mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 3.1.2010  18:55
    Stiletto (2008)

To jsem si zase jednou pořádně nasral do bot. Film jsem chtěl vidět jen kvůli panu Berengerovi a čekal jsem, že mi naservíruje nějakou pořádnou dávku adrenalinu. On se však drží jen v ustraní a nedává o sobě vůbec vědět. Ještě že Stana zachránila film před odpadem, protože předvádí docela povedené kousky, které film drží těsně nad hladinou. Hodně špatné béčko se sakra mizernou hereckou pasáží.

• 3.1.2010  18:51

Zazněl tu komentář, že je to lehce na motivy "never back down", ale autor se trochu mýlil. Je to uplně něco jiného, jen ten boj je stejný. Ale co chci říct. Že Channing zahraje takhle, tak to jsem čekal, ale že Terrence z toho udělá tak nudnou podívanou, to jsem vážně nečekal. Scény, kde se Terrence neobjevuje byly ještě na prahu unosnosti, jenže jich bylo sakra málo. Nebýt celkem zdařilého konce, bůh ví, co by se stalo.

• 30.12.2009  20:52

Tímto kouskem si německá kinematografie sáhla až na samý vrchol své filmografie. Tento svérázný, ale upřímný příběh diváka skvěle vláká do svého světa. Těch 150 minut uteče jako voda a divák chce stále víc a víc, nebot akce, napětí a drama přibývá. Nikdo si nemůže být jistý svým životem, ani hlavní hrdinové. Za skvělé herecké výkony, za bohatý (a bez zbytečných klišé) scénář hodnotím za nejvyšší počet. Opravdu jsem se bavil, doporučuji shlédnout.

• 29.12.2009  15:06
    Komici (2009)

Takovýto způsob zábavy tu ještě nebyl. Judd Apatow se pokusil o něco netradičního. Navíc se do tohoto "pokusu" odvážil pozvat Sendlera. Adama mám rád, je to vážně blázen v dobrém slova smyslu, jenže tato role mu prostě nesedla at dělal, co dělal. Nemít vedle sebe Setha, dál by se topil, ne-li dokonce utopil ve vlastních sračkách, které měl až po ramena. Nápad není špatný, ale na závěr, který nebyl příliš skvělý jsme zbytečně čekali přes 2 hodiny a to člověka opravdu unaví. když přimhouřím oči, tak hodím hvězdu navíc za občasný, né příliš vtipný, ale poměrně věcný humor.

• 28.12.2009  20:53

Ve své kategorii jeden z těch lepších kousků, ovšem nečekejte žádné zázraky, jen klasickou ohranou kostru a vykradení banky, se zajímavým unikem a víceméně předpovídatelným závěrem. I tak za jednou shlédnutí rozhodně stojí.

• 27.12.2009  20:44

Ellis se pokoušel o něco bizardnějšího a drastičtějšího, bohužel se vrací jen k předchozím dílům a takřka je kopíruje, jen osudy jsou změněny. A některé až tolik, až to hezké není. Zkrátka pan Ellis by si bez počítačových fíglů a programů ani nezavázal tkaničku. Kdo by ale čekal něco lepšího, něco jiného ? To snad ani nejde, jen se předhánějí, kdo udělá větší krveprolití. Zatím tedy vede 1. díl a už to tak doufám zůstane. Nepokoušejte se o další díl.

• 27.12.2009  20:38

Hodně nízkorozpočtové divadélko, které se pyšní perfektní hand camerou, která je zatím nejlepší, co jsem viděl. Děj je takřka nulový a snaží se diváka zlákat pouze svoji celkem pěknou atmosféru a poměrně bohatým scénářem. Jenže je to vše, co můžete čekat od Orena Peliho. Navíc poměrně lacině odfláknutý konec to jen zhorší, nadruhou stranu těch 86 minut je perfektně zabráno.

• 26.12.2009  23:19
    Halloween II (2009)

Brutální scéna střídá další brutální vraždu. Jenže víc nemůžete čekat ani za mák. Velmi nesympatická Sheri Moon Zombie, která vážně vypadá jako zombie a její křík je vážně děsný. Její slovník se skládá ze slov "fuck" a "bitch". Měla by se mírnit holka. On ten film z jednoho pohledu není špatný, ale když se začal prokládat lehkými "sci-fi" prvky, absolutně mě začal nudit a věřím, že Roba Zombie taky. A pokud ne, nemá ve světě filmografie s takovýmito patlaninami, co dělat. Zkrátka nečekal jsem bůhví jaký zamotaný a spletitý příběh, ale čekal jsem pořádnou vyvražďovačku, která za ty dvě hodiny vážně nechybí. Škoda patetického konce, šel bych ještě o něco výs.

