mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 14.2.2010  01:04

Jak já si na ty pohádky nepotrpím. Tato je příkladem.. Pokud bych to hodnotil před 10 lety, ano, ale ted ? Budte rádi za 3. Nevidím v tom nic tak "kouzelného", aby byla v top ČSFD

• 13.2.2010  23:29

Velice zvláštní film. Komedie bývají většinou buď povedené nebo blbé, jenže tady se v záplavě trapnosti ukrývá několik mimořádně dobrých gagů - Barbie muzeum, veverky, sázky znuděných pracháčů atd. Film působí dojmem, jako by geniální komici Atkinson či Cleese přišli s několika gagy a námětem, který je super a dal by se z něj vyždímat parádní film, ale do ruky to všechno vzali jiní a totálně jim to pohřbili pod tlustým nánosem stupidních fórků, debilního řvaní a idiotského pitvoření, charakteristických to znaků špatné americké komedie. Sorry, Jerry, tentokrát jen těžký průměr, a pánové Atkinson a Cleese by měli konečně udělat něco ryze podle sebe.

• 13.2.2010  14:54

Marcuse tak moc zaujmul snímek SAW, že se pokusil o lehkou variaci.Dosti mu to vyšlo, protože se nebál použít všechny možné a dostupné zvrácenosti, jaké se v hororech za poslední dobu objevují. Kecám. Co si budeme vykladát, trošku neklasický, ovšem jednoznačný horor za učelem vyvraždit co nejvíce lidí. Tuny střev, litry krve. Jen příběh je okořeněn krimi částí, skvělou atmosférou, záporák je nemilosrdný a ta hra na kočku a myš v první půlce je doslova pohádková. U konce napětí lehce upadá, ale pořád není důvod zoufat, atmosféra pořád drží. Jen zatracená škoda odfláknutého a patetického konce. Hvězda dolů. Nicméně, Marcus Dunstan se trefil přesně do mho černého.

• 13.2.2010  14:43
    Sunshine (2007)

Skvělá atmosféra, skvělé efekty. Bohužel je to vše, co je na hranici unosnosti. Režie je odfláknutá a poslední půlhodina naprosto zbytečná a kazí umělecký dojem. Možná je to režisrův záměr, páč nevěděl, co dělat, tak všechno smetl jedním vrzem pod koberec. Jenže stejně jako u armagedonu, tak ani tady mě ten krásný pohled na vesmír neupoutal. Skupinka lidí, která se odhodlá zachránit svět před zničením. To snad ne, určitě to byl jen pokus vtip, páč tohle není možné. Prostě by se Doyle bez počítačů ani nehnnul z místa. A snažit si získat diváky sluneční soustavou ? No, nevím, jestli na to má.

• 12.2.2010  21:35
    Muž v ohni (2004)

No, je to takové půl na půl. Na akci zatraceně málo akční, na kriminálku zase moc jednoduché a zbytečně odlfáknuté. Taková trochu okořeněná segalovka. Jenže segalovky nejsou tím správným pro akční žánry. Těch 146 minut je vážně pálka.Těsně na hranici únosnosti a Denzel je děsně nesympatickej. Hraje si na drsnáka, ale že mu teče mléko po bradě, to je mi asi nejspíš jedno. Nojo, zbraněma dokáže všechno. Ale není to tak. Pořád jsem přemýšlel, jeKdyž připočtu místy trhané pasáže, docela to člověka vyhodí ze sledovacího napětí. 60%.

• 12.2.2010  21:29
    Experiment (2001)

Nejhorší herecké výkony, co jsem zatím v německé kinematografii viděl. Uplně vše drží Moritz Bleibtreu, který zachranuje obě strany. Příběh není nijak složitý, ale přesně takovýto jednoduchý thriller já můžu, to bylo přesně moje sousto. Psychyka pracuje a drží tempo. To vám rozpumpuje srdce. Začátek a vlastně 100 minut je jako z pohádky-skoro ideál. Nebýt fakticky zkaženého finále, rozhodně jdu výš.Na Němce, skoro mistrovské dílo.

