Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 26.1.2020  22:12
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Původně jsem chtěl zkouknout jen úvodní díl, nicméně shlédl jsem celou ságu v kuse. Takhle hluboce podané, to mě opravdu dostalo. Děj mě okamžitě vtáhl do příběhu, i když z Historie vím co se stane... tehdy mi bylo 13, nikdo nám nic neřekl, cosi se šuškalo a lidé si z toho spíš dělali legraci, při hodinách branné výchovy, kdy jsme jako žáci zš nacvičovaly přesun do krytu ve školnich prostorách s maskami a vším k tomu, nikdo z nás nevěděl o co vlastně jde... Až tato filmová verze Černobylské katastrofy, podaná tímto způsobem, ukazuje na tehdejší totalitní režim, a jeho absolutní pohrdání nad lidskými životy... Ta atmosféra se opravdu dala krájet. 97%.

• 25.12.2018  12:29

Nic jsem od filmu neočekával, nicméně jsem mile překvapen. Arine zde hraje pozůstalého z leteckého neštěstí, které způsobí zmatek "velínu" letiště. Je mu nabídnuta kompenzace finančního odškodnění, kterou nepřijímá, požaduje omluvu, která se mu nedostane, a tak se vydává hledat domnělého viníka, kterého vinou prozrazení najde a ve vzplanutí emocí zabije. Film je podle skutečné události, a já jsem překvapen jeho podáním. Za mě 78%, ale nesouhlasím s hodnocením odpad a pod., zde, a tudíž musím výš. a to 5*, abych to vyrovnal, protože odpad to teda není!

• 4.5.2018  16:31
    Pasažéři (2016)

Vizuálně na jedničku, nádherná kosmická podívaná, nicméně s trochu odfláknutým koncem. Rozhodně měl film větší potenciál, škoda, že zůstal nevyužit. Ve filmu jsou vlastně jen čtyři role, Chris s Jennifer mě v hlavních rolích baví, skvěle jim sekunduje Michael Sheen, škoda jen, že Lawrence Fishburne nedostal více prostoru, filmu by to jistě prospělo. 80%.

• 26.12.2017  11:35
    Příchozí (2016)

Velice silný, místy až dojemný sci-fi snímek, který nakonec ukazuje na nás samotné, na naši krátkozrakost a sebestřednost, nutí přehodnotit vlastní životní priority. Ale žádnou podívanou ve stylu Válka světů nečekejte, tohle není audiovizuální nářez, nicméně ten příběh ve mě silně rezonuje. 95%.

• 28.12.2016  21:31

Říkal jsem si, to bude něco ve stylu "dílu 7", ale přátelé, velký omyl. Toto je naprostá pecka, která vám vyrazí dech skvělými efekty, hudbou a dokonale propracovaným příběhem, který nám krásně zapadá mezi Pomstu Sithů a Novou Naději. Jako velké plus hodnotím skutečnost, že film ani příběh samotný nám "nekrášlí" žádný příliš známý herec, a tudíž z mého pohledu to bylo zaměřeno na přesnost příběhu, s návazností na IV.díl. Ale co opravdu žeru je, že se drží přesnosti designu kostýmů a lodí á-la IV.díl s propracovaností do maximální hloubky a efektů výbuchů které nám díl IV. neumožní... Jak se mi 7díl nelíbil, tak tady jsem přímo ohromen. 92%.

• 22.5.2016  01:00

Jedním slovem paráda, tohle byl opravdu zářez který se povede jen zřídka. Když jsem komedii viděl poprvé, tak jsem se opravdu válel a slzel smíchy, Žakuj a Godfrua versus dnešní doba (1993), to byla konfrontace která rozhýbala bránice spoustě lidí a to plným právem, vše bylo originální a komedii nedržely jen oba hlavní hrdinové ale vše bylo "vyladěné" . 95%.

