mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 13.12.2009  17:51

Tarantinův přístup k filmografii se rozhodně nezmění. Na jednu stránku je to dobře, ale nechápu, o co se pan Tarantino snažil v tomto snímku. Chtěl snad dokázat, že i on může natočit válečný film ? Nemůže, on na tohle prostě nebyl stvořen. Když vezmeme v potaz, že míchá prvky z jiných filmů do tohoto jakoby áčkového vysokorozpočtového snímku, vyplyne vám, že je to jen mix spletitých a nesmyslných scén. Na film jsem se dost těšil, protože trailer by měl hovořit celkem za všechno a v tomto případě trailer ukázal to, co vlastně film nemůže nabídnout. Obrovské zklamání pro mě a když se zamyslíte pořádně nad problémem, vyplyne vám, že se celých 153 minut nic neděje a nakonec se vše vyřeší jedinou akční scénou, která byla tak laciná, že i herci se za ní museli stydět. Odsuzuju Tarantinův přístup k válečné filmografii.. Pár světlých momentů tento hnus rozhodně nezachrání. P.S. Naprosto souhlasím s uživatelem Cival a Pokeball

• 13.12.2009  17:34

Švédové to opravdu roztočili. Naservírovali nám excelentní thriller, který udržuje tempo celou dobu. Zápletka je několikrát ohraná kostka, ale v tomto podání je perfektně zahraná.

• 12.12.2009  18:49
    Cyklus (2008)

Zbytečná vykrádačka, která nás jen okrádá o drahocený čas. Někdy jsem pro to, aby vysvětlení bylo až na konci filmu, jenže pokud se někomu stane to, co se stalo Michaelovi Bafarovi, a to je komplikované, táhnoucí se a nevysvětlitelné finále, určitě byste rádi do něčeho kopli jako já. Čekám nudných 98 minut, abych zjistil, jak to vlastně bylo a scénář s režií mi předkládají na talíř jakési vysvětlení, bohužel bez přílohy a bez příboru.

• 12.12.2009  13:14
    S Billem na rybách (2008)

Ne. Toto opravdu není to pravé ořechové s třešničkou na dortu. C.B.Hardingovým filmům už prostě nevěřím. Toto se snad ani nedá považovat za komedii, spíše za podprůměrné drama, ve kterém se táta snaží smilovat se svým klukem. Herecké výkony otřesné, děj stupidně laciný a vtip zádný. Jediné čemu se člověk může smát je snažícímu se Billu Engvallovi o vylepšení své herecké pověsti, které je tak nízko, že by musel člověk vyskočit do vzduchu, aby teprve dopadl na zem. Ruce pryč páni režiséři a vy diváci raději zavřete oči.

• 12.12.2009  13:06
    House (2008)

No, co říct. Konečně jsem myslel, že uvidím pořádný horor se vším všudy, ale zase jsem měl jen plané iluze. Když Robby Henson dokáže předvést tak skvělou atmosféru, proč ten děj musí pokulhávat ? Když se však ale začně uzel rozmotávat, najednou se zamotá ještě víc a pan režisér neví, za který konec zatáhnout. To je škoda, protože začátek byl opravdu dobře nabitý.Po traileru jsem to čekal mnohonásobněji lepší.

• 11.12.2009  22:32
    Alive or Dead (2008)

Nejsme ten tip člověka, který by film vypínal třeba po 10 minutách, ikdyby se jednalo o totální odpadovku. Vždy se snažím alespon hledat něco, co mě udrží ve "varu" těch zbylých několik desítek minut. Jenže v tomto filmu byla jediná věc, která mě držela se dívat nudných 83 minut pouze prsatá Ann Hensonová a to je na věc, ve kterém má jít o nějaký děj sakra málo. Do filmu bylo sice vloženo malé množství financí, ale i za tu almužnu se dalo natočit něco na urovni a né tuhle stupidní slátaninu, která snad nemá ve svém kruhu konkurenci.

