Rattlehead

okres Rokycany

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 11.12.2018  16:35
    Sexmise (1983)

Příjemné překvapení. Film dobře funguje i jako komedie, a k tomu samozřejmě ten alegorický (a stále aktuální) přesah - ať už na agresivní feminismus, nebo na jakoukoliv formu totality. A k tomu je velice sexy.

• 10.12.2018  00:41

Mně se ten film náhodou líbí. Jenom škoda, že na konci nám neukážou vraha, neboť co je řečeno, aniž by to bylo ukázáno, je pro diváka ztraceno. Jinak skvělá hudba a dobří herci.

• 9.12.2018  21:33
    Heroin (1970)

Povedený film se skvělým Gabinem. Kratší stopáž, žádné kecy okolo, hezky rovnou na věc. Hlavní postava mi svým způsobem připomíná staré české venkovské romány.

• 9.12.2018  19:59

Můj jedenáctý celovečerní Bresson, a zatím zřejmě ten nejslabší. Možná je to ale jenom tím, že je první, který jsem neviděl v kině Ponrepo, ale jenom na počítači (ono pouštět si Bressona na počítači je jako poslouchat operu v kravíně, jeho filmy zkrátka potřebují velké plátno a auru kinosálu). Taky mě zklamalo, že všechny dívky v tomto filmu mají tak maličké kozičky...

• 8.12.2018  18:35

Celkem povedený dokument, který ukazuje Židy tak, jací skutečně jsou a vždy byli. Když se o toto téma trochu více zajímáte, tak prostě zjistíte, že odpor k Židům existoval dávno před vynalezením kinematografu (doporučuji třeba knihu "Co řekli naši velikáni o Židech"). Například Otokar Březina prohlásil :"Kde vládnou Židé, tam národ hyne, je to znamením konce jako vši". Byl to podle vás nacista ? Nebo jen pojmenoval to, co kolem sebe viděl ? V 19. století byl odpor vůči Židům naprosto normální, za Hitlera to vygradovalo, no a po Druhé světové je zase vše naopak - Židé, ovládající média a kulturu, nám cpou do hlavy jen holocaust a udělali ze sebe největší chudáky. To považuji za jejich největší majstrštyk...

• 8.12.2018  00:12
    Žid Süss (1940)

Až mě mrazilo, jak je tento film nadčasový a stále aktuální. Tedy až na to rozhořčení občanů, my si dnes klidně necháme od židů srát na hlavu, rozkrást celý stát a ještě je povinně litujeme, jaký jsou to chudinky. A závěrem ještě jeden citát : "Kdo vám vládne, poznáte podle toho, koho nesmíte kritizovat".

• 6.12.2018  21:51

Už ve svém celovečerním debutu ukázal Jiří Krejčík určitý talent (postavy i onen dům jsou celkem dobře vykreslené), ale je jasné, že ta hlavní díla ho teprve čekala. Jeden z jeho majstrštyků následoval už o pouhý rok později... "Týden v tichém domě" řadím přeci jen mezi jeho slabší díla (stejně jako "Povídku malostranskou" z osmdesátých let).

• 4.12.2018  23:41

Možná je mým problémem to, že jsem napřed viděl kratší verzi, a až po ní tuto delší. Kdybych se ke Krásné hašteřilce chtěl v budoucnu vrátit, asi sáhnu spíše po té kratší verzi, myslím, že je dostačující. Scén, které by mi v Divertimentu chyběly, zas tolik není (možná ta ze závěru, kdy spolu ve tmě manželé vedou "pohřební" řeči). Ale je jasné, že čtyřhodinová verze je kultovnější.

• 4.12.2018  23:30

Viděl jsem obě verze a musím konstatovat, že zas až tak velký kvalitativní rozdíl mezi nimi není. Rozhodně nesouhlasím s Lexikonem světového filmu, že "zkrácená verze působí jako špatná kopie původní působivé verze". Byť se jedná jen o nepoužitý materiál a dotočené scény z původního čtyřhodinového díla, tak i tato dvouhodinová verze má svoji sílu. Dokonce jsem měl pocit, že nahota Emmanuelle Béart je v tomto kratším filmu rajcovnější.

• 3.12.2018  21:28

Tak konečně mohu prohlásit, že jsem viděl všechny Truffautovy celovečeráky, Ani tento mě nezklamal, je to taková milá krimi-komedie. Celkově asi nebude patřil mezi to úplně nejlepší z režisérovy tvorby, ale to mi nijak zásadně nevadí, protože Francois prostě neumí natočit průměrný (nebo snad dokonce slabý) film. Definitivně tak potvrdil pozici jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů (z jeho jednadvaceti celovečerních filmů u mě ani jeden nedostal méně než čtyři hvězdičky).

