Dej mi své jméno (2017)

Postava Michaela Stuhlbarga (otec) mi pripomenula niektoré postavy Robina Williamsa (vľúdnosť, ľudskosť). A hoci som Sufjanov song Mystery of Love počula už viackrát a veľmi sa mi páčil, vo filme dostáva nový rozmer a ide o neskutočne krásny moment. Sufjanko, príjmi odo mňa tohto virtuálneho Oscara pre najlepšiu pôvodnú pieseň. (Lumiere - 27.5.2018)

O těle a duši (2017)

Tá Laura Marling k Alexandre pekne pasovala. Inak mi celý film vŕtalo v hlave, či jeleň a laň sú živé exempláre alebo (aj) počítačové. Hm. Stále mi to vŕta v hlave. Ale ak si to nevygooglim, tak môj život bude o jedno tajomstvo bohatší. (Lumiere - 27.5.2018)

Nepříčetná (2018)

(Friedrichstadt-Palast, Berlín - Berlinale, Out of competition - 23.2.2018)

Četa (1986)

(CinemaxX, Berlín - Berlinale, Hommage Willem Dafoe - 21.2.2018)

Black Panther (2018)

Shuri FTW. (Cinemax Bory - IMAX 3D - 13.2.2018 - slávnostná premiéra)

Největší showman (2017)

Gýčik. Niektoré skladby dosť dobré, zaujali ma aj napriek mojej absolútnej neznalosti pôvodného muzikálu. A Zendaya je zlatíčko, som do nej. (Cinema City Aupark - 1.2.2018)

Persona (1966)

Nie že by sa na to dobre nepozeralo, lebo Nykvist, Liv a Bibi boli uhrančivé, malo to svoje zaujímavé provokatívne momenty, ale... uspávalo ma to a ledva si to udržalo moju pozornosť. Nemôže byť každý film pre mňa, aj keď ide o dôležité dielo svetovej kinematografie. Poviem si, že na mňa možno too artsy, pokrčím plecami a idem ďalej. (Lumiere - Scandi/Bergman 100 - 25.1.2018)