• 6.2.2016  23:41
    Město Ember (2008)

Máme tady "akčňák" pro děti jako z praku, je to skvělá jízda, která nedá vydechnout až do konce, celé se to odehrává v silně depresivním prostředí podzemního města, kde se musela "lidstvo" schovat před smrtícími vlivy země, a v tomto prostředí je skvělá dvojka dětských hrdinů v hlavních rolích, která jim opravdu padla a táhnou celý film až do konce. Ve vedlejších rolích můžeme vidět známé tváře, které svým výkonem nepředstihují hlavní hrdiny a je to skvěle sladěné. Film provází podmanivá hudba a celé je to zabalené, do roušky tajemna jak to celé dopadne. Paráda. 95%.

• 9.1.2016  22:31

Skvělá komedie, která se rozhodně nedá nazvat "tuctová", svým pojetím jistě originální, humor který provází celou stopáž je totiž velmi kultivovaný, dokonce se uchýlím k termínu mistrovská, z mého pohledu i "Cimrmanovská" bez slabého místa, nicméně každý ji nedokáže docenit, jelikož se nejedná o laciný humor. Za mě 93%.

• 9.1.2016  00:49

Film zaznamenává události, které jsou v přesném sledu podle dostupných historických skutečností. Je tu detailně vysvětleno proč k válce došlo a film samotný mi přijde svým pojetím téměř jako dokument, než akční film, nicméně všechny akční scény jsou reálné exteriérové záběry skutečných letadel, jelikož v době natočení filmu digitální efekty tak blízké dnešní době neexistovaly. Ale okem dnešního průměrného diváka je film spíše nudný, než aby byl označen za hit. Mě se ale líbí, a to mimořádně, jelikož nemá žádný vsunutý příběh lidských vztahů, který by vlastně odváděl pozornost od faktických událostí. 90%.

• 19.12.2015  01:59
    Marťan (2015)

Po loňském Interstellaru je tohle letošní "zářez" roku, film má napětí, které by se dalo krájet, na druhou stranu mi vadil tak trochu odfláknutý konec, který měl velký potenciál, který zůstal nevyužit. Doufám že bude "nějaká" extended verze... Za mě 90%.

• 29.8.2015  00:05

Napínavé od začátku až do konce. Pro tento tip filmů je určitě dobrý rozpočet jedním ze zásadních aspektů, který rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu, a tady se zřejmě nešetřilo, jelikož jsem se fakt bál a vtáhnutý do děje jsem vydržel až do konce. Bradu padla role na míru, a trochu škoda že to celé bylo zaměřené jen na něj... Trochu tady vidím podobu s filmem Já Legenda, který mi přišel o trochu lepší. 85%.

• 11.7.2015  10:55

Terminátor Genisys je úctyhodným pokračováním slavné série, které velmi překvapí parádními triky, burácející hudbou, že i já si na chvíli přál aby těch basů bylo o "něco" méně, a neposledně velmi propracovaným příběhem, který to měl a to si všichni přiznejme, velmi, velmi těžké navázat nějakým způsobem na předešlé čtyři díly. Přesunování v čase, měnit minulost i budoucnost, "zralý" Terminátor Arnie, na to vše jsem si poměrně rychle zvyknul a očekával majestátní souboj Skynetu s "Arnie Team", který se odehrál v komplexu Cyberdyne, a nebyl až tak impozantní aby byl vyvrcholením filmu, ale úroveň to mělo. Akční scény jsou pojaty velmi grandiózně, a Arnie neztratil nic ze svého lesku, a vyčítat léta by bylo velmi primitivním názorem. Celkově se mi film velmi líbil, trochu nechápu kritiku filmu, jednička i dvojka jsou kulty, na které nikdo nesahá, a toto je prostě jinak, kde posuny v čase a změny skutečností jen dobře "okoření" tento pátý díl. PS. v kině nás bylo asi jen 5 kteří jsme si moudře počkaly skrze titulky na "přídavek" kterým nás Skynet informuje, že tohle není konec! 90%.

