mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 30.5.2010  14:28
    Hráč (1992)

Únavné dialogy, trapní herci, bezmyšlenkovitě splácaný slepenec toho nejhoršího humoru. Nebýt te "kriminální" pasáže, vpálil bych tomu odpad, ale neboť Altman měl i horší dny a jeho výsledek lze považovat za náhodu, náhodně mu tedy nějakou tu hvězdu přidám. Žádné celovečerní drama ale nečekejte. Film, který zapomenete ještě dříve, než skončí.

• 30.5.2010  14:24

Nic nového, nic, co by pořádně překvapilo. Banda tupců a histerek snažící se o nemožné. Jen ten Michael trošku ví, o čem je řeč. Kamera dobrá, digitalizace krokodýla proběhla úspěšně bez zbytečných čarování. Není to ani nijak přeplácené a násilí nechybí. Jen škoda, že myšlenka tu již byla, tudíž nelze dát více, jak dvě.

• 30.5.2010  14:20

Nejdřív se tváří jako násilně vykonstruovaná nenáročná komedie. Pak ale mile překvapí nápaditostí, myšlenkou i poctivostí zpracování. Ani parafráze a citace Starého zákona, několik morálních poselství a odkrývání pravých životních hodnot nebrání dojmu naprosté idylky. Prostě roztomilost sama.

• 20.5.2010  15:56

Horor a já se musím smát. To jsem ještě nežral. Některé scény snad radši vypustit. (Scéna s "maminou" a brokovnicí je vážně sexy). Pomalu nevím, co mám říct. Film, ze kterého jsem si neodnesl naprosto nic,ani nějakou pořádnou zvrácenost. Nelogičností mám však plnou hlavu a jediné, čím je můžu trochu uklidnit jsou naprosto skvostné baby. Těch je tu požehnaně. Nikdy jsem na ně nevsázel, ale pokud se chci vyhnout odpadu, nemám na výběr. Hendlere, přes prsa to asi nepůjde.

• 18.5.2010  13:09
    Dravé ryby (1983)

Mělo to být něco klidného a "primitivního", jedná se však o velmi silnou makačku na hlavu, která ovšem ztrácí smysl o logiku. Člověk musí dávat pozor a hodně přemýšlet a to mi u gangsterského filmu přijde sakra zbytečné. Těch 90 minut se řítí pořád jednou rychlostí po dlouhé rovné silnici a tímhle tempem by film mohl jet třeba 2 dny, proto to Coppola udělal klasicky, po americku , poté hned nahodí záberečné titulky. Jednoduše řečeno-film bez nápadu, bez nějaké kloudné zápletky, ani ty výkony některých nejsou nějak oslnující. Abych jen nehanil, tak Hooperovy ožralé pasáže jsou fakticky vyjímečné. Buďte rádi, zachránil vám 2 hvězdičky.

• 17.5.2010  17:45
    Znamení (2002)

Čekal jsem rádoby dobrou duchařinu, která se bude snažit hrát na lidské city, neboť filmům s obyvateli jiné planety nějak nehodluji. Míra mého neočekávání byla dokonale překročena a ještě několik minut po skončení nevěřícně kroutím hlavou. Je vůbec možné, aby Gibson takhle zahrál ? je možné, abys sci-fi thriller v americké koprodukci byl koukatelný ? Ono tomu opravdu tak je. Hned po úvodních titulkách mi bylo jasné, že Shyamalan se pokusí o průlom hororů. Vážně se mu to dost podařilo, protože tady není žádné předvádění, představování a tajemný barák, který proleze několik lidí, ale nikdo však nic nenajde. Tady se jde rovnou na věc, s ničím se nemazlíme a laťku přeskočíme dávno před polovinou filmu.

• 17.5.2010  15:25
    Porota (2003)

No nejsem sice zastáncem volného prodeje zbraní, nicméně v tomto filmu bylo jeho poselství o odpovědnosti jejich výrobců za činy jejich držitelů dost laciné. Stejně tak to zmanipulování poroty, které má být sice varováním, ale nakonec je to pro "správnou věc". Filmařsky řemeslné, takže ty 3*. Lord of War zpracovává obdobnou otázku mnohem lépe jak obsahově, tak co se filmařských prostředků týče. John Cusack to celé táhnul. Jedině dobře, nebot si nedokážu představit postavit film hlavně na Hoffmanovi.

