Ravi

Martin Pražák

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 30.4.2020  14:28

Docela dobrá ufounovina, která je dějem natažená mezi found footage a ufo únosy. Není to špatné, ale marně hledám něco, co by film povyšovalo nad jiné žánrovky. Řekl bych, že je to dobře zvládnutý televizní film a že rozhodně stojí za shlédnutí. 65% = 3/5

• 19.3.2020  15:43
    Westworld - Labyrint (série) (2016)

Brilantně napsaný a dějově hutný, neodhadnutelným vývojem překvapující děj vyplněný skvělými charaktery, které se svým vývojem přelívají jako písek v přesýpacích hodinách. Na této sérii musím obdivovat skvělé načasování každé epizody a jejich rozměr. Všechno přesně zapadá a přesně hraje do not divákovi. Byl bych moc rád, kdyby to první sérií skončilo, protože se bojím, aby bylo pořádně rozmyšleno, co s tím dál... Zákulisní souboj Arnold vs Ford celou dobu překvapuje svou komplexností a promyšleností. Seriál Vás vtáhne a nepustí od první epizody do poslední. Pokud máte rádi fiktivní světy, roboty a úvahy nad bytím a nebytím, pak je tento seriál právě pro Vás. Vytrhne Vás z reality a omlátí Vám ji o hlavu dřív, než se stihnete vzpamatovat. Perfektrní 100% = 5/5

• 19.3.2020  15:28
    Westworld - Dveře (série) (2018)

Co se týče děje, do páté epizody včetně se neděje téměř vůbec nic, krom toho, že se scénárista asi totálně utrhl ze řetězu co do bezmyšlenkovité tupé a ve výsledku zcela zbytečné brutality na úkor jakéhokoliv posunu v ději. Poté se objevil zčistajasna sedmý díl, ale jeho potenciál utonul v dalších dvou slabších epizodách a vše je korunováno naprosto na hlavu postavenou poslední epizodou, kde se zcela ztrácí pointa, a kde je spatláno všechno do předem dané formy tak, aby kooonečně mohla nějak začít třetí série venku. Nemůžu se zbavit dojmu, že celá druhá série je nevyvážená, nezvládnutá co do rozvržení sil a příběhů jednotlivých účastníků na epizodu, ale hlavně hrozně uspěchaná, protože některé celé epizody by v duchu první série bylo možné odvyprávět za pět minut. Zvláštní pozornost věnuju příchodu "speciálních jednotek" a jejich chování na place - to je "příběhem" samo o sobě. Tak vágní, neprofesionální a žalostný přístup bezpečnostních sil nevidíte ani v béčkových akčňákách osmdesátých let. Až jsem si říkal, jestli tohle dělali stejní tvůrci, nebo jestli si na to vypůjčili scénáristy a kompars z jiného seriálu. Vše kolem westworldu se zdá tak zašifrované, precizní a nakombinované, ale jak se objeví profesionálové, tak je to k smíchu. Bezpečnostní složky neumí střílet, jsou absolutně bez velení a koordinace činností, nemají absolutně ponětí o taktice. Dále mě hrozně zaráželo, jak malou důležitost má v některých případech život postav a v jiných je tomu diametrálně jinak. Na některých postavách (William) se přímo lpí a nechá je rozstřílet jak řešeto, zatímco kráčí stále dál jak terminátor, zatímco jiné postavy lehnou bez jakéhokoliv pozastavení se nad tím, zda má jejich smrt hlubší smysl nebo zda se jich prostě scénárista už chtěl zbavit, protože mu překážely. Zaráží mě, že seriál s tak propracovanou logikou hlavní linky nepřemýšlí nad tím, že by někdo mohl mít mobil nebo že by se mohl někdo jinak účinně bránit tomu, co se tam děje. Šéf impéria je najednou vzduch i pro své zaměstnance. Najednou zmizely všechny kamery a jiné bezpečnostní prvky a není vysvětleno, co se s nimi stalo. Člověk kolikrát čeká na vysvětlení takových zásadních věci, aby nakonec zjistil, že vysvětlení není, protože tvůrci doufají, že se na to zapomene. A postupně mě začaly na rozdíl od první série naprosto iritovat všechny ty rádoby biblické kecy pronášené z kupky hnoje se vší vážností. Ach jo. A kam zmizely motivace hrdinů? Kam? Všechno blbě. Jsem velmi zklamaný. I když si seriál udržuje jistou dávku úrovně, obsahově u mě naprosto skončil. Hrozné zklamání. 35% = 2/5

