mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42
    • 21.9.2017  18:28
    Pustina (TV seriál) (2016)

Technická stránka skvělá (kamera, hudba nebo výprava) a herecky taky fajn. Jaroslav Dušek byl bezkonkurenční, ale všichni ostatní taky zahráli pěkně. Díky tomu se daří budovat fungující mysteriozně-depresivní atmosféru. Námět solidní, jen bych uvítal lepší dramaturgický zpracování, který by se postaralo o vyrovnanější napínavost jednotlivejch epizod. Závěrečná pointa (resp. dopadení vraha) mě na jednu stranu potěšila, na druhou stranu se díky ní ukázalo několik zásadnějších dějovejch linek poměrně zbytečnejch (tak už to holt dopadá, když scénáristi tahaj diváka dlouho za nos) a závěrečnej díl působil dost uspěchanym dojmem. Jak už někdo psal, hodil by se díl na způsob "Den Míši Sýkorové". Jinak dobrá práce "světovejch" kvalit a jsem vlastně jenom rád, že nemůžu Pustinu označit za uplný zjevení český seriálový tvroby, protože kvalitní konkurence je v posledních letech překvapivě dost, jen tak dál! Čtvrtá silná hvězda za herce, atmosféru a filmařinu.

• 19.9.2017  12:35
    John Wick 2 (2017)

Stejně jako to kdysi bylo Taken (96 hodin) s Liamen Neesonem, teď je to John Wick. Dlouho jsem na takovouhle jednohubku čekal. Druhá kapitola už má na co navázat, takže stojí pevněji v základech. Je pravdou, že příběh je již o trochu složitějí než v předchozím díle, ale i tak se v něm divák lehce zorientuje. Konečně poznáváme svět, ve kterém se John Wick pohyboval a jaké má pravidla. Sice je pravdou, že nám druhý díl nepřináší až tak nic nového, ale má to styl a když k tomu přidáte jeho drahý oblek a černý rolák, není co zkazit.

• 19.9.2017  12:30

Každej Tarantinův fanda by si měl vždycky ráno pobrečet nad smrtí Sally Menke, protože teprve na posledních filmech, který už nestříhala, vynikne její obrovskej vklad a schopnost udržet toho magora na uzdě. H8ful je patrně první Tarantino zcela bez kompromisů a je to mnohdy hodně úmorná a upocená podívaná na chlápka, kterej uvěřil vlastní vyjímečnosti a teď se ukájí před zrcadlem. Minimálně o hodinu zkrátit, tohle měl bejt director's cut vydanej na blu-ray. Užijte si Panavision 70 v chatrči, to vše za pouhejch 60 mega. Od Tarantina dobrej fór, ale ty nejlepší jsou stručný a úderný...

• 11.8.2017  16:14

Když je něco dokonalé, proč to kurvit remakem? K předělávkám slavných filmů přistupuju s despektem, naštěstí Sedm statečných po 56 letech katastrofou neskončili a navíc ukázali, že i v dnešní době se dá natočit svěží western. No jasně, na all star sestavu Brynner, McQueen, Bronson parta Denzela Washingtona nemá, ale jinak se této přepatlávce nedá moc vytknout.

• 11.8.2017  16:08
    Mumie (2017)

Nové Mumii nechybí hordy velice kvalitní akce (úvod a pár letadla!), košatý příběh a slušný tah na bránu, bohužel trpí na otravného sidekicka a překombinovanost. Takový Russel Crowe a jeho postava působí jako pěst na oko, stejně jako celý jeho ansámbl. Závěr filmu je nemastný, neslaný a dost ztrácí tempo. Vlastně mi bylo úplně fuk, jak to dopadne. Ale v rámci hodnocení "je to jen blockbuster, který má svou vesmírovostí vydělat s kolektivem hodně peněz" musím připsat body za celkovou zábavnost, ale i tak je to spíše podprůměr. Mumie je pro mě dávno pohřbená.

