• Krátkometrážní

Opustit Las Vegas (1995)

Proč se Sera do Bena zamilovala? A proč se Ben chce stále zabít, když má dívku, která ho miluje? Na tak vážnou tému je film docela naivní a nedotažený. Nehledě na to, že intimnost je někdy až nesnesitelná a trochu mě to nudilo. P.S.: Cage - oskar nezasloužený. Jako obvykle nepředvedl nic jiného než jediný nešťastný pohled a přeskakující hlas. Trochu mu napomáhala práce maskérů.

Půlnoční vlak (2008)

Beru absurdní blbinu s dobrou atmosférou, záporákem i odvážným gore. Jen kamera mohla být přehlednější a taky by neuškodilo ještě více mordů, více nápaditých. Asi polovina vražd byla jen stereotypním bouchnutím po hlavě a maximálně cáknutím špatně namíchané krve. Když už krvavý nesmysl, tak pořádně dotažený. A už mi přijde trapné vyčítat pointy současné hollywoodské (nejenom) hororové produkci.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Roztomilý, úsměvný, zajímavě natočený film - hlavně v první polovině. Film je ale naprosto o ničem a v určitém okamžiku mě úplně přestal zajímat a přál jsem si, aby už skončil. Což se mi rychle splnilo.

Nenávist (2004)

S japonskýmy horory a duchárnami moc velké zkušenosti nemám a tak nevím, jak se mám postavit k tomuto snímku. Jak ohodnotit film, který mě během čtyřiceti minut několikrát silně vylekal a navodil nepříjemný strach a v dalších padesáti minutách už téměř nedovolil podívat se na obrazovku? Dobře, svůj účel pravděpodobně splnil, dějově neoslnil a toť vše.

Svět zítřka (2004)

Nebýt prvních nesouvislých, zmateně sestřihaných a trochu nudných patnácti minut, dám plné hodnocení. Každou minutou nabušenější výprava, vypilovanější vizuál, epičtější hudba, roztomilejší a zábavnější film. Možná to uběhne trochu zbytečně rychle, ale minimálně parádní vizuál a Angelina s páskou přes oko zůstanou v paměti na hodně dlouho. 4,5*

Valkýra (2008)

Tři čtvrtiny filmu je pro mě nezajímavé kostymní drama s dobrými herci, kamerou a hudbou. Neznalcovi historie zkrátka přijde, že 90 minut na sebe nulové charaktery odhodlaně kývají - v pěkných kostýmech a interiérech ministerských budov. Zbytek jsou strhující scény - začátek, atentát, konec - i když konec zanechá na duši překvapivě málo šrámů, pravděpodobně kvůli tomu, že je jasný už od první minuty. Cruise si oblíbíte, film uběhne rychle, stejně rychle vyšumí z hlavy.

Hon na Šakala (1997)

Docela dobrý nápad a možná i nabuchaný scénář, jenže to zpracování je takové dost televizní. Film je v některých částech nekomplexní - jakoby pokaždé točen s jinačí kamerou, náladou. Triky vtipné a dialogy bez nápadu, nezáživné. A co teprv říct na šedé, nesympatické postavy. Nejhorší je, že to nejvíc platí na postavu hlavní. Hrůza!

Volný pád (1993)

Titěrná kamera, která ráda detaily, pod kůži se zarývající Howard, precizní Douglas. Ale je toto nějaká psychologická sonda? Rádoby, ale jde pouze o jeden další hodně efektní a zábavný popcorňák. Navíc v dějové linii s Duvallem je Duvall jediná zajímavá 'věc' a nejenom konec je přesně takový, jaký bych očekával.

Frankensteinova nevěsta (1935)

Režijně a scénáristicky nabitější a zajímavější, celkově temnější a zábavnější než jednička. Opět výborně obsazené a zahrané, plus přítomnost hudby dělá také své.

Soupeři (1977)

Divák za 45 minut nezjistí, kdo je hlavní postava, co chce jeho nepřítel, o dalších postavách už vůbec nemluvě. Film je nekomplexní, děj nehorázně zkratkovitý. Díky tomu naprosto selhává nějaká milostná pletka a souboje mezi Keitelem a Carradinem jsou absurdní. V druhé půli se přece jenom film zdá už víc jako jeden celek, není tak zkratkovitý, více se zaměřuje na hlavní postavu a Ridley Scott naplno rozjíždí svoje vizuální orgie, jenže na plátně se neděje nic zajímavého a Keitel, o kterém by měl být snímek, je odsunut do pozadí až do opět trochu absurdního a nepochopitelného konce. Nejisté 3*. Nádherná ukázka velice špatného scénáře - něco tak nedomyšleného a odfláknutého se jen tak nevidí. P.S.: Nechápu vysoké průměrné hodnocení a s prominutím hlavně komentáře tipu 'chtěl bych vidět do jeho mysli, herec je to úžasný, blablabla' - přece objasnit jeho myšlení je úkolem filmařů a to je tady ten největší zápor!