• 28.11.2018  21:45
    Michelup a motocykl (TV film) (1972)

Právě jsem dočetl knihu a říkal jsem si, že ve třicátých (resp. čtyřicátých) letech by z toho mohl vzniknout docela dobrý film. Jako pana Michelupa jsem si představoval Sašu Rašilova. Bohužel jsem neviděl ani tuto verzi z let sedmdesátých, ani tu novější. Doufám, že ji někdy na ČT pustí.

• 24.11.2018  09:07

Troška byl kdysi skutečně docela nadějný režisér, třeba úvodní scéna noční můry je opravdu hodně dobrá. Škoda, že místo svého oblíbeného Zeyera natáčí sračky jako Kameňák nebo Babovřesky.

• 21.11.2018  10:38

Miloš Forman vzpomíná, jak ho Alfréd Radok pustil k režírování davové scény s obří tříkolkou : "Při druhé klapce jsem všechno sledoval ještě bedlivěji, ale pořád se mi zdálo, že tomu nějak chybí pravda. Ale nevěděl jsem proč. Rozhodl jsem proto, že to uděláme potřetí. "Vždyť to bylo dobrý," hudroval ostřílený kameraman. "Stejně bych to rád ještě jednou zopakoval," trval jsem na svém. Neochotně mě uposlechli, ale dávali si pěkně načas, než pomalu vrátili všechny statisty do výchozí pozice. Nakonec bylo všechno připraveno na další klapku a já to rychle odmávl. Jenže někteří statisté už měli toho filmařského blbnutí dost. Jeden z nich se na ten monstrstroj vykašlal, otočil se a tříkolka netříkolka odkráčel někam na pivo. Prošel nám přímo před kamerou. "Stop," zařval jsem a už jsem věděl přesně, co mi v té scéně chybělo. Jak jsem ji narežíroval, byla totiž příliš dokonalá, příliš abstraktní a teoretická. Ve všech kinožurnálech, co jsem kdy viděl, byli vždycky lidé, kteří kolem hlavní atrakce prostě jenom nevšímavě přešli. A tak se to muselo natočit ještě jednou. Tentokrát jsem rozestavil po parku pár lidí a vyzval je, ať se chovají netečně k tomu srocení a jdou si po svém. Scéna tak konečně dostala tu správnou chaotickou podobu, tu pravdu, která tomu chyběla."

• 19.11.2018  16:28

Já osobně těm "čističům ulice" docela fandil, tak mě mrzelo, že šli s Delonem proti sobě. Jinak solidní tři hvězdičky.

• 19.11.2018  16:08

Zklamání. Nemám rád lacinou erotiku a v tomto filmu je jí zkrátka přespříliš, vlastně tu nic dalšího už není. Jenom to, že hlavní představitelka má velký kozy a sexy punčošky, mi na devadesát minut filmu tedy nestačí. Zbývá tak už jen jízda kamery na začátku (do divadla) a na konci (z divadla) a nejhezčí jsou rozhodně závěrečné titulky - jednak že už je konečně konec a pak samozřejmě díky přehlídce Venuší od mistrů klasického malířství.

• 13.11.2018  10:52

Povedený film, ale protože ho natočili Němci za Protektorátu, tak má samozřejmě nízké hodnocení. Vlastně ani moc nechápu, co je na něm tak protičeského. Obzvláště po všech těch židovských filmech, které zesměšňují český národ, a nikdo se nad tím ani nepozastaví. Zde je alespoň krásná Smetanova hudba, návštěva Prodané nevěsty, Vltava, český venkov atd. Jen škoda, že potenciál Prahy zůstal nevyužit.

• 29.10.2018  17:18
    Přelud (1965)

Naprosto skvělá hitchcockárna. Tenhle film by si zasloužil mnohem větší uznání a také lepší hodnocení.

• 22.10.2018  18:24

Nejlepší porevoluční díl, což samo o sobě zas tolik neznamená. Ale kvituji, že je zde alespoň náznak nějaké poetiky a občas se člověk i zasměje. Ovšem na první tři díly to samozřejmě pořád zdaleka nemá.

• 21.10.2018  22:05

Můj nejoblíbenější díl celé série. Naprostý kult a úžasná přehlídka nesmrtelných hlášek.

• 21.10.2018  22:02

Nejslabší díl celé série. Kam se vytratila veškerá romantika a poetika a vtip prvních třech dílů ? Zde tvůrci servírují jen nudu a šeď. A jako hovno na hromádce ještě Leoš "největší zmrd na světě" Mareš, fůůůj.

• 21.10.2018  19:04

O něco slabší než první dva díly, ale pořád dobré. Tímto filmem měla celá série jednoznačně skončit.

