mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 23.1.2010  17:21

V době kdy se většina "hororů" zaměřuje na nezáživné vraždění hákem,či motorovou pilou a člověk od začátku do konce ví že se za tím vším skrývá jen člověk, působí na mne tento snímek jako takový malý balzám na strádající a po tajemnu toužící "hororovou dušičku" .Závěrečné zjištění, že všechnu tu hrůzu oné rodince nezpůsoboval ani tak úplně duch,nýbrž jakási půlduše zneužité dívky mne sice lehce zklamalo,nicméně oproti již zmíněným nezáživným krvákům to byla rajská zahrada a konečně jsem po dlouhé době zažil u žánru, pyšnícím se jménem "horor", něco jako mrazení a husí kůži.

• 23.1.2010  17:13

Když jsem říkal, aby tato uchylná minisérie skončila 6. dílem myslel jsem to vážně . Ty časy se Seanem Williamem Scottem už jsou dávno pryč. V těch časových liniích jsem se ještě dokázal zasmát, protože poměrně bylo čemu. Jenže čemu se zasmát tady, když tady vlastně ani není nic, na co by se člověk mohl koukat ? Je zde sice plno fajn dívek (vážně hezkejch dívek), ale na tento způsob komedie už vsadilo nezpočet režisérů a vždy pořídili s prázdnou. Tento film není výjimka. Stifler je kus debila, a jeho největší problém je, že si na něj ani neumí hrát. Je sice fajn, že ta "zápletka" je celkem mírumilovná, ovšem trapná, až se divím, že to někoho mohlo napadnout. Teen komedií je přespříliš a ty, které si zaslouží alespon 2* hodnocení je poslední dobou minimum.

• 21.1.2010  15:22
    Přenašeči (2009)

No, zprvu to vypadalo jako klasická vykrádačka zombie filmů. Jenže režisrovi se naštěstí povedlo vyhnout tomu ohranému tématu. Jenže sotva vyskočil z jedn kaluže, hned spadl do druhé a to tak otřesným způsobem, že ani kapka s kaluže nevystříkla. Čekal jsem teda lepší podívanou, protože chřipková pandemie je takov téma, se kterým si můžete vážně pořádně vyhrát. Za skvělé prostředí přihazuju * navíc. Atmosféra by se dala opravdu krájet, ale naneštěstí by vám stačil kus čehokoliv, kus něčeho, co ani nemusí být ostré a herecký výkony upadají z přibývajícím časem. V bratrech Pastorových něco je, ale ještě to ze sebe nedokázali vypustit.

• 21.1.2010  09:35

V poslední době se mi do rukou dostává velké množství hororů, které jsou pořád stejné, čili ničím nezajímavé. Tento není výjimkou. Jedinou výjimkou je sexy Megan Fox, která ví, jak chlapa (dokonce i dívku rozpálit). To jí nedělá žádný problém. Větší problém jí dělá zahrát nějakou scénu, ve které by se nemusela spoléhat na své svůdné tělo (vážně cool). Amanda Seyfried má smůli, že hraje népříliš cool holku, ale spíš protivu....Film se sice ubírá klasickým béčkovým dějem a zápletkou, ale je perfektně okořeněn o drastické scény a hlavně trochu detailnější konec. Přihazuju * za Megan

• 21.1.2010  09:18
    Extrakt (2009)

Naprosto bez nápadu. Naprosto bez srdce. Affleck kdyby tam radši nebyl. Jen potápí ještě hlouběji tuto již potopenou lod, která však nevezla žádný náklad. Pasažéry ani nezachrání záchranné čluny, natož Mila Kunis, která je tam pouze na ozdobu. Prostě zůstane položená na dně už navěky a doufám, že už se nikdo nebude pokoušet o její vyzvednutí, popřípadě napodobení.

• 21.1.2010  08:50

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.

• 18.1.2010  10:16
    Dům ďábla (2009)

Vždycky říkávám, že strašidelných domů už bylo hodně, ale v tomto snímku se zaručeně vyplatí počkat až do uplnho konce, protože konec se vám doslova rozplyne na jazyku a to je přesně to, co potřebuju. Jenže je škoda, že tyhle "solo hry" nejsou tolik záživné, jelikož hlavního hrdinu poznáte během prvních pár minut a poté už se o něm nemůžete dozvědět nic nového a to vás sakra mrzí. Jenže od Westa nelze čekat zázraky.