• 29.5.2015  23:07

Bojovník silnic je dlouho nepřekonaná špička svého druhu hlavně pro svou atmosféru a skvělý příběh, na svou dobu nevídanými skutečnými efekty a kaskadérskými kousky. Vysoké charisma Mela Gibsona je patrné po celý film a snímek ani po 34 letech od svého vzniku nějak výrazně nezestárl, což se o mnohých jiných filmech říci nedá. 90%. Ve srovnání se současným Šíleným Maxem - Zběsilou cestou , je sice méně akce, ale o to více příběhu a napětí, takže zůstal nepřekonán.

• 29.5.2015  22:34

Totálně šílená destrukční akce, ve které lidé už nejsou lidmi, svojí rychlostí předbíhá samotný příběh, kde světu vládnou gangy, bezpráví a bezmoc, zhruba v půlce zpomalí, abychom se nadechly, otočily zpět a vrátily se do té hrůzy, kde snad nikdo nemá pud sebezáchovy... film svým podáním jistě ohromí, hlavně co se týče kamery a zvuku, také vidím jakousi mlhavou návaznost na bojovníka silnic, kterého mám velmi rád. Co do příběhu jsem čekal snad o něco víc, ale je to Road movie na vysoké úrovni, která utíká šíleným tempem a vy najednou zjistíte, že je konec. Film ve své kategorii exceluje svým podáním a je trochu škoda, že se více nezapracovalo na příběhu a detailů jednotlivých postav, ale to jen z mého pohledu, zřejmě se jednalo o režisérův záměr. Je to dobrý nářez, ale Šílený Max-Bojovník Silnic, je lepší! 85%.

• 25.4.2015  00:49
    127 hodin (2010)

Jak zhodnotit tenhle film? Naprosto excelentní kamera a střih, skvělá hudba, příběh podle skutečné události, na tom nebylo nic co by šlo film "vyšperkovat" pro ty z vás kteří tu kritizujete a že je to o hovně, o hovně jsou především ty vaše plky! Takže za mě, je to naprosto unikátní film svého druhu, podle skutečného námětu, se skvělým Jamesem Francem, a skutečným happy endem. 90%.

• 28.3.2015  13:19
    Gran Torino (2008)

Walt, znechucený kalkulem "svojí" rodiny, nalézá tu pravou lidskost u "bambusáků", které neměl z přesvědčení rád, ale vše se mění jak je více poznává a vytváří s k nim srdečný vztah, teda na něho jako "morouse", ano. Tenhle film je o pravosti, o čistotě bez prospěchu, o tom co je v dnešním světě většinu lidem cizí... smekám, pane Eastwoode. 100%.

• 22.3.2015  18:27

No, to byl nářez... jeden tank, jeden z mnoha. Žádní megahrdinové, ale obyčejní lidé, které válka změnila na úplná hovada, ale jen tak asi měli větší šanci přežít. Je to natočeno velice realisticky, bylo to velice syrové, chladné, skutečné. Skvělá kamera, zvuk i střih, parádní podívaná. A jen doufejte že se něco takového ve skutečnosti již nebude opakovat... Od dob Ryana, a Jestřába jsem lepší válečný film neviděl. Skvělý Brad Pitt i Shia LaBeouf, který nám od dob Transformerů poněkud dospěl... 90%.

• 8.3.2015  20:57
    Let (2012)

Opravdu velmi kvalitní snímek o závislostech, lžích a bojích s nimi, mistrně sehraný Denzelem Washingtonem. Nakonec přece za "katrem", ale vlastně jako vítěz a vysvobozen nad sebou samým. Nádherný film, 95%.