• 15.5.2010  11:08
    Starý páky (2009)

Ničím nerušená rodinná podívána, která sice nepatří do "cool" hláškoých komedií, ale svoji "debilitou" působí vlemi vtipně a nápaditě. Nečekejte žádné fuckování, nahé dívky ani nelogické scény, ale čekejte příjemnou oddychovku, která při jednom zkouknutí rozhodně neuškodí. Za Setha přidávám hvězdu, neboť jeho scéna s gorilou je nezapomenutelná.

• 15.5.2010  11:04

Seth zkusil trošku jiný šálek kávy a pokouší se hrát na nekompromisního frajera a obhájce zákona. Má smůlu, že mu tu chvílema přerůsta přes hlavu a chudák neví, jak se z toho dostat, proto fuckuje, jak jen to jde. Každýmu je ovšem k smíchu. Bohužel, k tomu ironickému. A Hillova najivita je nekompromisní, nezáleží mu na pocitech a nechá dál Setha koupat v hovní koupeli s blitky navrchu.

• 15.5.2010  10:58
    Svítání (2009)

Jeden z mých očekávaných filmů, který podle traileru nabízí ultimátní řež upíři vs lidé. Po tomto traileru už jiným věřit nebudu, protože toto je ostuda akčních hororů. Takhle zahodit potenciál upírů, kteří jsou naprosto perfektní. Krve je dostatek, brutální scny rozhodně nechybí. Ethan je v cajku, Dafoe ujde, jenom ten Neill je kokot největší. Dobrá myšlenka která však nenabrala na těch správných obrátkách.

• 9.5.2010  22:05
    Bunny a býk (2009)

Měla to být tutovka, naprostá revoluce. Skvělé kulisy, dobré glgy. To vše však schazuje nepochopitelný děj, ve kterém nejde opravdu o nic je zbytečně komplikovaný, který nakonci doslova lehne držkou k zemi a né se od ní odlepit. King má štěstí, že to to spadnutí bylo až ke konci filmového dění.

• 9.5.2010  19:12

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Jasný příklad toho, že se s Kate nemá experimentovat, neboť vás všechny nakope do nejcitlivějšího filmového místa. Do scénáře. Její hlášky jsou k usnutí a k iritace mě to taky nemá daleko. Já jsem rád, že americká komediální fantazie zná něco jiného než kozy a chlast, ale stavět na jedné věci celý film je obtížné. Tennant to rozhodně nezvládl. Naví finální scény jsou typickou americkou stupiditou.

• 7.5.2010  18:38
    Kalifornie (1993)

Brad frajer největší, David mamlas největší. Naprosto odlišné tváře, které však uzavírají kruh, ze kterého není úniková cesta. Maximálně kolapsem jednoho z nich, nebo utnutím se Dominica. Dominic vyhrál, usnnul a nechal pedál puštěný, při čemž auto jelo v klidu po rovince, najednou sráz a bum. Všechno bylo tak, jak nikdo nečekal. Přece jenom alě mělo zůstat na té rovince, tam si tak pěkně sedělo. Zkrátka film, který je na začátku nic, na konc bum bum tequilla ráj. Ani jedno z toho však nemusím, tudíž jsem přesně uprostřed a ani Juliette mě nepřitáhla na svojí stranu, ikdyž se holka snažila.

• 7.5.2010  18:31
    Šílenství (1994)

Horor, ve kterém nechybí nic z hereckých zásuvek. Chybí v něm však části režie. Časté "výpadky" Carpentera snad svědčí o jeho ochlastanosti. Nijak jinak si to nedokážu vysvětlit. Na 95 minut se sice pohodlně usadíte, sníte nějaký ten sáček brambůrek, ale leknete se tak jednou, ti slabší i 2x a to je hergot málo. Carpenter se do toho měl obout pořádně a neměl se zbytečně šolíchat s necílenými okliami, kterou stejně vedou do pekla. Teplého a smradlavého.

• 7.5.2010  18:27
    Monstrum z bažin (2009)

Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet nad stupidními amaterskými scénami, ze kterých přímo srší bezcitná a nestydatá epidemie, na kterou je snad jediný lék. Vypnout váš přehrávač. Toto bylo něco strašného, otřesného, nudného a spoustu dalších nekalých přívlastků. Vinnie se tváří jako drsnák a při tom je to uplný motherfucker bez šmrncu a hereckého umění. Počítačové scény jsou jak z komiksu o pokémonech. Ti ještě byli na hranici koukatelnosti, tohle tak maximálně srolovat, ubalit brko a vyhulit. Z ničeho jiného určitě mít radost nebudete.

