StrYke

okres Tábor

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.4.2014  22:07
    The Wicked (2013)

Hodně děsivý horor s "originálním" dějem (námětem taková klasická pohádka, ale tvůrci se jí nesnažili trapně pozměnit). Bohužel mínusem je hodně natahovaná stopáž, ale to se dá v tomto případě odpustit a pro mě jasných pět hvězdiček.

• 24.6.2013  18:49
    Putování se lvy (TV film) (2002)

Dokonalý dokument. Dvojice filmařů vůbec nezasahovala do života lvů, pouze je nenásilně pozorovala a z toho vzešel úchvatný snímek, jenž má svůj "příběh" a který nahlíží ukázkově do života lvů.

• 3.6.2013  13:02
    Mama (2013)

Původně jsem chtěl dát "pouhé" čtyři hvězdičky, ale na podporu filmu, aby zůstal v červené barvě, jsem dal plný počet :-)

• 1.5.2013  14:13
    Bělásek (1995)

Film ve stylu Střihorukého Edwarda :-)

• 27.4.2013  21:42

Hodně povedený film, jehož snad jedinou chybou je průměrný vzhled mimozemťanů.

• 11.9.2012  20:24
    Madagaskar 3 (2012)

Naprostá paráda! Původně jsem se toho dost bál, ale nakonec prostě super. A 3D není úplně zbytečný, scény kdy něco vyletí do vzduchu jsou celkem podařené a když ten lachtan letěl vzduchem při Alexově výstupu na hrazdách, tak jsem se trochu i lekl.

• 27.8.2012  01:45

Zajímavý a skvěle zvládnutý nápad, který výborně kombinuje horor a komedii (i když jako čistokrevný horor by to mohlo být lepší) a především tu má zhuleného a bezchybného Frana Kranze. Hláška "Já jsem v reality show" neměla chybu :D

• 20.8.2012  22:59
    Pustina (2006)

Velice povedený horor. Výborně zvládnutý zabiják / lovec, hodně povedené triky a zvládnuté postavy. Jeden z nejlepších hororů které jsem poslední dobou viděl

• 27.7.2012  00:49

Zábavný a zásadní slasher, který disponuje předvídatelností a nelogickým chováním postav. Temná atmosféra a kouzlo, které první díl Friday the 13th zanechává na divákovi, není zdaleka jediný důvod, proč by každý opravdový fanoušek hororového žánru neměl tento snímek přehlížet.

• 20.7.2012  23:21
    Avengers (2012)

Starkovi hlášky jsou nesmrtelný.

• 20.7.2012  20:52

Po zhlédnutí původního Dawn of the Dead z roku 1978 jsem věděl, že se opravdového hororu nedočkám, takže jsem nijak zvlášť zklamaný nebyl. Obrovský klad, na kterém vlastně celý film staví, je hromada postav, které si divák docela dost dobře zapamatuje a je docela zábava sledovat, jak jejich počet rapidně klesá.

• 15.7.2012  12:06

Sice jsem již od první půlhodiny věděl, jak celý film skončí, ale zábavnost se Secret Window upřít nemůže. Navíc potěší i Johnny Depp a především utnutí happy endu.

• 9.7.2012  17:10

Chucky se vrací a je snad ještě charismatičtější než v předchozím díle, kvalitami ho ale maximálně jen vyrovnává.

• 2.6.2012  22:43
    Piraňa 3DD (2012)

Film mě prostě nemohl zklamat.. :-)

• 19.4.2012  10:45
    Titanic (1997)

Zajímavé jak někdo může vyprávět něco kde nebyl...

• 7.3.2012  21:04

Po dlouhé době jsem objevil název pohádky mého dětství, na kterou si dodnes občas vzpomenu

• 21.2.2012  21:21

Zajímavý a fascinující dokument, kterého poselství přineslo zásadní zvrat v představách o dinosauřím světě. Snad jediná věc, co se dá vytknout, je směšná animace, která občas vezme štafetu od krásných záběrů krokodýlů Johnstonových a zajímavých komentářů.

