Absolvent (1967)

Ušetrím si tie kecy okolo toho ako sa mi to veľmi páčilo - mladý fešácky Dustin s perfektným hlasom, mrcha Mrs Robinson, veľa dôvodov na smiech, hudba Simon & Garfunkel (dnes pri ceste na obed som si pustila Mrs Robinson a padlo rozhodnutie, že musím vidieť Absolventa), blablabla...Loved it. (a áno, Ištván87 a dodatok o "kňouraní" - so true :)

A Dog Called Money (2019)

PJ som videla naživo na Pohode a bol to krásny zážitok. Milé vidieť jej sympatických kolegov a najmä ju aj takto akoby trochu viac zo súkromia, aj počas nahrávania aj počas cestovania. A John Parish, hah, ďalší veľmi milý pán, s ním som pred pár rokmi robila rozhovor, tak som si na to pekne zaspomínala pri pozeraní tohto filmu. (Lumiere - Music & Film - 14.1.2020)

Agent bez minulosti (2002)

Výborný úvod do ešte lepšej filmovej trilógie. Matt Damon kope zadok a ja mu absolútne fandím.

Agora (2009)

Wow! Som dojatá. Už dávno ma film po emočnej stránke takto nevyžmýkal. Rachel mám veľmi rada a tu sa mi páčila, ale aj tak ma najviac dostala postava Orestesa, ktorá bola na začiatku neznesiteľná a ako sa počas filmu vyvíjala, prirástla mi k srdcu. Ničenie Alexandrijskej knižnice bolo pre mňa až fyzickým utrpením (asi to má niečo dočinenia s tým, že si tak vážim knihy) ale najsilnejšie ma zasiahol záverečný stret Agory a Davusa. Plakala som, ale bola som za to vďačná. (FK Nostalgia, 27.1.2011)

Agua fria de mar (2010)

Nebolo to také zlé, ale dávať tri * je myslím trochu veľa. Veľké plátno síce robí svoje a dvíha kvalitu, ale bolo by nefér zaradiť to medzi trojky, ktoré ma bavili viac. Príbeh sa točí okolo malej Kariny, ktorá je trochu problémové dieťa, ktoré sa rado túla, má troch bratov, otec ju miluje a matka nemá pre ňu veľmi pochopenie. Druhá postava, ktorá je kľúčová, sa volá Mariana, má svojho Rodriga, je mikrobiologička a nevie, čo so svojím životom. Má po škole, pred svadbou, ale medzi tým sa nudí a nevie, ako vyplniť voľný čas. Určite to nie je film určený niekomu, kto hľadá zaujímavý príbeh, ale poteší tých, ktorí majú radi more, slnko, Kostariku a hady vyplavené na pláž :))

Aguirre, hněv Boží (1972)

Pomalé, ťaživé, zvláštne. Zopár bizarností - halucinácie, módne dlhé šípy, useknutá hlava. Kinski sa vôbec nemusí snažiť aby vyzeral hrozivo, stačí, keď sa na niekoho zadíva a ide z neho strach. Ten istý opakovaný hudobný motív od Popol Vuh, ktorý zaznel aj v úvode, sa mi hneď zapáčil.

Alenka v říši divů (2010)

Tak pri tomto filme mi ani nebolo ľúto, že som ho nevidela v kine (smutné). Ale naučila som sa, že najlepšie niekoho zneškodním, keď mu pichnem do oka alebo mu ho vypichnem (vyšší level). Dík Tim. Nabudúce skús byť menej megalomanský, menej umelý a nerecykluj sa toľko. Plusy - sympatická Mia a Anne (aj keď jej postava tiež nebola veľmi vďačná), hlas Michaela Sheena a Alana Rickmana, tradične príjemný Elfman. (Deppov tanec na záver - a prečo vlastne??)