StrYke

StrYke

okres Tábor

• 29.1.2012  19:30
    Lesy (2006)

Tak trochu zamrzí, že Bruce Campbell vezme do rukou sekeru a ne motorovku...

• 27.1.2012  21:31
    Underground (2011)

Podle screenů se dalo čekat, že by se mohlo jednat o solidní snímek, bohužel kvůli zbrklosti režiséra se Underground zařadil do těch filmů, které stěží dokoukáte, ale lehce na ně zapomenete. Pár světlých momentů samozřejmě má, především se mi nejvíce do paměti vyryly tři scény: 1) Odšťavňovač očí 2) Do konce bojující policistka 3) Loučící video na mobil. Jinak je to takový jemný podprůměr, díky takovýmto případům ale zvednu hodnocení na průměr.. Konec si přímo vyžaduje pokračování, ale i přes to ho nedělejte. Děkuji

• 19.1.2012  19:17
    Hostel III (2011)

Může existovat předvídatelnější, stupidnější a nudnější film, než byl původní Hostel? Může, a dokonce už nějaký pátek existuje. Třetí Hostel přišel s ještě debilnějším stylem, než předchozí dva díly a tím ztratil to jediné, co bylo dosud na sérii zajímavé - nechutnost a špinavost. Já už jsem nějaký ten brutální film viděl, proto mi nepřijde prostřelování šípy nebo šváby (WTF?) kdovíjak originální a naopak jsem se držel, abych film okamžitě nevypnul. Za zmínku leda tak stojí stahování obličeje, ale to už jsem v pár desítkách filmů také viděl. Ale tak dobře, možná že kdyby jsem u negativů narazil na slepou uličku zde, mohla by to nějaká ta hvězdička přece jenom být. Co však dělá tento odpad odpadem je trapná, tisíckrát ohraná a předvídatelná šablona, kdy je vám hned od začátku jasné jak to skončí, kdo kdy zemře a kdo přežije. A to všechno završilo, že ten hlavní čůrák se kterým snad nikdo nemohl soucítit přežil a celý film skončil podivným Happy Endem. Takže za mě.. Je to jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočený. Beze srandy

• 15.1.2012  18:57
    Bitch Slap (2009)

Bohužel krom trojice zatraceně sexy koček (především teda America Olivo) nemůže film nic nabídnout, ať už je to průběh děje, nebo samotný příběh.

• 8.1.2012  14:44

Krásné záběry jsou jenom nepatrným zlomkem toho, co tenhle seriál rozdělený na tři DVD může nabídnout

• 7.1.2012  13:27
    Nevyhrožuj (1996)

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (podle názvu bych to spíše typoval na německý film než na americký) není špatnou komedií, ale má v sobě hodně suchého humoru, při kterém se nezasmějete, i když je vtipný. Třeba když černoch okrade stařenku o berle..

• 4.1.2012  18:25
    Súhra (2002)

Sibiřský husky je nejkrásnější pes ze všech psů a jeho vlastnosti, jako je věrnost a sportovní duch, se u leckterého jiného plemena jen tak nenajdou. Nicméně tady je Aljašský malamut :-). Bohužel Súhra hraje na jinou notu, takže ať jsem čekal cokoliv, určitě se mi toho nedopřálo. Konstrukce dokumentu je pěkná, ale dyť já vůbec nevěděl, co se tam děje.. To, že jde o závody je tak nějak jasný, ale o jaký závody? Kdy a kde se odehrály? Na tyto otázky dokument už asi nenašel čas, takže se můžete těšit jenom na pěkné záběry z neznámého závodu.

