Nezvratný osud 3 (2006)

Musím nesouhlasit, že se nedalo vytěžit z trojky více. I když má třetí pokračování malý potenciál, mohlo z něj být zajímavé pokračování, kdyby se tak stupidně nedrželo předchozích dílů. Dávám 25% = 1/5

Nezvratný osud 2 (2003)

Dvojka je dle mého názoru o málo lepší, než jednička, protože posílila v pasážích, kde první film ležel na vodě (nejasnost, jestli chce být černým humorem nebo hororem, atd.). Avšak trochu by potřeboval postrčit režisér od scénaristy větším prostorem pro tvořivost, protože je vidět, že v některých místech scénář režisér nepotřeboval a přesto to dopadlo výborně (úvodní scéna s havárií). Dávám 60% = 3/5

Nezvratný osud (2000)

Nevím, asi mi to nesedlo. První díl je sice dobrý, ale přišlo mi to spíš jako černá komedie. Nebavilo mě to, čímž ale nechci provokovat, jen tu zastupuji názor, že šlo o méně zdařilý pokus o horor. Herci mi chvíli připadali jako voskové figuríny, chvíli jako dřevění panáci. A neustálé: "Ach, bože!" a "Néé!" mě neoblbne. Zklamání i když z teenagerovských filmů je to asi to lepší. Dávám zklamaně 50% = 2+/5

Krajní meze (1995) (seriál)

Velmi zajímavý seriál, především svou velkou nevyvážeností, ale protože je každý díl jiný a má originální nápad, tak nenudí ani na chvilku. Pokud akceptujete některé epizody, které se opravdu nepovedly režijně ani dramaticky, vyjde Vám z toho série, ve které se těšíte na každý další díl, což u mě funguje. Za tento seriál plný nápadů scénáristů dávám 85% = 4/5

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Myslím, že originální a někdy i velmi zajímavý seriál. Nutno mu vytknout křečovyté audiovizuální zpracování, ale na druhou stranu, co chtít původně od nízkorozpočťáku. Děj některých dílů je podprůměrný, avšak další díly váhy zvrtnou na druhou stranu a když na to kouknete jako na celek, dostává to obrovský rozměr, což je přesně ten důvod, proč má seriál tolik příznivců. Špatné díly vyvažují skvělé díly a slabé výkony herců vyvažují silné momenty děje i nečekané příspěvky R.D. Andersona, kterého jsem později postrádal. Ben Browder toho moc nenahraje, ale vzhledem k charakteru vojáka v jeho postavení víc nechci. Claudia Black byla přešlapem, který konec seriálu posílá do diskvalifikace. Takže 75% = 4/5 hlavně za originalitu a nápady prvních sérií a velkolepost děje v sériích 5 až 8.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Zpočátku velmi zajímavý, postupem doby pokulhávající za originálem. Audiovizuální nadhoz přebil dějové smeče a z výkonů výborného obsazení nezbylo mnoho. Českého fandu sice potěší doktor Zelenka, ale jen kvůli tomu na SGA nekoukám. Průměrné, avšak ne špatné, snad jen trochu křečovité. Sem tam překvapí, sem tam zklame. Zkrátka jasných 60% = 3/5

Velkovlak (1998) (seriál)

Jednou večer jsem na dvojce narazil, na tento "kousek" a díl se mi tak líbil, že jsem si sehnal všechny. Jsem fandou Monty Pythona, britský humor je mi blízký, takže mi Velkovlak sedl. Nepravděpodobné momenty s nadsázkou, křečovité situace, nečekaná rozuzlení, pokud ne už sám průběh skeče. To jsem čekal a také dostal. Víc od toho nečekám a nepotřebuji, ale nutno říct, že Vlekovlak sem tam dodal i něco navíc. Simon Pegg ukazuje svůj potenciál, který zůstává od dob seriálu neyužit. 5/5

Návrat do Cold Mountain (2003)

Pod epickou cestou vojáka vracejícího se přes válkou zuboženou zem a žen, které se doma zatím musely postarat samy o sebe, se skrývá nejen dojemný osový příběh, ale také hned několik postranních osobních dramat lidí na pozadí války S proti J. Strhující výprava, hudba i kamera. Brilantní režie a do mrtě vypiplané scény. V rámci tématu jedno z nejlepších ztvárnění vůbec. Dávám 100% = 5/5

S čerty nejsou žerty (1984)

Výborní herci, výborný scénář. Tuctový námět přetvořený podle mě v nejzábavnější českou pohádku vůbec. V čem tkví její kouzlo? Můžu ji vidět stokrát a bavím se pokaždé znovu a stejně dobře. 95% = 5/5

Las Vegas: Kasino (2003) (seriál)

Tuctový americký seriál v audiovizuální pláštěnce Kriminálky L.V., která v dešti dobrých seriálů neobstojí. Je tu několik dobrých vzpruh, jako je provázanost některých dílů s jinými seriály (Drzá Jordan, ...), obsazení hudebních a filmových hvězd v něolika dílech nebo obměny hereckého obsazení, avšak tím se seriál nezachránil a byl zrušen. Škoda, že předčasně, rád bych se dověděl jak to hodlali zakončit. Zábavný, ale ne vyjímečný - 55% = 3/5