Rockym se Stallonem. Jen těch emocí a vypětých situací je tu jednoznačně více. První půlka filmu takřka bezvýznamná, v té druhé se už konečně začíná něco dít. Jenže, děj, který nerušeně probíhá je tak jednoznačný, že přetočit si film na posledníchh 10 minut, uplně vím, o čem se jedná. Crowe je frajer, tomu to hraje samo. Ještě aby ne, když mu pomáhá Reneé, které to opravdu sekne. Pořád se rozmýšlím mezi 3* a 4*, ale když vezmu v potaz, že se jedná o bezduchý slepenec vykradeného z Rockyho, ikdyž přikořeněn emoční lavinou, pořád prostě nevidím jediný důvod, který by se od "bojových" a sportovních filmů lišil. 3,5*. Nemějte, hereckým obsazením to určitě není.

• 5.6.2010  13:50
    Gattaca (1997)

Gattaca je doslova ztělesněním žánrové podstaty sci-fi a jde v každém ohledu o vysoce nadstandardní snímek, kde jsou skvěle sladěny a vyváženy všechny ingredience, ze kterých se skládá dobré umělecké dílo. Nápaditý scénář využívající nejnovějších vědeckých objevů a domýšlející, kam tyto poznatky a nové technologie můžou společnost dovést. Citlivá, vysoce profesionální režie, která bez laciných efektů dokáže vyvolat silné emoce, herecké obsazení, které nemá žádné viditelné slabiny a přináší spoustu skvělých hereckých výkonů. Celkový dojem: 80 %. Je až s podivem, s jak malým rozpočtem mohl vzniknout tak výjimečný film.

• 5.6.2010  13:43

Tak tohle bylo trošku moc i na mě. Proti zpracování nemám slov, to se opravdu Ellisovi povedlo. Ale ten scénář to je strašný provar. Nepamatuji se, kdy jsem se takhle tlemil dementičnosti dialogů během některých scén. Čekal jsem opravdu výplach mozků, ale že se dostane až takhle do hloubky, to jsem skutečně nečekal, jinak bych se tomu vyhnul obloukem. Co by to byl za film, kdyby nekončil "dramatickou" scénou, při které se všem zastavil dech a co by to bylo za film bez romantického konce ? Američané, toto není kult, jen strašné béčko, za které se vám většina lidí vysměje.

• 5.6.2010  13:37
    Marnie (1964)

Části filmů k sežrání, části na pos*ání. Každý fanoušek si přijde na to své. Pro mě jednoznačný průměr.

• 30.5.2010  14:50

Krvavý střet v rytmu elektra (!) otevírá filmový vrchol roku 02, v němž Martin Scorsese umocňuje rozmáchlé postupy svého staršího opusu s názvem Casino. Mamutí rozpočet Scorsesemu překvapivě svědčí, a přestože se vyhýbá okatě samoúčelným záběrům, dostatkem financí se netají v jediném okénku. Hereckému obsazení vévodí démonický Day-Lewis, jehož Butchera lze zařadit snad jen na úroveň De Nirovy proměny v Zuřícího býka - o to více zamrzí neproměněná oscarová nominace. Pod stínem jeho životního výkonu pak hraje řada zvučných jmen, která při stavění Ameriky stačí podávat více (DiCaprio, Broadbent) či méně (Diaz) přesvědčivý projev. Když v závěru padá opona za zvuku legendárních U2, minimálně u dvou třetin publika se musí zákonitě dostavit pocit nadšení. Ta hudba je prostě fantastická, za ní 5*

• 30.5.2010  14:42

Místy velice děsivý příběh, kde známé "podle skutečných událostí" atmosféru ještě umocní. Tvůrci se samozřejmě detailněji věnují straně kněze a vymítání, než aby to celé zpochybňovali. Soudní přelíčení je efektně prolínáno záběry rituálu a života obhájkyně a to tak, že jsem si ani jedinkrát nepomyslel, že nějaká scéna nadbývá nebo nudí. Sám jsem po shlédnutí zůstal nestrannáý, ačkoli výkon Jennifer Carpenter nutil k opaku. Postavu Rose ztvárnila tak věrohodně, až to místy děsí. Celkově je to velice slušný horor i povedené soudní drama.

• 30.5.2010  14:36

Když se Victorovi nepovedli přihlouplí Jeepers Creepers, zkusil změnit polévku i ingredience. Konečně mi to pořádně zachutnalo a docela bych si rád ještě naběračku přidal. Zkrátka, po tomhle se ještě chvíli olizovat budu. Za jasnou předvídatelnost a opětovnou nucenou snahu nacpat německé herce do americké přesnídavky, musím jednu hvězdu ubrat. Na druhou stranu neškodné, jednoduché, koukatelné a bez zbytečných patvarů.

• 30.5.2010  14:31

Uplně zbytečný hybrid Pottera a Narnie. Nudní herci proplouvají téměř po dvě hodiny přihlouplým příběhem. Nicméně Percy aka prototyp mladého odvážného správňáka je pro současnou náctiletou generaci určitě v přijatelné míře cool a tak se kasičky kin jistě naplní. Tento polobožský hrdina je těžce in. Má létající conversky, řádně naleštěný iphone, propisko-meč a ještě kdovíjakou hovězinu, kterou byl obdarován božstvem z Olympu made in US. Řecká mytologie dostala solidní podpásovku, ale co naplat, děckám se to asi líbí a mně zbývá jenom doufat, že nám bude Die milostiv a už se nedočkáme dalšího pokračování.

• 30.5.2010  14:28
    Hráč (1992)

Únavné dialogy, trapní herci, bezmyšlenkovitě splácaný slepenec toho nejhoršího humoru. Nebýt te "kriminální" pasáže, vpálil bych tomu odpad, ale neboť Altman měl i horší dny a jeho výsledek lze považovat za náhodu, náhodně mu tedy nějakou tu hvězdu přidám. Žádné celovečerní drama ale nečekejte. Film, který zapomenete ještě dříve, než skončí.

• 30.5.2010  14:24

Nic nového, nic, co by pořádně překvapilo. Banda tupců a histerek snažící se o nemožné. Jen ten Michael trošku ví, o čem je řeč. Kamera dobrá, digitalizace krokodýla proběhla úspěšně bez zbytečných čarování. Není to ani nijak přeplácené a násilí nechybí. Jen škoda, že myšlenka tu již byla, tudíž nelze dát více, jak dvě.