Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 25.8.2019  22:06

Už jsem si pomalu zvykal na to, že krásné České pohádky, jsou dílem minulosti, která je nenávratně pryč. S manželkou a 6-ti letou dcerkou jsme se rozhodly strávit odpolední čas v Choceňském kině, o kterém vím, že je velice dobře ozvučené a sedadla má lepší než v Cinestaru. Ale zpět k pohádce, opravdu jsem od ní nic nečekal, mile překvapen jsem byl hned od začátku, pohádka má vtip, který zde silně dávkují tři sudičky v podání dvou "potrhlých" komiků a mimořádný herecký výkon v podání Jany Plodkové, který mě bavil až do konce pohádky, ten "záporák" se jí mimořádně vydařil. I ostatní role jsou zahrány dobře a dějová linie neztrácí napětí ani vtip. 80%

• 5.11.2019  21:57

Důstojné pokračování "dvojky?" , nabité akcí, která nedá vydechnout až do samého konce, je určitě lepším dílem než ten minulý "skokan v čase", ale zase úplně vypouští skvělý třetí díl, což je škoda, tam byl Arnie ještě ve slušné formě... Ale zpět k filmu, zezačátku musím vyzdvihnout skvělý střih a zvuk, to jsem si opravdu užil, efekty a akce byli k poměru dnešní doby více než dostačující, ale na druhý díl z roku 1991, kde byli naprosto nadčasové efekty své doby, to nemá! A Arnie oplýval vtipem asi nejvíce ze všech jeho "Téček", Sára byla jistě oživením příběhu, ve kterém se radši nechci patlat, protože celá sága dělá příběhově takový guláš, který by neuvařil ani Zdenda Polrajchů, byť by se sebevíc snažil. :-). Celkově 78%.

• 17.11.2018  22:13
    Grinch (2018)

Klasický "animák" dnešní doby, který svým podáním zaujme především malé děti. Příběh má i myšlenku, podanou malým dětem. Chválím hudbu a střih, příběh není úplnou kopií hraného filmu z roku 2000, nicméně bez něj by to měl animovaný Grinch o dost těžší... Abych to shrnul, čekal jsem trochu více zábavy, takže 65%.

• 25.12.2018  12:35
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Prvních deset minut jsem byl nadšený, výpravná pohádka to byla jen chvíli, poté už jen v interiérech, a příběh se rozplynul v písních a tancích, napětí tu ani nebylo, a tudíž hodnotím 38%.

• 26.12.2018  21:40

Skvělá vánoční pohádka s velkou výpravou, neokoukanými tvářemi a moc hezkou atmosférou Slovenské "dědiny". Vtipně podaný "skalní" skřítek i ježibaba atmosféru pohádky umocňují. Jen škoda, že závěr a celé rozuzlení je opravdu moc rychlé, pokud by konec trochu natáhly a hlavní hrdina to měl trochu těžší, bylo by to téměř na úrovni pohádek z let sedmdesátých, a osmdesátých, na kterých můžeme to pravé pohádkové napětí a opravdovost stále obdivovat... 75%.

• 25.3.2018  21:06

Věděl jsem na co jdu, a to jsem i dostal. Audiovizuální nářez, bez emocí, příběhu a napětí. Jenže, jednička byla odstartováním něčeho, co se tu v druhém díle dalo parádně rozvinout... a to se nestalo, docela zklamání, nemohu více - 45%.

• 7.12.2018  22:12

Film Smrtelné Stroje jsem si představoval trochu jinak, očekával jsem výborné efekty, hudbu, scenerie postapokalyptického světa, a tomu všemu korunou, měl být propracovaný příběh, to by byl ideál. Jenže ve filmu je až příliš viditelné, že se točilo ve studiu, a scenerie jsou digitálně za postavami, a je to opravdu nehezké, příběh sám o sobě postrádá hlavní dějovou rovinu, která by se někam posunovala a je to vlastně takový guláš, který končí u zdi... Herecké výkony třech hlavních hrdinů nejsou špatné, ale jsem zvyklý předně od Weavinga na opravdu mistrovské herecké umění, zde se nekoná. I když jsem se na film opravdu moc těšil, tak moje hodnocení je negativní, od doby Zběsilé Jízdy čekám na další povedený post-apo. "kousek" , musím čekat dál... 50%, a to přidávám za dobrý zvuk.

