Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 6.7.2012  09:37

Doba Ledová je krásná pohádka, která se opravdu povedla. Ukazuje nám sílu přátelství a odvahu udělat cokoliv pro každého z této "party". Jednoznačně nejlepší z této série je první díl, o tom žádná... Tenhle díl je silně prošpekován humornými scénami kterým jasně dominuje lenochodova babča, ze 4 dílů bych ho ale řadil jako nejslabší, i když za postavu lenochodovi babičky jednoznačně hvězda navíc. 75%.

• 27.2.2012  00:38

Takhle kvalitní film jsem tedy nečekal, film pohledem Japonského vojáka a jeho mentality, vlastenectví, hrdinství... Ale vše ve zbytečné smrti, ve zbytečné válce... mistrovsky natočeno. 95%

• 13.2.2011  23:56

Tenhle Katastrofický film považuji za vůbec nejlepší snímek daného žánru. Sedí mi tu příběh, efekty, hudba i herecké výkony, které nedominují nad filmem samým, je to reálně natočeno a to se mi líbí! 95%

• 24.12.2013  22:45
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Je to pořád stejné, doba temna českých pohádek stále trvá... ale za výkon Viktora Preisse o hvězdu výš. 20%.

• 6.4.2015  18:13

Zřejmě jde (zatím) o vizuálně nejpůsobivější verzi Exodusu, nicméně nejslabší film co jsme od Ridleyho Scotta viděli. Monumentální externí záběry, masy lidí na obou stranách, a oba hlavní hrdinové byť každý z nich na opačné straně, byli hlavními tahouny filmu. Jestli to bylo biblicky věrné, to rozebírat nebudu, v hlavních bodech příběhu vlastně ano. Ale to si můžu přečíst v Bibli a myslím si že to si užiju více, jelikož mám velkou představivost. Škoda, film měl obrovský potenciál, nicméně zůstal nevyužit. Sigouney Weaver mi tady vůbec neseděla a starého Faraóna, kterého ztvárnil John Turturro jsem prostě nezkousl, jelikož se nemohu oprostit pocitu že John je mistrem do rolí potrhlých vzteklých tajtrlíků z Transformerů nebo Big Lebowskiho, ale sem mi prostě nezapadl. 60%.

• 31.1.2016  00:35
    Everest (2015)

Filmeček rozhodně dobrej, podle skutečný události, nicméně jsem žil v představě, že na vrchol může nejen ten kdo na to má peníze, ale i pořádnou fyzičku a zdraví... Celej film mě přišel docela depresivní, ale s parádními záběry Himalájí. 70%.

• 22.3.2014  09:16
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

No, lidi na co se to koukáte??? Umělý diktovaný děj, neexistující vztahy, snad jim to nebašťíte. S****A neskutečného kalibru 0%.

• 23.12.2012  22:57
    Fontána (2006)

Fontána je krásný, ale smutný příběh o lásce, která má ale hořkou příchuť neodvratitelnosti odloučení, smrti, věčnosti... Je podán způsobem který nebude každému po chuti a proto ho zřejmě neuvidí "široké masy"... Film je naprosto úžasně prostupován tóny Clinta Mansella, a musím říct že takhle skvělou hudbu jsem dlouho ve filmu neslyšel. Co bych si z tohoto příběhu odnesl? - Užívej dneška jako by byl každý den poslední, a rozhoduj se správně. 80%.

• 27.12.2017  16:12

První, mnou viděný Katastrofický film od San Andreas. Co na to říct? Scenerie, efekty a hudba, jako, to jó, ale příběh, a pořádné napětí?? Rolandéééé, kde jsi??? Už něco prosímtě natoč... A Tohle? když to přeženu, tak 55%.

• 28.3.2015  13:19
    Gran Torino (2008)

Walt, znechucený kalkulem "svojí" rodiny, nalézá tu pravou lidskost u "bambusáků", které neměl z přesvědčení rád, ale vše se mění jak je více poznává a vytváří s k nim srdečný vztah, teda na něho jako "morouse", ano. Tenhle film je o pravosti, o čistotě bez prospěchu, o tom co je v dnešním světě většinu lidem cizí... smekám, pane Eastwoode. 100%.

• 9.1.2016  22:31

Skvělá komedie, která se rozhodně nedá nazvat "tuctová", svým pojetím jistě originální, humor který provází celou stopáž je totiž velmi kultivovaný, dokonce se uchýlím k termínu mistrovská, z mého pohledu i "Cimrmanovská" bez slabého místa, nicméně každý ji nedokáže docenit, jelikož se nejedná o laciný humor. Za mě 93%.

