mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 6.3.2010  13:10

Někdo béčkařem je, někdo se jím stává. Naštěstí, John Hyams jím je snad od narození, takže nelze od něj čekat "nervyrvoucí trhák" ale spíše totální výplach splašek, u kterých ,díky bohu, není třeba přemýšlet, protože kde je Van Damme, tam je už děj jasný. Ovšem z filmového hlediska jsem čekal totální propadák a nakonec se ukázalo, že i z debility se dá vydolovat lehce koukatelný snímek. Škoda je ta, že první část filma je koukatelná na 4*, konec už jen na jednu. Když přihodím Lundgrena v "hlavní roli" a jeho totálná nechuť k výkonu (není se čemu divit, ten má svoje okruhy herectví, ovšem o moc se neliší), tak výsledek je jednoznačný. 2*..škoda, být lepší osazenstvo, určitě o stupínek výš, nebot akčnárna je to slušná.

• 6.3.2010  12:59

Už po několikáté říkám, že ve sci-fi se prostě nevyznám. Jenže Jonathan Mackye názorně předvádí, že u sci-fi si nemusíme představovat létající auta nebo psy se 6 nohama. Ukazuje nám a otevírá uplně jinou dimenzi sci-fi žánru, které se děsně špatně výmyšlí a ještě hůře předvádí. Pro pány Bresseho a Mackyeho to byl zprvu problém, poté se ale "oťukali" a pokračovali v tom, v čem začali. Když k tomu navíc přihodíme Amy Smartovou a Ashtona Kutchera, dostáváme "dokonalou" futuristickou podívanou, která se v každých scnách předbíhá, aby právě ta fáze získala největší ocenění.

• 4.3.2010  19:31

Tak moc nemám rád Sheena, až se mmi prostě musel začít líbit.Ale jeho "provokativní" proslovy jsou vážně děsně dotěrné. O za to sice nemůže, jeho charisma je otřesné, ale může se trošku zklidnit, to určitě půjde. Každopádně velmi efektivně napsaný příběh, který se zkrátka s ničím zbytčně neprplá a jde rovnou do střely a GOOL, ale pozor, naneštěstí Hoopera tam ten gol né vždycky spadne a co není gol, to je hvězda dolů. U mě se teda 2x netrefil, takže průměrně, přesně jak si zaslouží.

• 4.3.2010  08:20

Danny Boyle prostě ví, jak diváka zaujmout. Točí filmy, které sice nejsou podle mého gusta, ale rozhodně se na ně rád podívám. Ewan nikdy nebyl "STAR", ale tato role mu dokonale sedla, určitě jedna z nejlepších. Naprosto dokonalá kriminální komedie, která ale bohužel ztrácí na svých "vtipech" již v půli filmu a to je dosti vážný problém.I tesař se někdy utne, ale v tomhle se Danny utnul sakra o nějaký ten kus. O kus takový, že již ti prostě nepůjde spravit a z výrobku se stal z části zmetek. Ještě že na to nenasl vrstvu barvy, kterou v tomto filmu hraje naprosto uchvatná a skvělá hudba. Co já vím, třeba se z Boyla stane ještě hudební umělec.

• 3.3.2010  20:23

Gangsterky by se daly rozdělit do dvou skupin. Staré "klasické" a nebo novodobé "akčnější". Těžko říct, které jsou lepší, ale pro mě rozhodně zabávnější jsou ty ve starším stylu. Neříkám, že Pacino a spol ted nezahrál na výbornou, ale přece jen ty nápady ke konci trošku docházejí a to by se u FILMU nemělo stávat. Názorná ukázka toho, že Palma není takovej lůzr, jako se o něm v poslední době mluví.

• 2.3.2010  16:31
    Noční let (2005)

Od Cravena rozhodně nečekat žádné zázraky. Snažil se natočit průměrný thriller, který se mu v jeho poměrech rozhodně povedl. Nízkorozpočtové béčko, které určitě neurazí, nenaštve, a hlavně nerozesměje typickými béčkovými pasážemi. Místy děj lehce graduje, ale opravdu na malinkou chvíli, které si běžný divák ani nemusí všimnout. Čeho si však všimne divák určitě je mladá a pohledná Rachel, které určitě nehraje na oskara, ale hraje od srdce a to je to, co divák potřebuje.