• 5.10.2018  23:17

Právě jsem dočetl knihu a znovu zkouknul i film. Je pravda, že výrazně lépe to asi natočit nešlo. Knížka je plná příhod, ovšem bez jednoznačné dějové kostry a k tomu se spoustou postav, a to je vždy těžké zfilmovat. Je tak jasné, že některé postavy byly hodně ořezány (nadporučík Mazurek) a některé úplně chybějí (nadporučík Pernica, paní Mazurková, která svého muže fackuje). Film ve své snaze o nějakou dějovou pointu přidal sebevraždu velitele po propité pistoli, tohle v knize není. Ale proč ne. Možná mohl být film klidně o něco delší.

• 11.9.2018  22:52

"Ještě než jde Rocky III do kin, dostane se Stallonovi do ruky scénář s titulem "Blood Knot". Andrew Vajna a Mario Kassar vyšťárali v archivu Warner Brothers deset let starou knihu. Vydělali spoustu peněz prodejem filmů do zahraničí a teď se chtějí sami stát producenty. Námět Davida Morella vypráví o psychicky narušeném veteránovi z vietnamské války, který bloumá bez cíle Spojenými státy a usadí se v horské vesnici. V závěru ho zastřelí jeho bývalý velitel Trautman. Warner Brothers projekt tenkrát nerealizovali. Po prohrané válce nebyli veteráni z Vietnamu právě v kurzu." Jednička Rambo je krásný film, plný nádherné kanadské přírody a skvělé hudby Jerryho Goldsmithe. Film pro správné chlapy. Kult mého dětství.

• 11.9.2018  22:34
    Rambo II (1985)

"Po šesti měsících dosáhly tržby z kin čtvrt miliardy dolarů. S tím se musí vyrovnat i kritika. Rambo II dostává nejhorší kritiky, jaké kdy nějaký film zaznamenal. Už nejde zdaleka jen o to, jestli je to film dobrý nebo špatný, ale především o politiku. Rambo porušuje mezinárodní smlouvy, zhoršuje už tak dost napjatou atmosféru mezi Spojenými státy a Jihovýchodní Asií". Připočteme-li k tomu, že v tom samém roce Sly natočil ještě čtyřku Rockyho, tak buďme rádi, že nevyvolal Třetí světovou válku... Rambo II je kult, který ve svém žánru už nemůže být nikdy překonán. Jeden z nejúspěšnějších filmů všech dob. Skvělá hudba Jerryho Goldsmithe a zkušený kameraman Jack Cardiff (který točil s Hitchcockem "Pod obratníkem Kozoroha", případně "Africkou královnu" nebo "Červené střevíčky"). Jasných pět hvězdiček.

• 16.8.2018  19:05

Jeden z oblíbených filmů mého dětství. A nutno říct, že mě pořád hodně baví.

• 16.8.2018  18:56
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Tak koukám, že jdu opět proti proudu. Jistě, není to zrovna hluboce intelektuálské veledílo, ale o to tu přece proboha vůbec nejde. Bavíme se tu o televizní zábavě, navíc vysílané na Nově, a v tomto ohledu se jedná o solidní počin, a zřejmě jediný koukatelný pořad na Nově.

• 28.7.2018  22:38

Možná vůbec nejlepší film z celé četnické série. Parádní zábava !

• 21.7.2018  22:51

Mně se film náhodou líbil, má solidní atmosféru a ty děti vypadají opravdu démonicky, především ta hlavní holčička. Zasloužené čtyři hvězdičky.

• 12.7.2018  22:14

Jedno z vrcholných děl Ingmara Bergman. Film, který je v mnoha ohledech nepříjemný (scény utrpení a umírání Agnes), zato barevně působí velmi harmonicky a klidně. Jak ve své knize o Bergmanovi píše Jesse Kalin : "Barvy zde mají rytmus a panuje v nich harmonie, kterou sice cítíme, ale nerozumíme jí, a která je sama o sobě dramatem a závěrečným bilancováním, jež se nesoustřeďuje na jedince, ale na mnohem hlubší, živočišnější síly a samotný koloběh života a smrti, jehož jsme jen dílčí součástí." I když je film spíše krátký, je v něm mnoho myšlenek, symbolů a krásných scén. P. S. Pokud si nějaký barevný film nelze představit v černobílém provedení, tak Antonioniho Červenou pustinu a Bergmanovy Šepoty a výkřiky.

• 10.7.2018  00:28
    Bon Voyage (1944)

Hitchcock řekl : "Film Šťastnou cestu ukazuje, že nepřítel je chytrý a nelítostný a člověk musí být obzvláště ostražitý".

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11