• 1.2.2012  18:48
    Nesvatý (2010)

Podle mého silně podhodnocený snímek.

• 8.1.2012  14:44

Krásné záběry jsou jenom nepatrným zlomkem toho, co tenhle seriál rozdělený na tři DVD může nabídnout

• 3.1.2012  21:26

Irbise, jinak řečeno Levharta sněžného, jsem před pár lety pozoroval v zoologické zahradě v Jihlavě, a už tehdy mě hodně zaujal. Je skoro zázrak, že ho taková česká zoo má ve své sbírce a to nejen kvůli jeho extrémní vzácnosti, ale také kvůli jeho tajuplnosti, kterou s sebou dodnes nosí ve velkém. Je to vážně úchvatné zvíře a troufám si říct že i jedna z nejkrásnějších kočkovitých šelem, které jsou dosud známy odborníkům (netvrdím že těch neznámých je ještě mnoho, ale určitě všechny popsané a dokázané nejsou). Tento britský dokument mapuje Irbisův život trochu jinak, než jsem si představoval, a spíše než samotnou šelmu dokumentuje výpravu, která se za ní vydala. Těch informací, které z něj vyplývají, je bohužel minimum, zato ale dokonale mapuje lov tohoto zvířete a hlavně je mé velmi kladné hodnocení postaveno na barvitých a opravdu výborných záběrů z jeho života. Trochu potom zabolelo, když jsem se potom na ní díval s tím hrozným obojkem a "kolíky" na uších - sice to možná jednou zachrání populaci tohoto vzácného druhu, ale pro jednotlivce to musí být trauma, když vás zavřou na několik hodin do malé, velmi malé klece, vy nevíte totálně o co go, předtím na vás všichni šahají a nakonec vás zase pustí, aby se to celé za pár dní opakovalo.

• 23.12.2011  21:14

Moje vánoční klasika :-) Bez ní by nebyli Vánoce jako by nebyli bez Grinche

• 15.12.2011  21:11

Docela zajímavý výpravný dokument o Olgoje Chorchoje, kterého jsem dosud znal jenom z těch nejpodrobnějších knih o kryptozoologii. Tento dokument mě utvrdil v tom, že Česká republika (v tomto případě ještě Československo) dokáže natočit kvalitní dokument na toto téma, a to nejen díky velikánovi českých záhadologů Arnoštu Vašíčkovi (bezchybný Na lovu příšer, zajímavý Panoptikum podivností). Záhada písečného netvora je natočená zajímavým stylem, který mně osobně moc nesedl, ale stejně se z něj dá získat spoustu zajímavostí o písečném červovi. Výpravný příběh, který připomíná cestopisný dokument, uvolňuje tempo dokumentu a vrcholem je potom příhoda, která se stane jednomu z cestovatelů (to mě trochu znepokojilo v důvěryhodnost filmu, protože taková nehoda se jen tak nevidí). Trochu zamrzí ta krátká stopáž, já bych se klidně ještě pár minut koukal, a i smutný (ale očekávaný) nezdar tvůrců. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, vzhledem k tomu, jak rychle to uběhlo, se však skláním k tomu lepšímu hodnocení.

• 12.11.2011  18:00

Všechny záhadné nestvůry se nemusí nutně vyskytovat jenom v neprůstupných pralesech nebo v nejhlubších jezerech a oceánech, ale můžou se objevit i v mnohem chladnějších prostředí - v tomto případě je to Aljaška, ve které jsou ony příšery téměř dokázané. Americký dokument Monsters and Mysteries in Alaska se vydává po jejich stopách a krom dvou nestvůr, které nám představí, také zdokumentuje dvě pozorování UFO. To vše ve velmi poutavém stylu. Čekal jsem dokumentární snímek čistě kryptozoologický, ale nakonec ani ty dva příběhy o UFO, které dohromady zabraly půlku stopáže, neurazily a naopak potěšily svým skvělým rozložením a poutavostí. A to i navzdory tomu, že úplně poslední část byla také úplně nejslabší. Co se týče prvních dvou částí, které se zaměřily na dva opravdu zajímavé tvory, tak ty jsou bezchybné a budete je hltat jedna báseň. Celý dokument navíc také předkládá jemné důkazy o jejich existenci a při lovu jednoho z nich se možná i před kamerou objevil, ačkoli nebyl vidět. Prostě výborný snímek bez žádných větších chyb, snad až na jedinou - že to netrvalo ještě o něco déle.