• 16.1.2010  21:38
    Dospělost (2008)

Noel se toho opět ujal perfektně. Od herectví až po režii. Je to zkrátka stravitelné pokračování, nicméně částečně zbytečné, jelikož dětské časy už jsou dávno pryč a s nimi zmizely i všechny emoce a vypětové momenty. Pár jich zůstalo, ale je jich sakra málo. Tolik jsem těšil na dvojku, jenže ta už jde v lehkých šlépějích klasických béčkových filmů a zkrátka není nic, aby si divák přál ještě o pár minut víc. Herecké výkony jsou sakra skvělé, ale prostě mi tam něco trochu chybělo, avšak velmi příjemná podívaná.

• 16.1.2010  21:29

Reno je frajer, ale francouzskou kinematografii jsem asi přechválil. Toto prostě nebylo nic, jen pokus o silné herectví, který se však rozplyne jak pára ve vzduchu. Škoda, film ten potenciál jistě má, ale musí vědět, co chtít a hlavně jak to chtít. Pokusů tu bylo už příliš. Chci výsledky.

• 16.1.2010  21:25

Naprostý výstřel do tmy. Nevím, co tím básník chtěl říct. Něco tak nudného a nezáživného tu dlouho nebylo. Čekal jsem, že Bob Thornton to alespon rozjede na urovni a odstartuje pěknou podívanou. Jenže on je filmu platný jako sánky v létě, prostě nemá čím zaujmout. Taky si asi nejspíš někdo myslel, že si šu*áním vylepší reputaci. Asi těžko. Tímhle směrem cesta určitě nevede.

• 14.1.2010  19:51
    Pobuda (2005)

Ano, Gérard, Francie a komedie, to je jedno velké schéma, který se k sobě hodí jako volant k autu. Francouzské komedie prostě vědí, jak člověka pobavit a rozesmát. To se stává opravdu málo, aby každým druhým slovem se člověk alespon zachichtnul. V této komedii vás to rozhodně čeká, protože to je vážně božské dílo. Děj uplně vypusťte, ten tu nemá co dělat, ale ten scénář je skvělý a Gérard ještě lepší. Ten to zese sype jako obilí do sýpky. Jen je škoda, že ta "akce" ke konci lehce upadne a už se nedostane zpět. I tak jedna z těch lepších !francouzských! komedií.

• 14.1.2010  19:46
    Disco (2008)

Nic závratného, ani nic odpadového. Zkrátka klidná "komedie", ve které ale bohužel dojde humor dřív, než nějaký začne. Franck se snaží vytáhnou flusanec až z paty, vždy se mu ale někde okolo hrudníku zastaví a dál ani ťuk. Občas (skoro nikdy) jen slabá slina ukápne, ale protože jablko nepadá daleko od stromu, vždy se najde nějaký blbec, který se na to jen podívá a pokývne hlavou. Film potenciál má, ale měli by herci vložit trochu své vlastní štávy a né jen to, co jim pan scénarista naservíruje.

• 14.1.2010  19:42
    12 opic (1995)

Willis rozhodně ve svých lepších letech, za to Pitt byl teprve na začátku své kariéry. Zde ale ukázal svůj um a smysl pro film Ovšem film je natočen tak geniálně, že ani sami tvůrci nemůžou vysvětlit všechny záhady a v tom je film geniální a unikátní. Jenže unikátností to končí, konec který se dá již v průběhu nepatrně vypozorovat jen děj zbytečně natahuje, avšak nikdy neudeří do prázdn a tím člověka udržuuje ve varu na každém kroku. Navíc krásná Madeleine Stoweová víc vláká diváka do děje spolu s perfektní kamerou.

• 13.1.2010  12:10
    Posedlá (2009)

Celkem slušný rozjezd se zajímavou zápletkou a poměrně dobrým scénářem. Jenže ke konci obrátky upadají a film se stává docela protivným až vlezlým. Prostě to začně člověka docela nudit, jediné však, co ho ještě docela udržuje v tempu je nejistý závěr, který může dopadnout jakkoliv. Ale až moc jsem to přechválil. Tak trapný a béčkový konec mohl vymyslet jen Steve Shill a to se dost divím, protože toto je pan režisér. Měl by ale spíše zůstat u seriálové režie, ta mu přece něco říká.

• 13.1.2010  12:02

Přesně takhle by měl vypadat zombie film. Resident evil je možná první, ale Mila mi tam příliš nesedla, za to například Sarah Polley je více než skvělá. Film se neodebírá směrem jeden nesmrtelný a zbytek chcípne. Tady si nikdo nemůže být jist svým osudem ani budoucností. Zacku, ty vážně víš, co jak udělat, aby to nebyla jen byzmyšlenkovitá vyvraždovačka zombíků. Krev, strach, humor, akce, toto všechno zack nabídne a stačí mu na to pouhých 101 minut.

