Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 22.2.2015  21:54

Po delší době velice podařený český snímek, který dětskýma očima ukazuje takovou skládačku, která krásně zapadá. Pohledem domácí kamery je film zajímavější a smekám před Mádlem, že natočil takhle kvalitní film. 75%.

• 11.8.2014  11:41
    Pompeje (2014)

Očekával jsem takový katastroficko-historický film bez "romantického" příběhu. Rozhodně jsem si nemyslel že se bude jednat o napodobování Gladiátora, nebo spíž jeho vykrádání... Abych byl objektivní tak za efekty 4*, za příběh 2*, a celkový dojem a hudbu 1*, takže celkem 45%.

• 19.2.2012  14:40
    Ponorka (1981)

Velmi autenticky natočený válečný snímek se skvělou hudbou Klause Doldingera, nám ukazuje osudy jednotlivých členů posádky ponorky z 2.světové války při svém lovu "vlčí smečky", od začátku do konce, a to naprosto reálně... 100%.

• 6.2.2011  18:34

V tomhle velkofilmu na vás dýchne atmosféra odkazu dávných Samurajů a jejich rozvinutou smysl pro Čest, Spravedlnost a Odvahu. Herecké výkony Toma Cruise, Kena Watanabe a Hiroyuki Sanady jsou opravdu skvělé, a bojové scény propracované do posledního detailu. Majestátní hudba prvotřídní zážitek jen umocňuje. Tento film mě naprosto "dostal", patří do mé top10. 100%

• 6.2.2011  00:07
    Počátek (2010)

Tak, mám za sebou první projekci tohoto filmu. Je to mistrovský kousek, musím konstatovat že takhle promakaný jsem to teda nečekal . Ano, jsem z toho úplně odvařenej, ale to jsem byl z Matrixu taky, i když to byl zcela jinej rozměr... Co dodat? Tohle se musí vidět vícekrát, - a nyní po téměř dvou letech a 4 projekcích chci jen potvrdit předešlé věty, asi se mi tenhle film neokouká a takových filmů není u mě mnoho. 100%.

• 9.1.2011  19:43

Tahle velice zdařilá komedie s Arnoldem patří mezi mé nejoblíbenější. Výborné efekty, vtipné dialogy a dobrá hudba, to je důvod proč mám tenhle film rád. 90%

• 25.12.2014  01:27
    Princezna a písař (TV film) (2014)

No, jelikož jsem nečekal zázraky, na to jak upadly české pohádky Štědrého večera, konstatuji, že jsem velice příjemně překvapen. Pohádka obsahuje poměrně dost exteriérových záběrů, jednoduchý příběh s nádechem historického filmu a jasné rozložení dobra a zla. Trochu je mi líto Petra Nárožného který zde dostal roli opravdu blba na druhou... Stach z Austachu mě docela rozesmál i s tou svou uspávací palicí. Dalo se na to koukat, bylo to roztomilé s malým nádechem " Svěrákoviny". 72%.

• 12.5.2012  22:49
    Proroctví (2009)

Přiznám se, že napětí které jsme při sledování tohoto filmu pociťovaly, by se dalo krájet. Ale jen do chvíle než se z "tajemných" mužů staly mimozemšťani... do té doby 90%, potom 50, a tudíž 70% tomuto filmu docela sedí, víc ani náhodou, a přitom to bylo tak skvěle rozjetý s napjatým očekáváním rozzuzlení, škoda.

• 22.3.2014  09:05
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Tato Kulinářská amatérská soutěž by mohla být skvělou kdyby vaření samotné hodnotil profesionál, a né samotní soutěžící jejichž hodnocení je zcela neobjektivní a vždy se najdou tak 2 s***ě které po celý týden všechny bodově skrouhnou a tudíž vyhrají. Jak jsem již zmínil pokud by hodnotil kuchařský znalec a tudíž by zmizelo taktizování, pomlouvání a jiné libůstky mnohým tak k srdci přirostlé mohlo by to být i za 80%, ale v této podobě nemohu jinak než 10%.

• 3.3.2014  18:56
    Proti všem (1956)

Na tehdejší dobu to vlastně byl Československý velkofilm, s velkolepou výpravou a napětím. Myslím že dozrál čas k tomu aby se natočil remake tohoto filmu, abychom si také konečně uvědomily kdo jsme a že né vždy jsme bývaly národem který se vždy všem jen vzdal, ale dokázal i statečně vzdorovat a nenechal si nařizovat diktát. Nebylo by od věci aby se postupně natočila série novodobých Českých výpravných velkofilmů z mezníků dějin našeho národa, za které se nemusíme stydět, ale můžeme být na ně právem hrdi. 75%.