• 26.10.2013  21:24
    Gravitace (2013)

Intenzivní audiovizuální nářez, při kterém mrazí v zádech nám ukazuje zoufalý pokus dvou kosmonautů o cestu zpět na zemi, který jak jinak skončí pro hlavní hrdinku dobře. Čekal jsem od toho mnohem více, hlavně po technické stránce mi neseděla nereálná výdrž Sandry Bullock s 1% kyslíku, a jízda na "hasičáku" k jiné vesmírné stanici - za tohle fakt palec dolů, ale za atmosféru, efekty, hudbu a nádhernou scenerii naší krásné planety ve 3D hodnotím celkově 80%.

• 17.11.2018  22:13
    Grinch (2018)

Klasický "animák" dnešní doby, který svým podáním zaujme především malé děti. Příběh má i myšlenku, podanou malým dětem. Chválím hudbu a střih, příběh není úplnou kopií hraného filmu z roku 2000, nicméně bez něj by to měl animovaný Grinch o dost těžší... Abych to shrnul, čekal jsem trochu více zábavy, takže 65%.

• 4.8.2011  10:05

Tak, poslední díl celé ságy. Musím konstatovat že se skutečně povedl, a to nadmíru mého očekávání. Skvělé efekty a dobrá hudba podporují tento finální díl. Zatímco první díly harryho byly pohádka pro děti, tak poslední dva už byly výborně propracované v rámci žánru fantasy. Nemohu opomenout že první díly jsem neměl rád, z důvodu, že v té době jsem plnými doušky hltal pána prstenů...takže celkově je tohle dost povedená akce a moje hodnocení je i k přihlédnutím že se jedná o osmý díl, a tudíž tedy 85%

• 4.2.2015  17:31

Tenhle film ze zajateckého lágru jsem viděl vícekrát, něco mě na něm přitahuje a to je asi i důvod proč jsem nyní zvýšil hodnocení za 3 na 4*. Willis s Farrellem v hlavních rolích nezklamaly a celkově musím konstatovat, že snímek z prostředí zajateckých lágrů patří mezi ty zdařilé. 72%.

• 4.4.2011  19:29

Tenhle Fantasy film je od dob Pána Prstenů nejlepší co jsem viděl. Film má skvělý děj, hudbu a nádherně udělané masky a efekty ve stylu Fantasy. Ron Perlman zahrál stejně skvěle jako v jedničce, a všechny ty Fantasy postavy co ve filmu uvidíte jsou opravdu mimořádně povedené, celkový dojem filmu je nadprůměrný a proto dávám 90%.

• 20.12.2014  23:27

Bitva pěti armád měla být vrcholem Hobití trilogie s návazností na Společenstvo Prstenu. Mé pocity z filmu i celé trilogie vám nyní sdělím. Co mě zklamalo ještě před tím než jsem film viděl byla stopáž filmu, která snad tři čtvrtě roku před premiérou avizovala plných 205 minut a cca 14 dní před uvedením do kin se najednou objevil nový údaj o 144 minutách a to mi přišlo trochu jako velký skok na to jak jsem si třetího Hobita představoval, co všechno nám měl přinést, na co všechno měl navázat a kolika postavám se na všech dějových liniích věnovat, no budiž, řekl jsem si, asi to bude rychlejší, akčnější a o to větší zážitek. Děj se nijak nevymykal mým představám, akorát mi přišlo že se dost přeskakuje, divákům je to podané stylem domysli si sám, to byl zřejmě režisérův záměr, protože na různé seřazování vojsk všech pěti armád a všechno to okolo, co by nás chlapy právě více bavilo, já nevím strategie, plány boje atd... to tu je přeskočeno a servírováno jako jeden velký boj, který ovšem ohromí svoji velikostí srovnatelnou s Pánem Prstenů. Ze skřetů šel opravdu strach a přišly mi docela velcí na to, že to mají být skřeti. Jinak Bitva samotná je pojata grandiózně jako celek, avšak bez jakékoliv strategie, plánování apod...a co mě v ní nesedlo bylo, když přitáhla druhá armáda z Gundabadu, tak cca 15 orlů spolu s Meddědem ji "rozpráší" úplně sami, tak to bylo na mě moc. Jinak Bilbo byl opět tahounem příběhu a sehrál to mistrně. Domnívám se, že to co mi v této "kinoverzi" chybí, dostanu jako jeden velký bonus v rozšířeném sestřihu, na který se velmi těším. Chybí mi tam například obsazení Morie Balinem... Uvědomte si lidi, že tento díl to má ze všech prozatímních dílů Středozemě nejtěžší, jelikož uzavírá Trilogii a navazuje na jinou, která tu byla a to si všichni přiznejme první, stala se kultem žánru Fantasy a proto podle mě není možné ji srovnávat s Hobitem. Takže mé hodnocení abych uvedl číslo je 100%, s tím že přidávám, ale očekávám že obdržím to co mi chybí v rozšířené verzi. A nyní po shlédnutí rozšířené edice jsem velmi zklamán, jelikož pár sekvencí z boje, byť humorně laděných nezachrání absenci spousty příběhových návazností které prostě chybí, a to je opravdu škoda, spravedlivě bych měl ubrat alespoň jednu hvězdu a 20% dolů, ale neudělám to. A za celou Trilogii musím konstatovat, že bylo opravdu úžasné se do Středozemě po letech vrátit a hodnotím taktéž 100%. Velký dík Peteru Jacksonovi, že nám to umožnil, naposled?

