Ravi

Martin Pražák

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 15.7.2018  16:46

Scény zachycující posádku Covenantu v době, kdy vládla na palubě pohoda. Jen mě trochu na základě těchto scén zamrzelo, že ve filmu nedali prostor kapitánovi - sympaťák.

• 15.7.2018  16:44

Doporučuji se podívat na Yt - dobré pro doplnění děje z Covenant a Prometheus

• 15.7.2018  16:42

Takhle měl vypadat Thor už od začátku. Nejpozději od druhého filmu. Střídmý vtip, odlehčená atmosféra a jasné charaktery, které si na nic nehrají, ale chovají se, jak je jim vlastní. Ragnarok se povedl, ale škoda odbyté Hely, mohla se zdržet déle. 85% = 4/5

• 15.7.2018  16:37

Myslím, že Scott v této mnoho věcí odhalující části universa jasně říká, kam vždycky jeho filosofie směřovala. Málem náznaků se řekne mnoho věcí. Covenant podtrhl Promethea a vykopl míč směrem k bráně, kde mu nic v cestě nestojí. Film sice staví na zavedeném alienovském ději, kdy nemá naději přežít skoro nikdo, ale o to tu vůbec nejde a Covenant jasně řekl, že o to nikdy ani nešlo. Fassbender sice dostal těžce naloženo, ale svůj náklad směle nese dál, bravo! V závěru jsem měl silné mravenčení, jelikož zničené město nebylo domovskou planetou, takže co bude příště? Kdo koho stvořil a kdo kdo koho zničí? Je to obrovské téma. Těším se. 100% = 5/5

• 15.7.2018  16:30
    Metanol (TV film) (2018)

Televizní film, který strčí do kapsy kdejakou filmovou produkci. Napínavé, dějové, dramatické, emocionální. Přiznám se, že okolnosti kauzy jsem do takových detailů neznal, ale ještě teď nad tím šílenstvím kroutím hlavou. 80% = 4/5

• 10.12.2017  18:38
    Austrálie (2008)

Zvláštní film. Nezvykle natočený, dobře zahraný a zrežírovaný. V detailech trochu nedotažený, ale ty detaily nejsou pro děj až tak důležité. Pokud máte rádi divoký západ a australskou přírodu na pozadí příběhu o honácích dobytka se šťastným koncem, pak neváhejte. 80% = 4/5

• 10.12.2017  13:22

Dobré, Blade Runner atmosféra z toho přetéká, jakoby se zastavil čas.

• 10.12.2017  09:17

Za první dvě třetiny bych klidně dal pět hvězd, těšil jsem se, že se v Marvelu podívám na něco nového, že si dají po hubě, že snad někdo konečně umře (omlouvám se za to, ale je to spíše expresivní touha po vážném zvratu v tomto univerzu). Pak ale došlo ke konfrontaci hrdinů a to byl, upřímně řečeno, trochu trapas. Jako když sníte něco fakt hezkého a dobrého, co Vám ale v samém závěru trávícího traktu neudělá úplně nejlépe, jestli mi rozumíte. No nic, viděl jsem, uvidíme, co bude dál. Jestli Marvel universe něco umí, tak natěšit diváka na pokračování. 60% 3/5

• 10.12.2017  09:13

Strange není špatný, ale rozhodně je velmi stejný jako ostatní Marvelovky. Tím bych to asi uzavřel. Výběr Cumberbatcha hodnotím jako perfektní, ta role je na něj. 65% = 3/5

• 10.12.2017  09:09
    Atentát (1964)

Vynikající, nervy drásající drama. Nejlepší adaptace atentátu na Heydrcha. 90% = 5-/5

• 10.12.2017  09:06
    Anthropoid (2016)

Film se inspiruje historickým námětem, to ano, ale zůstalo pouze u té inspirace. Nevadí, s tím se dokážu poprat. Ale nedokážu se poprat s ubohými dialogy, nepochopitelnými motivacemi postav a se scénami, které na sebe pasují asi jako prase v sukni na společenský ples. Já nevím, nepochopím, jak tento film může mít např. vedle Masaryka takové hodnocení, když nestál ani za zlomek toho, co uměli vytvořit tvůrci jiných podobných filmů. Viděl jsem, zapomněl jsem, jdu dál. Pokud se rozhodujete, zda se na film podívat, tak spíše nedoporučuji. Anglicky mluvící postavy mi nevadí, odchýlenost celého příběhu od historie mi nevadí, ale ani ten zbytek nestál za moc. Jediné, co bych tak mohl vyzdvihnout, tak jsou výkony ústřední herecké dvojice Gabčík-Kubiš a snad i hudba, ale jinak nic. Střih - hrůza. 35% = 2/5

