mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 2 3 4 5 6 11 22 32 42
    • 9.11.2018  09:54
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň.

• 9.11.2018  09:06
    The Purge (TV seriál) (2018)

Pro mě se rozhodně překvapení nekoná, i přes to všechno dokážu všechny díly hltat a těším se na dalši. EDIT. Celkem překvapivé finále. Další sérii bych ale snad raději nechtěl.

• 9.11.2018  09:04
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Seriál postavený téměř výhradně na rozhovorech, se snahou pochopit, co se děje v hlavách psychopatů. Pro mě to nebylo až tak bezchybné, ve vší té prkennosti a strojenosti bych kapku napětí a akce uvítal, ale chápu, že tým režisérů chtěl pracovat hlavně s myšlenkami. Ovšem jako studie charakterů je Mindhunter velmi zajímavý, a to nejen mezi usvědčenými magory, ale i mezi zúčastněnými agenty FBI. Až se dostanu do druhé série, věřím, že tu hvězdu přihodím. Není to seriálem, je to ve mně. Edit 7.10.2019, skutečně hvězdu navíc přidávám, seriál začíná mít ty správné koule :-)

• 9.11.2018  09:01

O atmosféru komorního thrilleru tu človek sotva zavadil a ten nesmírně tupý scénář, kdy se každá druhá věta opakuje mě nesmírně vytáčel. Škoda, přes zdařilou pointu je tohle prostě kudla zad.

• 7.11.2018  14:01
    Equalizer 2 (2018)

Neměl jsem nijaká očekávání a film mě vcelku bavil. Stejně se ale nemohu zbavit názoru, že mi jednička nepřišla zase jako taková pecka, aby bylo nutné točit pokračování, a film podle mě celkově trpí údělem většiny sequelů, které se krčí ve stínu jedničky a působí vedle ní více či méně zbytečně. Denzel Washington je ovšem stále stejně skvělý a bavil mě i Pedro Pascal, zbytek castu je tam jinak v podstatě jen do počtu. Příběh mi přišel hodně předvídatelný a dějová linka s polepšeným černošským mladíkem mě tam nudila, protože mám pocit, že toto jsem viděl stokrát jinde. Finále ve větru velmi dobré. Za mě spíše lepší 3 *.

• 30.10.2018  14:42

Asi se tu moje hodnocení bude docela lišit, ale já se prostě bavil. Stejně jako jsem se kdysi bavil u SAW, teď jsem se bavil podobně. Hra na lidskou mysl se skvělou atmosférou mě prostě uchvátila. Celý děj krásně plyne, herecké výkony jsou uvěřitelné a finále mě po dlouhé době zase překvapilo. Určitě ve mně tahle podzimní jednohubka nezanechá žádné hluboké rýhy nebo vzpomínky, ale s klidem na duši můžu říct, že za mě je hodnocení zasloužilé. Za pár šušňů dost muziky. Druhý díl by tomu slušel, ale je třeba si dát velký pozor - NEVADÍ

• 30.10.2018  12:19

Hodně špatná variace na Johna Wicka. Tahle vykecávající bublina se prostě nepovedla a je potřeba si to přiznat.

• 27.10.2018  20:24
    Creed (2015)

Bez Stalloneho fyzický přítomnosti bude, v případě dalších pokračování, tahle citlivě hozena lapa mladším generacím spíše medvědí službou. Adonise se příběh snaží natlačit do chudejch kulis a neutěšenejch okolností, ale i přes tyhle vychtěný handicapy zůstává jeho index losera furt nepatřičně nizko. Mladej Creed je našlapanej, sebevědomej borec s kočkou u boku už na počátku svýho, místy ochmatanýho příběhu, kterej potom neokoukaně funguje zejména, když se před kameru přišourá mudrlující kafíčkář Sly. Pro něj prosím, medvěd z Revenanta promine, nějakou tu blyštivou sošku. Jako kdybych zase prožil Rockyho život.

• 27.10.2018  16:49

Na začátku všeho byl nadčasový film Stevena Spielberga a na konci (ehm...tedy před 150 dalšími spin-offy a sequely) komerční klišé akčňák, místy připomínající atrakci v Disneylandu. Kromě finálního plot twistu/zvratu a scének s Tobym Jonesem, jsem se velmi nudil a velmi mě zklamalo i naprosté přehození pointy z originálního Jurského parku, použít z něhož hudbu pro titulky je obrovská drzost. A ten černoch mi opravdu hodně vadil.