• 10.8.2017  22:48

Pokud se dokážete oprostit od dříve viděných adaptací téhle Artušovské legendy či čehokoliv, co jste kdy četli, tak to není špatná akční blbost /v dobrém smyslu, jež však měla mít kratší stopáž. Pochválit je třeba vizuální efekty a pak také ne zcela běžnou hudbu. Ta, spolu s efekty, totiž k filmu dost sedne, a to také z důvodu, kdy si hra bere hodně, ale hodně velkou inspiraci v konzolových hrách - akce, bitky, hlavně CGI, zpomalovačky, duely s ultra-zlounem, získání síly s mečem v ruce,.. jako by to všechno vypadlo z nějaké konzolové hry - a není to vůbec špatné. Kdyby se tímhle inspirovaly i další filmy, jakékoliv další filmy, nebylo by to asi vůbec od věci. --- Jinak jde ale o úplně normální film o tom, kterak se malý princ, vyrůstající mimo své postavení, chopí, i přes původní neochotu, moci a stane se hybatelem pomyslných dějin. Nic víc, nic míň. Viděno a tečka.

• 10.8.2017  22:43

Spektakulární fantasy podívaná, která však znatelně ztrácí dech v příběhové části a v obsazení. Jinak povedené a časté akční pasáže zase ztrácí kredit díky disproporcím zúčastněných aktérů a tak je výsledkem takový trochu zvláštní pokus, co osloví především fanoušky téhle značky.

• 20.7.2017  14:23

Podčasový Indiana Jones, který těží ze své velkoleposti a scénériemi. Nebo si to alespoň myslí. Skvělý námět i potenciál nepochopitelně natažen do přemrsklé stopáže. Neohraní herci vás sice vtáhou do děje, ale každou přibývající minutou vás nemají ničím překvapit, protože všechno viděné se opakuje. Scéna z války sahá na kvality Ryana, je výborná, nicméně v celém časoprostoru uplně zbytečná. Pattinson mě velice překvapil, ale přitupělý výraz mi prostě nejde přes oči. Skvělá dobrodrožná podívaná v produkci HBO ano, ale celovečerní trhák z jungle určitě ne.

• 20.7.2017  14:15

Kino pro náctileté, které je předvídatelné a jak se říká, bez koulí. Přesto si myslím, že základní platforma by se mohla využít a schopnější tvůrci by se časem možná mohli přiblížit hranicím dokonalosti, které definoval, z mého pohledu dokonalý Matrix

• 16.7.2017  11:07

Pro mě veliké zklamání, které velice zklamalo mou touhu po těchto dvou skvělých herců. Celý potenciál a vtipné situace už jsou z maxima vyždímané, proto doufám, že další díl nebude. Škoda. Každopádně návštěvníci nikdy nezůstanou zakleti v mých chodbách času a v budoucnu se na první díl určitě rád podívám znovu.

• 2.5.2017  13:02

Číňané zachrastili zlaťáky, zaplatili si pár hollywoodských herců a stvořili CGI adoraci na Velkou čínskou zeď a její strážce. Co na to říct. Snad jen to, že by možná filmu víc prospělo ušetřit za Matta Damona a spol., a dát trochu víc peněz programátorům, protože místy ty počítačové efekty vypadaly jak ze hry na Playstation 2. Ale když už nic, tak aspoň příběhově se jedná o takové průměrné akční béčko. Celkově mi však "Čang čeng" přijde jako zbytečný film. 2/5

• 4.4.2017  14:20

Poslední Resident Evil vyniká hned v několika směrech: člověk u toho nesmí myslet (jako ostatně u každého filmu z této série). Neměl by se výrazně babrat v detailech - někde zombíci jsou, někde nejsou, tu a tam se objeví, když je potřeba. Neměl by se ani snažit pochopit děj - není to ani nijak zvlášť důležité. Shrnout 5 dílů do několika sekund - naprosto geniální - skoro sem se už bál, že mi to nepřipomenou. Očištěno o jakoukoliv logiku, slušná akční podívaná. Na prvním díle jsem byl téměř odkojen. Celá série mě bavila.