• 12.2.2010  14:52

Tak takovouhle hru na kočku a na myš můžu. Kde je myš chytřejší než kočka se málokdy vidí. Pacina je sice taková zastaralá verze Jacka Bauera, ovšem i pan De Niro byl pro něho velký oříšek. Nebýt malé chybky, kočička by se obracela v hrobě. Ostatní hvězdy nemá cenu představovat, protože vážně válí. Michael Mann se zase jednou nudil a zkusil napsat rádoby příběh, který nakonec zfilmoval a od srdce říkám, že je to sakra dobře. Skvěle se na to kouká. Jen za těch 164 mohlo být o něco víc akce, když Niro rád drží zbran v ruce.

• 12.2.2010  01:55
    Volný pád (1993)

Ten Douglasův kukuč je vážně na pěst. Ach, jak je mi nesympatickej. Do tohoto díla však zapadl naprosto perfketně. Opravdu tu válí, jako by si snad tím někdy prošel. Té policii se musím smát. Větši dementinu jsem ještě neviděl. A hloupější lidi taky ne. Nebýt zbytečných dialogů a zybtečně nudných scén s fízlama, který jsou jak kostičky stavebnice, zkrátka nevýrazní a k ničemu, tak jdu rozhodně výš. Douglas vás kupodivu zachránil.

• 11.2.2010  21:21

Ty novodobé válečné snímky stojí za prd. Za to ty starší, to je vážně umění filmografie. Moc skvěle se na to koukalo.

• 11.2.2010  21:19
    Kytice (2000)

Za Svatební košili jednu navíc, Roden je frajer.

• 11.2.2010  18:18

Začátek odradí zmatečnou kamerou, střihem a dialogy, ve kterých se špatně orientovalo, kdo zrovna mluví, ale postupně se toto negativum vytratilo a zbyl poměrně silný příběh o tvrdém dětství, ke kterému se Dito vrací vzpomínkami i fyzicky příjezdem do míst, kde vyrůstal.

• 11.2.2010  13:00
    Jezero smrti (2008)

Tak takovéhle horory já můžu, takové mi nevadí, navíc dokážou příjemně pobavit. Jedná se sice o menší variaci na Red, ovšem napětově a příběhově je to o něco slabší¨. Ten týpek to dokázal zahrát skvěle, ona se na něm jen lehce povozila. Při přimhouření očí to do sebe více než zapadá a zároveň se kryje. P.S. Ona řvát vážně umí

• 11.2.2010  10:48

Filmu s černošskou tématikou je dost, a tenhle rozhodně nepatří mezi povedené. Za ty dvě hodiny se takřka nic neděje, ani když se Cuba s Ice Cubem snaží, tak jim to prostě né a né jít. Laurence je tu za vzornáčka, co mu rozhodně nesedí a sám se ve filmu nudí.Bože, a ta závěrečná scéna. Tomu zase dali korunu. Slabej průměr.

• 11.2.2010  09:48
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

Máte zbytečně moc peněz ? Tak neváhejte a zavolejte, já si s váma pár minut pokecám o hovně a pěkně vás oškubu, takhle to mám ráda. Sice to od paní Košanové nezní tak doslova, ale mezi řádky je to jasně slyšet. Do spojení slov odpadová sračka, má tenhle humus dost daleko. 4x odpad

• 10.2.2010  20:13

Člověk si řekne, koho zajímá pár zavražděných Irů v 70. letech. I já sám jsem tomuto filmu příliš nevěřil. Jenže Krvavá neděle je tak zajímavě a řemeslně natočená, že vás ihned zaujme a nechává v očekávání až do konce. Musím souhlasit, že je to velmi autenticky natočeno, což dodává skvělou atmosféru. je vidět, že se dá natočit film i bez větších finančních nákladů na výrobu. Záverečná píseň od U2 mě donutila sledovat titulky až do konce. Doufám, že se dočkáme nějakého volného pokračování.

• 10.2.2010  20:09
    Intermission (2003)

John Crowley se pokusil "obšlehnout" Tarantinovu metodu filmografie a poměrně dost se mu to povedlo. Děj je jako ve většina Tarantinových filmech o hovně, ale ten scénář, to je něco fantastického, na co bych se mohl koukat pořád (závody na vozíčkách, promlouvání s paní pokládní a následné zlomení nosu)..Farallovi ta naušnice sluší, jen měl dostat rozhodně větší prostor.

