mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 24.11.2009  21:28

Jedničku jsem neviděl, takže nelze srovnávat, ale po shlédnutí této stupidity ani snad nelituji. Film byl ještě jakštakš podprůměrný, ale jakmile strašák oživne stane se z díla céčko jako prase. Není snad nic, čím bych mohl alespon hodnocení trochu vylepšit, protože otázky, které jsou třeba zodpovědět ke konci rapidně vroste a divák se jen marně snaží alespon část rozluštit podle vlastní fantazie. Ruce pryč od tohoto, naprostá ztráta času, která nesahá ani na hranice céčkových filmů

• 24.11.2009  18:11

Nelze srovnávat tuto komedii například se Sex drive, protože v této komedii je děj až tak na 3. místě a to je, si myslím, podstatně základní věc. U této komedie jsem se fakt poměrně dost nasmál, ale nebýt dvou "výhulů", dílo by stálo za starou bačkoru. Scénář 5/5, režie 1/5

• 23.11.2009  10:08

Zhodnotit to z pohledu režie a scénáře by nemělo cenu, protože výsledek by byl jednoznačný. Proto to musím zhodnotit z pohledu provedení masových a brutálních scén. Ty se snažily jít v originálních šlépějích, ovšem občas se vrátily zpátky ke "klasickým" scénám, které lze vidět v každém hororu. Některé však byly hodně povedené, jenže když vezmu v potaz výkon Teda, opět ubíráme na kvalitě a výsledek je takřka nulový. Celkově proto ztráta času.

• 23.11.2009  09:56
    Insomnie (2002)

Nikdy jsem nečekal, že můžu kriminálku hodnotit z více jak 70%, ale vyjímka potvrzuje pravidlo. S takovýmito skvělými hereckými výkony, originální zápletkou, skvělou kameru a nenudným scénářem jsem se dost dlouho nesetkal, zkrátka Pacino umí hrát na obě strany :).

• 20.11.2009  14:22

Průměrné béčko s ohraným dějem, který by se nechal zkrátit na polovinu, takhle jen diváka nudí a nudí. A donutí ho se neustále dívat na čas. Když navíc přidám závěrečnou scénu,jednoznačně béčková,ne-li céčková,zvlášt,když je to jako v každé pohádce,dobro vítězí nad zlem a "hrdina" přijde na poslední chvíli.Bohužel páni režiséři, z tohohle jsem už vyrostl.Slabých 40%.

• 19.11.2009  08:58
    Memento (2000)

Příběh s mnoha postavami a velmi složitým, avšak perfektně propracovaným dějem bez zbytečnch klišé.. Výborným scénářem, žádná scéna není "mrtvá"Pokud však ztratíe pár minut, už vám to začne scházet a nakonec budete koukat, jak je to všechno možné, ale i tak se jedna o jednu z nejlepších kriminálek vůbec.Christopher Nolan se mi začíná čím dál víc líbit. A troufnu si říct, že se může dostat na špici ve světové kinematografii

• 19.11.2009  08:53
    Komplic (2007)

Myslím, že jeden z nejlepších výkonu Josepha Gordona-Levitta, ale i ostatních herců ve skvěle napínavém thrilleru, který začíná být už od začátku velmi zajímavý. Jediná nevýhoda filmu je taková, že se odehrává pouze v jedné dějové linii, která je sice zajímává, jak už jsem říkal, ale po chvíli začne docela nudit, protože se těšíte už na konec a ten né a né přijít. Jedno skouknutí však ale stačí

• 19.11.2009  08:46

Hodnotím to spíše ze strany psychiky voják, protože ta je vážně povedená. Pan Broomfield konečně ukázal, že američani jsou největší prasata, co se týká války na Blízkém východě.Takovýhle hnus se jen tak nevidí. Velmi svérázně natočený snímek.

• 19.11.2009  08:42
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Hodně velké zklamání. Takové vysoké hodnocení a takovýhle výkon ? seriál, ve kterém se za 7 dílu takřka nic nestalo ? nemyslím si, že je to dost dobrý nápad napsat takovouhle stupiditu. Pár pasáží je ještě unosných, ale celkově Simon Cellan nenatočil takřka nic. Měl by toho vážně nechat.Psychika vojáků je nadprůměrná, ale ani tato věc seriál rozhodně nezachrání.

• 18.11.2009  14:10

Nevím, zda to mám hodnotit z pohledu policie, nebo lupičů, protože výkon, jaký předvedli lupiči byl totální odpad. Ale výkonb lupičů byl naprosto fantastický s velmi jednoznačným umyslet, a to postřílet všechny, co se jhim docela dobře vedlo. zápletka je sice ohraná víc jak milionkrát, ale i tak dokáže průměrně pobavit a dokonce stojí i za více shlédnutí.