• 11.12.2009  18:06
    Neúplatní (1987)

V jednoduchosti je síla. Tak přesně do tohoto citátu se trefil Brian De Palma, který nám ukázal, jak za poměrně nízký rozpočet natočit áčkovou strhující jízdu. Nevidím tu snad nic, co by mi na filmu vadilo, snad jen Sean se mohl trochu víc snažit, ale nesmíte se na to koukat černýma brýlema. Kevin je skvělej a troufnu si říct, že tu hraje snad nejlépe za celou dobu jeho mladé kariéry. Už jsem se chystal dát pouze 4, ale za perfektně propracovaný závěr, který by mě ani ve snu nenapadl přihazuju nejvyšší kartu.

• 9.12.2009  19:31

Zapomeňte na starého punishera, ted přichází Ray Stevenson a ten to jednoznačně všem natřel. Lexi Alexander si s hlavní postavou poměrně dost pohrál a výsledek stojí za to. Děj je sice nehorázné klišé, akce přehnaná, ale oproti ostatním punisherům rozohodně zdařilý kousek. Gratuluji pane režisére

• 9.12.2009  19:13
    GO - GO šou (TV pořad) (2000)

Dva největší trapáci v hlavní roli. Dobře vám tak

• 9.12.2009  16:30

Opravdu jsem nečekal, že Will Ferrel dokáže tak skvěle pobavit. Ale chyba lávky. Když si k tomu vezme na pomoc Luke Wilsona a Vince Vaughna, tak se smíchy smějete SKORO pořád. Skoro, protože ke konci tempo lehce klesá a divák se začíná nudit, ne-li dokonce usínat. To je jedinou věc, za kterou pana Todda Phillipse musím pokárat. Konečně ne"teen"novská komedie, ale komedie, která má grády. P.S. nahá scéna je beztak nejlepší .

• 8.12.2009  20:53
    Ambulance (2005)

Tenhle film si určitě budu dlouho pamatovat. Né kvůli akci a hercům, ale převážně kvůli tomu, že nedokážu uvěřit, že se Martinovi Barnewitzovi podařilo splácat tak stupidní nesmysl, který snad psal, když byl opilý. Opravdu tleskám, že má odvahu přinést do světové kinematografie. Nebudu sv*ně a dám alespon jednu za snahu.

• 8.12.2009  20:49

V každám filmu, ve kterém vystupují naší šikmoocí přátelé, se odehrává převážně v odlehlých uličkách, ve kterých nechybí boj na život a na smrt. Ani v tomto snímku tomu není jinak, prostě mlátička s průměrným scénářem a průměrnou režií. Čekal jsem víc, ale zaroven mín, čili jsem nedostal to, co jsem chtěl, ale dívat jsem se vydržel až do konce. Jenže ve srovnání s jinými "mlátičkami" je to jen jehla v kupce sena.

• 6.12.2009  22:16
    O princezně, která ráčkovala (TV film) (1986)

Chudáci děti, jestli tohle uvidí. O tom sem jim bude ještě dlouuuho zdát. Možná z toho budou mít o noční můry

• 6.12.2009  18:48
    Mechanik (2004)

Horor od Brada Andersona v podání Christiana Bala. Skvělý nápad, protože tolik vyhrocených, nečekaných a dramatických situací je tu dostatek a to diváka udržuje v pozoru celých 110 minut. Zde je názorný příklad toho, jak lze z obyčejné pointy příběhu vyprodukovat tak skvělou psychiku postav a jak tak jednoduchou zápletku podat v profesionálním a originálním podání. Něco na způsob "proč se škrábat levou rukou za levým uchem, když to můžu udělat pravou"..