• 10.2.2010  20:03

Tak tohle nebylo to správné. Trailer nadhazuje něco, co rozhodně nedopadne. Je sice pravda, že Baconovi ta role sedne, ale když zkrátí svůj vlas, měl by si alespon vzít kuklu. Stává se z něho takový novodobý termninátor a co, možná by i pravéhp přemohl. Klasická, ukradená kostra, ve které nejde o nic jiného, než o pomstu. Budíž, na amatéra jsou ty scény poměrně pěkné a stravitelné, ale ta pointa - na zvracení. Za 101 minut, jediná pořádná akce, která však ani nebyla tak pořádná, ale byla to vlastně nudná béčková přestřelka.Van by se měl radši vrátit na mučení nevinných (vinných osob, pomocí hádanek a hlavolamů)

• 10.2.2010  19:57

Je pravdou, že herecké výkony jsou spíše na Malinu než na Oscara, ale zase tak hrozné to taky nebylo. Jen ten Kilmer tam sakra neměl co dělat. Atmosféra odříznutí od světa byla ale celkem povedená a napětí nevyčichalo do nudných scén, ale stále drželo tempo různými zápletkami. Originalitou snímek opravdu nepřekypuje, naopak mi to spíš přijde jako obšlehnutá Věc od Johna Carpentera. Nejvíc mě ale pobavily zvracecí návyky postav. Když se jim chtělo, tak se prostě vyblily tam, kde zrovna jsou než aby sháněli honem kam s tou šavlí. Klidně hoděj koláč ve stanu na karimatku kolegy. Shrnuto podtrženo: kvalitní režie tuctového (přesto ne špatného) příběhu.

• 10.2.2010  19:53

Tihle dva se hledali, až se našli. A vážně jim to spolu sluší, jen si "stifler" vyměnil roli a snaží se tu dokázat, jaký opravdu je. Příběh není zbytečně složitý a v jednoduchosti je síla. Hodiny mr. Woodcocka jsou prostě geniální a se scénářem se taky moc nemazlí. Avšak na tu 4* by mě to muselo trochu víc napíchnout, i přes zajímavý konec tomu něco chybí.

• 10.2.2010  19:48

Když jsem viděl Jacobse, chtělo se mi smát, nebot Jacobs má navádět strach a hrůzu a mezitím se mu směju za zády. Je sice pravda, že Gregory nám zbytečně netají obličej "zabijáka" ,o to víc to ale musí zkazit na věcech, jako je zbytečný klišovitý příběh (kdyby se jednalo o klasickou vyvraždovačku, uvažoval bych o vyšším hodnocení), rychlost zabití některých představitelů a nebo "jemností" při zabíjení. Udušení telefonem není zrovna cool. Aspon ty Rachael Taylor mohla ukázat prsa a alespoň na chvíli mě usadit do křesla.Rozhodně film při pátečním obědě neuškodí.

• 10.2.2010  19:39
    Děti kukuřice (TV film) (2009)

Dost svůdný začátek, který se promění ve snůšku stupidních kokotin a frmol dětí, ve kterém sotva poznáte, kdo je kdo. Navíc rozpor mezi hlavními hrdinami, je něco strašného, až se to nedalo poslouchat. Nicméně, ten frajer si zasloužil přežít.

• 10.2.2010  19:33

Tak tohle je můžu. Humusáckou, agresivní, lehce násilnou, ale vtipnou komedii. Francouzi opravdu vědí, jak diváky pobavit. Jean-Marie Poiré se pokusil trumfnout jedničku, která je více než zdařilá, a to v přehnanosti scén, vtipných hlášek a bláznivých honiček. O trumf se rozhodně nejedná, jednička má prostě svoje kouzlo, avšak vtipy nechybí, bláznivých scén je však ještě víc, dobrodružnost nechybí a 118 minut je naprosto v pohodě koukatelných a v mém případě nedostačujících. American pie dávno vyšly z mody, ted jsou na řadě Reno a Clavier.

• 10.2.2010  19:25
    Juno (2007)

Já tušil, že v té holce něco je.Nehorázně suché, avšak vtipné, až mě břicho bolelo. (hamburger jako mobil a jiné věci). Vážně jsem se skvěle bavil. Po zahulíme uvidíme a návštěvníkách moje nejoblíbenější komedie. Jason Reitman moc dobře nenaservíroval atmosféru, avšak režií a scénářem to všechno vyrovná. Jen škoda toho závěru, lehký upadek a film ztrácí na kvalitě, ale ta hudba. Božská prostě.