• 10.12.2017  08:46

Neurazí, ale dalo by se na tom ještě zapracovat. Česká komedie, která se tváří dospěle-infantilně a ne naopak, na což se koukat nedá. Podruhé se na to sice nepodívám, ale mohu doporučit ke shlédnutí. 60% = 3/5

• 10.12.2017  08:43

Hezký a milý filmový zážitek postavený na skvělém nápadu, kdy se duše psa převtěluje do mnoha psích životů a v každém zažije něco jiného. Moc hezký příběh, který nesklouzne ke klasickým ubuleným trapnostem amerických patlanic podobného ražení. Pohladí po duši, doporučuji. 70% = 4-/5

• 10.12.2017  08:41

Na tyhle filmy se Vetchý vyloženě hodí. Bez něj by to byl trapas, ale s ním je to rozhodně výhra. Milý film o ne příliš chtěném a smutném opatrovnictví, které se zvrhne v rodinnou komedii. Hezky natočeno, na své si určitě přijdou všichni, kteří mají rádi dospělou komedii a panem Vetchým. 75% = 4/5

• 3.3.2017  07:46
    Masaryk (2016)

Zvedněte zadky a mazejte do kina, protože takhle dobrý český/slovenský film tu dlouho nebyl. A to jsem, pokud jde o český film, skeptik. Rodena jsem nepoznával, stal se Janem Masarykem, Kaiser jako Beneš zahrál životní výkon a Zischler také vynikající. Hudba skvělá, ale především, ode dneška sleduji tvorbu Julia Ševčíka - velká naděje pro český film! Tolik silných momentů, tolik emocí nebylo, ani nepamatuju. Pokud cítíte křivdu z mobilizace v roce 1938, v tomto filmu se dozvíte, proč se tak stalo. Je vidět, že Ševčík zvládá film ukočírovat a věnovat se důležitým věcem, i když je příběh složitý a komplexní. Zapamatováníhodných scén je mnoho, ale u hlavě mi utkvěla navždy scéna v momentě, kdy se neomylně schyluje k Mnichovské zradě a nasupený Masaryk jde vstříc rozhodnutému Chamberlainovi, který, když ho uvidí, ptá se: "Budeme se prát, pane Masaryku?" Vynikající film, valte do kin! Půjdu znova 100% = 5/5 Anděl páně 2 a teď Masaryk - vidím naději v naší malé kotlině.

• 29.1.2017  19:30
    Rohy (2013)

Pěkné překvapení! Radcliffe ukazuje, že umí výborně hrát. Detektivní příběh říznutý biblickým motivem s prvky fantasy se pomalu ale jistě nořil do kabátu z thrilleru a musím říct, že to všechno perfektně pasovalo. Tento film by neměl zůstat mimo Vaši pozornost. Výborný nápad, který se podařilo převést na plátno. Myslel jsem, že každou chvilku to skončí průšvihem, ale až do finále měl snímek hlavu hrdě vzhůru a finále, řekl bych, více než signifikantní. Koukněte na trailer a pokud se Vám to nějak nezdá, koukněte na to, překvapí Vás to. 85% = 4/5

• 29.1.2017  13:01

Hodnotím SE, tedy 181 minutovou verzi. Myslím, že Snyder se tímto filmem úplně vyčerpal, ale položil pevné základy pro Justice League. BvS není vůbec špatný. Je daleko temnější a méně optimistický, než borci z druhého komiksového univerza. A to je dobře, protože DC sluší černá. Věřím, že tento film si nekladl za úkol diváka dostat, ani šokovat, ale spíše naladit, což se mu povedlo, alespoň v prodloužené verzi ano. Kde film naráží, je velmi umně skrývaná, ale všudypřítomná, heroičnost a také fakt, že svými odkazy drnká fandům dost na nervy, protože se dotýkají svědomí Temného rytíře, ba dokonce i původnímu Batmanovi. Naštěstí film bere tyto verze jako odvyprávěné a vlastně se jimi už více nezabývá, což je velmi dobře. Superman dostal nový prostor, aby ukázal, že ani on se neobejde bez pomoci, což se zvládlo, řekl bych, výborně. No a WW se prostě povedla. Jako úvod do JL - bomba. Jako samostatný film - spíše lepší průměr. 75% = 4/5