• 11.1.2012  20:26

Po shlédnutí Společenstva Prstenu jsem na Dvě Věže netrpělivě čekal. Musím konstatovat že to měl tento díl z celé trilogie asi nejobtížnější. Děj tu ani nezažínal, ani nekončil. Příběh se odehrával na několika rovinách jedotlivých postav, a přišel mi o dost náročnější než-li Společenstvo prstenu. Nicméně natočeno to bylo bravurně a opět smekám před Peterem Jacksonem. Prodloužená verze kterou jsem viděl až nyní na Blu-ray mi přijde plnější a propracovanější. Opět dávám 100%

• 11.1.2012  20:46

Velké finále, vše se tu uzavírá, a žánr "Fantasy" se stal díky této filmové trilogii mým oblíbeným. I když, víc než 10 podařených kousků neznám :-) . Návrat Krále je nejvíc napínavým dílem z celé trilogie, ve kterém se nejvíce brnká na divákovy emoce. Ale chybí mi tu dost detailů v návaznosti o které je kinoverze ochuzena. Až po shlédnutí prodloužené Blu-ray verze mohu směle říci ,že obraz i zvuk je vinikající, a příběh je plynule rozvinutý, nikam nepřeskakuje, a Peter Jackson opět ukázal že je mistrem ve svém oboru, a těch 12 oscarů jistě nebylo náhodou... ( Hobbit je u mě nejvíce očekávaným filmem tohoto roku) a proto hodnotím opět 100%. PS. Musím konstatovat že Pán prstenů jako celek i jednotlivé díly se mi ani po více než deseti letech neokoukaly a pokaždé, když se rozhodnu pro další projekci je to pro mě mimořádný zážitek, projekce celé trilogie v kuse je potom jedinečným filmovým zážitkem který stojí za to. Kolik takových filmů je?

• 13.1.2011  23:05

Celá trilogie je mimořádně propracované filmové dílo, které se neokouká a je úchvatné stejně jako jeho knižní předloha. Jelikož jsem nečetl knihu před filmem, tak jsem nekritizoval přesnost příběhu a film samotný jsem si skvěle vychutnal. Ty tři hodiny mě utekly a já našel novou dimenzy žánru Fantasy. Skvělá hudba provází celý film a závěrečnou píseň nemohl zpívat nikdo jiný než Enya. Mé pocity po vyjití z kina byly nepopsatelné, byl jsem vtažen do příběhu a nemohl jsem se dočkat druhého dílu. Společenstvo Prstenu hodnotím jako nejlepší z celé trilogie. 100%

• 11.2.2013  22:17

Krásný příběh obyčejného člověka o dlouhé cestě za svým bratrem s cílem usmíření a odpuštění, prostupován nádhernými tóny Angela Badalamentiho, na mě udělal velice silný dojem. Jeho mnohatýdenní cesta na malém traktůrku napříč několika státy ameriky je odvážným kouskem, potkává různé lidi s různými příběhy, setkává se se solidaritou lidí když se mu rozbije traktor a je ukončen dojemným happy endem při setkání obou bratrů. Hlavní roli skvěle zahrál Richard Farnsworth, a režie Davida Lynche je více než zřetelná. Nádherné .95%.

• 26.12.2017  11:35
    Příchozí (2016)

Velice silný, místy až dojemný sci-fi snímek, který nakonec ukazuje na nás samotné, na naši krátkozrakost a sebestřednost, nutí přehodnotit vlastní životní priority. Ale žádnou podívanou ve stylu Válka světů nečekejte, tohle není audiovizuální nářez, nicméně ten příběh ve mě silně rezonuje. 95%.

• 28.12.2016  21:31

Říkal jsem si, to bude něco ve stylu "dílu 7", ale přátelé, velký omyl. Toto je naprostá pecka, která vám vyrazí dech skvělými efekty, hudbou a dokonale propracovaným příběhem, který nám krásně zapadá mezi Pomstu Sithů a Novou Naději. Jako velké plus hodnotím skutečnost, že film ani příběh samotný nám "nekrášlí" žádný příliš známý herec, a tudíž z mého pohledu to bylo zaměřeno na přesnost příběhu, s návazností na IV.díl. Ale co opravdu žeru je, že se drží přesnosti designu kostýmů a lodí á-la IV.díl s propracovaností do maximální hloubky a efektů výbuchů které nám díl IV. neumožní... Jak se mi 7díl nelíbil, tak tady jsem přímo ohromen. 92%.

• 1.4.2014  18:12
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

Na tehdejší dobu šlo o něco naprosto ojedinělého, o možnost volby a vyjádření názoru formou hlasování podle spotřeby el. energie. Pepa Dvořák se na tuto roli vysloveně hodil a i po letech se s manželkou s chutí na tento seriál nostalgickým pohledem podíváme. 80%.

• 21.10.2013  09:25
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Jsem velmi příjemně překvapen jak akčně to Filip Renč pojal, nesporné kvality seriálu z prostředí rychlé záchranné služby nám ukazují jak nedoceněná tahle práce je. Jednotlivé osudy všech postav seriálu jsou omáčkou která prostě k seriálům patří a né vždy se nám musí líbit, ale trochu nechápu nízké hodnocení, za mě 77%.