• 13.1.2010  10:29
    Patriot (2000)

Troufnu si říct, že po statečném srdci jeden z nelepších filmů s Gibsonem. Jiné novodobé akční sračky tomuhle nesahají ani po kolena. Mel se s tím skvěle vypořádal, ale nadruhou stranu neměl na výběr, když je mu předhazován takový nudný scénář.

• 12.1.2010  21:16

Ilmar Raag se rozhodl natočit dramatický snímek ze školského života a rozhodl se hlavní postavy obsadit novým masem. Rozhodně to není na škodu, je některé "dětičky" mi přišli nějak moc vyplašené, jakoby se bály, že je něco sežere..Viděl jsem několik filmů ze severských států, ale většina byla jen parodií sama na sebe. Tento snímek je něco geniálního, skvělého a snad ani neskutečného. Nečekal jsem, že tak mladí herci zahrají něco tak brilantního, něco co se snad slovy nedá popsat a divák to musí vidět na vlastní oči. Troufnu si říct, že je to jeden z nejlepších severských filmů za poslední 3 roky.....Byl jsem v takovém napětí, že kdybych mohl, přidal bych se k Joseepovi přidal a nakopal všem prdel. Závěr jsem rozhodně čekal patetický, ale když jsem viděl toto, málem jsem napětím ani nedutal. Scénář lehce pokulhává, ale hoďme to za hlavu :)

• 12.1.2010  09:09
    Gag (2006)

Velmi nízkorozpočtové céčko, které se topí ve vlastních sračkách.Kamera otřesná, herecký výkony k pozabíjení a zápletka takka nulová. Možná se pan Mckinlay snažil tento výplod fantazie obohatit začáteční "vykrádačkou". To se mi jakštakš povedlo, ale nemůžu se koukat pořád dokola na počátečních pár minut. Rozhodně nedoporučuju.

• 12.1.2010  09:06
    Hra (1997)

Fincher si rozhodně potvrzuje svoji příčku mezi nejlepšími režiséry. Tak jsem čekal, že Douglas už svoji slavnou éru ukončil, ale poměrně jsem se zmýlil. Hraje na oskara a zároven táhne celý film až do fantastického konce. Pointa není až tak skvělá, jedná se spíše o béčkovou pointu, ale zvládnuta je na áčkovou. Jen ttrochu té chaotičnosti mi tam vadí.

• 11.1.2010  10:45
    Antikrist (2009)

Co dodat. Lars von Trier se s tím vypořádal po svém, ale udělal dobře ?...Když vezmete v potaz, že klasický psychologhický thriller o hnusných věcech vidíte každý den. Tento je stejný, ale je však uplně jiný. Willem Defoe je frajer. Charlotte Gainsbourg se mi moc nelíbí, ale zahrála si, to svoje. Takto svérázný, dramatický, ale zároven humusácký film, který naférovku vše ukazuje a neskrývá ani genitálie mě opravdu dostal a jen s otevřenou hubou jsem koukal. Děj, jak jsem říkal, je defakto kopie všech, ale provedením se uchyluje uplně jiným směrem. Skvělá práce. Ale na 5* tomu ještě něco chybí.

• 11.1.2010  10:39
    Šepot (2007)

Celkem zajímavý psycho snímek, ve kterém konečně nedochází ke standartní situaci a to je starý barák, který skrývá svá tajemství. Poměrně koukatelný snímek, ve kterém je obrovské plus zapojení krimi prvku, ale nadruhou stranu zase obrovská škoda, že kriminální část upadá a takřka je v zákulisí. Nevadí, ale je to vážně škoda, třeba se to příště povede lépe.

• 10.1.2010  14:24

V klasické kriminálce se skrývá druhá skvělá dějová linie, která rozhodně stojí za povšimnutí. Nicolas Cage jako svérázný detektiv, který však ujíždí na drogách, je schopný pro svojí dávk udělat takřka cokoliv. Každou chvíli někoho napadne a svérázně vyfuckuje. Vala Kilmera jsem vidět nechtěl a naštěstí se ukazuje jen v málých a nepodstatných scénách, což je jen dobře. Werner Herzog si zřejmě stejně jako já potrpí na oldschoolové nadávky a momenty překvapení. Scénář je průměrný, a nebýt v každé druhé věte "asshole" nebo "fuck" nebylo by to pro většinu až tolik záživné. Já ovšem na nadávky tolik nekoukal a vychutnával si tu skvělou filmovou krimi atmosféru, kterou Werner předložil i s desertem.

