mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 2 3 4 5 6 7 8 11 22 32 42
    • 3.2.2016  13:17
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Už jen z principu, že tohle byl seriál mého dětství. "Šavlozubý tygr"..."Tyranosaurus"

• 2.2.2016  11:38

Tramvaj do stanice Touha v balení od Woody Allena. Sice celý film stojí jen na výborném herectví Cate Blanchett, ale koukat se na to dá.

• 31.1.2016  11:45
    Banshee (TV seriál) (2013)

Fakt nevím, jak to popsat, ale bylo by tam hodně slov jako nekompromisní, brutální, syrové, nepředvidatelné a Ivana MIlicevic. Tahle brutální variace na Gogolova Revizora mne neskutečně baví. Ball vybrušuje to lepší z prvních několika sezon True Blood. Jeho hra s overpower charaktery rozestavenými jako plastovými vojáčky na dopravním koberci a jenom si s nimi začít hrát. A to jeho hraní je sakra tak moc zábavný. *:+* K tomu naprosto bezchybný casting , špetka úchylnosti...+ Lili Simmons

• 29.1.2016  17:39

Taková ta parodie na hippie léta. Škoda, že je to všechno přišlápnuté a přidušené.

• 29.1.2016  17:37

Myšlenka hvězdně pruhovaná, ale zvizualizovaná těžkou rukou. Odstřelovač hrdinná helmička nakonec odstřelí odstřelovače s hadrem na hlavě. A že v enemy at the gates byla ta sniper válka dalko povedenější a uvěřenější. A helmičku pak odstřelí nějakej válkou posunutej Amík; válka posunuje dějiny, natož pak Amíky. Film podle dr. Pravdy. Ok, polykáme prášek. Ale akční scény hrozný. A ty jediné tu mají jakýs takýs nemehlovský půvab, jinak je to fastforwardovaná blbá agitačka s rodinnýma historkama z nadsvětí. Dokoukatelné to nicméně je. Ale.....

• 18.1.2016  22:38

Vizuálně jde o krvavou, chladnou a syrovou kombinaci kýčovitě krásných záběrů z National Geographic, díky nimž a Lubezkiho kameře jsem celou tu stopáž vydržel. DiCapriova odhodlanost "už mi tu sochu dejte" je vidět,ale ve finále bych snad sochu přál Hardymu, který snímek táhne. Revenant není určitě propadák,ale obsahově se to blíží bodu mrazu. Zimní popcorovnovka na dlouhé chladné večery určitě, oscarová záležitost - v žádném případě.

• 14.1.2016  22:29
    Tele Tele (TV pořad) (2000)

Ve své době určitě trhák a sranda. Pro mě to však zůstává jen ve zpovědích a v pohádkách.

• 14.1.2016  22:27
    Máš minutu! (TV pořad) (2011)

Ani během hodiny jsem nepochopil autorův záměr. Jestli chtěl Sokol z tohoto vyždímat nějaké prachy, musel by zapomenout na starou školu vnést do toho trochu svěží vítr. Tyhle staré prdy vážně nikoho nebaví.

• 14.1.2016  22:24
    Krásno (2014)

Jestli krásno nebo nekrásno, to je jedno. Hlavně nudno a to je sakra průšvih.

• 14.1.2016  22:23
    Partička (TV pořad) (2011)

4* dávám ne z toho důvodu, že by to byla totální továrna na smích ( některé hry byly bohužel velmi nudné), ale z toho důvodu, že partička během posledních třech let trhala "rekordy" a převálcovala veškeré rádoby pořady nebo seriály. Byla to jediné, na co se po náročném pracovním dni dalo nenáročně koukat. Stejně jako kdysi tele tele

• 14.1.2016  22:06
    Vabank (TV pořad) (2001)

Slávek Bouda prkenná trouba...myslím, že je všem jasné, proč "pořad" vydržel jen tak krátce

• 11.1.2016  16:23

Ve své podstatě konečně v něčem nový horor. Ty sáhodlouhé pochody a plky o ničem člověka spíše nudí a nijak zvlášt ho na finále nepřipraví. Na druhou stranu, komorní atmosféra z divokého západu ukazuje, že slunce, prach a lidojedi nemusí být spojeny jen s Robinsonem Crusoem. Scény jsou uvěřitelně a těch momentů WTF nebo WHY je z mé strany minimum. Herecké obsazení nijak nesvítí ani neoplývá výraznými jmény, o to je možná film o třídu lepší.

