Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 4.12.2013  22:50
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Nelíbí se mi že nejde o spontánní děj, ale o nadiktovaný ve kterém se mají všichni naoko shádat aby to přitáhlo více lidí k obrazovkám. A tohle já rozhodně nepodporuju, jelikož je to umělé. 0%.

• 4.12.2013  10:36

Tento film je založen na akci, kdo má rád filmy plné soubojů a rvaček, tak si tady přijde na své. Spousta krve, zlámaných kostí a bolesti. Kdyby k tomu přidali lepší příběh bylo by to za "plný". 80%.

• 12.11.2013  16:35
    Jádro (2003)

Spousta lidí tenhle film kritizuje že je to kravina, ale mě se docela líbí, jednak filmy tohoto tipu mám rád, a ve filmu je takové zvláštní "tajemno" co tam dole bude... ,děj má spád a co na tom že hodně věcí nebylo úplně logických, já se skvěle bavil, 80%.

• 10.11.2013  07:49

Tak tenhle film mě docela zklamal, a nezachránilo ho ani výborné herecké obsazení. Pokud by to byl "jen" klasický western, tak by byl výsledný dojem mnohem lepší, prostě mi tam ti vetřelci vůbec nezapadly. 40%.

• 3.11.2013  21:37
    České století (TV seriál) (2013)

Jelikož jsem Patriot, tak je pro mě tohle téma citlivou záležitostí, z mylníků historie našeho národa je zrovna tenhle nepovzbudivý... co se stalo, s tím už nic neuděláme, ale co s budoucností? Jsem rád že takový cyklus vznikl, je dobré si připomenout kdo jsme a čím jsme prošly... kdo z vás je hrdý že je Čech?

• 26.10.2013  21:24
    Gravitace (2013)

Intenzivní audiovizuální nářez, při kterém mrazí v zádech nám ukazuje zoufalý pokus dvou kosmonautů o cestu zpět na zemi, který jak jinak skončí pro hlavní hrdinku dobře. Čekal jsem od toho mnohem více, hlavně po technické stránce mi neseděla nereálná výdrž Sandry Bullock s 1% kyslíku, a jízda na "hasičáku" k jiné vesmírné stanici - za tohle fakt palec dolů, ale za atmosféru, efekty, hudbu a nádhernou scenerii naší krásné planety ve 3D hodnotím celkově 80%.

• 21.10.2013  09:25
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Jsem velmi příjemně překvapen jak akčně to Filip Renč pojal, nesporné kvality seriálu z prostředí rychlé záchranné služby nám ukazují jak nedoceněná tahle práce je. Jednotlivé osudy všech postav seriálu jsou omáčkou která prostě k seriálům patří a né vždy se nám musí líbit, ale trochu nechápu nízké hodnocení, za mě 77%.

• 1.10.2013  21:29
    Šmejdi (2013)

Stačilo by kdyby tyhle podvodné a nátlakové akce byli postaveny mimo zákon, a nemuselo by být tolik nešťastných a okradených seniorů. Ani bych nevěřil že na předváděcích akcích může být člověk závislý... Ale jako hlavního viníka tu já osobně vidím náš stát a jeho lhostejnost chránit staré občany kteří se bránit nemohou. Nad kvalitou dokumentu nebudu polemizovat, spíž nad jeho smyslem, doufám že to těm seniorům dojde...

• 26.8.2013  21:48
    Terminátor (1984)

Na svou dobu velmi nadčasový sci-fi "akčňák", s tehdy mladým Arniem. Tenhle film ale nezestárl a stal se kultovním, viděl jsem ho snad 10x, nyní asi po 5 letech a přesto se mi neokoukal, 90%.

• 19.8.2013  20:34

Mám radost že tento film vznikl, a jsem udiven jeho vysokou kvalitou. Příběh provází skvělá hudba, a nadšení těchto amatérských herců je více než zjevné, bylo to velice živé a pulsující, ani bych nevěřil že po Pánu Prstenů je možné takhle navázat na Tolkienův svět, a dozvědět se tímto způsobem více o Aragornových předcích. Protože tohle dílo nevzniklo pro peníze, ale z pouhého nadšení, tak hodnotím 95%.

