Tenet (2020)

Je úplne jedno, že musíte mať rúško, aj keď má film 150 minút, lebo počas prvých 5 minút zabudnete dýchať a nedýchate až do konca. Or it’s just me. Sir Michael zahrial pri srdiečku. Obsadenie brilantné, ako je u Nolana zvykom. A Kenneth Branagh je zviera. Sánka dole. Vnútornosti prehádzané dunením v IMAXe. Teším sa na ďalšiu projekciu. (Cinemax Bory IMAX - 27.8.2020)

Temný rytíř povstal (2012)

Tak sa mi zdá, že som to od prvého uvedenia do kín nevidela. A bola som veľmi zvedavá, ako to na mňa bude pôsobiť. Najmä keď budem mať možnosť si to pozrieť komplet v kine s odstupom jedného dňa. A musím povedať, že mňa tento tretí diel opätovne nesklamal. Je to možno preto, že aspoň pre mňa je to ideálny fanservice, keďže som dlhoročná fanynka Bruca a Seliny. Ale okrem toho na mňa neskutočne silno pôsobia tie emócie, už som raz taký patetický romantik. Táto Nolanova trilógia pre mňa naozaj znamená veľmi veľa. (tretí raz videné v kine - Cinemax Bory - 19.8.2020 - maratón Temný rytier, každý deň premietaný jeden film)

Temný rytíř (2008)

Film ideálny na viacero pozretí, na prvý raz a vlastne ani na druhý sa nedá podchytiť všetko, lebo je neskutočne dynamický a ženie sa stále vpred. Pre mňa je jednoducho geniálny. A ďakujem mu za jeden z mojich najobľúbenejších music scores. Toľko ráz som ho počúvala ako albumy od začiatku do konca. S ním sa aj bežná prechádzka nočnou Bratislavou mení na dobrodružný quest v Gothame. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 18.8.2020)

Matrix (1999)

Drunken boxing! (konečne videné v kine - Cinemax Bory - 10.8.2020)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Vidieť to takmer po dvadsiatich rokoch opäť v kine... A možno aj desať rokov som to nevidela vôbec. A napriek tomu si ešte stále pamätám konkrétne repliky. Je to láska navždy. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 28.7.2020)

Interstellar (2014)

(druhý raz videné v kine - Cinemax Bory IMAX 2D - 23.7.2020)

Fantom opery (2011) (divadelní záznam)

Ramin Karimloo je pre mňa zatiaľ neprekonaný Fantóm.

Na nože (2019)

Roxy Music a Bryan Ferry do každého filmu! A naviac, I understood that reference, v tej malej, ale takmer plnej kinosále som len ja pochopila narážku na Hamiltona a to som ho zatiaľ ešte ani raz nepočula. (Lumiere - 18.2.2020)