• 1.1.2016  12:29

Je to zase taková americká pohádka o tom, že dobro zvítězí nad zlem. Nebo zlo nad dobrem ? Tady je zase divákům předhazována americká nesmrtelnost a oddanost. Buď se zde Němci ukazují totální amatéři nebo neschopní tankisté. Po závěrečné scéně jsem rád, že to vlastně takhle dopadlo. Film, který zůstane v paměti pouze kvůli hvězdnému obsazení, protože průlom ve válečné kinematografii to určitě není.

• 1.1.2016  12:13

Velmi tuctová kopie s nevyráznými klony charakterů původního Parku. "Sequel", který je v podstatě remakem. Plus pouze za Pratta, který se veze na vlně Guardians a jeho chvilkami vtipné interakce s hlavní hrdinkou a dětmi. Nerozumím, jak to může trhat rekordy, když to ani neprovázela žádná výrazná promo masáž nebo hype a ani trailery nic zásadního neslibovaly. Skrz naskrz průměrná letní popocornovka. O závěrečné scéně nebo celkové myšlence o cvičení raptorů raději nemluvím.

• 1.1.2016  12:08

Na české poměry ucházející, oproti prvnímu dílu však dalece zaostává. Bjelac je celkem uvěřitelný. Čermák si hraje na něco, co není.

• 1.1.2016  12:06

Poměrně rutinní kousek, lpící na tom jak to bylo a nepřidávající téměř nic navíc. Dojde i na nějaká ta klišé. Kromě Deppa mě v hlavnějších rolích nikdo neoslnil a na nikom mi nezáleželo, ale překvapily spíš nějaké postavy vedlejší. Agent Connolly byl při přesvědčování nadřízených a kolegů přesvědčivej asi jako retardovanej lachtan. Většina postav je dost ploše napsána. Whiteyho kumpáni jsou toho názorným příkladem a když si máme ke konci myslet že něco cítí, tak to nepůsobí moc přesvědčivě. Nahoru film táhne jen zručný řemeslný zpracování a Depp. Tenhle scénář nemá srdce

• 1.1.2016  12:00

Nikoho nepřekvapí, když Ridley přijde s působivým vizuálem. Bohužel mě tak nějak nepřekvapí, když ho v posledních letech nepodpoří kvalitním příběhem. Mojžíšova cesta je víceméně známá a je podle mě dost škoda, že všechny biblické rány a přechod moře Ridley tak nějak undeifikoval (znebožštil) a přesunul do roviny "to se fakt mohlo stát". Škoda že Ridley nevymlátil víc ze vztahu Mojžíše a Ramsese, že se nevyvaroval dějovým lapsům (viz Mojžíš najednou jedním střihem se octne ve stájích Ramsese), že nevyužil potenciál všech postav (hlavně Sigourney řekne snad dvě věty) nebo že to více nezkrátil. Ještě to není exodus Scotta, ale ještě dva takové filmy a budeme svědky zániku krále.