• 28.5.2018  12:03

Do půlky to byla jízda plná efektů, výbuchů a ohromujícího zvuku. Potom tempo zpomalí, a vy si uvědomíte, že to hlavní se vlastně již událo, myslím tím navázání přátelství mezi Žvejkem a Hanem… Jako samostatný díl dobrý, ale nikam nenavazuje, jako například Rogue One, které naprosto mistrovsky zapadá mezi III. a IV. S.W. a je opravdu klenotem, tady se to samé řici nedá. 60%.

• 25.12.2018  12:13

Důstojné pokračování úspěšné jedničky nám opět nabízí skvělou akci, spletitý příběh nám mimo jiné popisuje "multifunkční" schopnosti malého Jack-Jacka, pan úžasňák zde není tahounem filmu, ale jeho žena Helen dostává prostor, a je to skvělá akce. Animace opět pokročila, a je to vidět. Celkově 80%.

• 16.7.2018  16:16
    7 životů (2017)

Opravdu milé překvapení, čekal jsem tuctový "Akčňák", a dostal jsem velký filmový zážitek, se spoustou zvratů, efektů, a neobvykle propracovaným příběhem, který jsem hltal až do samého konce. 85%.

• 27.8.2019  19:49
    Borg/McEnroe (2017)

Film se mi líbil především zajímavým pojetím a úhlem pohledu, který oba hlavní hrdiny ukazuje v širokém spektru úseků jejich životů, osobních bojů, a vysoké ceny za úspěch, což je v tomto případě vlastně ztráta osobního svobodného života v klidu. Sverrir i Shia své role zahrály mistrně, a já jim je uvěřil, a proto jsem si film tak skvěle vychutnal. 85%.

• 25.12.2018  12:29

Nic jsem od filmu neočekával, nicméně jsem mile překvapen. Arine zde hraje pozůstalého z leteckého neštěstí, které způsobí zmatek "velínu" letiště. Je mu nabídnuta kompenzace finančního odškodnění, kterou nepřijímá, požaduje omluvu, která se mu nedostane, a tak se vydává hledat domnělého viníka, kterého vinou prozrazení najde a ve vzplanutí emocí zabije. Film je podle skutečné události, a já jsem překvapen jeho podáním. Za mě 78%, ale nesouhlasím s hodnocením odpad a pod., zde, a tudíž musím výš. a to 5*, abych to vyrovnal, protože odpad to teda není!

• 27.12.2017  16:12

První, mnou viděný Katastrofický film od San Andreas. Co na to říct? Scenerie, efekty a hudba, jako, to jó, ale příběh, a pořádné napětí?? Rolandéééé, kde jsi??? Už něco prosímtě natoč... A Tohle? když to přeženu, tak 55%.

• 28.1.2018  15:12

Napětí, které by se dalo krájet, tu rezonuje po celou stopáž, Gary Oldman se role ujal opravdu mistrně. Ale od filmu jsem čekal trochu více, ne pouze Churchillovu podporu lidí z metra, ale třeba celého davu na náměstí, vojáků v posádkách, rodin doma, celého národa... přesto snímek vnímám kladně. 75%.

• 16.7.2018  16:23

Tragikomický příběh, který Matt Damon sehrál bravurně, svět malých lidí kteří se nechají zmenšit, není ale dotáhnutý do konce, spousta postav které nejsou víc prezentovány je na škodu, a z filmu se stává trochu guláš mnoha příběhových rovin. 60%.

• 18.6.2017  21:22
    Život (2017)

Na toto téma se natočilo dost filmečků, ale jen několik se opravdu povedlo. Vizuálně se to podobá jako scenerie z Gravitace, napětím z Vetřelce, a technologicky z Marťana z Herma. Kdyby se na konci přidalo půl hoďky děje z boje s emzákem na Zemi, tak by to byl docela zářez, takhle snižuji hvězdu za slabší příběh, který měl sice hodně našlápnuto, ale od poloviny mě bylo jasné jak to bude, škoda. 72%.