• 30.3.2017  22:39

Tvůrci si bohužel neuvědomují potenciální sílu v námětu, takže vyprodukovali na pásu prefabrikovanou Očistu 3, která je vlastně úplně stejná jako dvojka, akorát o padesát procent nudnější, protože jste jí zkrátka už viděli před dvěma roky. Ani jednička nebyla žádný orgasmus, ale člověka bavilo to nezřízené beztrestné vraždění, tísnivá atmosféra domu obklopeného vrahy, kteří si mohou dělat co uznají za vhodné, protože žádná kavalerie na pomoc zkrátka nepřijede. Dokonce i celkem obstojný gore a mírná satira na neexistující, ale potenciálně vůbec ne vzdálenou společnost se vydařila. V trojce není napětí ani na vteřinu, v ulicích se potulují trapně přehrávající figurky, které mají být zřejmě děsně drsné a strašidelné a přitom jsou pouze směšné. Škoda, že vedlejší masokombinátní orgie nedostaly více prostoru jako v předchozích dílech. Dějová linie ohledně politiky je tak strašně stupidní a nudná, že se z původně skutečně originálního námětu stalo jakési politické drama mapující politickou scénu, která neexistuje, což mě má bavit konkrétně v čem? Dál bych se skutečně nerad opakoval, jelikož mohu označit dva roky starý text, zmáčknout CTRL+C, vhodit to Véčkem sem a nikdo by nepoznal, že vlastně píšu o úplně jiném filmu. 55%

• 24.12.2016  23:07
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

A já si můžu dát hhodnocení jaké chci, protože je demokracie vole !

• 10.11.2016  21:26

Mel má rád hrdiny (nejspíš), já mám rád válečnou vřavu (určitě). Kvality Ryana, Pacifiku a Tábor tygrů napasované do 131 minut. Pomalý rozjezd vyústí ve skvělé finále, kde se to nonstop řeže, střílí a krev stříká. Skvělá válečná podívaná, které konečně uspokojila mé choutky. Dokonalá výprava, skvělý zvuk i kamera mě naprosto vtáhla do děje. Andrew byl výborný, Sam si konečně šplhnul. Gibsonůn smysl pro detail se nezapře. Co mně přišlo dokonalý všechny ty akční miniscény ve válečné vřavě, zalehnutí granátu, odpal dvou nepřátelských vojáků, to bylo vynikajcí, ovšem tak jako detailní zábery jsou skvělý i celkové záběry, náběhy Japonců, dělostřelecká palba, fakt luxus, za tuhle podstatnou část filmu bych neměl problém ani s Melovou nominačkou na zlatýho-plešatýho. Poslední záchranná fáze je asi nejsilnější z hlediska emocí a opravdu pokud je ten příběh blízký pravdě, tak před Dossem velký respekt, kéž bychom měli podobnou 7úctu k životu jakou měl tenhle sympatický vegetarián. Prdět na to, že v sále bylo deset lidí a z toho 7 lidí nemělo šajnu o co jde, prdět na to, že je filmu klišoidní patos, prdět na to, že Vince nemá ponětí, co je to válka. Prdím na to, že film není 5ti hvězdičkový. Já se nesmírně bavil a od dob Ryana mám zase o čem vyprávět. Díky Mele. Tohle je film, který MUSÍM vidět ještě jednou !

• 10.11.2016  14:37
    Marťan (2015)

Snesitelná atmosféra, nesnesitelná stopáž, která nám prakticky neodkryje nic nového. Film na mě působí náborovým dojmem a vědecko-technickou encyklopedií spojenou s botanikou. Pro mě, jako vesmírného laika spíše dokument ze stanice HBO. Co na tom, že se sem tam objeví lidská tvář. Mattovi jsem fandil, jeho roli jsem mu věřil, nicméně film ve mně nezanechá nic víc než usměv na rtech, který během pár dní prakticky zmizí. Těchto vesmírných jednohubek mám před sebou několik, uvidíme, třeba časem hodnocení upravím. Zatím však zasloužené tři.

• 6.11.2016  14:03
    Jason Bourne (2016)

Je to jako esej na téma jak těžké je dnes natočit čtvrtý (v zásadě pátý) díl akční série a to i přes to, že zrovna tato série definovala moderní akčně-realistický film. Nový Bourne tasí stejné zbraně ale v nečekaných variacích. Ano, dozvídáme se nové informace a příběh má smysl, přesto sledujeme stále povědomé honičky, naháněčky, rvačky a špionážní triky. Nepřichází s ničím novým na poli filmových atrakcí a jakoby se tvůrci ani nesnažili na tyto pasáže upoutat pozornost. Lokace jsou často relativně neatraktivní, akce až na pár výjimek není originální nebo hravá. Vše jakoby říkalo: snažíme se odvyprávět příběh, nenatočili jsme to pro atrakce. A to je mi sympatické. Je to prostě fakt dobře odvedená práce, kde i očekávané je udělané kvalitně. Budiž toho příkladem postavy Cassela, Lee Jonese nebo Vikanderové.