• 27.10.2018  13:20

Hlavní problém filmu je především scénář, snažící se extrémně akčně popisovat tragickou událost, která není na papíře nikterak poutavá, a nejsem si zcela jistý, zda se hodí pro zfilmování. Berg v rámci možností natočil maximu, co šlo a podařilo se mu poslední část filmu přenést ve stylu Patroly, sugestivně a realisticky. Nedá se upřít snaha pracovat s hrdiny tragické události, ale samy o sobě nejsou tolik zajímavé, aby táhly film a některé dostávají minimum prostoru. Typický závěr se skutečnými účastníky vyzní úplně do prázdna a cílená podbízivost vyloženě hraje na nervy. Co mi vadilo, tak určitá přehnanost zpracování a jakým způsobem všichni táhnou za jeden provaz, včetně "úředníků". Chápu, že taková tragédie lidi spojuje, ale zajímalo by mě, nakolik z toho byl odraz skutečnosti.....

• 27.10.2018  13:16
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Skvělý a nenápadný politický thriller s velkou dávkou krutosti. K tomu navíc sympatický hlavní hrdina, skvělé vedlejší dějové linie. Teším se na další řadu.

• 14.10.2018  15:06

Možná budu za barbara a s mnohými z vás můžu jít do křížku, stejně jako Tomáš v táboře. Pro mě však jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Ani digitální efekty, které jsou už dnes samozřejmostí tento patos nijak nezachrání. Hvězdná pěchota byla moje srdcovka, ale její novodobější kamarád mi tady k srdci nepřirostl. Promarněné dvě hodiny.

• 14.10.2018  14:00
    Upgrade (2018)

Okej. Vytknout se dá ledasco, klišé se točí od premisy k zápletce, ale ta pointa to sympaticky vynahrazuje. Recenze na youtube málem slibovaly novej sci-fi kult, a ačkoliv se jím Upgrade asi nestane, protože za rok už nebude ve výsledku aktuální, pointa, skvělej hereckej výkon hlavního představitele, nádhernej vizuál a ozvučení mě donutí pravděpodobně skočit do auta a zajet si do kina na druhý opakování, tentokrát na plátně. Pro mě osobně je totiž Upgrade splnění vlhkýho snu o postmoderním sci-fi s druhou chytřejší vrstvou, která se schovává pod tou první, pro normálního křupana jako já výraznější, a která ve svým součtu na konci filmu baví na úctyhodné čtyři hvězdy. Sorry rejžo, ale chtěl jsem trochu více té akce.

• 30.9.2018  10:50

Člověk by se asi neměl divit tomu, že když chybí 2/3 klíčových umělců z prvního dílu, tak to nedopadne úplně nejlépe. Dám šanci čemukoliv, pod čím se podepíše Taylor Sheridan, ale tohle prostě nevyšlo. Místy nudný příběh, který jako by vypadl ze současných amerických zpráv, unylá režie, neinvenční hudba... Těžko budu hledat větší pozitiva. Brolin a Del Toro vynikající jako vždy, ale scénář jim nic moc nového nenabídne. Snad největším překvapením byla Isabela Moner, která si film skoro krade pro sebe. Husí kůži jsem měl jen na konci, kdy začala hrát nezapomenutelná hudba z prvního dílu. Posledních 15 minut bylo hodně fajn, ale film to nezachrání. Holt zředěná verze původního Sicaria, která však má důvod existovat.

