mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 3 4 5 6 7 8 9 11 22 32 42
    • 3.7.2015  15:05

Smršť od začátku do konce. K vydechnutí mohou posloužit jen víceméně prázdné dialogy, ale kvůli nim tu Rambo není a nikdy nebyl! Vůbec jsem to nečekal, naopak. Chtěl jsem si už navždy zachovat ten nepopsatelný pocit ze třetího dílu, který Johna stavěl daleko před všechny jiné zlobijce, ale Rambo je zpět a opět si nebere servítky, nechodí kolem horké kaše a jde si přímou cestou dál. Žádný květnatý děj, ale řežba a zase řežba. Moc pěkně natočená reminiscence poctivých akčňáren, na kterých si mnozí jiní vylámali zuby. V neposlední řadě kladně hodnotím i výběr prostředí, prostě paráda, jsem maximálně spokojen.

• 2.7.2015  22:55

Myslel jsem si, že po dvojce už níže klesnout nejde. Místo toho, aby nám Lawrence předhodil ultimátní řežbu, krmí nás hlodama o tom, jak natočit správný reklamní spot a komu to vlastně nejvíce sluší. Ani nevím, jestli je důležitější kocour nebo Kapitol. Nějak se v tom ztrácím a neorientuji. Doufám, že se nebude opakovat teaser na trailer, ale od posledního dílu dostaneme něco, co nakrmí váčky nenáročnému divákovi.

• 2.7.2015  19:02

Konečně zase pro jednou inteligentní snímek, který diváka donutí k zamyšlení. Zasloužených 80%

• 5.5.2015  17:41
    John Wick (2014)

Akčňákům ještě neodzvonilo, aneb Keanu Reeves přišel, viděl a rozstřílel vše okolo sebe na padrť. S notnou dávkou humoru a nadhledu. John Wick je drsný a správně chlapácký akčňák, kde se nic nebere příliš vážně a za celou dobu se pozabíjí ohromné kvantum padouchů. Způsobem, který vážně bolí a zaneřádí váš oblíbený oblek určený k nájemným vraždám. Film dokáže zaujmout především výbornou choreografií soubojů. Skutečný fajnšmekři si budou libovat u nekompromisních headshotů, jenž připravují instantní fašírku na potkání. Suma sumárum, JW si na nic nehraje a jde nekompromisně za svých cílem, pobavit fanoušky akční podívané, což se podařilo na výbornou. Po dlouhé době jsem se u akčňáku fakt příjemně bavil.

• 24.4.2015  21:37

Nepamatuju si, že bych někdy viděl akční film, při jehož sledování bych si přál, aby v něm nebyly akční scény... Taky si momentálně nevzpomínám na film s hůř natočenou automobilovou honičkou (taková chaotická režisérsko-střihačská prasečina se v "áčkové" produkci opravdu jen tak nevidí). Zpočátku mě celkem bavila alespoň ta ohraná zápletka, ale když padoucha okamžitě odhalí každé malé dítě, přičemž jeho totožnost má být šokující pointou, to už je pak opravdu těžké najít něco, co by se dalo s chutí pochválit. Podprůměr v každém ohledu a vlastně úplně stejně zbytečné pokračování jako byla dvojka... 40 %

• 14.3.2015  10:19
    Pelíšky (1999)

"Drž hubu"

• 14.3.2015  10:18
    Nevinnost (2011)

Hřebejk a ostatní, kteří se do tvorby snímku zapojili, naznačují, že nikomu se v životě nestane nic náhodou, za vším stojí určité důvody, a pokud sejete vítr, může se vám brzy stát, že sklidíte bouři. V Nevinnosti pověstné „boží mlýny" neúprosně melou a doslova semelou protagonistu, kterého ztvárnil Ondřej Vetchý, a také další postavy. Vzhledem k dovednému uzavření smyčky celého příběhu, jeho hlubokému morálnímu podtextu a poselství se stal snímek, alespoň pro mne, velkým překvapením. Pokud ale nechají tvůrci hlavní postavu zaplést do sítí, které jakoby odnikud vynášejí na povrch staré hříchy a donutí ji za ně pykat, je dopad mnohem zásadnější. Sigmund Freud říkal "pokud přehlížíte svoje instinkty, přepadnou vás zezadu" - Nevinnost napovídá, že zezadu nás může přepadnout i naše minulost