• 6.12.2009  16:00

Tenhle film jsem viděl už před lety a děsně jsem se na něj těšil. Ale pro mě obrovské zklamání. První třetina filmu takřka výborná, zbylé třetiny jen naprostá ztráta času, protože co předvádí většina herců je spíše k smíchu, navíc ten nepropracovaný konec hovoří za vše. Divím se, že Martin Campbell našel tu odvahu a podepsal se pod tento kousek

• 5.12.2009  16:48

Ed Decter se rozhodl, že natočí "teen" komedii v trochu jiném podání. Povedlo se ? To opravdu těžko říct. Rozhodně nenatočil na stoprocent to, co chtěl. Dost věcí se mu zkrátka nevydařilo, dokonce i uteklo mezi prsty. Smůla. Ale abych jen nepomlouval. Některé scény jsou trapné, až jsou směšné, jen je škoda, že všechno bylo dost předvídatelné, takže divák už jen kouká a čeká, jak to autor provede.Přihazuju hvězdu za "hot" Elizu Dushku.

• 5.12.2009  16:43
    They Wait (2007)

Průměrná duchařina, ve které nečekejta žádné zázraky. Jednou vidět stačí

• 2.12.2009  06:48
    Zvrácený (2002)

Po uvodních pár minutách jsem se už chystal vypnout DVD, ale jakmile se Marcus dostal do gay klubu, akce se rozjela na vysokých obrátkách. Jen ta kamera mohla být trochu "stabilnější" ikdyž vím, že to byl kameramanův záměr. Nebýt také některých sexuálních scén ( je jich tu opravdu požehnaně) a nebýt krásnýc¨h vnadů Monicy, tak by určitě šlo hodnocení dolů. Já to ale nehodnotím podle prsou, ale podle svérázného přístupu a skvělého hereckého výkonu hlavního herce.

• 1.12.2009  20:21

Ano, opět thriller a opět VB. Ta na to má prostě buňky. Jeff Beesley konečně přihodil do kotle něco, co pořádně zamíchalo světovou kinematografií. Kdo čeká, nudnou a klasickou hru na kočku a na myš, tak má částečně pravdu, ale rozhodně s takovýmto nasazením herců. Kdo čeká hektolitry krve nebo drastické přestřelky a závody aut, je také ,vedle. Čeká ho velmi nenápadný, nicméně velmi povedený thriller bez zbytečných dějových zvratů, ale hlavně, bez patetického konce

• 1.12.2009  20:17
    G. I. Joe (2009)

Ikdyž nejsem příznivce sci-fi žánrů, tak musím říct, že takhle pěkně propracované akční sci-fi scény jsem dlouho neviděl. Jenže to je bohužel vše, co může divák čekat. Těšil jsem se na to, jako malý kluk a čekal jsem, že to trumfne District 9. Kdybych se býval vsadil, prohrál bych i vlastní boty. Channing sice hraje na oskara, to se u něj vidí opravdu málo, ale co může chudák dělat, když mu Sommers předkládá otřesnou a neočesanou režii. Proč se prostě musí vždycky něco pos*at ? Sommersovi už asi mumie moc nevoněly, ale tohle se mu do skříně taky nehodí. Akce nechybí, to neříkám, napětí defakto taky, ale patetický děj to celé jen schazuje

• 1.12.2009  20:10
    Sleep Dealer (2008)

Po traileru jsem čekal o hooodně víc, protože ten trailer je vážně povedený. Zatímco celý film stojí za starou bačkoru a nebýt Leonora Varela, který to vlastně celé táhne (ikdyž né moc dobře) film by byl totální ostuda. Udivuje mě, že se Alex pokouší o něco, co mu vážně nejde.

• 29.11.2009  18:20
    Jeskyně (2005)

No, co si budeme povídat. Je to céčkovitá pohádka jako prase. Do té doby, než se začaly zjevovat přerostlí parazité, nechalo se na to ještě docela v klidu dívat. Jenže jak to bývá zvykem u takovýchto "sraček", nestvůra vyletí, zabije všechny lidi,až na pár akčních hrdinů, kteří samozřejmě přežijí vše. A ten konec, jak jinak, než ze se parazit dostal v lidské podobě na povrch zemský. S tím už ale nikdo nic neudělá. Bruci, styď se!