• 15.12.2012  09:39

Pro mě je tohle srdeční záležitost, ten úžasný Fantasy svět je zpátky a za to jsem rád. Při pohledu na mohutné Království trpaslíků Erebor mi běhal mráz po zádech. Děj měl spád, a myslím si že by bylo hloupé Hobita porovnávat s Lotrem, to je přece jiná kniha...Všechny jednotlivé postavy trpaslíků mají své kouzlo, a celá výprava působí jako fungující rodina, která i velice ráda jí - viz Bilbova snědená spižírna :-) . Ale na masky skřetů jsem si musel zvyknout, tam jsem čekal alespoň nějakou podobnost se skřety z Lotra... Také jsem trochu zklamaný že maskéři více "neomládly" Gandalfa, to Saruman mi přišel mladší, a to mu je 90 let! Po zvukové stránce jsem spokojený nebyl, těším se na další 2D projekci s originálním zvukem... Český dabingu, kdeže loňské sněhy jsou??? A 3D? no, bylo hodně, hodně tmavé a místy nevýrazné. % udělím až po shlédnutí 2D s orig zvukem. Nyní po 3 týdnech musím konstatovat že mě originální zvuk přímo nadchl a nádherné do hloubky ostré scenerie 2D též, jsem zvědavý na rozšířenou verzi... Je to úžasný film a hodnotím rovných 100%.

• 23.12.2013  15:27

Na Šmakovu Dračí Poušť jsem se velmi těšil, a musím konstatovat že jsem nadšený. Víte, kritizovat je vždycky co, ne každému se dá zavděčit... Já osobně jsem byl vtažen do příběhu, hltal jsem každý moment a ty necelé tři hodiny mi neuvěřitelně utekly. Tenhle druhý díl je o poznání akčnější, rychlejší, akce střídá akci a nádherné scenerie Středozemě které jsou prostupovány tóny Howarda Shorea posouvají druhý díl Hobita ještě o kousek výš než první. Ty tam jsou dny kdy býval Bilbo nesmělým ustrašeným Hobitem, nyní je nebojácným, sebejistým a udatným bojovníkem, nad kterým už tak propastně nevyčnívá odvaha a hrdinství ani samotného Thorina Pavézy. Legolas je stejně rychlý a rozhodný, do příběhu zapadl dobře, Gandalf a jeho odhalení Saurona je impozantní... Byl to opravdu zážitek a na Bitvu pěti armád se již těším teď. Jelikož mě Středozem opět uchvátila, moje hodnocení je 100%.

• 17.3.2012  19:37
    Hodina pravdy (TV pořad) (2002)

Hodina pravdy je zábavný, rodinný pořad o úkolech, na které se má daná rodina připravit. Na to má týden, a potom ve velkém televizním finále předvede před kamerami jak kvalitní příprava byla...ale je tu jeden háček, a to je obtížnost jednotlivých úkolů. Některé jsou hodně těžké a jiné snadné, a to mi přijde dost nefér. 70%.

• 25.8.2019  22:06

Už jsem si pomalu zvykal na to, že krásné České pohádky, jsou dílem minulosti, která je nenávratně pryč. S manželkou a 6-ti letou dcerkou jsme se rozhodly strávit odpolední čas v Choceňském kině, o kterém vím, že je velice dobře ozvučené a sedadla má lepší než v Cinestaru. Ale zpět k pohádce, opravdu jsem od ní nic nečekal, mile překvapen jsem byl hned od začátku, pohádka má vtip, který zde silně dávkují tři sudičky v podání dvou "potrhlých" komiků a mimořádný herecký výkon v podání Jany Plodkové, který mě bavil až do konce pohádky, ten "záporák" se jí mimořádně vydařil. I ostatní role jsou zahrány dobře a dějová linie neztrácí napětí ani vtip. 80%

• 7.10.2012  21:14
    Home (2009)

Tohle je jeden z nejlepších dokumentů svého druhu, mistrně provázený hlasem Zdeňka Svěráka. Naše planeta je jedním slovem krásná, ale co na tom když umíme jen chamtivě ničit... A na tom tenhle dokument i když je naprosto brilantně natočen, nic nezmění. Nebo si myslíte, že 2% vlivných bude poslouchat 98% potřebných???... 100%.

