Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 25.12.2018  12:13

Důstojné pokračování úspěšné jedničky nám opět nabízí skvělou akci, spletitý příběh nám mimo jiné popisuje "multifunkční" schopnosti malého Jack-Jacka, pan úžasňák zde není tahounem filmu, ale jeho žena Helen dostává prostor, a je to skvělá akce. Animace opět pokročila, a je to vidět. Celkově 80%.

• 17.11.2018  22:19

Holt jsem se dostal do věku, kdy tento pořad také sleduji, už i s jistým zájmem...

• 16.7.2018  16:16
    7 životů (2017)

Opravdu milé překvapení, čekal jsem tuctový "Akčňák", a dostal jsem velký filmový zážitek, se spoustou zvratů, efektů, a neobvykle propracovaným příběhem, který jsem hltal až do samého konce. 85%.

• 28.1.2018  15:12

Napětí, které by se dalo krájet, tu rezonuje po celou stopáž, Gary Oldman se role ujal opravdu mistrně. Ale od filmu jsem čekal trochu více, ne pouze Churchillovu podporu lidí z metra, ale třeba celého davu na náměstí, vojáků v posádkách, rodin doma, celého národa... přesto snímek vnímám kladně. 75%.

• 18.6.2017  21:22
    Život (2017)

Na toto téma se natočilo dost filmečků, ale jen několik se opravdu povedlo. Vizuálně se to podobá jako scenerie z Gravitace, napětím z Vetřelce, a technologicky z Marťana z Herma. Kdyby se na konci přidalo půl hoďky děje z boje s emzákem na Zemi, tak by to byl docela zářez, takhle snižuji hvězdu za slabší příběh, který měl sice hodně našlápnuto, ale od poloviny mě bylo jasné jak to bude, škoda. 72%.

• 22.5.2016  01:02

Důstojné pokračování prvního dílu, sice už se tu neválím smíchy, ale je to dobrá komedie. 75%

• 31.1.2016  00:35
    Everest (2015)

Filmeček rozhodně dobrej, podle skutečný události, nicméně jsem žil v představě, že na vrchol může nejen ten kdo na to má peníze, ale i pořádnou fyzičku a zdraví... Celej film mě přišel docela depresivní, ale s parádními záběry Himalájí. 70%.

• 2.7.2015  11:07

Tak teď to má tu pravou šťávu, revoluce, povstání. Boj začíná... 80%.

• 22.2.2015  21:54

Po delší době velice podařený český snímek, který dětskýma očima ukazuje takovou skládačku, která krásně zapadá. Pohledem domácí kamery je film zajímavější a smekám před Mádlem, že natočil takhle kvalitní film. 75%.

• 14.2.2015  19:41
    Vetřelec ³ (1992)

Třetí Vetřelec je velice zdařilý, trochu podobný úvodnímu, hlavně v tom že jeden "zabiják" si vlastně také pohrává se stávající osádkou "planety" a jednoho po druhém likviduje. Kdyby byl tenhle díl druhý a ne třetí, bylo by hodnocení myslím lepší, ale po vinikající dvojce je těžké navázat ... 75%.

• 4.2.2015  17:31

Tenhle film ze zajateckého lágru jsem viděl vícekrát, něco mě na něm přitahuje a to je asi i důvod proč jsem nyní zvýšil hodnocení za 3 na 4*. Willis s Farrellem v hlavních rolích nezklamaly a celkově musím konstatovat, že snímek z prostředí zajateckých lágrů patří mezi ty zdařilé. 72%.

• 9.1.2015  23:42
    Lásky čas (2013)

Ze začátku mi to přišlo jako tuctová hovadina, ale zhruba v třetině filmu začal příběh na opravdovosti a ke konci jsem měl obavy, aby to přemisťování v čase nemělo hořkou příchuť dluhu který se bude muset splatit, závěrečná myšlenka je skutečně podnětná. 80%.

• 26.12.2014  22:29

Pohádka byla plná exteriérových záběrů, pěkných kostýmů s nádechem pohádek "zlaté" éry 80tých let. Nevím jak přesný byl příběh s knižní předlohou, nicméně jsem mile překvapen, v porovnání s tou včerejší hovadinou je tohle paráda. Všichni jsme se skvěle bavily a k dokonalosti tomu chybělo jen málo, možná hlavní hrdinové byli málo výrazní, jinak nevím co bych vytknul. 70%.

• 25.12.2014  01:27
    Princezna a písař (TV film) (2014)

No, jelikož jsem nečekal zázraky, na to jak upadly české pohádky Štědrého večera, konstatuji, že jsem velice příjemně překvapen. Pohádka obsahuje poměrně dost exteriérových záběrů, jednoduchý příběh s nádechem historického filmu a jasné rozložení dobra a zla. Trochu je mi líto Petra Nárožného který zde dostal roli opravdu blba na druhou... Stach z Austachu mě docela rozesmál i s tou svou uspávací palicí. Dalo se na to koukat, bylo to roztomilé s malým nádechem " Svěrákoviny". 72%.