• 1.1.2016  11:57

Popravdě řečeno, ještě že už je celá sága za náma. Mám pocit, že kromě Společenstva prstenu jsou ty filmy stejné furt dokola. Toho "mečování" tam už na mě bylo přespříliš. Ale jako popcornovka na zabití času je to zase docela fajn. Snad mě všichni skalní příznivci neutlučou... 50%

• 1.1.2016  11:55

Film mě vyloženě nezklamal ani jako celek neohromil. Typická Jacksonovina, což je v podstatě škoda, protože už ty jeho rádoby husťácký do nekonečna natahovaný scény nudí. Navíc Hobit je v podstatě pouze o akčních scénách. Škoda. Přesto se tu najde několik plusů: nádherná příroda Nového Zélandu pořád funguje jako magnet; úžasně udělané animace měst; asi nejlepší digitálně vytvořený drak (bomba); Orlando Bloom mi připomněl, že čas ani špičkoví maskéři nezastaví. Skoro každý film se točí s cílem vydělat nějaké ty penízky, ale na Hobitovi už je to patrné až příliš!

• 23.11.2015  09:29

Asi mě i trochu ovlivnilo, že film je z rukou našich východních kamarádů. Upřímně, být to opět americký patos, hodnotil bych s větším klidem za tři. Tady si můžu dovolit jednu hvězdu přidat, protože jsem si téměř jist, že nic podobného během příštích několika let nepřijde do kin.

• 23.11.2015  09:24

Fakt, že se tento film přímo třese na Oskary do jisté míry chápu, jaký jiný film než by měl bodovat u amerických akademiků, než ten o svobodném černochovi, který se neprávem dostane do otroctví. Po pravdě čekal jsem jednoduše VÍCE než jsem nakonec dostal. Již klasicky naprosto perfektní Michael Fassbender snad už nemůže nikoho překvapit, povedená hudba Hanse Zimmera také ne, Chiwetel Ejiofor propásl svoji šanci, nic extra nečekejte. Na více něž dvouhodinový film se tam toho děje opravdu pramálo, bez jediného překvapení, myšlenky, popravdě ani emoce u mě nepracovali tak jak by asi měli (jsem jediný komu ve filmu chybí alespoň nějaký náčrt časové osy?). Ať se na to dívám zprava nebo zleva, nevidím víc než průměrný film s excelentním Michaelem Fassbenderem

• 23.11.2015  09:17
    Hvozd (2015)

Corine Corine, stojíš v pěkné ........ ani tak rovině jako někde v dolíku. Trailer slibuje nějakou ultimátní řež a ve finále je z toho jen nudná honička dvou lidí a neexistujících (nebo existujících?) příšer z lesa. Kdyby alespoň ta lesní monstra za něco stála a nevypadala jako alien ve fázi rození.

• 23.11.2015  09:14

Echtovní špionážní blockbuster kde se takřka do poslední chvíle spekuluje na jakou stranu kdo hraje, bojuje se za živého doprovodu Nessum Dorma, a v každé lokaci je třeba honička s nějakým dopravním prostředkem. Nechybí ani klasické MI tropy jako sebezničující zprávy a perfektní přestrojení, ale zároveň ani mnohé nešvary celého žánru. Hrdinové jsou většinu času nezasáhnutelní, neunavitelní a nesmrtelní nadlidé, složité plány jsou postavené na naprosto nepředvídatelných proměnných, a fyzikální i technické zákonitosti jsou ohýbány aby se hodily do záplekty. Pokud jste ale ochotni dostatečně "suspendovat disbelief" a prostě se bavit tím, jak Tom Cruise provádí jednu děsivou kaskadéřinu za druhou a v mezičasech charismaticky přechytračuje padoucha, určitě nebudete zklamáni. 75%

• 23.11.2015  09:09

Přehnaná očekávání po skvělém Casinu Royale se bohužel nenaplnila. Vlastně mi ani nepřišlo, že koukám na bondovku. Děj odsýpá, ale celé je to jen jedna velká akční honička bez pořádného záporáka a bez pořádné bondgirl - Gemma Arterton je ve filmu asi pět minut a Olga Kurylenko se do případných techtlí s Bondem nehrne, škoda.