• 6.11.2016  11:11

Málo známá část historie související s druhou světovou válkou, Velmi silné téma, velmi dobře zpracované.

• 14.10.2016  00:06

Na první a ještě více legendárnější druhý díl tohle opravdu nemá. V tomto vážně převažuje vysoký rozpočet a efekty nad obsahem. Rozhodně je to lepší než ta sračka od rejže Mcg. Tohle je taková částečná záplata. Veškeré hlášky jen tak vyšumí do prázdna, recyklace z předešlých dílů zde moc nefunguje. Přesto se na to však dobře dívalo, akce solidní. Jen tomu prostě chyběla ta uvěřitelnost těch postav, taková ta vzájemná soudržnost, pochopení. Další dobře koukatelný letní šumák. Srdcovka, která by se dala zařadit po boku prvních dvou dílů se opět nekoná. Kdo ví jestli někdo přijde s něčím originálním, něčím co zahřeje na srdíčku a přitom z toho jde respekt jako u druhého dílu. Snad příště zvýší rating, bylo tam málo krve. Mladou generaci to stejně neuchvátí když vyrůstají na transformerech. Ti starší by si zase přišli na své, kdyby to bylo natočeno v duchu prvních dvou dílů.

• 14.10.2016  00:04

Nechápu výrazně nadprůměrné hodnocení. Naprostá blbost. Film vás vyvede z omylu pokud žijete v představě, že k akčnímu trháku není potřeba smysluplný scénář. První polovina ucházející, ale od uplakané seance v baru se začnete modlit, ať vaše utrpení skončí dřív, než si stačíte podřezat žíly.

• 13.10.2016  23:53
    Anthropoid (2016)

Těžko hodnotit objektivně. Jsou tam konspirační i historické nedostatky až přehmaty, které jako příliš zanícený divák ani nebudu vyjmenovávat. Po 50 letech od Atentátu a 10 letech Ellisova samostudia jsem čekal větší odvahu nedělat samotný atentát filmařsky, ale pečlivě historicky. A poněkud se zvrtnul i kulervoucí boj v kostele (visící Bublík, němčouři s herní inteligencí "začátečník"). Angličtina drhne v uších, z úplného závěru nemrazí jako u Sequense. Ale to všechnu dokážu přehlédnout a pochopit jako úlitbu zahraniční produkci, protože vedle samotného strhujícího příběhu mě celou dobu fascinoval fakt, že nějakýho Anglána napadlo postavit napínavý, řemeslně zvládnutý a hlavně celosvětově konzumovatelný pomník našim hrdinům, po kterých u nás filmově nikdo ani neštěkne. To pomyšlení, jak si obyčejný tlustý Američánek po zhlédnutí Anthropoidu gůgluje boj českých sedmi statečných (i díky tomu, že se z toho na konci udělala německá jatka), mě plní chlapskou dávkou hrdosti. Konečně po dlouhé době slast pro oči. Díky, díky, díky.

• 22.8.2016  15:01

"Ronaldo z Hitlerjugend, kde je cesta"? - s touhle hláškou začala skoro dvouhodinová skoro geniální satira, která si z problému současného Německa (přistěhovalci, radikální islám apod.) nebrala servítky. Totální dezorientace "probuzeného" Hitlera v moderním Berlíně dodávala filmu to pravé ořechové. Na druhé straně, snímku chyběly vtipné scénky či nějaká dobrá pointa v momentě, kdy z kamery na chvíli zmizel náš hlavní "dobyvatel". V momentě kdy se znovu objevil, a s ním i jeho plány na totální remilitarizaci Německa, skvělý humor se vrátil. Proto jsem se někdy cítil jako "na houpačce". Fakt, že situace je téměř totožná jako před sedmdesáti lety mě moc neuklidňuje, naopak utvrzuje v dojmech, že se brzy objeví další Vůdce.

