Vanilla77

Vanilla77

Jaroslav Kostka

okres Praha

• 28.5.2017  20:23

Velmi dobře syrově zpracované drama rodiny během tsunami v indonésii.

• 25.5.2015  00:37

Jako čtenáře knihy mě film trochu zklamal. Střih se filmařům moc nepovedl, trochu na mě působil zmateným dojmem. Například scéna v metru, kdy natáčení v pražském metru bylo dvě dlouhé noci, je nakonec ve filmu objeví na pouhých několik vteřin. Samozřejmě, že z takového množství natočeného materiálu je asi těžké sestříhat film s rozumnou stopáží. Díky setkání s velice sympatickým Tomem Robem Smithem na předpremiéře filmu přidávám jeden bod navíc.

• 5.11.2014  22:54
    Interstellar (2014)

Naprosto fantastická jízda mezihvězdným časoprostorem s úžasným výkonem Matthew McConaugheyho. Zpracování průletů červí dírou a za horizont událostí byla krasná podívaná. Po delší době film, který ve mně zanechal spoustu dojmů.

• 24.9.2014  23:07
    Equalizer (2014)

Drsnější než Drsný Harry (Clint Eastwood) nebo Přání Smrti (Charles Bronson). Mám rád tenhle typ filmů i když to bylo možná trochu přehnaný.

• 4.6.2014  05:56

Nevím, jestli to je náhoda, že byl film uveden skoro souběžně s výročím vylodění v Normandii, ale působí to na mně díky tomu velice dobrým dojmem. Tom Cruise je stále skvělý a tyhle role mu prostě sedí. Emily Blunt je drsně roztomilá. Jen na konci filmu mi chybělo pár vteřin, aby se ti dva konečně objali.

• 13.11.2013  07:48

Tom Hanks je opravdu vynikající herec. Chvílemi byl film trochu uloudaný, ale závěrečný spád událostí to dohnal. Trochu mi v závěru chyběla nějaká včelička pro kapitána od doktorky, ale odborník by to mohl posoudit lépe.

• 5.11.2013  09:05
    Lásky čas (2013)

Čekal jsem nudné lovestory, ale film mě hodně překvapil a skvěle bavil. Anglický humor a trochu zrzavých vlasů, kromě "U Konce světa" v současné době není moc vidět a tak tohle je příjemné osvěžení. Ano je to víceméně pohádka, ale hezká a kdo se občas nekouká na pohádky? Z pohádek také bývá nějaké ponaučení a i tady je: "Žijte život naplno a radujte se ze všech maličkostí!"

• 15.1.2013  00:13

Skvěle jsem se bavil. Výborný Christoph Waltz a Jamie Foxx mě dostali. Tarantino má na svědomí další nezapomenutelný film. Díky ČSFD!

• 15.1.2012  21:35

Film má spousty nedokonalostí viz. jak podoktknul gumli a v současné době by se autoři mohli takových chyb vyvarovat. Námět filmu je však velice dobrý a vzhledem k tomu, že je v poslední době takových témat poskrovnu se mi film líbil i přes tyto chyby. Hlavní hrdina sympatický neandrtálec Ao a neméně sympatická žena druhu homo sapiens Aki vytváří zvláštní kontrast mezi dvěma druhy a přitom k sobě najdou cestu. V některých scénách na mě film celkem dojemně zapůsobil, takže si myslím, že 4* celkem zasloužené.

• 18.9.2011  12:59

Film má výborné animace opičích postav a drobnými náznaky vzdává hold původní planetě opic. Novodobé zpracování opičí ságy využívá digitálních možností současné filmařiny a je to znát. Není to jen kopie původního zpracování, ale je zde dobře rozveden charakter opičího vůdce Césara a i ostatních opičích postav. Těším se na pokračování.

• 18.9.2011  12:03
    Hanna (2011)

Film by byl asi o polovinu slabší nebýt výborného hudebního doprovodu ala Chemical Brothers. Akční scény byly skvělé, ale občasné sci-fi to trochu kazilo, viz. scéna na poušti, kdy se Hanna chytí Hummera z kanálu  Saoirse Ronan se zdá být dobrou nadějí filmového světa.

• 18.9.2011  12:02
    Drive (2011)

Charismatická hlavní postava, výborný výběr hudby, kontrasty mezi milostnými a akčními scénami jsou kvalitní atributy tohoto filmu.

• 18.9.2011  12:01
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Sice jsem nečetl literární předlohu první knihy, ale po zhlédnutí této adaptace mě velice zajímalo pokračovaní a začal jsem číst druhou knihu. R.R. Martin popisuje velice realisticky fiktivní svět králů, rytířů a princezen, také i film je kvalitně zpracován. Těším se na zpracování druhé knihy, kde již budu mít možnost srovnat knižní a filmovou podobu.

• 18.9.2011  12:00

Rozhodně to není pro děti, ale velice jsem se u toho pobavil. Parodie na rytířské téma se moc nevidí, takže příjemné osvěžení mezi porcí ostatních akčních a komiksových filmů.