• 19.3.2020  13:03
    Westworld (TV seriál) (2016)

Převést tak jednoduchou myšlenku do tak komplexní složité skládačky je majstrštyk, o tom žádná. Avšak celý potenciál seriálu byl zcela vyčerpán v první sérii, zatímco druhá vedle ní stojí jako psychicky narušený sourozenec, ve kterém naprosto chybí jakýkoliv plnohodnotnější obsah. První série Vás zavede do nového, neokoukaného a šokujícím způsobem pomalu objevovaného světa, kde nic není, jak se zdá. Všechny rozehrané dějové linky gradují a zapadají nejen každým dílem, ale i za sérii jako celek. Ze zlých dobří, z dobrých ty největší spící bestie. Ocitnete se ve světě, kde pravidla znamenají vše, ale brzy se začne ukazovat, že to vlastně tak docela neplatí, až nakonec zjistíte, že neplatí vlastně vůbec nic. Konec série je perfektní a má otevřený přesah. Ale tím to asi mělo skončit. Zajímalo by mě, co tu lidi tak obdivují na totálně zpackané druhé sérii, kde podle mého názoru stál za něco pouze sedmý díl a celkově vzato pouze Bernardova linka, protože jinak je to pouze zbytečně brutální, velmi málo uvěřitelná a naprosto prvoplánová řež bez hlubšího smyslu.

• 25.12.2019  09:50

Špatné to nebylo, ale potřeboval bych to vidět s odstupem znovu. Je to šílený galimatyáš všeho možného i nemožného. V zásadě je to všechno v pořádku a SW tam jsou ve svých klasických motivech, včetně nových nástaveb. Ale toho marastu okolo je taky moc. Jakoby se tvůrci autisticky drželi toho, že musí děj nutně odlehčovat, přitom kdyby se vyškrtly veškeré úsměvné scény a gegy, tak by se nic nestalo. Nemůžu se zbavit dojmu, že to měli rozdělit na dvě části, nebo že měli mnohem víc náznaků dát už do předchozích dvou epizod. Tahle látka je totiž na dva filmy. 1) hledání šutru a objev císaře; 2) shromažďování sil na závěrečné buď a nebo. Ale to se bohužel nestalo, ani nám nedali 200 min filmu, takže výsledkem je strašlivě nahuštěný nepřehledný děj, ve kterém sice je všechno, co divák chce vidět, ale je tam také spoustu toho, co by vzhledem ke stopáži a tempu vidět ani náhodou nemusel. Věřím, doufám a chci, aby existoval director's cut s 200 min stopáží, který dá smysl tomu, co jsem viděl. Zatím ale 70% = 4-/5

• 25.12.2019  09:44

Návrat ke kořenům toho, co dělá film dobrým filmem. Moderní doba tohle ale nesnese. Jednoduchý příběh, hloubka, mystérium, mnoho a mnoho symbolik, které dnešnímu divákovi naprosto uniknou. Vedle epizody V. a III. nejlepší SW. Protože prostřední epizoda nemůže být dějová, ale musí být o postavách a jejich úloze v trilogii. Bylo to tak ve II., v V. a je tomu tak v VIII. Tedy alespoň podle mého gusta je to super. 100% = 5/5

• 3.10.2019  10:32
    Ad Astra (2019)

Silný příběh o hledání se hlavního hrdiny jako syna, který se celý život vyrovnává s minulostí ve vztahu k otci. Na pozadí je Sci-Fi příběh, který možná na první pohled přebije to, oč jde, ale pod povrchem je hluboké psychologické drama. Velmi povedené, Brad Pitt zahrál skvěle, podmanivá hudba. Z kina jsem odcházel příjemně naladěn a občerstven. 85% = 4/5

• 15.7.2018  16:46

Scény zachycující posádku Covenantu v době, kdy vládla na palubě pohoda. Jen mě trochu na základě těchto scén zamrzelo, že ve filmu nedali prostor kapitánovi - sympaťák.