• 8.11.2011  21:11
    Superman (1978)

Na Supermana bych málem zapomněl... První díl je rozhodně výborný a položil základy všem jiným super-hrdinům, kterých je dnes hromada (a bohužel většina z nich Supermana zastínila, ačkoli je to stále nepopíratelná klasika). Už jenom proto je kultem, a když se potom ještě přičte skvělé, téměř bezchybné, herecké obsazení, úžasná hudba (John Williams) a příjemně rychlé tempo, vyjde vám snímek s minimálním počtem chyb, mezi které například patří nulová akčnost. To docela hodně zamrzí, když se přihlédne k tomu, že Superman jako takový je skoro nezranitelný a všestranně dokonalý. Potom jsou tu ještě dva (tři pokud chcete) hlavní záporáci (Gene Hackman, Ned Beatty), kteří nejsou ani trochu hrozivý a člověku jenom rozum stojí, jak přišli na to, že se Supermana musí zbavit. To jenom navazuje na další otázka, jak to že všichni lidé okamžitě uvěřili v létacího muže co zvedá helikoptéry? Prakticky řečeno to mohl být pouhý dobře naplánovaný podvrh. Ale to jen tak mimochodem, musí se to samozřejmě brát hlavně jako dětský film. A tak taky funguje na jedničku, a do toho se musí také tradičně započítávat klišé závěr, kdy všechno skončí přihlouplým HAPPY ENDEM s minimální pravděpodobností :-).

• 27.10.2011  22:27

Tim Burton opět dokázal naservírovat pěkný a tajemný kousek, který se může, krom skvělého hereckého obsazení a výborné hudby pod rukou Dannyho Elfmana, také pyšnit úžasným záporákem, který se hravě vyrovnává Jokerovi z prvního (a několika dalších) dílu. Vlastně jsem i věřil, že by se mi dvojka Batmana mohla líbit více než předchozí díl, jelikož démonický zjev Dannyho DeVita a známá značka Kočičí ženy dokáže vyvolat krásné představy. A potom ještě, když první půl hodina krásně rychle odsýpá a ukazuje hlavní postavy filmu ve všech světlech, dá se tomu hodně lehce uvěřit. Samozřejmě se naskytl háček. Batmana jako komiksového hrdinu mám velmi rád, četl jsem s ním nejeden kvalitní komiks a to i navzdory tomu, že si jeho filmový svět začínám oprašovat až dnes. Bohužel nevím čím to je, ale jeho původní představitel Michael Keaton mi přijde strašně prkenný a tudíž i nezajímavý. Zásadní zvrat tudíž nastává, když se zde do hlavní role prodírá po zhruba třetině filmu Batman, a brzy na to také protivná Kočičí žena. Kladem zase na druhou stranu je, že potom se rozpoutává velmi zajímavý trojúhelník Dobro [Netopýr] - Neutrálnost [Kočka] - Zlo [Tučňák]. To hodně podporují skvělé herecké výkony Dannyho DeVita a Michelle Pfeiffer, která sice je svou rolí protivná, ale tak to asi i mělo pravděpodobně být. Dalším obrovským kladem je atmosféra, na který se film staví, a ruku na srdce, kanály pod městem a toxický odpad jsou o něco děsivější, než prostředí, ve kterém se odehrával první díl. Nebo to je alespoň můj osobní názor. Samozřejmě chápu, že se většině lidem více líbí jednička, ale zase si myslím, že kdyby tohle byl první díl a jednička by byla druhý díl, oblíbenější by byla opět jednička..