• 23.11.2015  09:07
    Spectre (2015)

Kámen úrazu nejnovější bondovky je scénář. Povrchně, bez sebemenšího zvratu a známky napětí posouvá agenta Jejího veličenstva z bodu A do bodu B tři čtvrtě filmu, kdy hledá něco, co je zjevné už pár minut po úvodní eunuchovské skladbě. Znovu se restartuje, další šťourání se v Bondově minulosti a hledání sebe sama a vytváření nosné půdy pro snad lepší díly, kterým nebude chybět drive a šmrnc. Návrat k závěrečné konfrontaci s úhlavním nepřítelem v jeho megalomanském sídle a detaily, s jakými je představena a "výroba" ikonického vzhledu patří k nejzapamatovatelnějším okamžikům. Za zmínku stojí i Van Hoytemova kamera, která na sebe upozorňuje hned při úvodní scéně v Mexiku natočené na jeden záběr. Je vidět, že Švýcar něco od Nolana při snímání Interstellaru pochytil, protože pro něj typické uchycení kamery z boku využívá při automobilové honičce v Římě, která je lehce inspirována tou ve Francouzské spojce a v této kombinaci jde o velice povedenou záležitost. Nezbývá, než doufat, že Sam Mendes bude na režisérské židli brzo vystřídán a s ním i dříve schopný scénárista John Logan a bondovská série tak znovu chytne druhý dech a dá Bondovce opět něco nového, čím se chlubil třeba díl Casino Royale.

• 29.10.2015  12:55
    Velká válka: 1914-1918 (TV film) (2008)

Myslím, že něco takového by se mělo pouštět dětem na základních školách. Ne aby se předcházelo válce, ale aby si každý uvědomil, co by se mohlo stát.

• 28.10.2015  14:35

Považovat hrdinu někoho za to, že se vyžívá v zabíjení mi přijde velmi zcestné. Pominu-li ty pasáže, kdy se řeší, zda si má Pavličenková obléknout uniformu nebo šaty a zastavím se nad těmi krátkými prostřihy z bitevního pole, tak jsem se spíše nadprůměrně bavil. Herně a výpravně celkem pěkně zmáknuto, válečné scény také patří k těm lepším. Scénář však dosti hapruje a jsem rád, že se na obličej hlavní hrdinky dalo s klidem dívat. Z těch ruských novodobých filmů ho řadím mezi lepší.

• 22.10.2015  10:48
    Gangster Ka (2015)

Nějak nevím, co si o tom myslet. Určitě herecké obsazení je povedené (všichni z podsvětí do svých rolí zapadají na jedničku), atmosféru to má také. Jenže těch vnitřních monologů je tam tolik, že jsem si připadal jak při rozhlasové hře, neschopnost vysvětlit cokoliv jinak než voiceoverem je až otravná. Příběh příliš zkratkovitý a snaha o dokumentární přesnost zbytečně sráží celkový dojem.

• 20.10.2015  16:55
    Válečná generace (TV seriál) (2013)

Výborný průřez německou stranou války, který ukazuje rozmanitou povahu motivace německých občanů. Jasně dá se argumentovat, že je potlačená nacistická ideologie, ale je třeba si uvědomit, že je zde zobrazen Wehrmacht, který nebyl prolezlý nacismem jako takovým, ale stál opravdu na vlastenectví a odčinění Versailleské zrady. Fanatismus Němců neprošlých frontou je zde vidět, i když to nejsou nacisté - víra v konečné vítězství, v neomylnost Vůdce. Jistě našly by se i oslí můstky a nepravděpodobné náhody, ale je to film a ne historická rekonstrukce.

• 13.8.2015  21:31

Neveřil jsem, že série FF může klesnout níže, než se povedlo minule. Nicméně neskutečné se stalo realitou. Míra arogance a nesmyslné hlouposti přerostla zdravou míru vhodnou pro ironii a sebezesměšnění. Hodnocení balancuje mezi odpadem a hrůzou. Nicméně už jen vzhledem k odkazu Briana Elra Spilnera O'Connora nemůžu dat méně než dvě hvězdičky za snahu... Chudák Paul

1 2 3 4 5 6 7 8 11 22 32 42