• 26.12.2009  23:09

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Zapomeňte na Harodla a Kumara a věci jako Sex drive a podobné "teen" patlaniny. Přišel Frank Oz a naservíroval takový nářez, že si to budete pamatovat ještě hodně dlouho. Jednoduché, avšak velmi vtipné akce se střelenými hláškami. Není potřeba se zhulit na začátku filmu a poté se jen procházet v halucinacích. Stačí nechat kolovat krabičku valia a dějí se věci. Scény s drogami jsou vážně vtipné ujeté. Děj trochu pokulhává, avšak pointa tam je, jen není tolik vidět. Opravdu, britské filmy se mi líbějí čím dál, tím víc. Skvěle jsem se bavil.

• 26.12.2009  22:59
    Harry Brown (2009)

Lehce na motivy "Red" a "Gran Torino". To je škoda, protože britové si v poslední době s thrilerovými kousky docela rozumí, ale chtělo by to, aby šli vlastní cestou a neohlíželi se zatím, co bylo. Michael Caine není už zrovna moc akční herec, ale již na to má věk, takže lze mu to prominout. Škoda některých béčkových scén, ale jak už jsem jednou říkal, v životě není nikdy nic na 100%. Daniel Barber se zkrátka pokoušel o něco, co nebylo v jeho silách. I tak ale za snahu a za poměrně solidní podívanou hodnotím takhle...

• 26.12.2009  12:55

Ani napodruhé jsem tento snímek nezaregistroval a to je sakra málo. Ani roztomilý obliček již zesnulé Brittany Murphyové mi nějak moc emocí nedal. pokud se někdo snaží natočit duchařinu, měl by toho zapojjit srdce, ale hlavně mozek. Protože tento bezmyšlenkovitě vypuštěný film je opravdu urážka filmu.Takovýchto filmů je zkráta hodně a tady není nad čím přemýšlet, prostě děj je tak jednočar, až to hezké není. Škoda, naděje v tom byla, ikdyž malá.

• 26.12.2009  12:41
    Pustina (2006)

Já osobně jsem spokojen. Čekal jsem něco na způsob pach krve 3, ale mé očekávání "zkazil" už začáek filmu, který vás dostane poměrně dobře do problematiky. Psychika postav je více než skvělá, s tou si Michael j.Bassett vážně pohrál a za to mu dávám velkém plus. Zde je klasický příklad toho, jak udělat hororový thriller bez obřích nestvůr, s poměrně pěknými krvavými scnami a poměrně jednoduchým, avšak zdařilým a ukázkově urovnaným dějem. Závěr jsem takovýto čekal jen z 50%. Průměrná podívaná, ale jelikož už jsem nějaký ten horor viděl, přihazuju*, protože tento pagtří mezi ty povedenější.

• 26.12.2009  12:33
    Prodigy (2005)

Zprvu jsem čekal klasickou kriminálku, kde se bude řešit plno vražd z gangsterskýho prostředí. Postupem času film nabral na obrátkách vůbec to nebylo na škodu..Matt Beckham opravdu válí, vážně frajer. Ale těch 120 minut je zbytečně moc dlouhých a nebýt zbytečně chaotického konce, šel bych možná i výš, zkrátka vskutku slušná akční kriminálka.

• 25.12.2009  16:31

Mattheww, ty jsi vážně komediant na N-tou. Jak jsi vůbec mohl vlézt do něčeho takového, jako je tato nudná, stupidní, nezáživná rádoby "komedie", ve které za celou dobu slyšíte sotva 4 vtipné výrazy. A to pan Nathanson ¨chtěl, abych se válel po zemi smíchy. Ano válel, ale z důvodu toho, že mu prostě není trapné vpustit do kin něco tak stupidního, co opravdu nemá obdoby. Pomalu přestávám věřit takovýmto americkým "komediím"

• 24.12.2009  20:00

Michael Madsen tu prostě nemůže chybět, jen je škoda, že jeho postava nebyla přílíš významná. Film má rozhodně na víc, než jak je zahráno. Nadruhou stránku, když berete v potaz, že se jedná "založení na skutečných událostech", tak je to ještě na prahu únosnosti. OVšem za závěrečnou přestřelku přihazuju další hvězdu, tak byla opravdu pořádná