• 3.10.2011  20:50

Stylové rozloučení s původní posádkou a to v tom nejdetektivnějším provedení, na který by se Star Trek zmohl. Shatner a Kelley jsou zavřeni do jedné (ne-li nejhorší) z nejhorších věznic prospěšných prací ve vesmíru kvůli něčemu, co neudělali a zároveň udělali. Zbytek posádky se mezitím snaží nalézt atentátníka a především usvědčující důkazy, které se určitě nacházejí někde na lodi. A ačkoli je od začátku úplně jasné, kdo oním atentátníkem je (MINISPOILER a to v zatraceně sexy podobě :-) MINISPOILER), přesto jisté napětí a atmosféra ve filmu panuje. Podruhé se režie ujímá Nicholas Meyer, kterého určitě již jen kvůli stylu obou jeho dílů Star Treku poznáte - hloubka filmu sice není nijak hluboká, ale po akční stránce je film na jedničku. Určitě už jste odhadli, že jeho minulý počin byla dvojka, ale šestka se od ní velmi liší - jak kvalitami (o něco lepší), tak trochu svým stylem (čistě akční žánr vystřídala lehce akční detektivka). Další věc která se musí šestce nechat je velký pokrok v digitálních efektech a maskách (bylo na čase), ale furt to ještě není úplně ono. Herecké výkony, leč jsou stále podávány stejnými herci, se o něco od minulých dílů zhoršily, takový William Shatner se od svého Star Treku (předchozí) přestal hodně snažit a George Takei byl bohužel až k smíchu (jemu prostě role kapitána vůbec nesedla). Hudba byla lehce nadprůměrná a jinak celkově bylo všechno na dobré nebo prvotřídní úrovni. Ale Star Trek jako Star Trek už to není...

• 1.10.2011  23:00

Vynikající film s neuvěřitelnou dávkou akce a hloubky zároveň. Rozumné poselství (mimochodem mně poselství ve filmech nevadí), které bohužel lidi nijak neovlivní.. Digitální efekty mě mile překvapily, rozhodně jsou zatím jedny z nejlepších, které jsem měl tu čest vidět. Herecké výkony byly na stoprocentní úrovni a James Franco mě už jenom utvrdil v názoru, že umí zahrát téměř všechno na naprostou jedničky (viz. 127 Hours a Spider-Man) - potom to ještě podporuje sexy Freida Pinto, která by mohla dostat trochu více prostoru. Hudba od Patricka Doyleho neměla žádnou chybu a dodávala filmu neuvěřitelnou atmosféru. Rozložení času je vynikající, až mrzí že film končí tak brzo, a přechod z až dramatické první poloviny na "nekonečnou" akční jízdu dokáže vykouzlit na tváři jenom spokojený úsměv. Prostě opravdu vydařený snímek, od kterého jsem čekal hodně a hodně jsem také dostal, se skvělým otevřeným závěrem a s prvotřídnimi opicemi. Některé scény dokážou až zamrazit na zádech. Plný počet hvězdiček si to rozhodně zaslouží

• 30.9.2011  23:07
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Ačkoli jsem začal první koukat na celovečerní filmy s původní posádkou, na seriálovou "modernější" posádku jsem si zvykl poměrně rychle a i když tam původní je o něco lepší, tahle je také skvělá. Na každou epizodu se nesmírně těším, protože i když většinou pointa není dvakrát nejoriginálnější, je to podáváno v originálním balení. Všechny členové posádky mám hodně rád a jejich představitelé podávají mimořádný výkon. Speciální efekty a triky jsou sice jen něco málo přes průměr, na seriál s tolika epizodama je to ale dost dobrý. Jedna z mála věcí, který by se tu dala vytknout (a to ještě nepřímo) je hodně divný "úvod", který má jen velmi slabou hudbu a planety také nejsou zrovna kdovíjak dokonalé. K tomu potom ještě odůvodňující, leč nepodstatný komentář Patricka Stewarta. To ale samozřejmě do hodnocení nepočítám, i když by seriál měl mít dobrý úvod pro nalákání více diváků, nevztahuje se to potom na samotný obsah, který je - jak jsem již říkal - téměř bezchybný. Jenom potom ještě zamrzí nedostatek prostoru pár postav, které třeba dostaly jenom jednu epizodu z celého seriálu a potom už celou dobu dělají jenom "kulisy" (např. Denise Crosby, u které mě to mrzí nejvíc).