• 27.9.2018  16:07

Precizní scénář, kostýmy i detaily ve všech scénách. Precizně nasvícené, nasnímané, zrežírované a zahrané, a také precizně chladné, odtažité a bez pořádného napětí nebo něčeho, co stojí za zapamatování. Kde jsou proboha ty silné emoce, ta gradace, kterou uměl dřív Spielberg vykouzlit? Jako by vše srážela přepálená stopáž a překombinovaný děj

• 27.9.2018  16:04

Především poctivé řemeslo dělá z tohoto válečného snímku nadprůměrnou podívanou. Solidní kamera, dobří herci, ostatně chytrý a dospělý film. Polovinu stopáže tvoří nápadité a smysluplné akční scény, které vám nějakou chvíli v paměti zůstanou. Film o tom, že i Finové se nedali. 80 %

• 17.6.2018  11:42
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Konečně Punisher,který se se svou motivací pohybuje na hraně dobra a zla a celou dobu se nemůžete přiklonit ani k jedné či druhé verzi. Narativní myšlenky o pomstě naráží na střet s realitou a ta klade překážky, jenž ústí v různorodé situace, které nejsou vždy řešeny úderem kladiva do hlavy (jako v pilotním dílu). Velkým plusem je herec J.Bernthal ,kde se naplno projevila sázka na něj,až zbytek hereckého pole vypadá jako jeho křoví. A i když seriál mohl být o 3 epizody kratší, rozhodně patří mezi to lepší v seriálové tvorbě.

• 26.3.2018  17:30

Nejde ani tak o umělecké dílo, jako o historický fakt, který se bude (doufám) učit ve školách. Tohle je něco, co málokdo zažil a málokdo zažije. Bylo mi tehdy sedm a s přibývajícím věkem mi to teprve dochází. Turnaj všech Turnajů. Výhra nad Výhrami. Emoce nad Emocemi.Díky, Ondřeji

• 19.3.2018  01:14
    Lajna (TV seriál) (2017)

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Langmajer se pro tuto roli narodil. Seriál, kdy vulgarita zná konečně hranice a je fakt vtipná. Po okresním přeboru další srdcovka, díky, Hrouzku. " I doesnt judge anyone"

• 18.3.2018  16:19
    Jigsaw (2017)

Pomyslný buben osudu se opět začal roztáčet a mačkat z nevinných (nebo ne?) duší další litry krve a utržených končetin. Ve své podstatě film již nemá čím zaujmout, drží si však skvělou atmosféru, hot girls a nějakého toho zapeklitého rozuzlení se taky dočkáme. Neoriginální, avšak velmi přitažlivé a dostačující pokračování se skvělěm Bellem.

• 10.2.2018  11:29

Ukázkově brutální až pobořující a xenofobní. Ale na mě tohle funguje a já si jízdu opravu užil.Ve finále člověk neví, kde mu hlava stojí. Skvělé.

• 10.2.2018  11:27
    matka! (2017)

Tradiční patová situace kdy si kritici mastí ego, že jsou přece chytřejší než autor a nějaká bible podaná banálníma metaforama, které ovšem ironicky diváci kterým je film určen i tak nechápou. Za mě hodně zdařilá kondenzace některých klíčových témat (s)tvoření, velmi obratně napasovaná na jevištně velký prostor domu. Samozřejmost není ani špičková technická stránka a tísnivá sugestivní atmosféra. Gaudí dělal odlitky osla na štít, Aronofsky moderní thriller a za mě je to teda cekem pozoruhodný výkon.

• 13.1.2018  11:17

Proč netočit šílené filmy? Svět by bez nich byl tak nudný, obyčejný. A na co bych potom koukal? Vždyť je lepší dívat se na něco, čemu nerozumím, ale co mě neskutečně přitahuje a baví. Prostě úchvatné herecké výkony. Atmosféra, která by se dala krájet. Podmanivá hudba. Zkrátka další skvěle natočený, trochu úchylný film. Od pomalého skromného začátku po grandiózní finále, při kterém jsem si málem rval poslední vlasy, které mi na hlavě zbývají. A přitom za tou šokující stěnou se skrývá po celou dobu obrovská hloubka, kterou se snaží jednotlivé postavy prozkoumat a divák s nimi. Výborný zážitek, kterého budu ještě nějaký čas pln

• 8.1.2018  15:06
    Bright (2017)

Bright Vás již na první pohled zujme kombinací filmů "End of Watch" a "Wolrd of Warcraft". Celá tato koncepce působí velmi svěžím a originálním dojmem, což jde v ruku v ruce s některými skutečně povedenými akčními scénami. Avšak i navzdory těmto kladům zde převládají atributy záporné, což je citelné zejména u nosné kostry příběhu, střihu a některých dialogů. Opravdu nechápu, co David Ayer na režisérské stoličce dělal, jelikož tento snímek se v poměrně negativním směru zcela vymyká jeho dosavadním kvalitním filmovým počinům. Doufám tedy, že se jedná jen o malé "zaškobrtnutí" na jeho jinak podařeném režisérském portfoliu