• 14.11.2014  22:08
    Interstellar (2014)

Rozhodně nečekejte oddychovku plnou vesmírných efektů pro pobavení. Mezihvězdný je filmem o hledání nového domova na zničené zemi, ale především je o síle lidskosti, a o rozhodnutích která nejdou vrátit zpět. Film nám přináší časové osy, šokuje i dojímá zároveň, vesmírné efekty provází burácející hudba, která svým podáním ohromí, jízda černou dírou cestou tam byla asi nejlepší vizuální scénou filmu. Ve filmu je dost nelogičností a nedotažených věcí á-la domysli si sám- a to je škoda, čekal jsem od Nolana více. Očekával jsem naprostou pecku, na kterou pudu do kina vícekrát, ale to určitě ne! Další projekce bude až doma. Celkově mě spíž oslovila citová stránka filmu, a to byl pravděpodobně i režisérův záměr, protože je to o různorodostech člověka a tím nám přináší obraz nás samých. Ale 80% si zaslouží.

• 12.11.2014  22:35

Tak nebývá obvyklé aby druhý díl byl o poznání lepší než díl první, ale tady je to skutečností. Efekty, zvuk, akce, "vedení" se přelévá z jedné strany na druhou, smekám, to se povedlo. 85%.

• 11.10.2014  23:33

Jedním slovem "Přeefektováno", nicméně na takové úrovni že jsem neusnul, ačkoliv soustavná demolice všeho a všude začíná být okoukaná a zřejmě proto je jí tu více než posledně... Osobně se mi ale tento díl líbil více než trojka a tudíž musím hodnocení trochu postrčit nahoru. 73%.

• 26.9.2014  12:14

Forma nemá chybu, ta je za pět, ale obsah ten mi přijde prosťoučký, nějací mimoňové co chtějí zabrat matičku zem, no to tady už bylo tolikrát, že Válka Světů mi přišla mnohem, mnohem lepší. Kdyby měl příběh větší hloubku tak to bude mistrné dílo... No, ale jelikož se chystám na druhou projekci tak ta forma na mě asi udělala dojem, zatím s odřenýma ušima čtyři. Zkoukl jsem to s dcerou ještě jednou a musím konstatovat že role je přímo ušitá na míru Tomu Cruisovi, tohle mu fakt jde. Ten neustálý restart byl fakt k pobavení, hned se mi vybavil film Na hromnice o den více... takže do sci-fi akčňáku i trocha humoru, no to není špatný, jen škoda že se těm "mimoňům" nedalo více prostoru, 80%.

• 28.4.2014  21:18

Tenhle film mě osobně ukazuje hned dva možné způsoby hodnocení. Při prvním bych musel být velmi kritický za spoustu technických nesrovnalostí ve filmu, na to o čem byl tak poměrně málo napětí, a i laciné efekty, to celé by vyvýšila poměrně dobrá hudba. - to bych ocenil tak 60%. Ale, při druhém mi to v určitém podobenství připomíná současný svět, o tom jak vlastně mrháme vlastním časem pro úplné kraviny, sobecky se věnujeme vlastním nicotným zájmům které v důsledku nemají smysl, a nakonec ten čas každý vyměřený přece máme, takže film nabízí člověku možnost přehodnotit své životní priority a najít pravý cíl života. Takže tato myšlenka je opravdu inspirující a celkově jelikož mě film tímto způsobem oslovil, hodnotím 80%.

• 10.4.2014  12:04
    47 róninů (2013)

Tomuto filmu se nedají upřít pěkné efekty, majestátní scenerie, skvělá hudba a dobré herecké obsazení. Ale velká škoda je že se film nedržel jen podle skutečného příběhu, místo toho tady máme tuhle fantasy podívanou. Ale za výkon Hirojukiho Sanady a Keanu Reevese, 77%.

• 1.4.2014  18:12
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

Na tehdejší dobu šlo o něco naprosto ojedinělého, o možnost volby a vyjádření názoru formou hlasování podle spotřeby el. energie. Pepa Dvořák se na tuto roli vysloveně hodil a i po letech se s manželkou s chutí na tento seriál nostalgickým pohledem podíváme. 80%.