• 16.11.2009  13:31
    Umlčeni (2008)

Velmi nenápadný, nízkorozpočotvý, avšak velmi zajímavý,ale hlavně napínavý thriller, který nasadil poměrně vysokou latku a kupodivu jí udržuje po celou dobu až do závěrečných titulků.William Ash rozhodně v jedné ze svých lepších rolí. Chvílemi se film sice trochu odklání ke klasickým "Seagalovkám kočka vs myš" po chvíli se ale opět vrací do svých výborných kolejí. Film rozhodně stojí za skouknutí a také si myslím zaslouží vyšší hodnocení za svůj jednoznačný a přímý děj, avšak se spousto zajímavých zvratů, které vás udrží v pozoru celých 91 minut. Souhlasím s Arkosem a troufnu si říct, že se skutečně jedná o jeden z nejlepších thrillerů, které vytvořila Velká Británie, ne-li i celý svět.

• 16.11.2009  13:24
    Rok jedna (2009)

Harold Ramis se snaží jít lehce ve stopách filmu RRRrrr a moc se mu to nevyvedlo. Scénář je nadprůměrný, Jack Black více než výtečný, ale film to bohužel nezachrání i přes některé vtipné scény a dialogy. režie trochu hapruje a to je dost škoda. Harold se snažil zaplácnout 97 minut, ale povedlo se mu tu zhruba tak 5-10 minut, poté se jedna jen o nudné cestování světem, které je zakončené jak jinak, než dobře, zkrátka výsledek je předpovídatelný. Navíc, kdyby nebylo Michaela Cera, dalo by se ještě přimhouřit oko nad "trapným" koncem. Za scénář dávám 5/5, za obsazení 4/4, za režii 3/3.

• 16.11.2009  13:18

Nápad není rozhodně špatný, provedení je trochu horší, ale takhle nějak jsem si to představoval. Hlavní hrdinové se s rolí poprali opravdu skvěle, hlavně Bill Nighy, tomu to tam fakt sedne. Jen té komedie mohlo být trochu více a nebýt překvapivého konce, ještě bych šel o hvězdu dolů, i tak ale doporučuju skouknout.

• 14.11.2009  20:39

Když jsem byl malý, film mě naprosto uchvátil. S odstupem času jsem zjisti, že to není zase tak okouzlující, jak jsem si zprvu myslel. Nicméně nebudu tolik kazit partu a hodím alespon 4 hvězdičky, které si Indy zaslouží. Co se týká dobrodružnosti je to jednoznačně nejlepší film, ale ta fantasie lehce upadá.

• 11.11.2009  16:24

Včera večer jsem se rozhodl podívat na Axela Sanda a bylo to pro mě veliké zklamání. Honičky ulicemi, které jsou zakončené nejtrapnějšími pády a kotouly aut. A jiné věci, které mi ten film obrovským způsobem znechutily. Ale abych jen nekritizoval, líbil se mi nápad a celkem prokousání se stupidní režií. I tak ale, hodně slabé.

• 10.11.2009  18:44

Troufnu si říct, že čím je komedie starší, tím lepší a u českých to platí dvojnásobně. Petr Tuček splodil velmi povedenou, ale hlavně komedii, kterou když vidíte po 5., pořád je se čemu smát ;)

• 9.11.2009  22:13

Michaela J .Foxe vůbec neznám, ale na první dojem na mě zapůsobil velmi skvěle. A to díky filmu, ve kterém je názorná ukázka toho, že USA a válka ve Vietnamu nebyla válka jako 2.světová, nýbrž je to válka zvěrstev,plenění a kriminality na každém kroku. Tento snímek se zaměřuje právě na jedno z nich, které bylo v té "válce" na denním pořádku.Briane, opravdu tleskám a velký klobouk dolů. tohle se ti vážně povedlo natočit bez zbytečných klišé, dlouhých a hloupých a nudných scén. Jen ta kamera občas habruje, ale to je tím, že jsem si zvyknul dívat se na filmy o 20 let starší ;)

• 9.11.2009  18:23
    Miss Březen (2009)

Na to, že si pánové Creger a Moore dělali sami režii, tak přidávám hvězdu navíc, ale jinak to vážení stojí za starou bačkoru

• 6.11.2009  07:25
    Mamma Mia! (2008)

Banda stupidních herců, hrajících si na zpěváky ve filmu, který nemá děj a jeho zápletka je tak těžká, že by to i 7leté dítě vymyslelo lépe. Nechápu, jak se Pierce nechal takhle ukecat.