• 7.5.2010  18:23
    Adam (2009)

Hugh Dancy a jeho filmová éra teprve začíná. Nyní se svým perfektním hereckým výkonem posouvá o stupýnek k vrcholu slávy. Trochu mu to bude ještě trvat, ale když zapojí svůj um do romantických komedií, jeho cesta se určitě zkrátí-

• 2.5.2010  18:36

Clive a opět další skvělý herecký výkon. Zasaďte semínko a vyroste strom. Za pár let. Tady se zasadil právě Clive a za 100 minut bylo vymalováno, navíc s přídavkem, ten přídavek je druhý strom se jménen Vincent Cassel, který rozjíždí svou skvělou hereckou linii. Snad ho nic nezastaví. Ten chlap rozláme i skály. Konec filmu si každý člověk vybaví již při pohledu na název filmu, ale v dnešní době od americké filmografie nečekám žádné zvraty. Díky tomu jsem si film skvěle užil a v brzké době mi na obrazovce poběží znovu.

• 2.5.2010  18:31
    Planeta opic (2001)

Čekal jsem nic. Ale doufal jsem, že dostanu alespon nějakou bezduchou mlátičku lidé x opi. Dostal jsem jen Marka, který si hraje na šéfa. Všemu rozumí a všechno umí. Mám ho rád, ale za tento výkon bych ho do držky nakopal. Film, ve kterém se nestalo nic kloudného a všechno je tak špatné. Asi jako rok otevřený jogurt. Řídké. Jediná "krásná" věc je pozoruhodná maskérská práce.

• 2.5.2010  18:23

Thriller, který chce být vyjímečný za každou cenu. A ono se mu to nějak nevyplací, pouze s přibývajícím časem vypouští stáe větší patlaninu, kterou ani nikdo nechce jíst. A já rozhodně nebudu to prase, které všechny zbytky dojí, ale rád jim trochu zbytečností přihodím a snad i něco přidám.Dennis není a nebude k nakousnutí, ale jeho nulový potenciál do filmu zbytečného jasně zapadne. Celý štáb i herci ho kopou do zadku, ale jeho ego je tak silné, že dělá jakoby se nic nedělo. Nevěřil jsem tomu, že se bude jednat o film. Dobře jsem udělal. Zlatí andělé a démoni.

• 2.5.2010  18:16
    Bratři (2009)

Výborně natočené a emočně vypjaté drama. Přestože snad každý musel vědět, jak se bude příběh vyvíjet (a to i bez přečtení zdejšího obsahu). Cením si absence amerického patosu, hvězdnatá vlajka sice vlaje na každém domě, ale beru to tak, že Amíci prostě takoví jsou. V jiných filmech je nám podsouván daleko více. Scény z Afghánského zajetí jsou dostatečně drsné a uvěřitelné (Lovci jelenů se zamozřejmě rovnat nemohou). Film dobře zachycuje, co s psychikou člověka dokáže udělat válka. Žádný veterán nejspíše nemůže žít úplně normální život, a to si nemusel projít zrovna tím, co jedna z postav. O hereckém koncertu tří hlavních představitelů už bylo napsáno hodně a i já se přidávám k pochvalným ohlasům. Minimálně Tobey Maguire si pro zlatou sošku půjde, i když i Jake Gyllenhaal a Natalie Portman si ji určitě také zaslouží.

• 2.5.2010  18:12

Hodnotit z pohledu komedie-> naprostá zbytečnost. Jako thrillerový snímek ovšem velmi slušný a koukatelný snímek. Nikdo se z filmu nesnaží udělat trhák a všechnu slávu strhnout na sebe a tím se pokusit film vylepšit. Tím film zůstává na stejné urovni, na kterou ji DAhl posadil. Není nijak vysoká, ale aspon ty pády nebudou tolik bolet.

• 19.4.2010  21:06

Těžko něco napsat, když sám nevím, o co vůbec šlo. Zrada ? Falešná identita ?..od všeho kus, avšak ani jeden dílek pohromadě. Prostě to nesedí. Když se už má začít něco dít, děje se. Absolutní nic. To je velký problém. Val Kilmer je sice vrahoun (JOKE) ale tady působí křečovitě, jakoby sám nevěděl, koho má kuchnout.

• 19.4.2010  21:00

Průměrné drama, které i přes své "smutné" pasáže vás vážně brečet nedonutí. Ono vás vlastně nedonutí k ničemu. Ani úžasné tělo Jessici vám v kalhotech nepořádek neudělá. A to film slibuje hory doly. 3 jsou však zasloužené.