• 29.11.2009  11:44
    Farma smrti (2005)

Když to začínalo, tak jsem si říkal, že to konečně může být horor na "úrovni". Jenže asi po 10 minutách mé očekávání zkazilo pár céčkovitých scén. Navíc postav stále přibývá a člověk neví, co dřív sledovat, nebo na koho se zaměřit. Když už ty "drastické a nechutné" scény můžou být tak skvělé, tak dobře udělané, proč musí narazit na děsnou režii a ještě horší scénář ? Kamera byla naštěstí ještě na urovni, ale chlubit by se s ní také neměli.Tohle vážně nebyl dobrý tah pánů režiséru, ještě chvíli a mohli by vážně dostat šachmat.1* alespon za ty scény

• 29.11.2009  11:33
    Flákači (1995)

Dělat si srandu sám ze sebe tak excelentně um vážně jen Kevin Smith. Jeho Clerks byly fajn, ale tohle je prostě genialita. Tak scénářově nabitou komedii jsem jaktěživo neviděl. Jen škoda klasického patetického konce a nepříliš rozsáhlého prostředí.

• 28.11.2009  23:18

Emocionálně nabitý snímek, zabývající se zejména psychikou postav. Nápad je více než dobrý, provedení začíná tak mirumilovně a nenapádně, až se to zdá být na škodu. Ale zkrátka kdo počká, ten se dočká, protože posledních 15 minut je více než oskarových. To, co hlavní hrdinové předvedli, někdo nedokáže ani předvést za celý svůj život. Napětí by se zkrátka dalo krájet. Jen jedna věc je poněkud divná. Jedná se o německého důstojníka, který mluví anglicky i se svými přáteli ? to je poměrně škoda, být to v němčině, byl by to ještě větší mazec. ALe co si budeme povídat, Němci by to jistě nezvládli jako Mark Herman, takže buďme rádi za to, co je.

• 28.11.2009  20:46
    Yes Man (2008)

ANO!!! Konečně pořádná americká komedie, u které se člověk nemusí smát pouze perverzním scénám, ale klasickému nefalšovanému humoru. Jim Carrey opravdu válí. V tomto snímku je vážně frajer jako v žádném jiném. Peyton Reed si s hlavní postavou opravdu pohrál a výsledek za to stál. Nebýt konce, který směřuje směrem, jako každá "teen" komedie, čili ztrátou lásky a následné zpět získání. vážně škoda. I přes tento poměrně "velký "nedostatek má film skutečně co nabídnout a dokazuje nám, že všechny ameriské komedie nepatří do stejného pytle.

• 28.11.2009  20:40

Poměrně vydařená duchařina, ale jako každá jiná nemá čím zaujmout, ikdyž konec je poměrně nečekaný a překvapivý

• 27.11.2009  20:57

Christiana mám rád. V tomto snímku se zase perfektně předvedl, nic jiného jsem ani od něj nečekal. Když zhodnotím samotný film tak do doby, než utekli brilantní kousek, poté ale velmi zchaotičněl a stal se lehce. Ke konci však opět nabral na obrátkách, jen je škoda, že ty obrátky se neustále houpaly pod stejným větrem, čili ta poslední 3/4 hodinka nemá už co nabídnout a zbytečně děj protahuje. Potitulkovou část raději nekomentuji. I tak ale snímek více než zdařilý a má rozhodně co nabídnout.

• 26.11.2009  08:42
    Seventh Moon (2008)

Velmi špatná sinusoida tohoto filmu, která se odehrává v záporně půlperiodě. Kamera je otřesná, herecké výkony ještě strašnější. Jediná malá pozitivní věc je Amy Smart, která je tam spíše na okrasu, než herectví.Divím se, že s tímhle pan režisér vůbec vyšel na světlo světa. Asi má opravdu velkou odvahu a bujnou fantazii. 15%

• 26.11.2009  08:37
    Když utichly trumpety (TV film) (1998)

Válečné filmy mám rád a už se v nich trochu i orientuji. Tomuto snímku takřka nic nechybí, nejsou zde žádné přehnané ani klišovité scény, které by diváka odradily, spíše diváka více vtáhne do děje. Takřka nemám snad žádnou věc, která by se mi nelíbila. Jen film mohl být trochu delší.