• 12.1.2015  16:19

Nemohl jsem tomu přijít na chuť. Time travel filmy jsou mi sympatické, ale zatím mě nedokázal žádný plně uspokojit. Predestination má sice originální a neokoukaný námět, který se mi bohužel nejevil příliš atraktivním a zábavným. Akce vlastně téměř žádná, napětí také scházelo, zvratů na Thriller pramálo, tak nějak to nešlapalo, tak jak by mělo.

• 13.12.2014  22:55
    Equalizer (2014)

Žádná zběsilá jízda, spíš zabýčený pochod vpřed. A to k tomu sedí. Denzel super, Fuquovi to šlape dobře a Marton Csokas si u mě po šaškování v Amazing Spider-Manovi napravil reputaci. Jen to má trochu podivný scénář a Washington působí jako příliš mocný hrdina, který každého sejme pod dvacet sekund, nemá nikdy s ničím problémy a žádná překážka nestojí v cestě příliš dlouho. Pozitivní dojmy přetrvávají.

• 13.12.2014  22:08

Vydojeno z řady žánrových předskokanů a dokonale ilustrující všechny nešvary téhle vyčpělé vlny pubertálních her na hrdiny. Maze Runner se blýskne pár fajn momenty a vyloženě nenudí, ale pocit zbytečnosti stejně spolehlivě převládá.

• 13.12.2014  15:36

Vzhledem k tématu až moc krotká a miloučká komedie, co očekávatelným happy endem pěkně zahřeje u srdíčka. Humor je takový jednodušší, občas překročí hranici trapnosti, kdy se baštějí předkožky a lidi padají ze schodů. ale koukat se na to dá, protože mohli použít spoustu rasistických vtipů, který by za normálních okolností neprošly. Po dlouhé době jsem se ale dost bavil.

• 13.12.2014  15:31
    The Guest (2014)

Skvělý návrat k osmdesátkám přikořeněný to novoutinou. Skvělá podívaná !

• 28.10.2014  18:13
    Godzilla (2014)

Už z trailerů bylo patrné, že nová Godzilla nebude jen monstrózním blockbusterem, ale i dramatem kladoucím důraz na vztahy mezi hlavními hrdiny. Vyšlo to tak napůl. První část filmu je atmosférická pecka, kterou neskutečně táhne Bryan Cranston. Pak se ale dostáváme spíše do klasického katastrofického filmu, sice technicky natočeného bezchybně, kdy se napínavé chvilky stále objevují, ale vytrácí se ta osudovost a trampoty lidských postav mi byly čím dál tím víc ukradené - což je ve filmu, ve kterém jsou se zemí srovnávána celá města, poněkud špatně. Celkový dojem zůstává rozhodně pozitivní a nová Godzilla je příslibem k vymazlenějšímu pokračování.

• 12.10.2014  21:47
    Tajemný (2011)

Těmto vězeňským kouskům se dostávám na chuť

• 17.9.2014  23:07

Film mého dětství, který mě nikdy nepřestane bavit !

• 14.9.2014  13:45

Téměř ničím zvláštní, ale pokud vás i u takové ptákoviny dovolí cosi naprosto upřímně rozesmát, je vidět, že všechno funguje tak, jak má. Hvězda navíc za perfektní Uziho hlášku !!!