• 8.1.2018  14:55

Jessica je hot, jinak je to všechno not. Nic moc do sebe nezapadá, člověk neví, komu má vlastně fandit. Některé pasáže jsou dobré, ale vše dohromady působí tak ledabyle až děcky. Herecké výkony snad nelze posoudit. Každopádně, 96 minut se koukat na Jess je slast pro oči. Jako film spíše na nějakou párty než na volné odpoledne.

• 8.1.2018  10:33

Celkem zábavné a nenáročné akční skoro áčko, které se nebojí ani SPOILER odpálit jadernou bombu, protože přece máme kurva levné CGÍčka, tak proč to tam nedat. Jinak roztomilé pomrkávání na všechny ty akční devadesátky, kde se to ukradeným plutoniem jenom hemžilo, celkem sympatické obsazení v čele s luxusním Keatonem a plážovou scénou na začátku,kde si říkáte, ty vole.. Ty se s tim nemažou. eRko pak zaručuje kvalitní krvavou podívanou i ulámané nehtíčky. Prostě jo, tohle by šlo. 65%

• 8.1.2018  10:25
    Dunkerk (2017)

Z Nolana se chtě nechtě stala jakási značka ve stylu, „To točil Nolan, ten co natočil luxusní trilogii o Batmanovi a Počátek, to bude určitě stejná bomba ne-li lepší. Ano, Nolana to nezapře. Ten surový styl, ta atmoška, kamerově a současně vizuálně perfektní. Bohužel se Nolan nechal trochu unést Bayem a Spielbergem a natočil tu nechutnou propagandu za jakou by se ve své době nemusel stydět ani Goebbels. Kdyby tohle pak pouštěli v Británii v průběhu války tak museli všichni chlapi v zemi narukovat a bojovat. To co jsem schopen u pánů Baye a Spielberga tolerovat to mi k Nolanovi prostě nesedí. Všechno sice pojmul lehce originálně. Ve finále je z toho hlučná kaše, která je plná chyb, a po napětí tu není cca od půlky filmu ani stopy. Všechno tohle Nolan zakončil grandiózním přeletem Šíleného Maxe přesně v tom stylu, v jakým Hanks na konci Ryana zničí pistolí tank. Těším se na druhou projekci ale obávám se, že film zůstane přesně v průměru…

• 26.9.2017  12:47
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Oproti okresnímu přeboru je to všechno nalíčené a nafintěné a mě to tolik nebaví. Hlášky jsou fajn, Štáfek taky překvapil, ale extra seriálová bomba to určitě. Všechno je to pro tu sortu s nižsím IQ.

• 25.9.2017  23:56
    Trestanec (2017)

Nehledejte v tom realitu, raději se nechte unášet v přílivu testosteronu, kterým vás bude tahle atmosferická bombička postupně utápět. Jasně, že je to lehce přitažené za vlasy, ale v dnešní době krize maskulinity působí tahle sebranka ultradrsných hrdinů a padouchů jako "balzám na duši" (nebo právě naopak?) Ano, bavil jsem se. Zase. Díky..Snad nikdy nebudu ve vězení

• 21.9.2017  18:36
    Wonder Woman (2017)

Vidět jsem to nechtěl. Wonder Woman považuji za nejblbější postavu DC Comics,ale šanci jsem tomu nakonec dal. Můj předpoklad se zcela naplnil. Tahle postava se fakt do 21. století nehodí a musela by se hodně vylepšit/přizpůsobit, aby měla co říct. Chování všech zúčastněných (u ní obvzláště) odpovídalo těm nejjednodušším archetypům a takhle se to fakt dnes nedá dělat. Podoba v Xeně nebo Kapitánovi Amerika je prostě laciná. O to je pro mě horší. když kvalitní válečná výprava je prošpikovaná takovým patosem. Hrozný.

1 2 3 4 5 6 11 22 32 42