CrypzzXD

Instagram: lukasopicasso

<< předchozí 1 2 3
    • 22.11.2018  00:15
    Creed II (2018)

Klasické boxerské drama, které nemá čím překvapit, ale ta nostalgie zkrátka stále funguje na jedničku. Klišé je bohužel největším nepřítelem tohoto žánru a Creed s tímto soupeřem už prohrál druhý zápas… ale kdo čekal opak? Tyto filmy již nemají jednoduchou cestu k tomu být inovativní či originální a je už na čase se s tímto faktem smířit. Pokud ten biják zvládne prodat postavy, emoce a správná životní moudra, tak rozhodně nemám problém si v tom kině ty dvě hodiny posedět a nepotřebuji k tomu zběsilé tempo nebo vymazlené hrátky s kamerou. Fakt nevím, možná ze mě jen mluví ten pětiletý kluk, který na filmech s Italským hřebcem vyrůstal, a který považuje Rockyho IV za nejlepší sportovní film všech dob... Ke štěstí by mi možná stačilo pouhé sledování Slyova civilního herectví, na které je prostě radost pohledět či jeho znovushledání tváří v tvář se svým největším nemesis, ale jedno je jisté. Po dlouhé době jsem měl zase pocit, že ty údery pěstí musí setsakramentsky bolet, a že v tom ringu prostě probíhá opravdová válka. Z kina jsem odcházel nadmíru spokojen a to je pro mě to nejdůležitější. Již jsem se vyrovnal s tím, že tyto filmy stojí výhradně na silných emocích a postavách a v tomto směru nemám Creedovi co vytknout. Tvůrci se navíc nebojí hlavní aktéry pořádně vymáchat ve špíně a to je vždy jen a jen dobře. Jediná věc, která mě mrzí je, že se tato scéna nedostala do finálního sestřihu :-D 8/10 (Ohlédnutí do minulosti: Rocky 8/10 Rocky II 6/10 Rocky III 7/10 Rocky IV 10/10 Rocky V 2/10 (ehmm) Rocky Balboa 7/10 Creed 8/10)

• 17.11.2018  14:00

Chápu, že si tvůrci snaží připravit píseček na další tři pokračování, ale nechápu, proč bych jim kvůli tomu měl odpustit, že mě nechali sedět v kině bezmála 140 minut, během nichž se vlastně vůbec nic nestalo. Je to nuda a po závěrečných titulcích se nezbavíte dojmu, že jste tento díl mohli s klidným svědomím vynechat a o nic byste nepřišli. Třetí díl pochopíte i tak. Svým způsobem mi to připomíná první část Relikvií smrti, která bylá také roztahaná až běda, ale oproti Fantastickým zvířatům ji nechyběla slušná kadence emocí, které zde žalostně chybí. Kdyby se tohle sestříhalo do půlhodinového úvodu třetího dílu, tak bych s tím neměl sebemenší problém, avšak tvůrci mají bohužel jiné plány. Místo toho se nás snaží zahltit tunou sequelů s nudným a mdlým vizuálem (vizuálně druhá cennová = barvy; v určitých momentech se dočkáme vážně ošlivého CGI = kočky) a kupou nezajímavých či naprosto zbytečných postav. J.K. Rowling tohle prostě nezvládla… jednička byla svým způsobem nostalgickým návratem do světa kouzelníků, kterému nechybělo svižné tempo, napětí a gradace příběhu. Toho se zde bohužel nedočkáte a musíte se spokojit s tímto zdlouhavým a nudným úvodem, který vás má připravit na další dění. Depp je v pohodě, ale charakter jeho Grindelwalda jede jako přes kopírák Pána zla (Voldemort²). Samozřejmě ale nemůže chybět doslovné vysvětlení v čem se jejich motivace vlastně liší (ehm)... Ezra Miller je castingový fail (za to, co probedl s Flashem v Justice League ho vážně nenávidim) a na další pokračování se těším pouze kvůli mladému Brumbálovi a podivínskému Mlokovi, který mě oproti ostatním divákům nijak neirituje. Jsem skutečně zklamaný, ale nemám srdce tomu dát stejné hodnocení jako Kamenu mudrců, Tajemné komnatě a Ohnivému poháru. Tyhle kousky jsem protrpěl víc :-/ 5/10 (Ohlédnutí do minulosti: HP1 4/10 HP2 4/10 HP3 8/10 HP4 3/10 HP5 9/10 HP6 6/10 HP7.1 8/10 HP7.2 7/10 FB1 7/10)

• 9.11.2018  15:48
    Grinch (2018)

Když jsem byl malý, tak jsem filmového Grinche žral, ale z toho jsem už vyrostl a momentálně ho považuji za vcelku nesnesitelnou vizuální odpudivost. Tohohle zelenýho chlapíka nemám prostě moc v lásce a jeho nová animovaná podoba na tom bohužel nic nemění… celé to na mě působilo hrozně umělé, zoufale málo vtipné a celé to Grinchovo znovunalezení lásky v sobě samém zase těžko uvěřitelné. Howardovi musím nechat jednu věc, a to že s tímto motivem dokázal pracovat mnohem lépe. I přes příjemnou stopáž působí tedy Grinch velmi prázdným dojmem, ale děti bych se na to vzít nebál. Je to barevné a stylizace je stejně praštěná jak ve všech Illumination animácích, což bude prckům stačit. Letos u mě ale jednoznačně vede pokračování Úžasňáků a Yeti. Kdybych se ale měl rozhodovat mezi tímto filmem a verzí z roku 2000 s Jimem Carreym, tak určitě sáhnu po této animované formě. PS: Český dabing nic moc :-/ Boris Rösner odvedl kdysi mnohem lepší práci. 5/10

• 2.11.2018  19:06

Intenzivní poctivá filmařina, která je plná energie a silných emocí, ale zároveň se nesnaží z diváka za každou cenu vyždímat pseudoslzičky. Bohemian Rhapsody na to jde oproti žánrové konkurenci trochu jinak a úctyhodným způsobem převádí velkolepou životní jízdu skutečného hudebního génia na stříbrná plátna a to v dechberoucím technickém provedení, které vás každým koncertem dostane do ještě větší euforie. Závěrečný koncert Live Aid je už úplná extáze. Tohle je prostě trefa do černého a jeden z nejlepších hudebních a životopisných snímků, které jsem viděl. Pro maximální zážitek je v tomto případě IMAX či Dolby Atmos naprostá nutnost! Další projekce jistá :-) 8/10

• 2.11.2018  19:04

Je až obdivuhodné, jak tato tradiční romance šlape jako hodinky. Takto filmařsky vyzrálý režijní debut jsme tu už totiž dlouhou řadu let neměli a jako jeden z mnoha stále nechápu, kde se ten talent na režijní sesly vzal. Bradley do toho totiž šlape jak před kamerou, tak i za ní na 110% a za celou dobu vás nenechá ani na chvilinku zapochybovat, o tom že má svou vizi pevně pod kontrolou. Je vážně radost to sledovat a na oscarech držím palce jak jemu, tak i Lady G., která mě svým hereckým projevem naprosto ohromila. Přesně takovou krev dnes již umírající žánr potřeboval. Respekt! 8/10

• 8.10.2018  23:59

Technicky úchvatná show, která však postrádá veškeré napětí, svižnější tempo a pocitově se zdá dvakrát delší než ve skutečnosti je. Je to plné hluchých a nudných míst a opakované herecké výkony Ryana Goslinga ála jeden výraz a prázdné pohledy do ztracena mi už začínají jít docela na nervy. Snímky, které jdou přímočaře po oscarových nominacích, nejsou prostě pro mě. Uznávám určité kvality, ale druhé projekci se obloukem vyhnu. 5/10

• 6.10.2018  17:34
    Venom (2018)

Po všech těch negativních reakcích mi to nepřišlo tak hrozné, jak jsem se obával. Je to mišmaš všeho možného a zase jednou je zde vidět velký zásah studia, který poznáte jednoduše tím, že každou třetí scénu máte pocit, že se vynechala část děje, a tak ty scény k sobě často vůbec nesedí. Sony bych vážně přál, aby našlo odvahu k natočení drsného a nekompromisního eRka, jak před pár lety našli Foxové. Zatím se ale musíme spokojit s kupou špatných rozhodnutí, která pravděpodobně pohřbila další šanci na úspěšnou komiksovou sérii. Bojím se, že Venoma postihne stejný osud jako tři roky starou Fantastickou čtyřku a stane se díky totálnímu sestřelení kritiků komerčním failem a za rok si na něj už nikdo ani nevzpomene. Ale dle mého názoru házet Venoma s F4 do jednoho pytle je dost nespravedlivé, protože marvelácký antihrdina i přes značnou absenci mnoha minut drží jednoznačně více pohromadě. Bohužel se díky tomuto značnému prostříhání nevyhneme spoustě wtf momentům a nelogickému a zbytečně uspěchanému přerodu Venoma v obyčejného superhrdinu. Když si to prostě scénář vyžaduje, tak se holt nedá nic dělat… Ale stojím si za tím, že si Venom rozhodně nezaslouží stejné nebo nižší hodnocení jak F4, Liga spravedlnosti, Sebevražedný oddíl nebo letošní Predátor, jenž studia domrvila vskutku kolosálně. Hardy mi navíc přes veškerou kritiku přišel v pohodě. Bylo víceméně osvěžující ho vidět zase v jiné herecké poloze než v jeho obvyklém civění do prázdna a hlasitém mručení. Kromě druhé potitulkové scény mě tu tedy vyloženě nic neotrávilo a překvapivě mi to celé rychle uteklo. Pro příště (pokud nějaké bude) bych ale poprosil výraznějšího záporaka a přehlednější finální akci. Děkuji. 6/10

• 27.9.2018  10:10

V porovnání s klasikami od Disneyho a Pixaru se stále jedná o béčkovou ligu, ale vzhledem k tomu, že animovaná dobrodružství v rámci kinodistribuce v posledních letech zaznamenávají tristní úpadek, je takováhle nenáročná a neškodná sranda, která vám bez problému vykouzlí úsměv na tváři, vlastně docela fajn. Možná si nadhodnocuju díky tomu, že jsem před dvěma týdny musel s mojí malou sestrou v kině protrpět Kubíka hrdinu, ale to je fuk. Je to hravá a zábavná blbina s trhlým humorem a fajnovými hudebními čísly, která dojíždí jen na předvídatelný příběh, který se nese v duchu těch nejjednoduších filmových klišé, která jsme již viděli asi tisíckrát. Pokud to má ale přijatelnou stopáž, která uteče jako voda, tak s tím nemám sebemenší problém. Dle mého názoru se tedy tentokrát rodiče návštěvy kina bát nemusí a já osobně s druhou projekcí tohoto animáku mít problém asi nebudu :-) 7/10

• 23.9.2018  23:23

Pokud si dobře vzpomínám, tak posledním filmem, který si prošel takovou spoustou trápení, byla tři roky stará Fantastická čtyřka a všichni víme, jak špatně nakonec dopadla. Je tedy až k nevíře, že Solo po všech těch produkčních problémech překonal většinu nástrach se vztyčenou hlavou a nedopadl totálním fiaskem (tentokrát se nebavím o tržbách) a kvalitativním průšvihem. Z mého pohledu to, i přes rutinní zpracování, drží bez větších potíží pohromadě a nechybí tomu svižné tempo, fajn chemie mezi postavami a slušná akce. Největším neduhem je však béčkový vizuál, který jakoby vypadl z drahého seriálového pilotu. Nebojím se avšak říci, že tuto vadu na kráse naštěstí bez obtíží přebíjí sympatický castng. Jako součást Star Wars to opravdu nefunguje, ale po tragickém Posledním Jedi nemám sebemenší problém napálit tomuto oldschoolovému dobrodružství 4 hvězdičky. Přesto se ale nikdy nezbavím pocitu, že z toho šlo vytřískat mnohem víc. 7/10

• 18.9.2018  19:25

Trochu mi vadí, jak se tvůrci bojí přijít s odlišným přístupem a jen rutinně napodobují to, co jsme viděli před třemi lety. Mám s tím problém především proto, že oproti valné většině diváků nepovažuji první díl za dokonalé dílo a Soldado se bohužel, alespoň pro mě, od Sicaria liší jen v maličkostech. Je to stejně drsné, špinavé a nekompromisní, ale zároveň v mnoha momentech dost nudné. A stejně jako minule se jedná o technický a vizuální nadstandard, kterému však chybí pořádné napětí a výraznější postavy. V rámci žánru si raději zopakuji seriálový Narcos, avšak na poslední patnáctiminutovku, ve které se dostaví jak napětí, tak i krásná nekompromisní akce v čele s výtečným Brolinem, si v budoucnu zavzpomínám rád :-) 6/10

• 14.9.2018  20:49

Dvě věci jsou jisté... DC Extended Universe je totálně v hajzlu a Jared Leto není Joker. Palec dolů a 4/10

• 12.9.2018  22:48

Nejsem velkým fandou původního snímku. Ta základní premisa strachu z neznámého mě nikdy nezaujala, takže zklamané reakce, které tvůrcům vyčítaly nepochopení Predátora a tvrdily, že Shane Black natočil pouhé akční béčko, mě vlastně potěšily a svitla mi naděje, že se budu v kině zase bavit. Zároveň jsem doufal, že Black bude scénáristická jistota, která nabídne skvěle napsané postavy a brilantní humor. Hlášky a absurdní situace se povedly na výbornou, avšak postavy takovou péči zdaleka nedostaly. Největším kamenem úraze je ale snaha o rozšíření predátorské mytologie, které v určitých momentech působí hodně nuceně a na konci se jeví naprosto směšně a hloupě. Ta zápletka je vlastně úplně vymaštěná a v kombinaci se závěrem mi připomněla druhý Den nezávislosti. Jsem jediný, komu to přišlo skoro stejný? Na konci jsem si dokonce vzpomněl i na nezvládnutou druhou půlku nové Fantastické čtyřky. A to není nikdy dobrá vizitka. A proč se akční scény odehrávají v noci?! Vždyť si na jejich nepřehlednost stěžují snad všichni filmoví fanoušci už asi deset let… Působilo to na mě prostě jako nesourodná směsice nijak souvisejících scén z jiných filmů, které zůstaly na podlahách střižen a tvůrci Predátora je jen sesbírali a slepili do sto minutového béčka, které nemá šanci držet pohromadě. Balancování na letící vesmírné lodi a lobotomie vesmírného psa je už na hraně debility a ta rodinná podzápletka byla už jen srandovní třešničkou na dortu… Achjo… Ale ta otevřená vrátka pro pokračování à la Den nezávislosti: Nový útok bolí asi nejvíc. Ale koneckonců musím uznat, že mi to docela rychle uteko, což je milé plus. Takže v hodnocení vykouzlím 4/10. Ale s odřenýma ušima.

• 12.9.2018  21:58

Zábavná blbina, u níž je nutností vyřadit mozkové buňky z provozu ještě před začátkem promítání, protože z tý kupy nelogičností a klišé, ve které se tento blockbuster skutečně utápí, by vám mohla prasknout hlava. Naštěstí je už od začátku kampaně jasné, že se tvůrci neberou vůbec vážně a jejich jediným cílem je jen pobavit diváky. A to se podle mě bez problému podařilo. 6/10

• 10.9.2018  00:12
    Upgrade (2018)

Upgrade je akční béčková jízda, která je ještě hloupější než z počátku vypadá. S tím bych avšak neměl sebemenší problém, kdyby se mě ale závěrečná pointa nepokoušela přesvědčit, že scénář není podepřen stupidními myšlenkovými berličkami. Závěr se totiž tváří, že po znalosti pointy do sebe všechno zapadá, ale není tomu tak. Stačí se v tom chvilku šťourat a dojde vám, že vám tvůrci věší bulíky na nos a mnoho věcí, které se jevily, že dávají smysl, ve skutečnosti smysl úplně postrádají. A Logan Marshall-Green je kapitola sama o sobě, protože postrádá jakékoliv charisma a jeho herecké schopnosti jsou přinejmenším úsměvné. Tomuto faktu nepomáhá ani to, že z celé hodiny a půl skoro nesleze z plátna. A tohle všechno mě vážně mrzí, protože se snímku rozhodně nedá upřít snaha o vytvoření zajímavě rozpracovaného futuristického světa, správně potemnělá atmosféra a působivý a správně špinavý vizuál, jehož nejsilnějším elementem je nápaditá práce s kamerou. Zklamaných 6/10

• 30.8.2018  15:43
    Alfa (2018)

Ten film je vážně jednoduché sestřelit díky hodně pomalému tempu a dějové prázdnotě, ale i přes mé vcelku nízké hodnocení jsem odcházel z kina v rámci možností docela potešen. Neočekával jsem totiž vůbec nic a byl jsem vůči Alfě hodně skeptický, ale nakonec jsem dostal sugestivní příběh o chlapci, který se musí poprat se svým osudem a stát se mužem, aby vyzrál na drsnou a nemilosrdnou přírodu. Alfa se může pyšnit působivým vizuálem, který si však bohužel neodpustil pár skutečně ošklivých CGI záběrů. Především si ale snímek neodpustil ani několik WTF scén, které byly nechtěně vtipné. Tvůrci vše prezentují ambiciózně s vážnou tváří a nepochybuji o to, že jejich záměrem bylo u diváků vyvolat poněkud jiné emoce, než se jim nakonec podařilo u mě. Překvapivě mě to ale nijak neuráží a místo toho jsem si projekci docela užil. Tento film rozhodně není pro každého a dokonce i jinak přijatelná hodina a půl může být pro většinu diváků nestravitelná. Avšak stojím si za tím, že Alfa za zkoušku rozhodně stojí. Osobně ji ale již podruhé vidět nemusím. PS: Ve verzi, která mi byla promítnuta, se žádný vypravěč s hlasem Morgana Freemana nevyskytoval [29.8.2018, Letní kino Regina] 5/10

• 21.8.2018  11:25

Ten film nedává zaboha žádný smysl a má skutečně tolik děr, že mi z toho často šla hlava kolem. Pokud ale vypnete mozek a překousnete divoké kreace Kate McKinnon, tak je to v rámci možností docela fajn zábava, která překvapivě exceluje v nářezových akčních scénách a trochu pokulhává v humoru. Avšak ten je v určitých momentech tak absurdní a mimo, až je vtipný. Mila to má tedy tentokrát za slabší 4*, protože jsem se bavil o poznání více než u tragických Matek na tahu. 7/10

• 12.8.2018  01:31
    Máš ji! (2018)

Není to čistých 5*, ale nemůžu se zbavit dojmu, že takhle svěží feel-good komedii jsme v kinech už řadu let neměli. Není to taková šílenost, kterou prorokovaly trailery a v rámci možností bych se spokojil i s průměrnou řachadnou. Avšak na poměry dnešních komedií, které se poslední dobou objevují v distribuci, se překvapivě jedná o funkční, originální, velmi vtipný a zábavný snímek, jenž se řadí mezi to nejlepší, co se nám v tomto žánru za poslední roky urodilo. Po posledních pěti minutách jsem se cítil plný pozitivní energie a dobré nálady. Nic jiného v tomto případě ke štěstí nepotřebuji :-) Milým plusem je i přijatelná délka. Hodina a půl je naprosto ideální. 9/10

• 10.8.2018  21:36

Není to bez chyby a chápu všechny výtky směřující k průhledné a nepřekvapivé záplatce, ale co pochopit nedokážu, jsou komentáře typu, že se jedná o generický sequel, kterému chybí srdce… Univerzita pro příšerky, Auta 2 a Hledá se Dory nemají srdce… tohle má srdíčko plné nostalgie, které pumpuje na 120%. Zase jsem se cítil jako ten sedmiletý klučina, kterým jsem byl před čtrnácti lety :-) 9/10

• 5.8.2018  23:42
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Naivní vyobrazení boje za správnou věc a víry v dobro lidského pokolení zasazené v neotřelém novinářském prostředí. A světe, div se, je to naprosto dokonalé. Aaron Sorkin je skutečný umělec, jehož síla tkví ve schopnosti vytvořit svět plný skvěle rozvrstvených a sympatických postav, které ze sebe chrlí brilantní dialogy plné mouder a sarkastických vtípků jak na běžícím páse. Je to zábavné a Jeff Daniels si to dává jako nikdy. Výjimečný seriál poznáte jen tehdy, když se nedokážete smířit s tím, že jste právě dokoukali jeho poslední epizodu... a tenhle skvost televizní tvorby skončil proklatě brzo! Podobné pocity jsem zažíval jen při závěru Přátel a MASHE. A to měli k dispozici daleko více epizod... Je tedy až k nevíře, jak moc mě tento kousek dokázal zasáhnout v rámci pouhých pětadvaceti dílů :-) S01 9/10 S02 9/10 S03 10/10

• 26.4.2018  23:13

Po 10 letech jsme se dostali do finále a je to skutečné naplnění mých veškerých fandovských snů. Velkolepá podívaná s fenomenálním záporákem a nejodvážnějším zakončením v dějinách blockbusterové zábavy. Marvel jede! 9/10 (Ohlédnutí do minulosti: TIH 6/10 IM 7/10 IM2 4/10 CA: TFA 4/10 Thor 7/10 Avengers 9/10 IM3 7/10 Thor: TDW 4/10 CA: TWS 8/10 GOTG 8/10 Avengers: AOU 7/10 AM 7/10 CA: CW 7/10 DS 7/10 SM: H 7/10 Thor: R 8/10 GOTG Vol2 6/10 BP 9/10)

• 4.11.2017  12:17
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Netflix vyhrál na plné čáře! Vynikající pocta Spielbergovi, Carpenterovi, Kingovi a dalším legendám. Osmdesátkový feeling, s krapet hororovějšími prvky, půvabně oživuje spielbergovské časy, kdy se kiny proháněl E.T. Druhá série překvapivě nejede ve stejných kolejích jako série první, ale hraje si s pravidly vytvořeného světa a stylově ho rozšiřuje. Jako jediný krkolomný přešlap považuji Chapter Seven: The Lost Sister Tato epizoda svět Stranger Things zajímavě rozšiřuje, ale je skutečně nešikovně v druhé sérii zakomponovaná. Po vynikající Chapter Six: The Spy to byla ledová sprcha, která se dle mého názoru mohla objevit až ve třetí sérii s trochou jistějšího uchopení, nebo alespoň nemusela zaplácnout celou epizodu, která jen pozdržela hlavní dějovou linii. Jako rozšíření světa zajímavé, ale chtělo by to lépe zapracovat tuto myšlenku do celku… ne ji pouze fláknout mezi dvě nesouvisející epizody. Zbývající epizody jsem ale zase skákal nadšením. Těším se a jsem zvědavý, co pro nás tvůrci připraví v nadcházejících sériích. S01: 8/10 S02: 9/10

• 4.11.2017  11:42
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po první sérii zavládly menší rozpaky, po sérii druhé mě ale pohltily pocity ohromení a nadšení. Nekompromisní jízda s vynikajícím castingem v čele s Travisem Fimmelem, který jako Ragnar Lothbrock válí bezkonkurenčně. S01: 6/10 S02: 9/10 S03: 10/10 S04: 8/10

• 6.9.2017  13:23

James Wan a jeho další mistrovská stavebnice zdánlivě nekonečného nervy drásajícího teroru. 9/10

• 5.1.2017  10:12
    La La Land (2016)

Výraz feel-good tímto filmem nabývá nových rozměrů. 8/10

• 30.3.2016  13:22

Aneb jak scénář, který se utápí ve vlastní hlouposti, naivitě a kupě nelogičností, dokáže pohřbít dva titány ze stáje DC. Tvůrci se totiž do dvou a půl hodin snaží narvat takové množství postav a dějových linek (nechápu tu bezmeznou touhu dohnat Marvel... přijde mi, že DC na postavách vůbec nezáleží a chtějí je pouze prodat v době, kdy je o komiksárny zájem), že v důsledku toho každá postava vyzní přinejmenším nezajímavě nebo nepatřičně (Lex Luthor = směšná karikatura) a většina dějových linek zůstává nedotažených nebo jsou ukončeny lacinými scénáristickými berličkami (viz. souboj mezi Batmanem a Supermanem... "Martha", to jako vážně? To tvůrci vážně nevymysleli nic lepšího?!). Syndrom přervaného filmu v tomto případě nezná obdoby. Jsem zvědavý na Ultimate Edition verzi, po první vypuštěné vystřižené scéně věřím, že těch 30 minut navíc dokáže film vytáhnout na 4*. Edit: Ultimate Edition nenabízí ucelenější celek, pouze doplňuje naprosto zbytečné scény, bez kterých bych se v klidu obešel. Při sledování této verze mi vlastně i došlo, jak moc mi vadí finální CGI duel, ve kterém Batman působí naprosto trapně, a proto snižuji hodnocení o hvězdičku dolů. 4/10