• 14.9.2014  13:41

Jakkoliv to pojednává o těžké době, která krutě zasáhla miliony životů, a jakkoliv vážně se o blížícím počátku války na plátně mluví, ve finále nám z rovnice vypadne pozitivní kousek plný dojemných momentů o síle lidskosti a psaného slova. Nic víc, nic míň. Myslím to tak, že ta nálož tragična nikdy nejde skutečně na krev. Když se s čistou hlavou ohlédnu zpět, Zlodějka knih je schématická a bohužel i plochá podívaná, která se bere nesmírně vážně a má nespočet utahaných pasáží. Jsem přesvědčený, že si život uprostřed nacistického Německa zasloužil větší péči. Podivná je v téhle dražší televizní adaptaci i angličtina se zřetelným německým přízvukem. Moc jsem se ve smyslu neorientoval. Kameraman Florian Ballhaus předkládá patřičnou výpravnost, John Williams zase křehkou hudbu, která se musí líbit. Herecky přichází kromě dětských herců kvalita hlavně s Geoffreym Rushem a Emily Watson. On má srdce na dlani, ona hroší kůži. Ale zase jen na oko. Její tvrdá slupka stejně jako u samotného filmu není opravdová. Mladé herecké naděje mám rád a fandím jim. Ne, že bych si z filmu nic neodnesl nebo mě film nudil, Ale tyhle filmy na pozadí druhé světové války se dají zvládat lépe..

• 14.9.2014  13:35

Hanozpěvy mě připravily na nejhorší a hle, ono to bylo super. Až s vychytanými titulky na konci mi došlo, že scénář napsal SS, takže je mi vše jasné. E3 má nádech něčeho z předchozích slavných sérií tvůrce, jeho rukopis je čitelný, což je ku prospěchu věci. Mám ráda jeho styl kombinace brutality, nekompromisnosti s emocemi a morálkou, vše v nezbytném testosterovém hávu, tak typickém pro akční žánr. Každý z elitních borců dostal kus prostoru, jenž nepostrádal dynamiku, napětí a jemu vlastní charakteristiku. Celkově jde o zralý přístup a nadhled, čímž obojím Sly bohatě disponuje, nebojí se předhodit světu a otevřít tak vlastní hodnotové JÁ. Za Banderase a pohledy na střílející tank musím tu čtvrtou přihodit.

• 21.8.2014  12:12

Je to přesně ten typ syrového a "suchého" vězeňského drama, které já prostě můžu. Hlavní hrdina je tak nesympatický, až mu prostě fandím a těším se, až někomu dá zase do tlamy. Vulgaritami a násilím se tady nešetří, ale čím jiným navodit tu správnou atmosféru ? První setkání s Mackenziem hodnotím na chvalitebnou.

• 21.8.2014  12:07
    Coherence (2013)

Já se k tomu dostal jako slepý k houslím a jako slepý jsem u filmu vydržel. Původně jsem se bál, že to budou scénaristické výměny názorů jako třeba u Pozemšťana, ale tady se i něco "děje" a hýbe se to. Film samozřejmě není uplně perfektní, ale ve svém žánru rozhodně může šéfovat svým poddaným. Krásná podívaná

• 21.8.2014  12:04

Začátek je slibný, silná zápletka, co slibuje nejedno překvapení a vyšší potickou hru o "čistou rasu", kdy pokračuje sen nacistů.Jenže pak začne klasická marvelovská velkolepost, kdy vzduchem krom Kapitáná lítají i tuny železa a všeho možného i nemožného materiálu a film jde dolu. Jde dolu tak moc, že už ta akce ani nebaví. Vše, se jako vždycky povede a můžeme se těšit na další díl. Továrna na peníze pokračuje. 70%

• 21.8.2014  12:01
    Divergence (2014)

Podívaná pro teenagery, která silně připomíná Hunger Games, ale i třeba Harryho Pottera. Ti mlaďoši jsou pěkní, maj svaly, různě spolu zápasí a do toho se občas zjeví Kate Winslet ve stylu Cruelly. No, snést se to dalo, naštěstí provedení mělo lehce vzestupnou tendenci, ale chuť vypnout přehrávač jsem měl po 5ti minutýách.