• 19.4.2010  20:54

Step Brothers je nenáchylná a neúchylná komedie ve stylu "teen", ovšem jejím zvrhlostem a scénám, ve kterých se drbete mezi nohama, když vás svědí za uchem, se McKay vyhnul. Jinak čekal jsem trochu úlet, který jsem dostal v opačném slova smyslu.. Úlet takový, že děj bude naprostá zbytečnost a ztráta času, děj, který bude jiný a zároven stejný. Jenže Will Ferrell to prostě musí zhnusit. Hanba mu. Po polovině filmu je jasné, co chtěl básník říci a vy musíte tu špínu ještě sledovat. Máme ale štěstí, že některý gagy jsou vážně povedené. Prostě přimhouřím oko.

• 19.4.2010  20:49

Pár dní po zhlédnutí jsem si sice pamatoval tu pohodovou atmosféru, kterou film disponuje, ale absolutně jsem si nebyl schopen vybavit, o čem vlastně byl. To se mi nestává zas tak často, v tak krátké době už vůbec, tudíž třetí hvězdu beru zpět. Vlastně si vzpomínám, že se mi líbilo, jak se v hlavní postavě snoubila sympatičnost s nutností propagovat svinstvo (ale sympatie propagandy je vlastně důležitý prvek pro přesvědčení zákazníka, takže nic). A kdyby to někoho zajímalo - ne, nekouřím.

• 19.4.2010  20:43
    Grotesque (2009)

NEJSEM úchyl, ale na zvrácenosti jsem byl prostě stvořen. Na něco takového jsem dlouho čekal. Nízkorozpočtový snímek, ve kterém je snad více krve, více zvrácenosti a více porna než u kohokoliv jiného filmu.Dokonce i kyslíku je tam méně. Japonci, ty se s tím neserou. Co si napíšou, to si taky natočí a Grotesque není výjimkou. Detailní záběry vám přímo berou dech a vysící střeva vám znechutí jídlo. Náramek z prstů byl však docela modní. Kameru Kojovi snad dělalo dítě, nebo přiožralý budižničema, ale hodme to za hlavu. Oba hrdinové jsou sice ubozí a nejspíš i dutí, takže jich škoda nebyla, ale závěrečná scéna mohla být vypuštěna. Někam do větru, tam by se ztratila.

• 19.4.2010  20:34

Ničím nerušený "muzikál", který si jde tou svou cestou a nesnaží se z ní nikam odbočovat. Johny Depp byl skvělý, ale Sacha (i přes svou malou roli) lepší a to jsem mu ani nijak extra nefandil. Obdivuju prostě Burtona, že mu všechno vyjde, aniž by věděl, co čeho jde. Ten chlápek má prostě za ušima.

• 15.4.2010  17:39

Timovi se asi zdál děsivý sen, který se nám rozhodl naservírovat formou "mlha-pára-bububu". To je na tom to skvělé. Člověk s fantazií větší než New York, zkrátka nemůže zůstat v kutlochu a psát na psacím stroji. Ty svoje kreatury musí filtovat ven a to se Burtonovi daří grandiozním způsobem. Do Ospalé díry naverboval ty nejlepší herce současnosti, kterým vévodí jako vždy Depp, a kouzlení může začít. Pro někoho je ve filmu až moc utnutých hlav, krve a nervydrásajících scén, jenže bez toho se Timovo filmu neobejdou. Hlavní aktér toho všeho není jistý ještě pět minut před koncem, což je skvělé a váš mozek běží na plné otáčky.... Na Ichaboda Cranea je i Kriminálka Las Vegas krátká...

• 15.4.2010  17:34
    Beaufort (2007)

Válka z jiného pohledu, aneb Izrael to umí po svém. Vynikající atmosféra, psychika postav, skvělí herci. Toto vše a ještě mnohem víc vás na první pohled zaujme ve filmu, ve kterém střelba a akce není hlavní naplní, ale pouze vedlejším dodatkem, aby ten chleba nebyl "nasucho". Více prostředí by určitě neuškodilo, ale od pánů z blízkého východu nemůže chtít vše.

• 13.4.2010  18:41

James Wan si ty loutky a postavičky prostě nějak zamiloval. Jenže opakovaný vtip není vtipem a jedna postavička v povedeném saw mi bohatě stačila. Pěkná atmosféra, pěkné střihy a pěkně loutky, bez kterých by film nebyl filmem. Bohužel, většina otázek zůstáva stále neodpovězena, při čemž přibývají další a ještě troufalejší. Donnie jako drsnák, kterému by spíše seděla postava loutky, než ničemného detektiva. Jedno zhlédnutí určitě neurazí.Průměr se vším všudy.