• 15.7.2018  16:44

Doporučuji se podívat na Yt - dobré pro doplnění děje z Covenant a Prometheus

• 15.7.2018  16:42

Takhle měl vypadat Thor už od začátku. Nejpozději od druhého filmu. Střídmý vtip, odlehčená atmosféra a jasné charaktery, které si na nic nehrají, ale chovají se, jak je jim vlastní. Ragnarok se povedl, ale škoda odbyté Hely, mohla se zdržet déle. 85% = 4/5

• 15.7.2018  16:37

Myslím, že Scott v této mnoho věcí odhalující části universa jasně říká, kam vždycky jeho filosofie směřovala. Málem náznaků se řekne mnoho věcí. Covenant podtrhl Promethea a vykopl míč směrem k bráně, kde mu nic v cestě nestojí. Film sice staví na zavedeném alienovském ději, kdy nemá naději přežít skoro nikdo, ale o to tu vůbec nejde a Covenant jasně řekl, že o to nikdy ani nešlo. Fassbender sice dostal těžce naloženo, ale svůj náklad směle nese dál, bravo! V závěru jsem měl silné mravenčení, jelikož zničené město nebylo domovskou planetou, takže co bude příště? Kdo koho stvořil a kdo kdo koho zničí? Je to obrovské téma. Těším se. 100% = 5/5

• 15.7.2018  16:30
    Metanol (TV film) (2018)

Televizní film, který strčí do kapsy kdejakou filmovou produkci. Napínavé, dějové, dramatické, emocionální. Přiznám se, že okolnosti kauzy jsem do takových detailů neznal, ale ještě teď nad tím šílenstvím kroutím hlavou. 80% = 4/5

• 10.12.2017  18:38
    Austrálie (2008)

Zvláštní film. Nezvykle natočený, dobře zahraný a zrežírovaný. V detailech trochu nedotažený, ale ty detaily nejsou pro děj až tak důležité. Pokud máte rádi divoký západ a australskou přírodu na pozadí příběhu o honácích dobytka se šťastným koncem, pak neváhejte. 80% = 4/5

• 10.12.2017  13:22

Dobré, Blade Runner atmosféra z toho přetéká, jakoby se zastavil čas.

• 10.12.2017  09:17

Za první dvě třetiny bych klidně dal pět hvězd, těšil jsem se, že se v Marvelu podívám na něco nového, že si dají po hubě, že snad někdo konečně umře (omlouvám se za to, ale je to spíše expresivní touha po vážném zvratu v tomto univerzu). Pak ale došlo ke konfrontaci hrdinů a to byl, upřímně řečeno, trochu trapas. Jako když sníte něco fakt hezkého a dobrého, co Vám ale v samém závěru trávícího traktu neudělá úplně nejlépe, jestli mi rozumíte. No nic, viděl jsem, uvidíme, co bude dál. Jestli Marvel universe něco umí, tak natěšit diváka na pokračování. 60% 3/5

• 10.12.2017  09:13

Strange není špatný, ale rozhodně je velmi stejný jako ostatní Marvelovky. Tím bych to asi uzavřel. Výběr Cumberbatcha hodnotím jako perfektní, ta role je na něj. 65% = 3/5

• 10.12.2017  09:09
    Atentát (1964)

Vynikající, nervy drásající drama. Nejlepší adaptace atentátu na Heydrcha. 90% = 5-/5

• 10.12.2017  09:06
    Anthropoid (2016)

Film se inspiruje historickým námětem, to ano, ale zůstalo pouze u té inspirace. Nevadí, s tím se dokážu poprat. Ale nedokážu se poprat s ubohými dialogy, nepochopitelnými motivacemi postav a se scénami, které na sebe pasují asi jako prase v sukni na společenský ples. Já nevím, nepochopím, jak tento film může mít např. vedle Masaryka takové hodnocení, když nestál ani za zlomek toho, co uměli vytvořit tvůrci jiných podobných filmů. Viděl jsem, zapomněl jsem, jdu dál. Pokud se rozhodujete, zda se na film podívat, tak spíše nedoporučuji. Anglicky mluvící postavy mi nevadí, odchýlenost celého příběhu od historie mi nevadí, ale ani ten zbytek nestál za moc. Jediné, co bych tak mohl vyzdvihnout, tak jsou výkony ústřední herecké dvojice Gabčík-Kubiš a snad i hudba, ale jinak nic. Střih - hrůza. 35% = 2/5

• 10.12.2017  08:46

Neurazí, ale dalo by se na tom ještě zapracovat. Česká komedie, která se tváří dospěle-infantilně a ne naopak, na což se koukat nedá. Podruhé se na to sice nepodívám, ale mohu doporučit ke shlédnutí. 60% = 3/5