• 21.8.2016  19:38

Já se na tu trojku fakt snad těším.

• 20.8.2016  15:59

Tady nejde nezaplesat. pro všechny fanoušky Tekkena, Call of Duty a ostatní FPS hry, je tahle nekončící akční párty prostě povinnost. Jasně, že nejde o žádný hluboký příběh, žádná omáčka, tady se táhne přímo na bránu. Nekompromisně a přímočaře. Větší nálož hlášek, skutečně vtipných momentů a kvalitně odvedená "handy came" mě připoutala do sedačky. Závěrečná scéna ala Neo z Metrixu má obrovský koule. Kam se na to hrabe indonéský The Raid. Tahle hitparáda mi z hlavy jen tak nevyprchá a já si ji s horkou hlavou klidně pustím ještě jednou.

• 31.5.2016  18:57

Butler ani zdaleka nasahá Rambovi na paty. Ani aktuální světové dění hvězdičku navíc nepřidá. Povedené efekty, které jsou v dnešní době samozřejmé, tento patos nezachrání, Jako nenáročné, uvolňující béčko nadprůměrné, jako celovečerák nebo hit měsíce spíše hnůj. Dvojka o poznání horší než jednička.

• 31.5.2016  18:51
    Kolonie (2015)

Tak jsem pod nátlakem místních komentářů očekával drsné a mrazivé drama z pošinutého tábora hipíků, bohužel film v tomto ohledu dostál svým očekáváním sotva z poloviny. To kde člověk čekal, že pude do tuhého a režisér si nás vychutná na nechutných mučících scénách nebo nás pořádně podusí u psychologických scén s citovým vydíráním hlavních protagonistů tam bohužel film září nejméně a je to škoda, protože ta omáčka okolo funguje mnohem lépe. Škoda, že se ještě víc nepřitvrdilo takhle je z toho romantika, které kvůli plytkosti děje chybí ten správný drive aby mě film zařezal do židle a duševně mě vyždímal, což sem od tohohle filmu čekal ze všeho nejvíc. I tak 80%, které jsem si po dlouhé době vychutnal.

• 18.4.2016  12:38
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Za ten odpad jako Miley Cyrus, Honza Nedvěd a Justim Bieber.

• 10.4.2016  19:31

Lovec čarodějnic je něco jako Sorcerer Apprentice. Oboje je to takové modernědobé fantasy s čáry, oboje to má lehce hloupý a poměrně plytký příběh, oboje obsahuje velkou míru CGI a oboje táhne specifický hollywoodský herec. Obojí je v důsledku tak nějak nastejno. Vin si tady jede svoje, CGI ukazují na celkem rozumnou investici (aka vypadá to opravdu dobře) a není to až tak moc absurdní. Ano, je to zábava. Zábava, která se navíc dá namíchat do jiné zábavy, aniž by vám přišlo, že si narušíte filmový zážitek. A nemusíte se navíc trápit, že by vám to druhý den zaměstnalo byť na chvíli mozkové procesy. Vin si prostě střihl takovou kalorickou akční svačinku. Nic víc.

• 17.2.2016  13:12

Všechny ty výbuchy a exploze jsou typickým Bayovým rukopisem. Občasné srovnávání s black hawk down je asi na místě, ale ve své podstatě se jedná o rozdílnou myšlenku. Zatímco Ridley vsadil na zvučná jména, tučný rozpočet a hordy padouchů, Bayovi stačilo pár neokoukaných jmen, trocha muskulatury a komornější prostředí s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že se Bay pokusil o zimní akční popcornovku (které dosáhl) a své ambice netáhl nikam k nebeským výšinám, hodnotím snímek za velmi podařený a vstřebatelný. Střelba, výbuchy, střelba, výbuchy. Film naplňuje veškerá kritéria, která jsem si přál hrozně vidět, nehraje na city a táhne přímou cestou na bránu. Dávám pátou hvězdičku za to, že se konečně po dlouhé době podařilo někomu uspokojit mé choutky.

• 3.2.2016  13:17
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Už jen z principu, že tohle byl seriál mého dětství. "Šavlozubý tygr"..."Tyranosaurus"

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42