• 2.3.2010  08:09

Stejně jako ostatní Burtonovy pohádkové příběhy, i tenhle je něčím bizarní - v tomto případě je to titulní hrdina. I po letech film obstojí, stále má své zvláštní kouzlo. Všechny složky filmu jsou vychytané, jak už to u Burtona většinou bývá. Herci výborní (Depp ve své první velké roli). Někdo filmu vyčítá přemíru sentimentu, já bych to tak neviděl - dávky emocí jsou přesně odměřené a šikovně se míchají s lehkým humorem.

• 1.3.2010  19:13
    Halloween (2007)

Rob prostě ví, jak mě zaujmout. Předhazuje mi přesně horor podle mého gusta. Zajímavá děj, ve kterém během 109 minut přijde o život více lidí, než v jiných hororech. Rob se s tím zkrátka nemazlil. Vyvraždil, co se dalo a umožnil Tylerovi Maneovi, aby pozabíjel ještě více lidí v napínavější a nekompromisnější dvojce, která také stojí za shlédnutí. Robe, jsi kanec.

• 28.2.2010  18:16
    Bílá smrt (2009)

Většinou, když se řekne "akční", každý si představí tuny mrtvol a milion vystřílených nábojů. Tady snad nepadne ani jeden výstřel, za to oběti jsou rozmašírované pěkně. Tady Dominic sázel na antarktické podnebí a na sněhové vánice, které by by se mohly řadit do akčního.O "bitce" uprostřed bouře jako o akčním prvku samozřejmě nemluvím....Něco strašnýho.Kriminální pointa je kupodivu zdařilá, až na to, že jak to bývá ve správných béčkách, zápletka musí být ještě trochu "přikořeněna", aby film běžel alespon 100 minut a Dominic si namastil kapsy. No, ale pochybuju. Nebýt Kate, která sice hraje na přesdržku, ale aspon trochu vypadá, hodnotím hůře.

• 28.2.2010  18:11
    Informátor! (2009)

Komedie bez komediálních prvků není komedie. Občas sem a tam se něco, co by mělo být vtipné řekne, ale srandy kopec v tom nehledejte. Matt Damon prostě není komik. I jako kriminálka to působí děsně rozháraně a člověk hledá bod, kterého by se mohl chytit a od něho stavět. A to je i pro nenáročnéé diváky tvrdý oříšek.

• 26.2.2010  18:54

Tak nad tímhle jsem dlouho přemýšlel. Doted nechápu, o co se Douglas snažil. Za první třetinu filmu bych ho nakopal, zu druhou zlíbal a za třetí profackoval. O pointě se nemá cenu bavit, protože už po 10ti minutách vám přijde děsně otravná a nezáživná. USA opět dělala experiment, při kterém jí vybouchla elektrárna. Zbytky rychle posbírali, poskládali a vzniklo z toho tohle. Někomu možná sedne "komedie" ale já jsem rozhodně pro komedie. BTW Rachel je vááážně k nakousnutí.

• 26.2.2010  18:49

Za tu novozélandskou krajinu musím přidat hvězdu navíc, ta se prostě v paměti neztratí. Co se ale ztratí, je zbytečně chaotický děj, ve kterém chvílemi nevíte, kdo se je s kým, kdo koho zabil a nebo o co vůbec jde. Naštěstí skvělý výkon Samanthy děj lehce přibližuje, ale nevysvětlí. Každopádně, ukázky z bojů jsou na oplátku natočené skvěle-nechaoticky. Příběh si prostě hraje na něco, co ve skutečnosti nazahraje ani na 90%. Wardovi však patří dík, že do role Doyla obsadil právě Kiefera, protože tomu ta role více než sedne a opět provádí poměrně slušný herecký výkon.

• 24.2.2010  19:43
    Pes baskervillský (TV film) (2000)

Tento "film" jsem viděl jen z důvodu jednoho prostého a to kvůli povinné četbě do školy. Ještě ted toho lituju. kdybych si to býval přečetl, možná bych potom nebyl na prahu sesypání. Něco tak otřesného, nudného a nezáživného jsem dlouho neviděl. Krimi zápletka tak chudá, neobohacená, že to horší ani být nemohlo. Navíc "stařešinové" obsazení je u mě hluboko od prahem koukatelnosti. Jediná světlý bod je Jason London, který hrál, tak jak mu zkrátka bylo určeno.Pche, si ted říkám, za co jsem vlastně ten jeden bod dal.