• 10.1.2010  14:17
    Tango a Cash (1989)

Hraje-li Stallone v komedii, tak to stojí za to. Nevezmu-li v potaz klasický příběh, ale vezmu v potaz hlášky od obou hlavních aktérů, zůstávám pořád na vysokém hodnocení, protože Stallone se tak často nevidí v béčkovém filmu, který sahá na hranici áčka. Oba hlavní hrdinové se svou rolí dokonale vypořádali a mě nezbývá než hodnotit vysoko. 75%

• 9.1.2010  11:47

Pár hloupých vtípků, nad kterými jsem se pousmál, nic víc. Za celkem dobrodružnost a napínavost s poměrně jednoduchým avšak zdařilým koncem podprůměrná podívaná.

• 8.1.2010  18:56

Ve srovnání napříklas s "funny people" jde rozhodně o zajímavější kousek, ve kterém se člověk alespon lehce pousměje a s usměvěm na tváři jde všechno líp. Clooney se nezdá, je to řízek a Malkovich jakbysmet. Ale hlavní člověk, na koho jsem se zaměřil byl Brad, ten opravdu válí a i přes jeho menší roli vytáhnul tenhle kousek takhle vysoko. Na to, že se nejedná o teen komedii, rozhodně povedený kousek.

• 8.1.2010  18:51
    Riziko (2000)

Ano, film je jedno velké KDYBY. Kdyby byli jiní herci, kdyby byl jiný režisér a další kdyby. Co si ale budeme povídat, vše tázne jednoznačně Giovanni Ribisi. Vin Diesel by se měl vrátit zpět k rychlým autům, tam ještě za něco stál, tady se snaží jen zahrát něco, co nedokáže ani s třemi promili krvi. Ben Younger se zkrátka snažil natočit něco, v čem si tolik nevěří a to se mu stálo osudné. Film postavený na jednom herci není nejlepší nápad a navíc 118 minut poslouchat dlouhý, sic trochu zábavný scénář, je takřka nemožné.

• 6.1.2010  21:09

Vážně jsem čekal o něco mín, ale dostal jsem víc a to mě poměrně překvapilo. Christiana mám rád, ten ví, jak zahrát na oskara a dokazuje to i v tomto díle. Rusell mu je neustále v patách a jakoby se předháněli, kdo zahraje víc. Jenže film nemá být jen o hereckých výkonech, ale měl by diváka nějak zaujmout. Tento kousek zaujme, ale ne tak, aby divák seděl jako přikovaný a pečlivě sledoval. Občas se musí kouknout na hodiny, protože debatní pasáže jsou unavné, ovšem akční scény skvělé. Mile mě překvapila pointa, charakteristika postav, ale hlavně závěr, ten byl vážně dechberoucí. Jenže co se závěrem, když děj přesně uprostřed ulehá ke spánku ?....

• 6.1.2010  09:46
    Tuxedo (2002)

Akčních scén od Jackieho Chana mám dost a jeho humor je stále stejný, takže váš film nemá čím vtáhnout do děje a vy se jen 95 minut nudíte a modlíte se, aby to skončilo.

• 3.1.2010  19:02
    Únosci (2000)

Dosti originální zápletka, avšak je škoda, že některé pasáže jsou vykrádačky jako prase. Avšak Christopher McQuarrie ukazuje, že i v malém hereckém obsazení dokáže takřka 120 minut držet diváka v pozoru. Začátek na to sic vůbec nevypadal, ale trpělivost přináší růže, plus oba hlavní herci jsou takřka jako stvořeni pro takovýto akční nářez. Navíc závěrečnou přestřelkou mi hned bylo jasné, kolik tento skvělý kousek dostane. Perfektně jsem se bavil

• 3.1.2010  18:55
    Stiletto (2008)

To jsem si zase jednou pořádně nasral do bot. Film jsem chtěl vidět jen kvůli panu Berengerovi a čekal jsem, že mi naservíruje nějakou pořádnou dávku adrenalinu. On se však drží jen v ustraní a nedává o sobě vůbec vědět. Ještě že Stana zachránila film před odpadem, protože předvádí docela povedené kousky, které film drží těsně nad hladinou. Hodně špatné béčko se sakra mizernou hereckou pasáží.