• 10.12.2017  08:43

Hezký a milý filmový zážitek postavený na skvělém nápadu, kdy se duše psa převtěluje do mnoha psích životů a v každém zažije něco jiného. Moc hezký příběh, který nesklouzne ke klasickým ubuleným trapnostem amerických patlanic podobného ražení. Pohladí po duši, doporučuji. 70% = 4-/5

• 10.12.2017  08:41

Na tyhle filmy se Vetchý vyloženě hodí. Bez něj by to byl trapas, ale s ním je to rozhodně výhra. Milý film o ne příliš chtěném a smutném opatrovnictví, které se zvrhne v rodinnou komedii. Hezky natočeno, na své si určitě přijdou všichni, kteří mají rádi dospělou komedii a panem Vetchým. 75% = 4/5

• 3.3.2017  07:46
    Masaryk (2016)

Zvedněte zadky a mazejte do kina, protože takhle dobrý český/slovenský film tu dlouho nebyl. A to jsem, pokud jde o český film, skeptik. Rodena jsem nepoznával, stal se Janem Masarykem, Kaiser jako Beneš zahrál životní výkon a Zischler také vynikající. Hudba skvělá, ale především, ode dneška sleduji tvorbu Julia Ševčíka - velká naděje pro český film! Tolik silných momentů, tolik emocí nebylo, ani nepamatuju. Pokud cítíte křivdu z mobilizace v roce 1938, v tomto filmu se dozvíte, proč se tak stalo. Je vidět, že Ševčík zvládá film ukočírovat a věnovat se důležitým věcem, i když je příběh složitý a komplexní. Zapamatováníhodných scén je mnoho, ale u hlavě mi utkvěla navždy scéna v momentě, kdy se neomylně schyluje k Mnichovské zradě a nasupený Masaryk jde vstříc rozhodnutému Chamberlainovi, který, když ho uvidí, ptá se: "Budeme se prát, pane Masaryku?" Vynikající film, valte do kin! Půjdu znova 100% = 5/5 Anděl páně 2 a teď Masaryk - vidím naději v naší malé kotlině.

• 29.1.2017  19:30
    Rohy (2013)

Pěkné překvapení! Radcliffe ukazuje, že umí výborně hrát. Detektivní příběh říznutý biblickým motivem s prvky fantasy se pomalu ale jistě nořil do kabátu z thrilleru a musím říct, že to všechno perfektně pasovalo. Tento film by neměl zůstat mimo Vaši pozornost. Výborný nápad, který se podařilo převést na plátno. Myslel jsem, že každou chvilku to skončí průšvihem, ale až do finále měl snímek hlavu hrdě vzhůru a finále, řekl bych, více než signifikantní. Koukněte na trailer a pokud se Vám to nějak nezdá, koukněte na to, překvapí Vás to. 85% = 4/5

• 29.1.2017  13:01

Hodnotím SE, tedy 181 minutovou verzi. Myslím, že Snyder se tímto filmem úplně vyčerpal, ale položil pevné základy pro Justice League. BvS není vůbec špatný. Je daleko temnější a méně optimistický, než borci z druhého komiksového univerza. A to je dobře, protože DC sluší černá. Věřím, že tento film si nekladl za úkol diváka dostat, ani šokovat, ale spíše naladit, což se mu povedlo, alespoň v prodloužené verzi ano. Kde film naráží, je velmi umně skrývaná, ale všudypřítomná, heroičnost a také fakt, že svými odkazy drnká fandům dost na nervy, protože se dotýkají svědomí Temného rytíře, ba dokonce i původnímu Batmanovi. Naštěstí film bere tyto verze jako odvyprávěné a vlastně se jimi už více nezabývá, což je velmi dobře. Superman dostal nový prostor, aby ukázal, že ani on se neobejde bez pomoci, což se zvládlo, řekl bych, výborně. No a WW se prostě povedla. Jako úvod do JL - bomba. Jako samostatný film - spíše lepší průměr. 75% = 4/5