• 9.8.2013  00:12

Chtěl jsem dceři udělat radost, a jít s ní na nějaký ten "akčňák" trochu po vzoru Transformers které má ráda, zkrátka její "šálek kávy". Kouknul jsem co dávají v kině, a řekl jsem si co tohle může bejt za k.....u, ale při zjištění že to režíruje Guillermo del Toro bylo vybráno, jelikož Hellboy I.+II. , Faunův Labyrint , či Blade II. jsou mistrovskými kousky, kterými Guillermo ukázal že je skvělý režisér, a já se začal těšit na pořádnou "řežbu". Právě čerstvý, parádnímy efekty nabitý zážitek vám tu nyní chci sdělit. Tenhle film je založen na efektech a pro efekty, s pořádnou dávkou ohromujícího zvuku, s hlavním hrdinou který velice rád improvizuje, a hodně dobře "udělanými" záporáky ze kterých šel opravdu strach, ( přišly mě trošku podobní v obličejích jako jedna obluda z prvního hellboye) a já byl napnutý jak struna jak daleko Guillermo dojde, škoda jen že se docela dalo předvídat jak ty "souboje" dopadnou. Abych to schrnul, tak mi ve filmu chybělo dost souvislostí, a čekal jsem že uvidím kaiju armádu... ale rozhodně si odnáším skvělý zážitek megalomanské podívané s příjemnými pocity, třeba jako z filmu Tron Legacy, kde mě též uchvátil skvělý zvuk a kde šlo také jen o efekty... hodnotím 77%.

• 23.5.2013  10:53
    Konečná (2013)

Docela se mi to líbilo, Arnie nebyl tak "kamenný" jako v jiných filmech a dá se říct že snímek patří k těm lepším kde Arnie hraje, nicméně filmu chybí spousta věcí k dokonalosti, ale to jsem ani neočekával, 70%.

• 12.5.2013  22:30
    Barbar Conan (2011)

Od tohohle filmu jsem nic zvláštního nečekal, a mé obavy se naplnily. Je to velmi nevýrazný film, který je "přeefektován", a přesto docela nudí, žádná role tu nebyla ničím výrazná, a hlavní hrdina byl suchý jako Vrch, možná se mělo dát více prostoru Ronu Perlmanovy, a bylo by to snad lepší. Barbar Conan s Arnoldem zůstal nepřekonán, ani se mu vzdáleně nepřiblížil. 40%.

• 2.5.2013  22:49

Postapokalyptický příběh o cestě osamělého muže s jasným cílem, ale na své cestě nejde sám. Tento film nese jasné poselství, každý z nás jdeme cestu a jsou jen dva cíle, vyberte si který - je to na vás... pro mě 100%, krásná hudba.

• 29.4.2013  21:53
    Obří mosty (TV film) (2006)

Velice zdařilý dokument o výstavbě obřích mostů se spoustou statistických údajů, detaily stavby krok po kroku, a velice povedené záběry kamery, tohle pojetí dokumentu potěší každého chlapa, je to dokument z těch lepších. 90%.

• 14.4.2013  18:24
    Argo (2012)

Takové napětí jsem dlouho u žádného filmu nepociťoval, bylo to tak autentické jako bych tam byl s nimi, až jsem se málem potil strachy... :-), velice dobře a reálně zahrané, Ben Affleck, John Goodman a další. Takovéhle filmy mám rád, žádný přehnaný happy end, jo, takhle to píše jen život sám... 99%.

• 1.4.2013  23:58

No to byla ale jízda. Fakt jsem se bavil, 80%. Nyní po dvou dnech dopisuji dojmy z tohoto filmu, které jsem musel přerušit z důvodu kvapného odvozu manželky do porodnice a následném narození mé 3 dcerky Lucinky :-) , a dojmy z tohoto filmu jsou opravdu silné, ale asi bych trochu propojil americký rasismus 18 století s tím dnešním u nás, kdy mnozí z nás zkoumají jen povrchní stránku člověka... happy end mi přišel "přepálený" skoro ja k Arnold v komandu... ale celkově jde jistě o nadprůměrný snímek který si zaslouží uznání a to především za skvělou atmosféru, kterou teda Tarantino umí.

• 1.4.2013  13:59

Těžko navázat na vynikající jedničku, přesto se mi plynulé navázání na první díl líbilo, víc z toho rozhodně vytěžit nešlo. Trochu nechápu kritiku, nebo jste chtěly krvavou lázeň po vzoru saw? Chtěly jste vidět umučené ženy se všemy detaily? Tomu nevěřím, 65%.

