Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Matrix (1999)

  Toto filmové dílo má pro mě naprosto mimořádný rozměr. Samozřejmě dominují parádní triky a špičkový zvuk. Originalita námětu spojená se špičkovými hereckými výkony Keanu Reevese, Laurence Fishburna a Hugo Weavinga dělají z tohoto Sci-fi "Kultovní" film který nebude zapomenut . Ale hlavně v něm najdete mnoho výzev k osobnímu zamyšlení, které nejde přehlédnout. Zamyšlení s plným kontrastem dnešního světa, a to co nabízí i bere, co nutí a co skrývá... 100% !!!

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Celá trilogie je mimořádně propracované filmové dílo, které se neokouká a je úchvatné stejně jako jeho knižní předloha. Jelikož jsem nečetl knihu před filmem, tak jsem nekritizoval přesnost příběhu a film samotný jsem si skvěle vychutnal. Ty tři hodiny mě utekly a já našel novou dimenzy žánru Fantasy. Skvělá hudba provází celý film a závěrečnou píseň nemohl zpívat nikdo jiný než Enya. Mé pocity po vyjití z kina byly nepopsatelné, byl jsem vtažen do příběhu a nemohl jsem se dočkat druhého dílu. Společenstvo Prstenu hodnotím jako nejlepší z celé trilogie. 100%

 • poster

  Home (2009)

  Tohle je jeden z nejlepších dokumentů svého druhu, mistrně provázený hlasem Zdeňka Svěráka. Naše planeta je jedním slovem krásná, ale co na tom když umíme jen chamtivě ničit... A na tom tenhle dokument i když je naprosto brilantně natočen, nic nezmění. Nebo si myslíte, že 2% vlivných bude poslouchat 98% potřebných???... 100%.

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  Atlas mraků je vyjímečné dílo, je to vlastně jeden velký filmový epos, děj tu běží hned v šesti liniích které mezi sebou přeskakují v šílené pravidelnosti a ukazují nám v různých situacích vlastně totéž. Atlas mraků je podán způsobem aby probudil, a ukázal cestu, je to film o lásce, svobodě a statečnosti, o tom že za tyto hodnoty se rozhodně vyplatí bojovat...Film nabízí velmi široké spektrum postav, různých období i myšlenek, a každý z hlavnějších postav si tu zahrálo vlastně 6 různých rolí, které do sebe nakonec všechny zapadají. Tom Hanks, a Du-na Bae ve svých rolích dominují, Hugo Weaving hraje opět bravurně záporáka. Po vizuální stránce dokonalé, Neo Soul mi připomínal Matrix i Tron Legacy... Wachovskim se opět povedlo natočit snímek o kterém se bude hodně diskutovat, film bude milovaný i zatracovaný, stačilo mi když zhruba polovina lidí při začátku závěrečných titulků se hned zvedla k odchodu, ale ostatní seděli jak opaření až do příchodu uklízečky :-). Pro mě je tohle filmová událost roku 2012, 100%.

 • poster

  Bílé peklo (2001)

  Je až k nevíře, že se tento příběh skutečně stal. Jak silná vůle přežít a nerezignovat boří všechny hranice možného a nemožného. Pravda je, že mě děj filmu vtáhl do příběhu, a já seděl jak přikovaný, a při závěrečném happy endu jsem se neubránil dojetí. Nevím jak je film autentický, ale mé hodnocení tohoto vynikajícího filmu je rovných 100%.

 • poster

  Argo (2012)

  Takové napětí jsem dlouho u žádného filmu nepociťoval, bylo to tak autentické jako bych tam byl s nimi, až jsem se málem potil strachy... :-), velice dobře a reálně zahrané, Ben Affleck, John Goodman a další. Takovéhle filmy mám rád, žádný přehnaný happy end, jo, takhle to píše jen život sám... 99%.

 • poster

  Blade Runner (1982)

  Kultovní Sci-fi nese myšlenku, která je ve filmu sdělena v závěru Harrisonem Fordem : Nevím proč mě ušetřil, asi poslední láska k životu, víc než předtím, ne ke svému životu, ale životu vůbec, chtěl znát pouze to co chceme my všichni, odkud jsem, kam jdu, jak dlouho budu, a mohl jsem se jedině dívat na jeho umírání... tomuhle filmu jsem přišel na chuť až nyní, kdy jsem plně pochopil jeho hloubku a poselství, nemohu jinak - 100%. úžasné.

 • poster

  Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

  Tato naprosto úžasná pohádka vypráví o vztazích mezi rodiči a dětmi, o tom krásném období, které je jak pro rodiče i děti pouze na krátkou dobu, než dospějí, nenechme si ten čas nikým a ničím ukrást, je jedinečný a neopakovatelný. Zprvu jsem si myslel že je to další výborná pohádka od Tima Burtona, ale Henry Selick velmi překvapil, pohádka mě velice zaujala svoji myšlenkou, příběhem, skvělou animací a krásnou hudbou, jedním slovem paráda. 95%.

 • poster

  Big Lebowski (1998)

  Tohle je opravdový skvost pro filmové fajnšmekry, je to parádní černá komedie plná "syrového humoru", který je dávkován průběžně po celou stopáž, a filmu nechybí nic aby byl právem označen za vyjímečný. Jeff Bridges a John Goodman sehrály dvojku k pohledání, která vás nenechá vydechnout, a vy se rozhodně nebudete nudit. Skvěle zahráno, brilantně natočeno. 100%, jo a drž už konečně hubu, Donny! :-|)

 • poster

  Rogue One: Star Wars Story (2016)

  Říkal jsem si, to bude něco ve stylu "dílu 7", ale přátelé, velký omyl. Toto je naprostá pecka, která vám vyrazí dech skvělými efekty, hudbou a dokonale propracovaným příběhem, který nám krásně zapadá mezi Pomstu Sithů a Novou Naději. Jako velké plus hodnotím skutečnost, že film ani příběh samotný nám "nekrášlí" žádný příliš známý herec, a tudíž z mého pohledu to bylo zaměřeno na přesnost příběhu, s návazností na IV.díl. Ale co opravdu žeru je, že se drží přesnosti designu kostýmů a lodí á-la IV.díl s propracovaností do maximální hloubky a efektů výbuchů které nám díl IV. neumožní... Jak se mi 7díl nelíbil, tak tady jsem přímo ohromen. 92%.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace