Marci

X X

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 13.5.2019  11:40
    Živé terče (TV seriál) (2019)

Tak to se teda nepovedlo. Přitom první díl byl rozjetý skvěle, druhý byl dobrý a ten třetí (na který jsem se fakt těšila) ovšem zazdil vše, co bylo divákovi naservírováno v těch prvních třech. To měla být parodie? V podstatě nedotažený, neukončený, nelogický. Takže kdybych věděla, co mě čeká za zázrak (myslím scenáristicky) v tom třetím díle, tak s touto sérií neztrácím čas. Nevím, jestli byla takhle špatně napsaná už předloha nebo scénář. Každopádně pro mě nejslabší série.

• 20.10.2015  14:33
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

hodnocení po 1. dílu: a to jako je myšlené vážně? V názvu filmu místo činu Plzeń, ale nemocnice je pražská Thomayerka - takže reálie absolutně mimo, mladá policajtka neohroženě v minisukni a botách na klínku honí vraha, kdyby to nebylo tak k pláči, tak jako fraška fakt dobrý. Takže Hřebejk a tvůrci jako chtěli udělat blbce z kriminalistů nebo to má být parodie nebo co? Fakt věřím, že to takhle debilně v reálu nefunguje. Škoda koncesionářských poplatků!

• 16.3.2014  14:23
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Možná jsem tu mírně nadhonotila, ale oceňuju to, že policajti tu jsou lidi z masa a kostí, příběhy jsou dobře napsané, postavy velmi dobře obsazené, celkově je to prostě skvělé pokoukání - a ne v rámci Česka ale v rámci tohoto žánru jako takového. Alespoň pro mne.

• 16.3.2014  01:25
    První republika (TV seriál) (2014)

Hodnocení po 9.dílu: původně jsem hodnotila za slušné 3*. Teď už jenom, řečeno slovy klasika, setrvávám ze zvědavosti, zda zbývající část bude stejně slabá, jako ta první, a ani nevím, zda se mi chce do toho ten čas investovat. Abych nebyla špatně pochopena, tento seriál měl dle tvůrců ambice jistě vyšší než je do historických kostýmů oděná telenovela, kde tedy ale bohužel mé sympatie mají spíše postavy vedlejší (včetně hereckých výkonů). Hlavni "klaďas" Vladimír nám předvádí několik názorovych veletočů vůči oběma milenkám, jejichž logika mi těžce uniká, pokud ovšem scénárista zamýšlel, že vám má jít hlavní hrdina na nervy, tak se to podařilo. Vůbec nelogičnosti v chování některých postav jsou do očí bijící. Pokud scénář psalo více lidí, měli se lépe domluvit nebo po sobě číst, co bude kdy která postava říkat, aby z toho nebyla slátanina. Škoda.

• 28.8.2013  17:59
    Uloupené Kosovo (TV film) (2008)

Dokument naprosto v rozporu s oficiální propagandou. Nebudu hodnotit objektivitu, ale vůbec možnost, že mohlo vzniknout i něco, co boří názory mainstreamu a šablonkovitého uvažování. Druhá věc, kterou my bychom si měli uvědomit a která už v komentářích zazněla je ta, že Srbové byli v minulosti našim dvěma národům ochotni pomoci (naposledy v roce 1968). Za odměnu se jim ze strany tehdejšího prezidenta Česka dostalo podpory "humanitárního" bombardování a naposledy naše vláda uznala Kosovo. Slováci tak zatím neučinili. Opravdu smutná bilance tzv. "suverénního státu".

• 25.6.2012  17:25
    Heydrich - konečné řešení (TV seriál) (2011)

Mám sice menší výhrady k délce celého dokumentu, ale klady jednoznačně převládají (dokumentární archivy, komentáře badatelů a historiků, svědectví pamětníků). Kdy jindy, když ne teď, bude možné ještě natočit rozhovory s s účastníky odboje v Anglii nebo pamětníky v Čechách? Obdivuji zároveň, v jaké psychické i fyzické kondici tito lidé jsou, vždyť mnohým je dnes okolo osmdesáti, devadesáti let! Je skvělé, že veřejnoprávní televize natočila dokument, který je v takové míře věnován odboji a veřejnosti jsou předkládáni příběhy skutečných hrdinů z masa a kostí jako byli Gabčík, Kubiš, Pechal, Bartoš na straně jedné, na straně druhé Jan Zelenka-Hajský, biskup Gorazd, dr. Vladimír Petřek a mnoho dalších a dalších lidí. Milý igi.B - je neoddiskutovatelným faktem, že mnoho lidí v této šílené době zaplatilo za svou statečnost životem, většina chtěla jen přežít a někteří selhali ať už pod nátlakem nebo dobrovolně . No a o tom je ten dokument - myslím, že je dobré si připomenout, že zde i v této době žilo dost lidí, kteří šli do takového boje, který by jim mohl nejeden akční hrdina závidět, ovšem ten výsledek byl když ne tristní, tak v lepším případě nejistý.

• 25.6.2012  16:43

Od některých filmů čekáme více, než se nám pak dostane. Tenhle patří přesně do této kategorie - alespoň u mne to tak bylo. Film se vlekl (přitom dlouhý vlastně není), čekala bych více... asi emocí nebo něčeho, co se mnou nějak pohne, ale nedělo se nic. Jenom nuda. A to nazdory skvělému obsazení i zajímavému tématu. Škoda.

• 25.1.2012  12:39
    Drive (2011)

Brutální, silné, nezapomenutelné.

• 15.1.2012  22:56
    Quo vadis (TV seriál) (1985)

Na to, že měl seriál stopáž 360 minut, podle mého názoru příběh odflákli. Vůbec zde není vyobrazen postupný vývoj vztahu mezi Lygií a Viniciem jak je tomu v knize, což mi asi vadí nejvíc, jednoznačnou výhrou byl ovšem Klaus Maria Brandauer v roli Nera. Pro mne zůstává doposud nedostižnou verzí film z roku 1951.

• 15.1.2012  21:54
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Ze čtyř hvězd snižuji na tři. Přes upřímnou snahu se mi nepodařilo shlédnout celé. Příliš dlouhé. Příliš mnoho slov, jak už to na terapiích bývá. Divák (já) je vyždímaný jak citron, ale tentokrát si říká, že naprosto, naprosto zbytečně - proč kvůli nějakému seriálu, navíc kvůli postavám, jejichž příběhy mu jsou ne vždy úplně blízké - zkrátka zbytečně strávený čas přes většinou excelentní herecké výkony. Z tohoto pohledu daleko raději vzpomínám na seriál autorky Alexandry Berkové Co teď a co potom, kde hrál hlavní roli terapeuta Jan Hartl, seriál byl kratší, příběh uchopitelnější a tím pádem stravitelnější. Rozdíl - zde individuálka - tam skupinová terapie. Takže nic nového pod sluncem. Podobný seriál už tu byl.

• 15.1.2012  21:33
    Z terasy (1960)

Já prostě miluju tyhle epické filmy se silným (byť pro někoho z dnešního pohledu možná i trochu schematickým) příběhem, které se už dneska netočí. Čert vem realitu - alespoň na chvíli je dobré uvěřit, že v člověku vždycky zvítězí to lepší. A když je hlavním hrdinou Paul Newman, není o čem diskutovat.

• 15.1.2012  12:18

Po formální stránce se filmu nedá nic vytknout. Ale žádná z postav mi nebyla sympatická, neměla jsem pochopení pro její pohnutky, emočně mě to minulo.

• 15.1.2012  11:56
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Jednoduše pecka! Dlouho jsem se muzikálu Phantom of the Opera programově vyhýbala, kvůli mediální masáži a taky nemám ke všemu, co Lloyd Webber napsal, důvěru. Znala jsem jen pár notoricky známých melodií. Ovšem když už vydali 25. výroční edici z Royal Albert Hall jako divadelní provedení originální verze, tak jsem si říkala, že asi na tom muzikálu musí něco být, když se hraje nepřetržitě v Londýně 25 let a pořídím si ji. Výsledek byl nad očekávání. Obsazení bych označila jako dream casting. Já si nedovedu představit, že snad kdy mohlo být obsazení lepší. Všichni tři titulní hlavní představitelé byli bez chyby. Ramin Karimloo jako Erik (Phantom) nádherně trpící, senzitivní, ale i zlověstně nevypočitatelný ke všemu, co mu narušuje jeho plány, Christine v podání Sierry Bogges je nádherné stvoření, ztělesnění nevinnosti a krásy a Raul Hadleyho Frasera je sympatický mladík a nemáte pocit, že by to byla postava navíc, které taky nefandíte. Když k tomu připočtu dokonalé herectví a zpěv všech zmíněných, dostane divák, byť jen zprostředkovaně domů, úžasný zážitek.

• 15.1.2012  11:39
    Les Misérables - koncert z Londýna (divadelní záznam) (2010)

Pokud bych měla hodnotit atmosféru dvou výročních edicí, tak by to u mě vyhrála ta první z Royal Albert Hall, k 10. výročí z roku 1995. Už jen místo konání v prvním případě bylo bonusem, které kapacitně obrovská a do jisté míry neosobní O2 aréna nemůže svou atmosférou vyvážit. Přesto i edici k 25. výročí hodnotím na plný počet bodů. Důvodů je několik: od vynikajících hlavních představitelů - Alfie Boe (Jean Valjean), Norm Lewis (Javert), Lea Salonga (Fantine- ve verzi z roku 95 zpívala Eponinu), Samantha Barks (Eponina), Matt Lucas a Jenny Galloway (manželé Thénárdierovi), Katie Hall (Cosette). Kdo zde pro mne ovšem působil jako zjevení a z malé role Enjolrase udělal takřka svým herectvím, zpěvem a entuziasmem skoro hlavní, byl Ramin Karimloo. Tato nová hvězda West Endu je v současné době nejmladším představitelem právě role titulní, Jeana Valjeana. Kdo byl ovšem obsazen snad omylem, byl v roli Maria Nick Jonas. Tento chlapec neumí zpívat, neumí hrát a vypadal jako když na jeviště zabloudil. Opravdu těžký castingový omyl pro tak památný koncert. Dojemné bylo finále a s původním obsazením včetně Valjeana (Colm Wilkinson) a Maria (Michael Ball) - oba zpívali titulní role i k 10. výročí, nebo kvartet všech Valjeanů současných i minulých "Bring him home" (Wilkinson, Boe, Bowman, Owen-Jones).

• 15.1.2012  11:11
    Neklid (2011)

Téma může působit depresivně, ale není to tak. Vynikající Mia Waikowska v roli energické Annabel a Henry Hopper jako podivínský, ale přesto něžný Enoch. Krásný film.

• 15.1.2012  10:50
    Management (2008)

Nemůžu dát méně než za čtyři hvězdičky, protože prostě tři jsou málo. Trošku bizarní příběh, nepravděpodobný, ale Steve Zahn mě dostal svým Mikem a líbila se mi i Jennifer Aniston se svojí mírně upjatou Sue. No a nemůžu nezmínit skvělého Woodyho Harrelsona jako expunka Janga. Prostě tenhle malej nenápadnej film je mi sympatickej.

• 17.9.2011  11:19

Tak toto opravdu ne! Už dlouho jsem neviděla větší nesmysl tvářící se naprosto vážně, navíc nudný a o ničem. Ještě, že jsem na to nešla do kina, jak jsem původně zamýšlela.

• 11.7.2011  09:55
    Jana Eyrová (2011)

Povedená filmová adaptace, skvělá kamera, v rámci možností snesitelné škrty, jediné co bych vytkla, byl překotný konec, který jsme si my, milovnice tohoto díla, opravdu nemohly dostatečně vychutnat. Co se týče výkonů - Michael Fassbender byl excelentní Rochester, s minimem výrazových prostředků dosáhl maximálního účinku, je to charismatický herec a tam prostě stačilo, že byl. Mia Wasikowska - přestože typově na Janu seděla, nebyla úplně Janou podle mých představ. Vše vsadila na melancholickou strunu a u této jedné polohy už zůstala po celý film. Janu si představuji jako mnohovrstevnatější, energičtější, "živější" bytost, než jak tomu bylo zde - v tomto smyslu mi více konvenují představitelky Samantha Morton, Ruth Wilson, Zelah Clarke nebo naše Marta Vančurová. Původně avizovaná Ellen Page by proto z mého pohledu byla vhodnější Janou. Všechny ostatní postavy, zmiňuji Judi Dench jako paní Fairfaxovou a dětské postavy Adélku a malou Janu, byly excelentní.

• 23.1.2011  12:52

Nádherný dokument, Domingovy komentáře k La Fanciulla del West, Samsonovi nebo Otellovi mne opravdu dojaly. Všechno nejlepší k sedmdesátinám a hodně zdraví a energie do dalších let, Plácido!

• 28.10.2010  15:16

Film má určitě hodně věcí, které by se mu daly vytknout - například nedotažený scénář (film by si zasloužil delší stopáž, takhle vše působilo příliš nahuštěně a nestačilo se pořádně "rozběhnout"). Co mu ale nechybí je atmosféra, spád, nečernobílé vidění důsledků poválečného běsnění (za to si Herz zaslouží uznání). Bezchybný Roden se svým minimalistickým herectvím, opominout nelze ani herce ve vedlejších rolích (Holub, Dulava, Hrušínský, Kronerová, Kaiser).

• 27.3.2010  22:12
    Návrh (2009)

Herci nebyli špatní, ale i toto stokrát opakované klišé se dalo natočit líp. Navíc - nesnáším ty tleskací, juchací davové scény, kdy si dotyční konečně padnou do náruče před obecenstvem, které jim to všechno tak jako "odsouhlasí". To je něco šíleného, typické pro americké filmy, mě to přijde naprosto dementní.

• 18.2.2010  07:42
    Rigoletto (TV film) (1977)

Perfektní verze této Verdiho opery. Trojice Cornell MacNeil-Ileana Cotrubas-Plácido Domingo typově, pěvecky a herecky dokonalá.

• 1.1.2010  22:22

Dávám 5 *. Není to sice úplně čistá "pětka", ale je to velice povedený remake verze z roku 57, mezi Anette Bening a Warrenem Beatym to dokonale jiskří, líbily se mi i vedlejší postavy v čele s vynikající Katherine Hepburn v roli tety. Závěrečná část mě dojala - stejně jako originál. Nádherný kýč!

• 1.1.2010  19:49
    Podezření (1941)

Povedený Hitchcock. Spolu s Pochybnou ženou nebo Rozdvojenou duší, které sice řadím o stupínek výše se zařadil k mým oblíbeným. Náladou mi to ale občas připomíná i Plynové lampy George Cukora.

• 22.11.2009  17:25
    Hamlet (TV film) (2000)

Doplnění obsazení: Hamlet: Thomas Hampson, Ophélie: Natalie Dessay, Claudius: José van Dam, Gertrude: Michele De Young autor hudby: Ambroise Thomas

• 17.11.2009  11:33

Po shlédnutí filmu jsem přece jen měla pocit, že se z námětu dalo vytěžit víc. Slušné 3 *.

• 16.11.2009  21:13
    Protektor (2009)

Super. Dobří herci, nosné téma, perfektní hudba, skvělá kamera. Po dlouhé době dávám českému filmu plný počet - a ráda.

• 27.10.2009  22:06

Nejdřív jsem hodnotila za 3 *. Musela jsem ale jednu přidat. Tahle komedie vám neslibuje nic víc a ani nic míň - "jen" to, že se u ní báječně pobavíte. A to není málo. Navíc už dneska vím, že se na ni s chutí zas někdy ráda podívám.

• 14.4.2009  23:18

Hm, síla. Film splnil moje očekávání, nabušený akcí s dokumentární výpovědí. Skvěle navozená atmosféra 60.-70. let. Ale pořád jsem si říkala - kde přesně v případě Ulriky Meinhof nastal ten zlom, kdy už nebylo cesty zpět?

• 3.4.2009  17:09
    Fille du régiment, La (TV film) (2007)

Takhle nějak si představuju moderní a svěží inscenaci klasické opery. Má to nadhled, vtip, je neotřelá a přitom srozumitelná, je to dokonalé. Natalie Dessay a Juan Diego Flórez excelentní a stěží si dovedu představit ideálnější dvojici pro tuto operu.

<< předchozí 1 2 3 4 5