• 3.3.2014  18:56
    Proti všem (1956)

Na tehdejší dobu to vlastně byl Československý velkofilm, s velkolepou výpravou a napětím. Myslím že dozrál čas k tomu aby se natočil remake tohoto filmu, abychom si také konečně uvědomily kdo jsme a že né vždy jsme bývaly národem který se vždy všem jen vzdal, ale dokázal i statečně vzdorovat a nenechal si nařizovat diktát. Nebylo by od věci aby se postupně natočila série novodobých Českých výpravných velkofilmů z mezníků dějin našeho národa, za které se nemusíme stydět, ale můžeme být na ně právem hrdi. 75%.

• 22.2.2014  23:24

Naprosto skvěle zfilmovaná rekonstrukce skutečné události, o únosu lodi Somálskými piráty, a následné vojenské operaci za osvobození rukojmí kapitána Philipse. Tom Hanks to sehrál opravdu bravurně, a celkově musím podotknout že filmu nechybělo potřebné napětí, akce a skvělá kamera. 82%.

• 8.1.2014  16:25
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Sleduju ho jen občas, nicméně v práci jsme v minulosti mívali diskuze á-la kontrolní otázka, a mnohdy jsem měl načerpáno právě odsud. 80%.

• 4.12.2013  10:36

Tento film je založen na akci, kdo má rád filmy plné soubojů a rvaček, tak si tady přijde na své. Spousta krve, zlámaných kostí a bolesti. Kdyby k tomu přidali lepší příběh bylo by to za "plný". 80%.

• 12.11.2013  16:35
    Jádro (2003)

Spousta lidí tenhle film kritizuje že je to kravina, ale mě se docela líbí, jednak filmy tohoto tipu mám rád, a ve filmu je takové zvláštní "tajemno" co tam dole bude... ,děj má spád a co na tom že hodně věcí nebylo úplně logických, já se skvěle bavil, 80%.

• 3.11.2013  21:37
    České století (TV seriál) (2013)

Jelikož jsem Patriot, tak je pro mě tohle téma citlivou záležitostí, z mylníků historie našeho národa je zrovna tenhle nepovzbudivý... co se stalo, s tím už nic neuděláme, ale co s budoucností? Jsem rád že takový cyklus vznikl, je dobré si připomenout kdo jsme a čím jsme prošly... kdo z vás je hrdý že je Čech?

• 26.10.2013  21:24
    Gravitace (2013)

Intenzivní audiovizuální nářez, při kterém mrazí v zádech nám ukazuje zoufalý pokus dvou kosmonautů o cestu zpět na zemi, který jak jinak skončí pro hlavní hrdinku dobře. Čekal jsem od toho mnohem více, hlavně po technické stránce mi neseděla nereálná výdrž Sandry Bullock s 1% kyslíku, a jízda na "hasičáku" k jiné vesmírné stanici - za tohle fakt palec dolů, ale za atmosféru, efekty, hudbu a nádhernou scenerii naší krásné planety ve 3D hodnotím celkově 80%.

• 21.10.2013  09:25
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Jsem velmi příjemně překvapen jak akčně to Filip Renč pojal, nesporné kvality seriálu z prostředí rychlé záchranné služby nám ukazují jak nedoceněná tahle práce je. Jednotlivé osudy všech postav seriálu jsou omáčkou která prostě k seriálům patří a né vždy se nám musí líbit, ale trochu nechápu nízké hodnocení, za mě 77%.

• 9.8.2013  00:12

Chtěl jsem dceři udělat radost, a jít s ní na nějaký ten "akčňák" trochu po vzoru Transformers které má ráda, zkrátka její "šálek kávy". Kouknul jsem co dávají v kině, a řekl jsem si co tohle může bejt za k.....u, ale při zjištění že to režíruje Guillermo del Toro bylo vybráno, jelikož Hellboy I.+II. , Faunův Labyrint , či Blade II. jsou mistrovskými kousky, kterými Guillermo ukázal že je skvělý režisér, a já se začal těšit na pořádnou "řežbu". Právě čerstvý, parádnímy efekty nabitý zážitek vám tu nyní chci sdělit. Tenhle film je založen na efektech a pro efekty, s pořádnou dávkou ohromujícího zvuku, s hlavním hrdinou který velice rád improvizuje, a hodně dobře "udělanými" záporáky ze kterých šel opravdu strach, ( přišly mě trošku podobní v obličejích jako jedna obluda z prvního hellboye) a já byl napnutý jak struna jak daleko Guillermo dojde, škoda jen že se docela dalo předvídat jak ty "souboje" dopadnou. Abych to schrnul, tak mi ve filmu chybělo dost souvislostí, a čekal jsem že uvidím kaiju armádu... ale rozhodně si odnáším skvělý zážitek megalomanské podívané s příjemnými pocity, třeba jako z filmu Tron Legacy, kde mě též uchvátil skvělý zvuk a kde šlo také jen o efekty... hodnotím 77%.