• 30.9.2011  22:51

Další z filmů na ČSFD, u kterého totálně nechápu hodnocení. Dobře, není to zas až tak tradiční Star Trek a předchozí díly jsou přece jen o něco lepší, ale co by se dalo od pátého dílu čekat? William Shatner zvládl režii na jedničku (leč odřenou) a ačkoli na jeho předchůdce, Leonarda Nimoye (hrající mmj. také parádního Spoka), nemá, stále je z jeho díla cítit podobnost.. To možná tím, že se snažil pro svou roli Kirka uhrát co nejvíce prostoru a v celkovém dojmu je to hodně znát, neboť Kirk cituje všemožné citáty, říká jeden rozum za druhém, až hodně často je objetovává za ostatní, jako jediný řeší všemožné problémy, atd. Ono mi to zas až tolik nevadilo, ale té nápadnosti by mohl trochu ubrat a někdy to leze až krkem. Dialogy jsou navíc některé viditelně nepřirozené a mnohokrát naleznete takové momenty, až je vám z toho až trapně. Díky Sybokovi (který je mimochodem sice vyobrazen hlavně jako záporák, ale často k němu cítíte větší sympatie než k ostatním) se hodně dozvídáme o minulosti a hlavně potlačených traumat jednotlivých postav a svým způsobem to tak trochu připomíná minulý díl, ve kterém se každému z posádky zjevovala jeho myšlenka v reálném světě. Co se ale naopak musí filmu nechat je souměrně průměrné množství dávek akce a hloubky, což sice není úplně stoprocentně bez chyby, ale své kouzlo to má určitě. Některé scény jsou dokonce až hororové, a zvraty (které do těchto případů nejvíce pasují) jsou snad zatím nejlepší z celé série. K tomu také přispívá skvělá hudba Jerryho Goldsmithe a výborné herecké výkony v čele s Williamem Shatnerem, Leonardem Nimoyem a Nichelle Nichols, která opět konečně dostala více prostoru a navíc už jenom nedřepí na židli u komunikačních přístrojů. Ostatní herci také odvádějí bezchybné výkony. Triky a speciální efekty sice ještě nejsou zcela dokonalé, ale též to už má své kouzlo (všechny díly mají své kouzlo) a i když se to nedá vůbec měřit se Star Wars, mezi jinými filmy by to určitě nezapadlo. Prostě o něco slabší článek Star Treku, ale příjemně oddychový a svou podstatou i poučný.

• 29.9.2011  21:22

Star Trek opět nezklamal a vrací se zase ve větší síle, než měl předchozí díl. Pomalu začínám věřit tomu, že se mi každý další díl líbí čím dál tím víc proto, že se mi čím dál tím víc líbí Star Trek celkově, protože jiné vysvětlení to asi nemá, což jenom dokazuje můj názor ke třetímu dílu, o kterém jiní tvrdí, že byl o hodně slabší než ostatní. To jsem ale tak trochu odbočil, myslím že navzdory mému názoru, že cestování časem nazpátek se filmu vůbec nevyplácí, by byl tento film stejně pro mně nejoblíbenějším dílem (nebo alespoň momentálně) série. Má to vtip, má to hloubku, má to myšlenku... Co víc si od Star Treku přát? Možná tak ještě o něco více akce, ale přece jenom, co by se do takovéhleho příběhu ještě dalo nastrkat? Herecké výkony jsou jedna báseň, to možná proto že tu konečně dostávají dostatečně prostoru všechny postavy - další velký klad. Leonard Nimoy v roli Spoka (Spok je nejlepší!! :D) je prvotřídní a i William Shatner a spol. odvádějí téměř bezchybný výkon. Prostředí s velrybami (ačkoli ve velmi špatných podmínkách) trochu dodává filmu odlehčující atmosféru. Abych se moc nerozkecával, tohle prostě... nemělo chybu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9