• 29.1.2017  00:47

Kdyby scénáristé věnovali polovinu času všech dojemných heroických scén a dialogů spíše pořádné smysluplné akci, gradaci napětí a chemii postav, byl by to film, který bych s chutí shlédl s pytlíkem chipsů a ještě fandil, jak emzákům nakopneme zadek. Bohužel tento příběh je od první čtvrtiny filmu naprosto slaboduchý, špatný, nesmyslný. Den nezávislosti 2 je smutným příkladem, jak se produkce chtěla napakovat na titulu a nic jiného ji nezajímalo. Počítám ale, že Emmerich tímto filmem sleduje pouze sehnání prachů na lepší projekty, protože tohle snad režíroval se zavázanýma očima a ze záchodu. Nic naplat, mám silný dojem, že nejvíce se nad tou šíleností podepsal scénář a střih, tedy prodloužená ruka produkčních magnátů, kteří chtěli ušetřit za každou vteřinu stopáže. No nic. Právem zapomenutelné nic. Na trojku se podívám ze zájmu, kam se to bitevní vřeštění přesune, protože jestli to bude tak, jak nám bylo na konci dvojky slíbeno, tak to bude už úplně na hlavu. 30% = 1+/5

• 28.1.2017  18:36
    Zmizelá (2014)

Blbě jsem to pojal. Od začátku jsem totiž fandil chlapovi a tu paní jsem nesnášel. Nevím proč, ale měl jsem takový divný dojem, který se pak potvrdil. No, ale to je fuk, film je to výborný a mile mě překvapil Affleck, kterého jsem neviděl takto hrát, ... ani nepamatuju, jestli jsem ho takhle dobře viděl vůbec hrát. Režisér dokázal filmu vtisknout obrovské napětí a vtáhnout diváka do víru událostí dřív, než si to stačí uvědomit. Zmizelá je doopravdy filmem, který Vás chytí a nepustí až do samého konce. 90% = 4/5

• 28.1.2017  18:32

Vynikající hlavní představitelce se podařilo zakrýt svým výkonem trochu lacinou zápletku, nad kterou si díky ní nějakou tu chvíli lámete hlavu. Bohužel, jakmile se děj posune, žádný drive nepřichází, pouze smířlivé "aha..." a pak se už jen díváte, jak to všechno dopadne. Nemůžu filmu upřít atmosféru, ani chvilky, kdy opravdu nevíte, komu vlastně fandit. Ale je to všechno takové plytké a v mlze. Ale určitě stojí za shlédnutí. 65% = 3/5

• 28.1.2017  18:24

Jo, jo, je to akční bomba, o tem žádná. Ale začínají mě tyhle filmy hrozně nudit. Vždy stejný průběh děje, vždy o trochu víc výbuchů, než předtím a vždy o trochu víc křiku a uměle vyvolaných adrenalinových momentů, než minule. Začínám mít pocit, že převést komiks na plátno nebyl úplně dobrý nápad. Totiž v komiksu můžete danou postavu tahat po x dobrodružstvích a čtenáře neustále překvapovat, bavit a vyvolat touhu po dalším příběhu. Ale ve filmu je to těžká věc. Výsledkem je, že se tvůrci snaží do jednoho filmu nacpat tolik věcí, až je z toho takový mišmaš, že i ten nejzarytější obdivovatel se musí v křesle začít časem kroutit. Ok, jsou to popkornovky, takže svůj účel to splní. Vymámí to z Vás prachy a nechá to velmi prchavý dojem, že to za to stálo. Ale až přijdete domů a přehrajete si to v hlavě, tak Vám bude jasné, že nestálo, a navíc chytnete chuť se podívat na něco jiného. 65% = 3/5

• 28.1.2017  18:13
    Spotlight (2015)

Velmi mě zaujalo, s jakým zápalem se herci a režisér vrhli na toto téma. Obzvlášť Mark Ruffalo zahrál výborně, jelikož motivace jeho postavy, ke katolické církvi vzhlížející, byla více, než zřejmá. Pokud bych hodnotil film skrze závažnost tématu a odvedenou práci novinářů, kteří se na zveřejnění podíleli, musel bych dát nejvyšší hodnocení. Avšak co mi v tomto filmu chybělo, byl záměr, proč se to celé vlastně natáčí. Ať si říká, kdo chce, co chce, ale takovéhle téma si zaslouží přesah, otevřené otázky, širokou brázdu v pochybách každého diváka. Měl jsem dojem, že se to pojalo jako dokument, a to je málo, sakramentsky málo ... 75% = 4/5

• 28.1.2017  18:07

Příjemný rodinný film, natočený dle skutečných událostí, je opravdu pohlazením po duši. A jde to i bez přílišné dávky amerických klišé. Doporučuji všem, kteří se chtějí podívat s celou rodinou na pěkný nenáročný film okořeněný citlivým zpracováním. 70% = 3+/5

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53