• 22.5.2016  00:45

Od natočení prvního dílu uplynulo již třiadvacet let, a musím říci že jsem na tento film opravdu nezapomněl, na všechny ty syrové "frky" a podání celé komedie, která byla opravdu mistrovská. Znovu spatřit Žakuje a Godfrua byl pro mě důvod proč jsme se vydaly kina v očekávání skvělého zážitku. Nicméně musím konstatovat, že oba hlavní hrdinové opakují sami sebe a tyto "frky" které byli naprosto originální před více než dvaceti lety, dnes již tak vtipné nejsou, celá dějová linie se nese v duchu Francouzské revoluce která nám Čechům zas až tak moc neříká a rozhodně komedii nepřidává... abych to shrnul, tak film zapadá do slabšího průměru kterému nepomůže ani dobrý herecký výkon Jeana s Christianem jelikož neměli vlastně co hrát, film se natáčel převážně v Česku a ani minutový kompars Marka Vašuta v úvodu filmu mě nepřinutí zvednout hodnocení, takže 50%.

• 4.5.2018  16:31
    Pasažéři (2016)

Vizuálně na jedničku, nádherná kosmická podívaná, nicméně s trochu odfláknutým koncem. Rozhodně měl film větší potenciál, škoda, že zůstal nevyužit. Ve filmu jsou vlastně jen čtyři role, Chris s Jennifer mě v hlavních rolích baví, skvěle jim sekunduje Michael Sheen, škoda jen, že Lawrence Fishburne nedostal více prostoru, filmu by to jistě prospělo. 80%.

• 26.12.2017  11:35
    Příchozí (2016)

Velice silný, místy až dojemný sci-fi snímek, který nakonec ukazuje na nás samotné, na naši krátkozrakost a sebestřednost, nutí přehodnotit vlastní životní priority. Ale žádnou podívanou ve stylu Válka světů nečekejte, tohle není audiovizuální nářez, nicméně ten příběh ve mě silně rezonuje. 95%.

• 28.12.2016  21:31

Říkal jsem si, to bude něco ve stylu "dílu 7", ale přátelé, velký omyl. Toto je naprostá pecka, která vám vyrazí dech skvělými efekty, hudbou a dokonale propracovaným příběhem, který nám krásně zapadá mezi Pomstu Sithů a Novou Naději. Jako velké plus hodnotím skutečnost, že film ani příběh samotný nám "nekrášlí" žádný příliš známý herec, a tudíž z mého pohledu to bylo zaměřeno na přesnost příběhu, s návazností na IV.díl. Ale co opravdu žeru je, že se drží přesnosti designu kostýmů a lodí á-la IV.díl s propracovaností do maximální hloubky a efektů výbuchů které nám díl IV. neumožní... Jak se mi 7díl nelíbil, tak tady jsem přímo ohromen. 92%.

• 30.5.2015  22:39
    Chappie (2015)

Takový District 9 v "jiném" kabátku. Bylo to milé, roztomilý robůtek s vlastním vědomím, ale ten konec to celý docela podělal, takže nemůžu výš než 65%.

• 31.1.2016  00:35
    Everest (2015)

Filmeček rozhodně dobrej, podle skutečný události, nicméně jsem žil v představě, že na vrchol může nejen ten kdo na to má peníze, ale i pořádnou fyzičku a zdraví... Celej film mě přišel docela depresivní, ale s parádními záběry Himalájí. 70%.

• 9.5.2015  23:15

Jednoznačně nejslabší snímek sourozenců Wachowskich. Je to takový mix Flash Gordon se Star Wars, prostě kýč který jsem nedokoukal a skoro celý proklimbal, mraky vizuálních efektů holt nezachrání absence kvalitního příběhu na kterém by se dalo stavět, budu se opakovat - tohle že natočily Wachowští? Ti co daly světu Matrix, Speed Racera a Atlas Mraků? 20%.

• 11.11.2015  16:16

Tento film mě přijde tak trochu zbytečný, měli jsme tu již tři Jurské Parky, tak trochu nechápu důvod vzniku tohoto pokračování, které nám přináší vlastně totéž v "bleděmodrém" , bestie uteče a pak se děje vlastně skoro to samé co v minulosti. Abych jen nekritizoval, tak musím pochválit efekty a hudbu, které byli na dobré úrovni, ale příběh mi prostě nesedl, asi to bude i tím, že jsou předcházející tři díly, které nejsou horší, spíš naopak.55%.