• 29.1.2017  00:47

Kdyby scénáristé věnovali polovinu času všech dojemných heroických scén a dialogů spíše pořádné smysluplné akci, gradaci napětí a chemii postav, byl by to film, který bych s chutí shlédl s pytlíkem chipsů a ještě fandil, jak emzákům nakopneme zadek. Bohužel tento příběh je od první čtvrtiny filmu naprosto slaboduchý, špatný, nesmyslný. Den nezávislosti 2 je smutným příkladem, jak se produkce chtěla napakovat na titulu a nic jiného ji nezajímalo. Počítám ale, že Emmerich tímto filmem sleduje pouze sehnání prachů na lepší projekty, protože tohle snad režíroval se zavázanýma očima a ze záchodu. Nic naplat, mám silný dojem, že nejvíce se nad tou šíleností podepsal scénář a střih, tedy prodloužená ruka produkčních magnátů, kteří chtěli ušetřit za každou vteřinu stopáže. No nic. Právem zapomenutelné nic. Na trojku se podívám ze zájmu, kam se to bitevní vřeštění přesune, protože jestli to bude tak, jak nám bylo na konci dvojky slíbeno, tak to bude už úplně na hlavu. 30% = 1+/5

• 28.1.2017  18:36
    Zmizelá (2014)

Blbě jsem to pojal. Od začátku jsem totiž fandil chlapovi a tu paní jsem nesnášel. Nevím proč, ale měl jsem takový divný dojem, který se pak potvrdil. No, ale to je fuk, film je to výborný a mile mě překvapil Affleck, kterého jsem neviděl takto hrát, ... ani nepamatuju, jestli jsem ho takhle dobře viděl vůbec hrát. Režisér dokázal filmu vtisknout obrovské napětí a vtáhnout diváka do víru událostí dřív, než si to stačí uvědomit. Zmizelá je doopravdy filmem, který Vás chytí a nepustí až do samého konce. 90% = 4/5

• 28.1.2017  18:32

Vynikající hlavní představitelce se podařilo zakrýt svým výkonem trochu lacinou zápletku, nad kterou si díky ní nějakou tu chvíli lámete hlavu. Bohužel, jakmile se děj posune, žádný drive nepřichází, pouze smířlivé "aha..." a pak se už jen díváte, jak to všechno dopadne. Nemůžu filmu upřít atmosféru, ani chvilky, kdy opravdu nevíte, komu vlastně fandit. Ale je to všechno takové plytké a v mlze. Ale určitě stojí za shlédnutí. 65% = 3/5

• 28.1.2017  18:24

Jo, jo, je to akční bomba, o tem žádná. Ale začínají mě tyhle filmy hrozně nudit. Vždy stejný průběh děje, vždy o trochu víc výbuchů, než předtím a vždy o trochu víc křiku a uměle vyvolaných adrenalinových momentů, než minule. Začínám mít pocit, že převést komiks na plátno nebyl úplně dobrý nápad. Totiž v komiksu můžete danou postavu tahat po x dobrodružstvích a čtenáře neustále překvapovat, bavit a vyvolat touhu po dalším příběhu. Ale ve filmu je to těžká věc. Výsledkem je, že se tvůrci snaží do jednoho filmu nacpat tolik věcí, až je z toho takový mišmaš, že i ten nejzarytější obdivovatel se musí v křesle začít časem kroutit. Ok, jsou to popkornovky, takže svůj účel to splní. Vymámí to z Vás prachy a nechá to velmi prchavý dojem, že to za to stálo. Ale až přijdete domů a přehrajete si to v hlavě, tak Vám bude jasné, že nestálo, a navíc chytnete chuť se podívat na něco jiného. 65% = 3/5

• 28.1.2017  18:13
    Spotlight (2015)