• 18.9.2011  13:35

Tohle se musí hodnotit dětským pohledem, jelikož první Saxana z roku 1971 byla jednoznačně filmem pro mládež, a šlo o komedii než o pohádku, tak tohle "pokračování" je jednoznačně pohádka pro děti. Byl jsem celkem udiven obsazením, dost mi chyběl pan kraus, jakožto představitel prvotřídních "padouchů". Čekal jsem od toho mnohem více, a divím se že "toto" Václav Vorlíček vůbec natočil. Nicméně jako odpad bych to teda nehodnotil. Byli jsme na tom celá rodina, včetně babičky a dětem se to líbilo. Ale jednoznačně říkám že je to škoda, dalo by se z toho vytěžit mnohem více... , takže tedy 35%

• 19.5.2012  09:56
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Nekonečný seriál, který se neokouká, jelikož hrdinové nestárnou. Výborně nadabováno, zvlášť M.Dejdar a J.Lábus :-) 100%.

• 7.12.2018  22:12

Film Smrtelné Stroje jsem si představoval trochu jinak, očekával jsem výborné efekty, hudbu, scenerie postapokalyptického světa, a tomu všemu korunou, měl být propracovaný příběh, to by byl ideál. Jenže ve filmu je až příliš viditelné, že se točilo ve studiu, a scenerie jsou digitálně za postavami, a je to opravdu nehezké, příběh sám o sobě postrádá hlavní dějovou rovinu, která by se někam posunovala a je to vlastně takový guláš, který končí u zdi... Herecké výkony třech hlavních hrdinů nejsou špatné, ale jsem zvyklý předně od Weavinga na opravdu mistrovské herecké umění, zde se nekoná. I když jsem se na film opravdu moc těšil, tak moje hodnocení je negativní, od doby Zběsilé Jízdy čekám na další povedený post-apo. "kousek" , musím čekat dál... 50%, a to přidávám za dobrý zvuk.

• 25.12.2013  21:50
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Po včerejším štědrovečerním odpadu je tohle obrat k lepšímu, příběh měl hlavu i patu, herecké výkony Petry Tenorové, Arnošta Goldflama a Martina Myšičky byly opravdu dobré, ostatní přední role byly špatné. Scenerie, letecké pohledy, efekty i závěrečný souboj draků, to bylo asi maximum co česká televize umí. Celkově bych řekl že to nebylo až zas tak špatné, nicméně pohádce chyběla ta pravá pohádková atmosféra minulých let, kterou tři dobří herci a efekty nenahradí. 50%.

• 28.5.2018  12:03

Do půlky to byla jízda plná efektů, výbuchů a ohromujícího zvuku. Potom tempo zpomalí, a vy si uvědomíte, že to hlavní se vlastně již událo, myslím tím navázání přátelství mezi Žvejkem a Hanem… Jako samostatný díl dobrý, ale nikam nenavazuje, jako například Rogue One, které naprosto mistrovsky zapadá mezi III. a IV. S.W. a je opravdu klenotem, tady se to samé řici nedá. 60%.

• 23.2.2013  22:35
    Speed Racer (2008)

Jednoznačně audiovizuální revoluce. Tahle poctivě odvedená práce Wachowskich mě prostě baví, a jen tak bavit nepřestane. Je to rychlé, je to barevné, je to vtipné, a co na tom že příběh nemá dostatečnou hloubku, tenhle film má bavit, a to se rozhodně povedlo. 95%.

• 19.2.2012  14:25

Skrytá hrozba je podle mě nejlepším dílem Star Wars. Děj celé ságy se pomalu rozbíhá a skrytá hrozba Sithů je již zřetelná, jednotlivé postavy příběhu začínají plnit svá poslání a Liam Neeson s Ewan McGregorem jsou velmi důstojnými ochránci míru v Galaxii. Jejich souboj se světelnými meči s tajemným Sithem je úžasný... 90%.

• 4.1.2014  20:17

Klony útočí jsou pro mě nejdobrodružnějším dílem celé ságy, a zároveň i dílem nejvíce romantickým. Z Anakina se nám krásně začíná rýsovat Darth Vader, Palpatin alias Darth Sidius pomalu začíná ovládat republiku a zajišťuje si pevnou pozici pro budoucí vládu... Viděno na Blu-ray. 90%.

• 17.11.2018  22:19

Holt jsem se dostal do věku, kdy tento pořad také sleduji, už i s jistým zájmem...

• 6.7.2012  15:06

Strhující historické drama o hrdinství, odvaze a lásce. O tom jak si skotové zasloužily svoji zemi, svým velkým patriotismem, svým statečným srcem. Bojové scény jsou hodně realistické s úchvatnou výpravou. Brilantně zrežírováno i zahráno Melem Gibsonem. Lepší historický film jsem od té doby neviděl. 100%.

• 7.8.2012  10:13
    Sunshine (2007)

Tenhle sci-fi film patří k mým nejoblíbenějším, je až k nevíře jak se tento nízkorozpočtový snímek povedl. Vše mi tu přišlo reálné, škoda jen že se do tohoto filmu nenasypalo více peněz, potom by to mohla být opravdu pecka. Skvěle zahráno, Cillian Murphy, Hyroyuki Sanada, Chris Evans. Nebýt toho "Seschlého mutanta" bylo by to za plné body, a tudíž tedy 95%.

• 18.2.2012  20:31

I bez spousty peněz se dá natočit naprosto skvělé sci-fi, 95%.