• 24.2.2010  19:36

Akce je to opravdu nasázeno. Keanu se drží zuby nehty, aby zbytečně kvůli němu nespadlo tempo a kupodivu to drží až do samého konce a to se vidí málo u amerického akčnáku. Jan de Bont je lama, ale tohle zvládl na výbornou, ALE USA si prostě nemohlo odpustit těch pár vlasůrvoucích béčkových scén (přeskakující autobus, padající výtah, boj na střeše metra), na které se s prominutím tak hnusně koukalo, že jsem i hlavou musel kroutil. Jsem, zvyklý na ledacos, ale toto mě u takovéhoto filmu dosti bolelo. Nevadí Jane, ale zbytečně si ubíráš na hodnocení. BTW, Sandra taky tam taky byla platná jako koš na odpadky.

• 22.2.2010  20:46
    Gauneři (1992)

Proti Tarantinovi rozhodně nic nemám, ale proti jeho režii už ano. Pár filmů se určitě nechá zkouknout, ale pokud od něj vidíte 5 filmů a ve všech tečou jen litry krve, tak vás to poměrně rychle omrzí. Teda alespon mě určitě. Děj, který je naprosto zbytečný a každá debata končí nějakou prasečinou. Tenhle člověk vážně musí natočit každé hovno. Zřejmě na to má žaludek. Ještě, že tento blábol měl jen 99 minut. Za Madsena a jeho scénu s uchem hvězda nahoru. abych nezapomněl, Tarantinova hudba, ta je naprosto geniální a jedinečná.

• 22.2.2010  17:30
    Úkryt (2002)

Fincher se se svojí osobitou kamerou nezapře. Jeho kamerové toulky klíčovou dírkou jsou k nezaplacení. Čekal jsem, že co Fincherův film, to skok o příčku nahoru, ALE ještě, že jsem se nevsadil. Panic Room je rozhodně koukatelný, ale spíše tak ve dvou dnech. První část filmu je velice sympatická, ale druhá polovina je jen zbytečná opakovačka jen s jinými herci, kteří si zkouší, ve které části jim to jde lépe. To si měli zkoušet určitě někde jinde. Navíc scéna s policií a závěrečná scéna je spíše k pláči. Každopádně nápad je to DOCELA zdařilý a herecké výkony až na pár vyjímek též.Ale víc jak 60% ze mě nedostanete.

• 20.2.2010  23:18

Napsat kvalitní scénář dnes umí kdekdo. Ale napsat scénář, na kterém je postavený celý film a navíc scénář, který zaujme a pobaví, to už docela bývá tvrdý oříšek. Ovšem Tony Scott a výtečně se mu podařilo postavit film na scénáří, který vás vážně zaujme, pobaví a v něčem i může poučit. Ale zapomněl na základní pravidlo áčkové kinematografie a to je propracovaný a zajímavý děj. Film, kde se jen unáší lidi z místa na místo, ve filmu, ve kterém akční scény jsou typické pro Ameriku, není přílíš žádaný. Film se krásně poslouchá, ale s video částí je to prostě o něco horší a pan Scott má rohodně navíc. Výkon Willise není třeba hodnotit, skvělý jako ve většině případech. Nebýt zkrátka přeplácaného děje, jdu samozřejmě výš.

• 20.2.2010  21:00

Travolta a Cage rozhodně ve svých lepších letech, ba dokonce v jednom z nejleoších filmů vůbec. Naprosto skvělá zápletka, která je velmi podrobně rozebrána. Tady se neřeší nic zbytečně dlouhými dialogy, tady se prostě jednoduše vystřílí půlka policejní jednotky, jede se o kus dál a opět se pokračuje. Pořád jsem nevěděl jestli 4 nebo 5. Ovšem v průběhu se zjevilo z čistajasna několik zbytečně vlasůrvoucích scén a myšlenek, které si nastavily vysokou laťku, ale při přeskoku ji režie vždy schodila, a tím film spadl dokonce na 3 hvězdičky. Například by mě zajímalo, jak se jim s Cageových krátkých vlasů povedlo udělat Travoltovy dlouhé, ale nejspíš boží moc to zařídila :). U filmů nerad hledám detaily, ale tady to skutečně bije do očí a to se u áčkových kousků nesmí stávat. A závěrečný boj na život a na smrt je příjemné zpestření, ale béčková honička vše rozhoduje.3*. A nebo ne, za snahu natočit něco unikátního tam prostě musím jednu přihodit. Každopádně skvělá podívaná