• 22.12.2009  12:07
    P2 (2007)

"Zajíčku ve své jamce, proč ty pak tam sedíš takhle sám ? " ...tak přesně takhle by se dal chrakterizovat tento snímek od Francka Khalfouna, který zprvu působí velmi nenápadně, ovšem velmi zajímavě. Zajímavé je, jak spoře oblečená je hlavní hrdinka, která se bohužel spoléhala na svůj velký výstříh. Čekala snad, že tím něčeho dosáhne ? Pokud ano, tak platí pravidlo a blondýnkách. Na druhou stránká ale film netrpí klasickými klišovitými a typicky béčkovými scénami, což je ohromné plus. Když se do tohoto kousku zadívate upřeně, zjistíte, že to není zase tak zlé, jak se může zdát. Škoda je, že konec končí jak jinak, než "shoř ty hajzle"..ALe co naděláme, v životě není NIKDY NIC na 100%..

• 21.12.2009  18:50
    Nahý (2000)

Švédové se s tím vypořádali po svém. Nelze jim prostě vyčítat, že se chtěli zařadit mezi světovou kinematografii a ono jim to prostě nevyšlo..Ale zase na druhou stránku, kdyby to dělalo USA, tak je více než jasné, že hlavním hrdinou bude teenager, který by na tom byl podstatně lépe. Také obdivuju hlavního hrdinu, že se nebál ukázat své genitálie, jenže kdyby je neukázal, kdo by se na to díval ?.PÁR hlášek je poměrně zajímavých, avšak režie je podstatně slabá. Když se každý den probouzí a čeká ho stále to samé, rychle to unaví. Za závěr přidávám * navíc.

• 20.12.2009  23:39
    Pozemšťan (2007)

Nikdy jsem nečekal, že pohádka na dobrou noc ve mě zanechá něco, co si budu pamatovat na dlouhé časy. Nečekal jsem, že Richard Schenkman dokáže vyplodit něco, v čem se nejedná o žádný děj, ale přitom to člověka upoutá do křesla na poměrně krátkých 87 minut. Zkrátka bych to dokázal poslouchat třeba 3 hodiny v kus. Herecké výkony a kameru nelze hodnotit, avšak scénář je naprosto geniální. Za malé finance vložené, vylezlo něco, co strčí do kapsy většinu drahých a nudných napínavých filmů, kde už člověk od začátku ví, co ho čeká a nemine. Takto komorní podívanou jsem vážně dlouho neviděl a moc příjemně jsem se bavil.

• 18.12.2009  21:02

Bohužel, i to se stává, že velcí páni režiséři šlápnou vedle. To se právě, ať už chtěně nebo ne, povedlo panu Bayovi. Chtěl se pokusit udělat dvojku ještě víc napínavější a ještě víc akční, ale jak to prostě bývá zvykem, málokdy se to povede. Sice se nejedná o klasickou kostru, ani není nic přebráno z jedničky, avšak akce je pořád stejná, herci jsou stejně "únavní" a těch 150 minut je vážně něco. Když to dokáže člověka uspat během poledne, určitě je něco v nepořádku. Znovu ale říkám, provedení na 5*, ale od tohoto člověka jsem čekal o něco málo víc.

• 18.12.2009  20:57
    Transformers (2007)

Michael má v těchto věcech jasno. Co největší demolice měst, tuny šrotu a hromady vystřílených nábojů. Přesně takto na vás zapůsobí robotí válka, kterou Michael zvládl skvěle, jak po stránce efektů, tak po stránce hudební. Jenomže čeho je moc, toho je přílíš a nakonec se všechno obrátilo proti panu režisérovi. Na závěrečnou akční scénu se muselo čekat dlouhých 130 minut a to diváka rozhodně neudrží v křesle tak, aby se ani nepohnul. To je vážně škoda, protože man Bay na to má, jen si nasadil moc vysokou laťku. Nejsem příznivce sci-fi, ale tato "pohádka" s velkou akcí mě pobavila, ale víc jak jedno skouknutí ode mě určitě nečekejte.

• 17.12.2009  08:33

Troufnu si říct, že je to jeden z nejpovedenějších dílů této nerozlučné dvojice.