• 19.12.2015  01:59
    Marťan (2015)

Po loňském Interstellaru je tohle letošní "zářez" roku, film má napětí, které by se dalo krájet, na druhou stranu mi vadil tak trochu odfláknutý konec, který měl velký potenciál, který zůstal nevyužit. Doufám že bude "nějaká" extended verze... Za mě 90%.

• 17.10.2015  21:11
    Pixely (2015)

Sám Adam Sandler takový průser nezachrání, celé to leželo na něm a to je málo. Ty dvě hvězdy dávám vysloveně za jeho ryzí humor, jinak film sám o sobě byl nudný jako pondělní odpoledne v Karose...35%.

• 11.7.2015  10:55

Terminátor Genisys je úctyhodným pokračováním slavné série, které velmi překvapí parádními triky, burácející hudbou, že i já si na chvíli přál aby těch basů bylo o "něco" méně, a neposledně velmi propracovaným příběhem, který to měl a to si všichni přiznejme, velmi, velmi těžké navázat nějakým způsobem na předešlé čtyři díly. Přesunování v čase, měnit minulost i budoucnost, "zralý" Terminátor Arnie, na to vše jsem si poměrně rychle zvyknul a očekával majestátní souboj Skynetu s "Arnie Team", který se odehrál v komplexu Cyberdyne, a nebyl až tak impozantní aby byl vyvrcholením filmu, ale úroveň to mělo. Akční scény jsou pojaty velmi grandiózně, a Arnie neztratil nic ze svého lesku, a vyčítat léta by bylo velmi primitivním názorem. Celkově se mi film velmi líbil, trochu nechápu kritiku filmu, jednička i dvojka jsou kulty, na které nikdo nesahá, a toto je prostě jinak, kde posuny v čase a změny skutečností jen dobře "okoření" tento pátý díl. PS. v kině nás bylo asi jen 5 kteří jsme si moudře počkaly skrze titulky na "přídavek" kterým nás Skynet informuje, že tohle není konec! 90%.

• 29.5.2015  22:34

Totálně šílená destrukční akce, ve které lidé už nejsou lidmi, svojí rychlostí předbíhá samotný příběh, kde světu vládnou gangy, bezpráví a bezmoc, zhruba v půlce zpomalí, abychom se nadechly, otočily zpět a vrátily se do té hrůzy, kde snad nikdo nemá pud sebezáchovy... film svým podáním jistě ohromí, hlavně co se týče kamery a zvuku, také vidím jakousi mlhavou návaznost na bojovníka silnic, kterého mám velmi rád. Co do příběhu jsem čekal snad o něco víc, ale je to Road movie na vysoké úrovni, která utíká šíleným tempem a vy najednou zjistíte, že je konec. Film ve své kategorii exceluje svým podáním a je trochu škoda, že se více nezapracovalo na příběhu a detailů jednotlivých postav, ale to jen z mého pohledu, zřejmě se jednalo o režisérův záměr. Je to dobrý nářez, ale Šílený Max-Bojovník Silnic, je lepší! 85%.

• 12.11.2014  22:35

Tak nebývá obvyklé aby druhý díl byl o poznání lepší než díl první, ale tady je to skutečností. Efekty, zvuk, akce, "vedení" se přelévá z jedné strany na druhou, smekám, to se povedlo. 85%.

• 16.2.2015  22:37
    Divergence (2014)

Jelikož se mi Hunger games vůbec nelíbily, a Divergenci jsem podezříval ze začátku z podobnosti, tak jsem měl velice skeptické očekávání, že to prostě bude taky "hovadina", nicméně zírám z otevřenou pusou, tohle tady dlouho nebylo! Parádní tempo filmu, drsný výcvik, záporáci spolu s Kate Winslet na úrovni, ve filmu nebyla nudná místa a celé to směřovalo ke krásnému happy endu - teda prvního dílu... dcera má celou trilogii v knihách a já si říkal co to čte za k..., jak jsem se mýlil! Nesouhlasím s některými komentáři tady, takže o hvězdu výše abych to trochu srovnal, 90%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7