• 2.1.2016  23:09

První hodina byla excelentní! Sherlock se vrátil ke svým kořenům a klubala se z toho atmosférická pecka. Po prvním přechodu v čase se z toho ale stala překombinovaná hloupůstka, která se snažila tvářit nesmírně důležitá pro kontext hlavní dějové linie (přítomnosti) z konce třetí série. Čekal bych tedy nějaký posun ale kde nic, tu nic.... Konečná pointa byla totiž naprosto zřejmá už před dvěma lety, kdy třetí série skončila. Kdyby se tvůrci nepokoušeli tvářit tak chytře a zůstali pouze u mírně hororového speciálu z viktoriánské doby, udělali by mnohem líp. Takhle z toho vyšlo jen nepříjemné zklamání. 5/10

• 2.1.2016  16:27

Nevím jak vy, ale podle mého názoru si v devadesátých letech akční žánr sáhl na pomyslný vrchol (Skála, Tváří v tvář, Con Air, Nebezpečná rychlost, Matrix, ...). Tohle období vyplodilo, alespoň pro mě, spoustu kultovních záležitostí, mezi které patří i zmíněný Face/Off Johna Woo. Démonická dvojice Travolta/Cage (dvojice zastižena v životní formě), fůra prvotřídní akce a emocí... víc si ani přát nemohu :-) 10/10

• 31.7.2015  11:23
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Trvalo to dlouho, ale během sedmé série si mě tento seriálový fenomén konečně získal. Po zbytečně natahovaných předešlých sériích (v tomto ohledu jsou pro mě např. takoví Vikings divácky přijatelnější a atraktivnější) se konečně snížil počet epizod a tím pádem se na nic nečeká a každičká epizoda jede prvotřídně kupředu. Na epické akci se nešetří a uzavírání těch nekonečných zhruba 20 (uff) rozehraných dějových linek mi dělá čím dál tím větší radost. Chápu, že jsem tentokrát asi v menšině, ale sedmá série je dle mého názoru bezkonkurenční. Konečně jsme se dočkali tak chtěných setkání různých postav a jejich spojenectví, takže seriál není konečně tak rozdrobený na jednotlivé dějové linky, kterých je na můj vkus vážně moc. O úžasných konfrontacích postav, které stojí na druhé straně barikády (velké shromáždění v E07) ani nemluvím. A KONEČNĚ jsme se dočkali Bílých chodců! :-) To čekání bylo vážně dlouhé, ale stálo to za to! Natěšenost na finální sezónu je maximální. S01 6/10 S02 6/10 S03 7/10 S04 7/10 S05 7/10 S06 8/10 S07 9/10

• 1.5.2014  18:35

Bratři Russovi se odklonili od zajetých pravidel rodinné zábavy a natočili vizuálně podmanivý, chytře vypointovaný a výrazně dospělejší marvelácký zážitek, jenž je prvotřídním zasekem ve druhé fázi MCU. Jediný problém mám částečně se záporákem, jenž mi nedovoluje hodnotit pěti hvězdičkami. Winter Soldier je Capovi rovnocenným soupeřem (při soubojích jsem div nedýchal), ale ta osudová linie kamarádů, kteří se "ztratili v čase", mě bohužel neoslovila natolik, jak bych si přál. Avšak po druhém Capovi vypadá ta cestička k druhým Avengerům zase o něco líp. Po druhém Thorovi jsem měl obavy a nadcházejícím Strážcům Galaxie bohužel stále nevěřím. 8/10

• 1.5.2014  16:16
    Pád Bílého domu (2013)

Fuqua vs. Emmerich aneb jak humor a nadhled vítězí nad vážnou tváří a patosem. 0/10

<< předchozí 1 2 3