• 16.12.2009  21:01
    Ostrov (2005)

Páni, to zase byla jednou pořádná akční jízda. Je vidět, že se Michael Bay v této problematice pohybuje celkem s přehledem. Herecké výkony, jsou ale průměrné, protože né všem hercům přálo štěstí, že pane Beane ? osobně bych na jeho místě viděl někoho jiného a pohotovějšího. Lehce to má podobný námět jako Bournovu ultimátum, ale nelze k sobě oba kousky přirovnávat, protože každý vznikl v jiném roce. Hudba byla více než okouzlující. Děj zajímavý, ikdyž zbytečně místy moc očesaný. Říkám si, že těch 130 minut je moc, ale zároven si uvědomuju, že by nebylo na škodu ještě tu půl hodinku přidat. Jediná nevýhoda filmu je prostě taková, že jak to vždycky bývá, zlo prohraje nad dobrem a vždy se najde nějaký jedinec, který odvrátí zkázu popřípadě se po krátkém rozhovoru přidá na stranu dobra, jako to byl v tomto snímku Djimon Hounsou. On to zahrál skvěle, jen mě mrzí, že patetická zápletka se objevuje čím dál, tím víc častěji.

• 15.12.2009  23:31

Jediné čemu se snad lze smát, je ta nejtrapnější a nestupidnější režie se snad ještě horším scénářem. Vejdělku, ty blázne, nedělej to, když na to nemáš. Zlatá Poledňáková, ikdyž též to není žádná sláva.Jediná fajn scéna je snad ta, když Jitka ukáže svoje poprsí, ale co si budeme povídat, chtěli jsme komedii a né porno.

• 15.12.2009  23:19

Na české poměry rozhodně zdařilá podívaná.

• 15.12.2009  23:17

Málo koho z vás by určitě napadlo, že se právě Čína pokusí o komedii. Ona se pokusila. Nevýhoda tohoto filmu je prostě taková, že čínané si prostě nedokáží odpustit kung-fu a podobné bojové techniky, které jsou fajn, ale čeho je moc, toho je přílíš a už to nezanechavá takový dojem, který by divák určitě čekal...Zkrátka na čínskou produkci je to něco skvělého, ale na světovou kinematografii to zdaleka nemá. Možná si Stephne Chow myslel, že když si bude hrát na drsňáka a pokusí se jak o režii, tak o hlavní roli, tak že bude mít třeba úspěch. Ale bohužel, nějak se trochu nedopočítal, možná ani neumí vůbec počítat.

• 14.12.2009  20:37

Komedie ? hodně špatný vtip

• 14.12.2009  20:06
    Ruka mrtvého muže (TV film) (2008)

Tak jsem se zase po dlouhé době kouknul na nějaký ten western. Udělal jsem dobře ? No, nebylo to to, co jsem chtěl, ale nějak jsem se tím prokousal a dospěl k závěru, že to nebylo tak otřesné, ale klasicky průměrné. Nejhorší je, že s atmosférou se na stejné parabole pohybují i herecké výkonu, což je sakra škoda. A Nebýt několik závěrečných klasických béčkových (ba dokonce céčkových) pasáží a scén, rozhodně bych se nebal jít výš. I tak ale na jedno shlédnutí vůbec neuškodí a těch 83 minut člověka docela udržuje při životě

• 14.12.2009  10:22

Geniální a opět heslo v jednoduchosti je síla. Zach Galifianikis je prostě fantastický, tomu ta role sedla jako prdel na hrnec. Zapomeňte na teen komedie, ve kterých jde hlavně o zbavení panictví, ted přichází The Hangover a strčí do kapsy jednoznačně všechny komedie za poslední dobu. Todde, doufám, že i dvojka bude za něco stát.

• 14.12.2009  10:18
    Bruno (2009)

Toto je vážně nuda. Divím, že tak skvělý herec jako je Sacha Baron podstoupil tuto stupidní roli, která by se spíše hodila na nějakého céčkového herce. Určitě se snažil jít ve stopách Borata, ale věřte, že se mu vážně nepovedlo. Něco tak nechutného a úchylného jsem dlouho neviděl a snad dlouho neuvidím. Některým scénám jsem se lehce pousmál a proto to musím alespon z tohoto pohledu lehce ohodnotit.

• 13.12.2009  18:23

Jednoznačně nejlepší díl ze čtyřdílné mimiserie..