• 16.2.2015  22:37
    Divergence (2014)

Jelikož se mi Hunger games vůbec nelíbily, a Divergenci jsem podezříval ze začátku z podobnosti, tak jsem měl velice skeptické očekávání, že to prostě bude taky "hovadina", nicméně zírám z otevřenou pusou, tohle tady dlouho nebylo! Parádní tempo filmu, drsný výcvik, záporáci spolu s Kate Winslet na úrovni, ve filmu nebyla nudná místa a celé to směřovalo ke krásnému happy endu - teda prvního dílu... dcera má celou trilogii v knihách a já si říkal co to čte za k..., jak jsem se mýlil! Nesouhlasím s některými komentáři tady, takže o hvězdu výše abych to trochu srovnal, 90%.

• 14.2.2015  19:58
    Vetřelec (1979)

Pro mě je Vetřelec počátek filmového Akčního Hororu, fakt jsem se bál i v noci na záchod :-), napětí, strach a beznaděj provázejí celý film, ani jsem nedutal. Film má luxusní pokračování, hlavně brilantní dvojku a skvělou trojku, o čtyřce se to již říci nedá. 90%.

• 14.2.2015  18:24
    Vetřelci (1986)

Absolutní špička Sci-fi hororu, která předčila i první legendární film, je dechberoucí podívanou u které se opravdu nebudete nudit, prodloužená verze posouvá film ještě více nahoru, a to platí pro všechny díly Vetřelců. 100%.

• 14.2.2015  18:21

Horor, který si nezadá ani s legendárními Vetřelci, odehrávající se na vesmírné megalodi je opravdu vydařený, napětí se dá místy krájet a hororové prvky jsou na vysoké úrovni, více takových filmů! 88%.

• 24.1.2015  10:32
    Blade Runner (1982)

Kultovní Sci-fi nese myšlenku, která je ve filmu sdělena v závěru Harrisonem Fordem : Nevím proč mě ušetřil, asi poslední láska k životu, víc než předtím, ne ke svému životu, ale životu vůbec, chtěl znát pouze to co chceme my všichni, odkud jsem, kam jdu, jak dlouho budu, a mohl jsem se jedině dívat na jeho umírání... tomuhle filmu jsem přišel na chuť až nyní, kdy jsem plně pochopil jeho hloubku a poselství, nemohu jinak - 100%. úžasné.

• 11.1.2015  00:17

Jednoznačně nejlepší X-Men. Efekty i děj se mi líbily, tenhle "díl" se povedl, nenudí, a já se skvěle bavil. 90%.

• 20.12.2014  23:27

Bitva pěti armád měla být vrcholem Hobití trilogie s návazností na Společenstvo Prstenu. Mé pocity z filmu i celé trilogie vám nyní sdělím. Co mě zklamalo ještě před tím než jsem film viděl byla stopáž filmu, která snad tři čtvrtě roku před premiérou avizovala plných 205 minut a cca 14 dní před uvedením do kin se najednou objevil nový údaj o 144 minutách a to mi přišlo trochu jako velký skok na to jak jsem si třetího Hobita představoval, co všechno nám měl přinést, na co všechno měl navázat a kolika postavám se na všech dějových liniích věnovat, no budiž, řekl jsem si, asi to bude rychlejší, akčnější a o to větší zážitek. Děj se nijak nevymykal mým představám, akorát mi přišlo že se dost přeskakuje, divákům je to podané stylem domysli si sám, to byl zřejmě režisérův záměr, protože na různé seřazování vojsk všech pěti armád a všechno to okolo, co by nás chlapy právě více bavilo, já nevím strategie, plány boje atd... to tu je přeskočeno a servírováno jako jeden velký boj, který ovšem ohromí svoji velikostí srovnatelnou s Pánem Prstenů. Ze skřetů šel opravdu strach a přišly mi docela velcí na to, že to mají být skřeti. Jinak Bitva samotná je pojata grandiózně jako celek, avšak bez jakékoliv strategie, plánování apod...a co mě v ní nesedlo bylo, když přitáhla druhá armáda z Gundabadu, tak cca 15 orlů spolu s Meddědem ji "rozpráší" úplně sami, tak to bylo na mě moc. Jinak Bilbo byl opět tahounem příběhu a sehrál to mistrně. Domnívám se, že to co mi v této "kinoverzi" chybí, dostanu jako jeden velký bonus v rozšířeném sestřihu, na který se velmi těším. Chybí mi tam například obsazení Morie Balinem... Uvědomte si lidi, že tento díl to má ze všech prozatímních dílů Středozemě nejtěžší, jelikož uzavírá Trilogii a navazuje na jinou, která tu byla a to si všichni přiznejme první, stala se kultem žánru Fantasy a proto podle mě není možné ji srovnávat s Hobitem. Takže mé hodnocení abych uvedl číslo je 100%, s tím že přidávám, ale očekávám že obdržím to co mi chybí v rozšířené verzi. A nyní po shlédnutí rozšířené edice jsem velmi zklamán, jelikož pár sekvencí z boje, byť humorně laděných nezachrání absenci spousty příběhových návazností které prostě chybí, a to je opravdu škoda, spravedlivě bych měl ubrat alespoň jednu hvězdu a 20% dolů, ale neudělám to. A za celou Trilogii musím konstatovat, že bylo opravdu úžasné se do Středozemě po letech vrátit a hodnotím taktéž 100%. Velký dík Peteru Jacksonovi, že nám to umožnil, naposled?