• 19.2.2010  18:58

Butler se čím dál častěji objevuje na plátně a vůbec to není na škoda, naopak je to příjemné překvapení. I od Foxxe jsem dostal opravdu o něco víc, než je od něj známo. Klasická americká pomsta v netradičním podání. Příběh, který je napínavý až do poslední minuty uteče jako voda a nějaké ty děsně bčkovité scény se tam ztratí. Butler svým chladným pohledem drží atmosféru poměrně hustší a Jamie Foxx se jí bohužel svým nuceným charismatem snaží ničit. Hanba mu. Přes nějaká ta drobná zaváhání, skvělý kousek.

• 18.2.2010  23:27
    Vřískot (1996)

Pro někoho pocta žánru, pro mě hloupost a kolotoč klišé, které jsme viděli snad stokrát jinde. Z celého filmu si pamatuju jen onu kultovní masku a imrvére zvonící telefon. Sorry, uživatelé csfd.cz, ale dávám jen usoplené dvě hvězdy.

• 17.2.2010  23:00

Vždyť to bylo jasné, že svýho syna zachrání a opět se s ním štastně shledé. Taky je všem známo, že američtí hrdinové prostě neumírají, mají proti smrti imunitu. Hall se chtěl pyšnit, že natočí cool hustou akční pecku, ve které je ale akce jako hub v zimě. Takové lacinné béčko, ve kterém nemůže chybět honička, gangy, zlodějství a v poslední řadě trochu střílení. Na jednu stránku dobře, na druhou se na to člověk těší, že aspon něco se tam bude dít, když děj je takřka zbytečný a více než jednoznačný.Prostě Amerika.

• 17.2.2010  19:34

Nějak moc mě to nechytlo. Je to naprosto nezáživné a utahané. Těch 113 minut vám připadá jako věčnost a to není ten nejlepší způsob, jak na sebe upozornit. Clooney je jak v rozkládajícím se stavu a ostatní herecké výkony jsou děsně neprofesionální, něco na způsbo dětí na hřišti. Není zde ani pokus o atmosféru momentu, nebo něco, co by diváka vytrhlo ze sedadla. Špatná práce.

• 16.2.2010  22:40
    Saw 6 (2009)

A je to tady, konečně jsem se dočkal. konečně (nebo snad teprve) 6 díl ?...Když jsem viděl 4 díl, který mě lehce zklamal, nedoufal jsem, že se najde ještě někdo, kdo tuto podívanou dotáhne ještě dál, a přece se našel. Skvělý pátý díl, který se výborně povedl a ted přichází Kevin Greutert, který nastolil pořádek. Naprosto promyšlené pokračování plné nečekaných a zvrácených pastí. Co je ale skvělé, je perfektní příběh,který je do sebe od prvního dílu zapadající snad ještě lépe, než dětské puzzle. Kevin se vykašlal na hvězdné obsazení, které by mu stejně k ničemu nebylo. Stačí pár uřvaných žen a osvědčený Tobin Bell, který je koukatelný snad ze všeh úhlů. A ten závěr, ted mě vážně posadil do kolen. Neuvěřitelné, jak tohle člověk dokáže i v 6. pokračování. Tuhle mysteriozní řežbu saw já prostě můžu. A TEN soundtrack mi nahání husí kůži i v šesté sérii.

• 16.2.2010  19:38

Nezáživné, nudné, unavném naprosto zbytečné.

• 16.2.2010  00:06
    Pevné pouto (2009)

Taková krásná a nevinná pohádka to byla a tak ošklivě jí narušil ten zlý pán. Ale aby toho nebylo málo, přijde Mark Wahlberg s baseballovou pálkou a stále si myslí, že je Max Payne, když však zjistí, že již není, dostane pěknou nakládačku. Ha a to mu patří, nemá si na něj hrát. Ted vážně. Film místy na pokraji zhroucení, někdy graduje, že by si člověk okousal nehty. Jako thrillerek to vůbec nebylo špatné, jen kdyby se příště pan Jackson odloučil od těch fantasy scén, ty byly vážně do nebe volající. Ehm příště ? Snad už podobné příště nebude. Abych nebyl ošklivý, odpustím fantas-magorii a zhodnutím z pohledu herců a thrillerové části.Saoirse Ronan si mohla pusu umluvit, ale nikdo jí zkrátka neposlouchal. Škoda, tak talentovaná to dívka.