• 4.11.2009  20:32

Trošku drsnější a akčnější kriminálka, než jsem původně myslel. Od těch "novodobých" se zejména liší dobou, skvělou muzikou, za kterou dávám 5/5 a perfektními hereckými výkony od obou hlavních aktérů...Ale jak tu tak koukám, hodnocení není zase tak vysoké, což je docela smutné. Těch 140 minut uteklo jako voda, ani na chvilku diváka nenudí a finále je samozřejmě napínavé, jak je to u Manna zvykem. Rozhodně se tímto snímkem posune o nějaký ten stupýnek výš ve světové kinematografii Takže pane režisére, klobouk dolů. A good job.

• 4.11.2009  20:26

Pěkný pohled na to, jak se s fotbalového chilugána může stát poměrně "dobrý" člověk a dokáže své bojové schopnosti využít :)

• 4.11.2009  17:18

Romantické drama. Proč ne ? :) ale Nicolas Cage ? to už je trošku problém. Tyhle dvě věci si absolutně odporují. Ať Penelope dělá co chce, na víc jak 2 hvězdy film stejně nevytáhne, neboť film, ve kterém se 100 minut nic neděje a poslední válečná scéna vyřeší celý příběh, děkuji, ale tohoto už mám dost

• 3.11.2009  08:30

Čím je Seagal tlustší, tím horší lacinější a trapnější béčka. Toto je názorný příklad. Například v některých scénách je rád, že se vůbec udrží na nohou a "střílecí" scény radši ani nekomentuju. Holt Seagal na kvalitnější filmy neměl, nemá a ani nebude mít, Takže Stevene, předej žezlo někomu mladšímu a lepšímu a jdi si odpočinout na zasloužilý důchod. Jedna hvězda alespon za snahu a poměrně slušný nápad.

• 3.11.2009  08:27

Koukám a vidím, že tento filmek nemá moc dobré hodnocení a to je, si myslím, docela škoda. Je pravda, že některé pasáže se opakují v každé komedii, ale tento snímek má něco od ostatních do sebe. Začátek je více než šokující a konec si určitě málokdo takhle představoval a oba hlavní herci ukazují parádní výkon včetně hot Hayden. Chrisi, jen tak dál, máš na to

• 2.11.2009  17:22
    Reset (2009)

Začátek průměrný, konec skvělý, ale hlavní částí má být střed, který v tomto snímku poněkud upadá. Nápad není rozhodně špatný, Cuba Gooding Jr. dělá co může, aby zachránil, co se dá, avšak Val Kilmer mi v tomto filmu vůbec nesedí. Když nepočítám poslední scénu, kde Cuba vystřílí z pistole víc nábojů než ze samopalu, ještě se přikloním ke dvěma hvězdám s dodatkem, že se tento snímek rozhodně nechá shlédnout, ale žádný zázrak opravdu nečekejte.

• 1.11.2009  18:07
    District 9 (2009)

Akční scéna rozhodně nechybí. Napůl člověk spřátelený s mutanty ? proč ne ?, ale myslím si, že provedení šlo udělat trochu lépe, zvláště některá kamera je trochu špatně udělaná.Avšak finále jsem rozhodně takovéto nečekal, za to 2 hvězdy přihazuju, jednu ubírám za začátek a trochu chatiočnost ve scénách, které "vycházely přímo z kamery"..Neill na to má udělat parádní kousek se skvělou podívanou..jen tak dál

• 31.10.2009  21:42
    Pach krve 3 (2009)

Veliký omyl! Za druhým dílem se měla udělat veliká čára, která už neměla být nikdy přeskočena, protože tímto se Declan srazil až uplně někam na dno, ze kterého se bude sakra špatně dostávat. Za některé scény bych mu nakopal, ale naopak za jiné bych mu líbal nohy. Každopádně za režii a za scénář by se pánové měli stydět. Pytel plný peněz ? proč ne, ale tímto se pan režisér pokusil zaplácnout prázdnou díru, která ovšem trvala i nadále. Být tam více mutantů, mohlo to býti ještě zajímavé, ale takhle je to jen letmý pokus o naváznost na druhý, celkem skvělý, díl.

• 31.10.2009  21:37

Hodnotím skvělý nápad a hlavně parádní výkon obou hlavních aktérů. Vážně to stojí za podívaní.

• 31.10.2009  21:35
    Last Hour (2008)

Klasické americké béčko, ke kterému snad škoda něco říkat. Některé scény jsou vážně přetažené, nicméně dívat se na to nechá, to je pro mě hlavní

• 30.10.2009  16:20

"Víš co se u nás na vsi říká?".."nevím.." .."že silnejší pes mrdá" ...touto hlášku Čtvrtníček rozjíždí skvělých 50 minut..opravdu jsem se bavil