• 7.12.2014  12:40

Tato naprosto úžasná pohádka vypráví o vztazích mezi rodiči a dětmi, o tom krásném období, které je jak pro rodiče i děti pouze na krátkou dobu, než dospějí, nenechme si ten čas nikým a ničím ukrást, je jedinečný a neopakovatelný. Zprvu jsem si myslel že je to další výborná pohádka od Tima Burtona, ale Henry Selick velmi překvapil, pohádka mě velice zaujala svoji myšlenkou, příběhem, skvělou animací a krásnou hudbou, jedním slovem paráda. 95%.

• 2.11.2014  00:57

Naprostá paráda, skvělý adrenalin ve formě železnice, přišlo mi to jako živý dokument katastrofické události. Denzel s Chrisem to sehrály bravurně, navíc podle skutečné události, 95%.

• 7.3.2014  10:33

Po druhém shlédnutí tohoto filmu musím hvězdičku přidat, je to opravdu kvalitní kousek a patří mezi špičku katastrofických filmů. Skvělá hudba, efekty a je to podle skutečné události hlavních postav. Krásný happy end, 85%.

• 4.1.2014  20:17

Klony útočí jsou pro mě nejdobrodružnějším dílem celé ságy, a zároveň i dílem nejvíce romantickým. Z Anakina se nám krásně začíná rýsovat Darth Vader, Palpatin alias Darth Sidius pomalu začíná ovládat republiku a zajišťuje si pevnou pozici pro budoucí vládu... Viděno na Blu-ray. 90%.

• 23.12.2013  15:27

Na Šmakovu Dračí Poušť jsem se velmi těšil, a musím konstatovat že jsem nadšený. Víte, kritizovat je vždycky co, ne každému se dá zavděčit... Já osobně jsem byl vtažen do příběhu, hltal jsem každý moment a ty necelé tři hodiny mi neuvěřitelně utekly. Tenhle druhý díl je o poznání akčnější, rychlejší, akce střídá akci a nádherné scenerie Středozemě které jsou prostupovány tóny Howarda Shorea posouvají druhý díl Hobita ještě o kousek výš než první. Ty tam jsou dny kdy býval Bilbo nesmělým ustrašeným Hobitem, nyní je nebojácným, sebejistým a udatným bojovníkem, nad kterým už tak propastně nevyčnívá odvaha a hrdinství ani samotného Thorina Pavézy. Legolas je stejně rychlý a rozhodný, do příběhu zapadl dobře, Gandalf a jeho odhalení Saurona je impozantní... Byl to opravdu zážitek a na Bitvu pěti armád se již těším teď. Jelikož mě Středozem opět uchvátila, moje hodnocení je 100%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7