• 15.2.2010  21:35
    Peklo (2003)

Van Damme je béčkář jako kráva, ovšem tento snímek se od jeho ostatních liší a to poměrně o dost. Psychika postav je čínská zed, takže skvělá a pevná. Zde taky Van Damme ukazuje, že není ten americký hrdina, kde vymlátí celý vlak, lod, letadlo, ale že je také člověk s city. Jinak co se týká filmu je, tak je to děsná sračka. Do první půlky nevíte, jak to dopadne, ovšem odbije 45 minut a všem je to jasné a samořejmě nechybí béčková stať a to smrt někoho blízkého. I přes tento kýčovitý nedostatek, hodnotím poměrně vysoko.

• 14.2.2010  23:50
    Odplata (1999)

Tak tohle já můžu a Gibson si to určitě taky užil. Skvělá režie, se sice slabším scénářem, který je ale obohacen menším černým humorem, který vaše uši rády uslyší. Brian se soustředil hlavně na děj okolo Gibsona a ostatní věci ho nezajímaly. Ten chlápek prostě ví, jak diváka na tak krátkou dobu usadit do sedadla a nechat ho společně s vaším oblíbencem sledovat jeho osud a dovolí vám nahlednout na jednoduchou, avšak propracovanou kriminální vložku. Zkrátka taková netradiční akční "mlátička"..Když už jsme u té akce, rozhodně jí tam mělo být víc a nic by se tím nezkazilo.

• 14.2.2010  17:08
    Gamer (2009)

Já čekal, že Death race bude poslední věci na tento způsob, protože death race je vážně povedené. Za to tenhle paskvil je jen snůška stupidního scénáře, s děravou a nezáživnou režií. Čekal jsem alespon pořádný nášup akčních prvků, jak nám vesele předhazoval trailer. Když Gerard bojoval jako "gamer" pod ovládáním svého "playera", vše bylo podstatně "klidné" a rozhodně koukatelné, proto jsem se nesměle usadil a rozdělal si lahev piva. Ještě že jsem jí dopil, než skončila první polovina, neboť bych všechen obsah z úst vrátil zpátky do flašky, protože při vymanění z "pout" se ve filmu takřka nic neděje, jen se kecá o nesmyslech, kterými se Taylor snažil doplácnout těch 95 minut. Hodně slab béčko. Hvězda navíc, za alespon malou, sic perfektní akční scénu na začátku filmu.

• 14.2.2010  17:02

Hrozě strohý a jednoduchý příběh, který je hlavně založen na hereckých výkonech. Kiefer jako vždy nezklamal, Melora se poměrně snažila. Naštěstí pro mě je rozuzlení docela překvápkem, které mě příjemně potěšilo. Kiefer alias Jack Bauer se prostě nezapře. Jemu role nekompromisního zabijáka prostě sedne. Film je sám o sobě děsná sračka, ale jak jsem říkal, rozuzlení a hereckéé výkony (hlavně Kiefa) jsou hodny alespon za jedno shlédnutí.

• 14.2.2010  01:35
    Troja (2004)

V této verzi se autoři pokusili představit Trojskou válku v maximálně realistické podobě, bez sebemenšího máchnutí nějakou kouzelnou hůlkou. Žádné zásahy bohů, Achilles nebyl nesmrtelný (pouze zkušený válečník, který byl jen smolně zasažen šípem do oné šlachy) a dokonce ani samotná válka netrvala deset let. Když pominu některé další detaily (např. údajná délka Hektorova kopí), musím přejít i ke skvěle provedeným částem, které se držely knihy - tisíciloďové řecké loďstvo, trojský kůň a onen legendární duel Achillea a Hektora před hradbami Tróje, který byl podle mě představen jako jeden z nejlépe provedených filmových soubojů vůbec. Celkově se jedná o skvěle udělaný film, kde se na prostředcích nešetřilo a možná jen díky nedostatečné kampani se nestal megafilmem typu Gladiátor.