Absurdistán (2006)

Tenhle film má podle mého názoru velmi dobrý smysl pro humor. Hlavně ze začátku, kdy jsem si říkal, že se trefuje do černého každou větou a scénou. Ovšem druhá půle je hlavně příběhová a na nějaké ty satirické ohňostroje tam pro zaujetí příběhem nezbylo mnoho času. Škoda. Kdyby si film držel komediální tempo prvních 40-ti minut, neváhal bych dát plný počet. Ale tvůrci podle mě druhou půlku prospali. Aktualizace: v originále má tenhle film trochu jiný rozměr. Proto přidávám jednu hvězdu. 70% = 4-/5

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Film pádá a stojí s Jimem Carreym, který umí balancovat na pokraji geniality a trapnosti takovým způsobem, že se spíše ve většině případů zavděčí. Dál je tu nenáročný děj, opravdový záporák, k tomu originální nápad i zpracování a máme tu komedii, jak vyšitou. Nad průměr ji podle mě vyvyšuje hlavně dobrá režie, protože Tom Shadyac nikdy nesklouzne k přihloplým trapnostem a dokáže z mizerného scénáře i herců vycucnout více, než by člověk čekal. V případě "Ace Ventury" se mu to povedlo dosud nejlépe. 80% =4/5

Adaptace (2002)

Sice moc nevím, o čem to bylo, ale vím, že se mi to líbilo ... vážně. Pokud máte rádi filmy, které se sice až tak neposunují v ději, zato je k vidění herecký, režisérský a scénaristický um, pak se tu na 114 minut zastavte. 75% = 4/5

Ad Astra (2019)

Silný příběh o hledání se hlavního hrdiny jako syna, který se celý život vyrovnává s minulostí ve vztahu k otci. Na pozadí je Sci-Fi příběh, který možná na první pohled přebije to, oč jde, ale pod povrchem je hluboké psychologické drama. Velmi povedené, Brad Pitt zahrál skvěle, podmanivá hudba. Z kina jsem odcházel příjemně naladěn a občerstven. 85% = 4/5

Addamsova rodina (1991)

Člověk se zasměje, atmosféru to má, ale že by to bylo hororové? Nevím, spíš tragikomické. 55% = 3/5

Addamsova rodina 2 (1993)

Jednička byla trochu vyspělejší. Ale jinak si drží stejnou úroveň zábavy, kterou nedokážu plně docenit, což ale neznamená, že bych se u toho nezasmál. 50% = 3-/5

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Tenhle film má jedno velké kouzlo, můžu ho vidět stále dokola a nezreziví. Je prostě geniální. 85% = 4/5

Agent bez minulosti (2002)

Pro mě je postava Jasona Bourna je jednou z nejzajímavějších námětů, kterou akční žánr kdy dostal. První film je skvělým úvodem do problematiky s vyváženou mírou akce, keců a napětí. Matt Damon byl určitě ideální volbou. Avšak film nechává spoustu nezodpovězených otázek o tom, co se vlastně doopravdy děje a kdo jsou všichni ti lidé okolo. Divák má tudíž pocit, že byl ochuzen. Celkově ale film nenudí a točí se vlastně jen kolem dvou hlavních postav. Jediný, kdo se z vedlejších postav ujal své role zapamatováníhodným stylem, byl Clive Owen v roli dalšího agenta. "Agent bez minulosti" není superakčním trhákem, je to takový Bond bez nadsázky a okázalosti. Řekl bych velmi sympatický pan Bond / Bourne. 85% = 4/5

Air America (1990)

Je to tak, nic pro fanoušky vyhraněných akčnáků, ani válečných filmů, ani pro vyznavače komedií to není, ale pro milovníky žánrů, které se jemně protkávají, je to pecka. Já mezi ně patřím, takže 75% = 4/5