• 10.2.2010  19:20

Všechny "Batmani" mi přešli děsně na stejné brdo a tento je jiný pouze v hereckém obsazení. Na divákovi to rozhodně nechá lepší stopy než třeba s Keatonem a záporák je fakt skvělej, ale se zasazením filmu do reálného světa nekoresponduje reálnost některých situací (pronesená "mrtvola" Jokera na sněm mafiánů, Joker na kamionu jako na dlani a ze strany SWAT snad ani výstřel). Zklamal mě konec. Byl chabý, nijaký, rozmělněný. Mezi pozitiva bych zařadil určitě herce (obecně) + jokerovské exhibice Ledgera. Technické zpracování na vysoké úrovni - nic jiného ani čekat nelze. Při hledání důvodu, zda film ohodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, nakonec rozhodl fakt, že rozhodně tohoto Batmana nepovažuju za hodného umístění v TOP TEN čsfd. Taková pecka to podle mě není.

• 8.2.2010  16:55
    Odhalení (2007)

Film, který nepřekvapí, ale ani neurazí. Herecké výkony jsou v normálu, jelikož ani nebyl dostatek prostoru ukázat, co v nich je. Ovšem některé objevy jsou více, než k zaražení a rozhodně to diváka nutí se dál dívat, protože neví, co ho ještě může čekat.

• 8.2.2010  12:29

Těšil jsem se na hvězdy Hollywoodu a dostávám nudné zklamání. Zklamání, ve kterém se nedá na nic koukat, zkrátka nic, čeho by se divák chytnul a u toho alespon trochu zůstal. Jediné, co mě překvapilo bylo provedení toho nápadu, ovšem si myslím, že ani Antal nechtěl, aby to takhle dopadlo.

• 8.2.2010  12:25

Nečekal jsem, že tak mladé herečky zahrají tak skvěle. Ale stalo se a jsem nesmírně nadšen.Film je naprosto skvělý ve všech směrech a uhlech, jen je škoda, že nám Tommy dává vždy několik minut na oddych po několika minut aninedeutání a jen koukání s očima otevřenýma dokořán, to se divák lehce uklidnil a "vychladl" a to mě při 90 minutách nedělá dobře. Vážně mi té holky bylo líto a tu matku bych nakopal...Třeba do....hlavy....

• 8.2.2010  12:19

To co Renée ztratí na kráse, to přidá v hereckém výkonu. Její děj je rozdělen na dvě části. Prvních 50 minut je něco skvělého, na co se moc dobře koukalo.Bohužel, po 50ti minutách je naprosto jasné, v čem je problém a jak to stoprocentně dopadne. Pravdou je, že jsem se na konec stejně těšil, protože mě zajímalo, kolik lidí ještě zemře a jakým způsobem. Přidávám hvězdu za akční výkon Renée v samotném závěru.

• 8.2.2010  12:15
    Voják 2 (2009)

Už od začátku bylo jasné, že to nebude nic jiného než stupidní americké béčko.."Jste voják, že ? "..."Ne, on je mariňák"...aby ses z tvýho miláčka nepo......."ach ta příroda"........"Né, každý může být hrdina, chlapče".....Tak to je teda stupid. Může, v USA je každý hrdina a vždy to dotáhne do vítězného konce, ať ho to stojí třeba i nohu. Tento "akční nářez" je toho důkazem do samotného konce.Nejtrapnější konec, jaký může být. Mlátička a následně výbuch. Nebýt Lary Cox, asi bych se vážně neměl na co dívat.

• 8.2.2010  12:05
    Bitch Slap (2009)

Holky, vy byste se měli nejdříve rozhodnout, jestli se budete mlátit do krve nebo se muchlovat. Rozhodně bych vám doporučoval možnost druhou. Protože jste-li od boha pěkně obdařeni, měli byste se zabývat něčím jiným, než tímto, co vlastně ani nic nebylo. Vydržel jsem na to koukat pouze z důvodu velmi nadržených slečen a jejich intimních chvilek. Protože provedení je ta největší sračka, co může být. Pravdou je, že zamotanost je až do samotného konce a troufnu si říct, že to málokdo čekal.