• 6.2.2016  23:27

Já v tomhle filmu viděl podobnost s Městem Ember, nicméně pouze v audiovizuálu. Tyto filmy jsou si podobné právě v tomhle, oba mají podobný námět a hlavními hrdiny jsou děti, nebo mládež chcete-li, jenže Město Ember je parádní příběh s dechberoucí akcí, spolu se skvělou hudbou a hlavními hrdiny kteří táhnou film, a tady máme hlavního hrdinu, který mi přijde že se celý třese a bojí se snad i promluvit, prostě ta role mu vůbec nepadla, vedlejší role byli osobitější a silnější než-li jeho hlavní, a bylo to opravdu vidět, film měl velký potenciál, ale podání hlavního hrdiny to celé shodilo, zachraňuje to celé pouze nádherné zpracování vizuálů a hudby včetně vedlejších rolí, škoda. 40%.

• 2.7.2015  11:07

Tak teď to má tu pravou šťávu, revoluce, povstání. Boj začíná... 80%.

• 14.11.2014  22:08
    Interstellar (2014)

Rozhodně nečekejte oddychovku plnou vesmírných efektů pro pobavení. Mezihvězdný je filmem o hledání nového domova na zničené zemi, ale především je o síle lidskosti, a o rozhodnutích která nejdou vrátit zpět. Film nám přináší časové osy, šokuje i dojímá zároveň, vesmírné efekty provází burácející hudba, která svým podáním ohromí, jízda černou dírou cestou tam byla asi nejlepší vizuální scénou filmu. Ve filmu je dost nelogičností a nedotažených věcí á-la domysli si sám- a to je škoda, čekal jsem od Nolana více. Očekával jsem naprostou pecku, na kterou pudu do kina vícekrát, ale to určitě ne! Další projekce bude až doma. Celkově mě spíž oslovila citová stránka filmu, a to byl pravděpodobně i režisérův záměr, protože je to o různorodostech člověka a tím nám přináší obraz nás samých. Ale 80% si zaslouží.

• 26.5.2012  12:25

Tohle se nedá hodnotit běžným způsobem, jako "film". Je to skupina Lidí která dělá různé šílenosti k pobavení... Zhruba třetina z toho co dělají je opravdu k popukání, u některých scének smíchy až slzím, u jiných kroutím hlavou jestli jsou tito lidé normální a jesti mají nějaké hranice...no, 30% tomu asi sedí.

• 9.5.2015  23:15

Jednoznačně nejslabší snímek sourozenců Wachowskich. Je to takový mix Flash Gordon se Star Wars, prostě kýč který jsem nedokoukal a skoro celý proklimbal, mraky vizuálních efektů holt nezachrání absence kvalitního příběhu na kterém by se dalo stavět, budu se opakovat - tohle že natočily Wachowští? Ti co daly světu Matrix, Speed Racera a Atlas Mraků? 20%.

• 11.11.2015  16:16

Tento film mě přijde tak trochu zbytečný, měli jsme tu již tři Jurské Parky, tak trochu nechápu důvod vzniku tohoto pokračování, které nám přináší vlastně totéž v "bleděmodrém" , bestie uteče a pak se děje vlastně skoro to samé co v minulosti. Abych jen nekritizoval, tak musím pochválit efekty a hudbu, které byli na dobré úrovni, ale příběh mi prostě nesedl, asi to bude i tím, že jsou předcházející tři díly, které nejsou horší, spíš naopak.55%.

• 1.6.2012  22:09
    Já, robot (2004)

Vinikající sci-fi, které má napínavý děj a propracovaný příběh. Willovi padla role na míru a jeho charisma dává filmu potřebnou dynamiku která trvá až do konce filmu. 90%.

• 12.11.2013  16:35
    Jádro (2003)

Spousta lidí tenhle film kritizuje že je to kravina, ale mě se docela líbí, jednak filmy tohoto tipu mám rád, a ve filmu je takové zvláštní "tajemno" co tam dole bude... ,děj má spád a co na tom že hodně věcí nebylo úplně logických, já se skvěle bavil, 80%.