Velmi mě zaujalo, s jakým zápalem se herci a režisér vrhli na toto téma. Obzvlášť Mark Ruffalo zahrál výborně, jelikož motivace jeho postavy, ke katolické církvi vzhlížející, byla více, než zřejmá. Pokud bych hodnotil film skrze závažnost tématu a odvedenou práci novinářů, kteří se na zveřejnění podíleli, musel bych dát nejvyšší hodnocení. Avšak co mi v tomto filmu chybělo, byl záměr, proč se to celé vlastně natáčí. Ať si říká, kdo chce, co chce, ale takovéhle téma si zaslouží přesah, otevřené otázky, širokou brázdu v pochybách každého diváka. Měl jsem dojem, že se to pojalo jako dokument, a to je málo, sakramentsky málo ... 75% = 4/5

• 28.1.2017  18:07

Příjemný rodinný film, natočený dle skutečných událostí, je opravdu pohlazením po duši. A jde to i bez přílišné dávky amerických klišé. Doporučuji všem, kteří se chtějí podívat s celou rodinou na pěkný nenáročný film okořeněný citlivým zpracováním. 70% = 3+/5

• 23.1.2017  20:16

Milý film o nepříliš milém člověku, ke kterému si divák hledá celý film cestu. Je to přesně to, co chcete sledovat, když máte nostalgickou náladu, chuť se podívat na něco hezkého, co můžete skutečně prožít, kde se pracuje především s divákem. Severské filmy toto umí. Umí se člověka dotknout a umí ho zaujmout citlivě poctivou filmařinou. V těchto chvílích lituji, že je tak těžké se rozhodnout, když bych chtěl filmu dát 70%. Když ale přihlédnu k celkovému hodnocení, znám hromadu lepších filmů, které jsou hůře hodnocené, a tak se přikláním k 3/5 Něžný film o morousovi, který má velké srdce.

• 14.1.2017  13:22
    Sám doma 4 (TV film) (2002)

Jestli se Vám náhodou stalo, že jste na to přepnuli z jiného programu a chcete se podívat sem, jestli stojí za to se na to podívat, tak nestojí. Přepněte jinam. 0% = 0/5

• 14.1.2017  13:19

Příběh působí nade všecku přirozenost herců velmi uměle a prazvláštně. Toto asi není film pro mě. 40% = 2/5

• 14.1.2017  12:41
    Prázdniny (2006)

Celkem fajnová romantická komedie o dvou ženách, které si prohodily domov, načež se zamilovaly. Sice nic, na co bych vzpomínal, ale je pravda, že odvyprávěné a zahrané je to pěkně. Nejprv hněv a smutek, pak naděje a nakonec i láska s happyendem, co víc si přát na oddych ... 60% = 3/5

• 14.1.2017  12:34

Je to celkem milé a legrační, pokud jde o scény otce s dětmi a jeho otcem, ale jinak moc nechápu, nač ten zbytek měl vlastně být. Jako chápu, že si člověk občas musí pár věcí srovnat v hlavě, ale nechápu, čím by mě to mělo oslovit. Česká klasika posledních patnácti let, na kterou se fajn kouká, pobaví, ale za týden nebudu vědět, co se tam dělo, ani jak se to jmenovalo. Ještěže má člověk to ČSFD. 40% = 2/5

• 14.1.2017  12:30
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Asi jsem fakt divnej, ale mě se to líbilo. Vaculík se vyloženě našel, u mnoha scén s ním jsem se hodně bavil, protože bylo vidět, že to baví i jeho. Naproti tomu mladí herci nepředvedli nic moc, ale zase to dohnala pěkná myšlenka, že slovo perem je někdy silnější, než rána mečem. Jako celek to působilo dobře, tedy až na skon postavy, kterou ztvárnil Hanzlík. Ale jinak to byla pěkná a laskavá pohádka, která u mně nezapadne. 70% = 4-/5

• 14.1.2017  11:48
    Teorie tygra (2016)

Film pro chlapy v každém věku. Nový start, nové perspektivy, obrození vlastního já. Ale, ale dámy, tím nechci říct, že film není pro vás, to ne. Jen by se vás mohl trochu dotknout, nic víc. Bartoška zahrál skvěle. Není to rodinný film, ale skvělý oddech pro všechny, kteří si ze sebe umí udělat srandu. 80% 4/5

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52