• 21.8.2014  11:55
    Sabotáž (2014)

Ayer se začal u špinavých policejních dramat zřejmě nudit a proto zparodoval sám sebe ve snímku, kde taktita SWATu potkává vyhřezlosti z Braindead...Už vím, co udělá s lidským tělem trojnásobný headshot, jak vypadá vyžilá Mireille Enos a Arnie v sombréru...Scénáristická zrůdnost - alespoň, že se tam střílí...

• 21.8.2014  11:53
    Památkáři (2014)

Naprosto úžasná herecká slezina je největší devizou tohoto filmu. Tečka. Žel. Příběh se krčí kdesi v pozadí a byť není pitomý, naopak docela zajímavý, žádné extrémní zatlačení do sedaček nepřináší. Suma sumárum - film mě bavil, občas i pobavil, historická souvislost vzdělala, ale přesto jsem byl lehce zklamán - zkrátka komediální stránka filmu dost ubírá.

• 21.8.2014  11:50

Lone Survivor je technicky, vizuálně, herecky a hlavně zvukově naprosto dokonalý film. Příběhově však absolutně zbytečný a často nudící. Avšak jako akčňák o nesmrtelném Marky Markovi a zlém otčímovi princezny Šeherezády je to docela fajn.

• 21.8.2014  11:45

Humorné, krvavé, nenuceně vtipné. Konečně snímek, který se netopí ve stínu svého mladšího bráchy, ale smetává ho ve všech směrech. Hvězda navíc za King Tigera.

• 21.8.2014  11:42

Prostřední dějství se hodně utápí v roztahanosti a nudných konverzacích. To začátek a hlavně konec jsou právě to co jsem od nové třístovky očekával. Démonická Eva Green společně s opět velmi málo využitou Lenou Headey si kradou celý film pro sebe a nechávají bezcharakterní mužské postavy na pospas svým malicherným bojůvkám plné digitální krve. Upřímně jsem čekal víc, Murro je břídil.. mohl si s tím dát více práce, ale asi předvedl svém maximum.

• 16.7.2014  14:54
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jack is back. Tenhle hrdina mě ani po 12ti letech nepřestal bavit. Zkrácená série seriálu jako celku spíše ublížila, ale byla by ostuda, kdybych tomuhle novodobému terminátorovi nedal plný počet hvězd. Ať se v sérii vyskytují stále stejné "pasáže", má LAD stále k nabídnutí pár laskomin. Díky Jacku !

• 16.7.2014  14:40
    NON-STOP (2014)

V pořadí již druhá spolupráce Serra-Neeson dokazuje, že tahle kombinace funguje a jejím výsledkem je opět film, který má grády. Nevím, čím to je, ale tyhle role "bad-ass fotra" (ať už se jedná o snímky Non-stop, Neznámý, nebo sérii Taken) sedí Neesonovi jako ulité a i napříč tomu, že už překročil šedesátku, mu každou akční scénu věříte. Nebudu zastírat, že právě Liam je tu hlavním tahákem filmu, ale i bez něj se jedná o velmi solidní a napínavé drama, které dokonale zvládá přenášet napětí a pocit paranoii na diváka. Za mě 4* a těším se na další společní počin, nebudu-li rozebírat ten příšerně otřesný závěr.

• 14.5.2014  13:42

Kupodivu film nedrží nad vodou Branagh, ale hudba Patrika Doyla. A vlastně ani ta ne. Plus za koupelnový fight, stoky a Kevina, zbytek je naprosto zbytečná straight-to-vhs rutina bez špetky logiky či invence. Poslední záběr pak jen hezky utvrzuje cílovou skupinu televizního diváctva sobotního odpoledne. Na Nově.

1 3 4 5 6 7 8 9 11 22 32 42