• 13.3.2013  16:22
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Tohle jsem sledoval pravidelně, už je to sice delší dobu ale nezapoměl jsem na to napětí. 80%.

• 23.2.2013  22:35
    Speed Racer (2008)

Jednoznačně audiovizuální revoluce. Tahle poctivě odvedená práce Wachowskich mě prostě baví, a jen tak bavit nepřestane. Je to rychlé, je to barevné, je to vtipné, a co na tom že příběh nemá dostatečnou hloubku, tenhle film má bavit, a to se rozhodně povedlo. 95%.

• 11.2.2013  22:17

Krásný příběh obyčejného člověka o dlouhé cestě za svým bratrem s cílem usmíření a odpuštění, prostupován nádhernými tóny Angela Badalamentiho, na mě udělal velice silný dojem. Jeho mnohatýdenní cesta na malém traktůrku napříč několika státy ameriky je odvážným kouskem, potkává různé lidi s různými příběhy, setkává se se solidaritou lidí když se mu rozbije traktor a je ukončen dojemným happy endem při setkání obou bratrů. Hlavní roli skvěle zahrál Richard Farnsworth, a režie Davida Lynche je více než zřetelná. Nádherné .95%.

• 30.1.2013  21:25

Velice zdařilá série dokumentů zachycuje významné bitvy 2 světové války, propracované autentické záběry jsou kupodivu v barvách, na což jsem nebyl zvyklý. Já osobně oceňuji absenci různého polemizování odborníků, historiků a pamětníků bojů, které dokumenty příliš kouskují jelikož jsou vkládány postupně po celou stopáž. Dokument je velice povedeně komentován, na druhou stranu mi chyběly statistické údaje a hlavně nebyl nestranný, z dobrých 90% jen z Amerického pohledu, což mi přijde nefér, jelikož i na německé straně bojovaly obyčejní vojáci kterých se také nikdo neptal... 85%.

• 26.1.2013  18:47

Ze života Ledních medvědů, námluvy, kontrast mezi "pohodou" samce a mnohem těžším údělem samice starající se o mláďata a hlavně o potravu. Robotické kamery důmyslně maskované, dokument z těch lepších. 90%.

• 2.1.2013  21:26
    Království potoků (TV film) (2005)

Této pohádce chybí zásadním způsobem rozdíl mezi dobrem a zlem který odedávna k pohádkám patří, škoda, dalo by se vytěžit mnohem více. 50%.

• 2.1.2013  13:06
    Akta X (TV seriál) (1993)

Tento naprosto mimořádný seriál mě velice zaujal svým napětím, tajemnem a všudypřítomným strachem z neznáma. David Duchovny a Gilian Anderson zahrály mistrně. Je to kultovní seriál. 95%.

• 1.1.2013  12:15

Pilotní film k mimořádně úspěšnému seriálu, kterým všechno začíná. Je to vyjímečné, mysteriózní, je to originální, takhle to umí jenom Lynch. I po těch 23 letech se na něj velice rád podívám. 100%.

• 31.12.2012  12:05
    Bohouš (TV film) (1968)

Je snad zvláštní že po této vinikající komedii dostanu vždycky hlad? :-) 95%.

• 30.12.2012  21:40
    O pokladech (TV film) (2012)

Z nových pohádek ČT letošních vánoc je tato podle mě nejzdařilejší. Popravdě jsem nečekal moc, na pohádky tipu: S čerty nejsou žerty, Princ a večernice, Jak se budí princezny a fůru dalších českých pohádkových klenotů tahle nedosahuje, na druhou stranu musím ocenit dobrý příběh, hudbu, kostýmy a především pěknou výpravu. 70%.

• 29.12.2012  23:16

Jako fantasy komedie mi to nepřipadalo, žánrově bych viděl podobnost s Van Helsingem. Johnny Depp jako vždy skvělý, což se ovšem nedá říci o ostaních rolích, které byli velmi nevýrazné a tím pádem chyběla filmu jiskra na kterou jsem od Tima Burtona zvyklý, škoda. 65%.

• 28.12.2012  21:18
    Mrazík (1964)

Nejlepší počin českého dabingu, klasická ruská pohádka kterou každý viděl snad 100x se ale neokouká, jeden známý rus mi řekl že mají lepší pohádky, a v tom je ten háček, náš dabing této pohádce velmi pomohl a proto je u nás velmi oblíbená, s orig. zněním ji shánět nebudu abych si nepokazil dojem. 95%.