• 3.1.2012  21:26

Irbise, jinak řečeno Levharta sněžného, jsem před pár lety pozoroval v zoologické zahradě v Jihlavě, a už tehdy mě hodně zaujal. Je skoro zázrak, že ho taková česká zoo má ve své sbírce a to nejen kvůli jeho extrémní vzácnosti, ale také kvůli jeho tajuplnosti, kterou s sebou dodnes nosí ve velkém. Je to vážně úchvatné zvíře a troufám si říct že i jedna z nejkrásnějších kočkovitých šelem, které jsou dosud známy odborníkům (netvrdím že těch neznámých je ještě mnoho, ale určitě všechny popsané a dokázané nejsou). Tento britský dokument mapuje Irbisův život trochu jinak, než jsem si představoval, a spíše než samotnou šelmu dokumentuje výpravu, která se za ní vydala. Těch informací, které z něj vyplývají, je bohužel minimum, zato ale dokonale mapuje lov tohoto zvířete a hlavně je mé velmi kladné hodnocení postaveno na barvitých a opravdu výborných záběrů z jeho života. Trochu potom zabolelo, když jsem se potom na ní díval s tím hrozným obojkem a "kolíky" na uších - sice to možná jednou zachrání populaci tohoto vzácného druhu, ale pro jednotlivce to musí být trauma, když vás zavřou na několik hodin do malé, velmi malé klece, vy nevíte totálně o co go, předtím na vás všichni šahají a nakonec vás zase pustí, aby se to celé za pár dní opakovalo.

• 3.1.2012  18:46
    Pidihajzlík (2006)

"Kdo je nejlepší táta na světě?" "Já" "Neslýšííím!" "No přece já!!" :D

• 3.1.2012  18:41

Kdyby Jack Frost vypadal přesně tak, jako na posteru a trochu popřemýšlel o nějakých těch hláškách, kterých mohlo být dost a dost, jednalo by se určitě o solidní podívanou, které mmj. také ničí pověst žánrový doplněk komedie, který tu fakt nefunguje. Potěšila Shannon Elizabeth, ale jinak stojí obsazení celkem na stupidních výrazech a strašným přehráváním. Výše zmiňované hlášky sice nijak neurazí, ale rozhodně se do historie filmu ani zdaleka nezapíšou. Jediná jakžtakž pěkná hláška byla "Vidím odtud váš dům!" a potom i "Zapsal si někdo číslo?". Zasvěcení ví, o jaké scény se jedná, protože ty se jen tak (alespoň v porovnání ze zbytkem filmu) nezapomínají.

• 2.1.2012  21:34

První příběh byl Ok. Druhý příběh by mohl být výborným zakončením. Třetí příběh byl již zbytečností.

• 26.12.2011  23:31

Když jsem si tak pročítal komentáře uživatelů Karamanlis a SOLOM., doufal jsem, že se dočkám alespoň jednoho ze dvou mých oblíbených stylů Asylum - opravdu vydařená podívaná (zatím jsem na žádný takový film od nich nenarazil, ale některé se k tomu alespoň vzdáleně přiblížily) nebo opravdu, opravdu špatná a tím pádem i zatraceně zábavná (přes polovinu jejich filmů). Ale Halloween Night je bohužel ten třetí a jediný typ, který u Asylum, ale i u všech ostatních filmových studií, nenávidím - zapadají do něj filmy, které si snaží hrát na něco, co nejsou a to se jim taky zlostně mstí. Asylumský slasher a směšná myšlenka, ale až příliš reálná. Dojmem vyznívá děsně i přes to, že věrně kopíruje nejeden kult (hlavně teda Friday the 13th a Halloween) a samozřejmě že když poprvé se jedna z postav těsně před smrtí zachová opravdu hodně logicky a reálně (nemyšleno ironicky; mám na mysli scénu na záchodě u benzínové pumpy), musí následovat otravný film s těmi nejpřehnanějšími reakci na každou prkotinu. Tomu všemu potom velí neuvěřitelně pomalé a nudné tempo, necharismatický zabiják s nevyužitým prostorem a mizerné triky - prostě všechno, co by jste od Asylum čekali. Takže až si budete Halloween Night pouštět, neztraťte při tom hlavu a nezapomeňte, které studio to natáčelo... Jinak vás totiž čeká velmi hořké zklamání

• 23.12.2011  21:14

Moje vánoční klasika :-) Bez ní by nebyli Vánoce jako by nebyli bez Grinche

• 15.12.2011  21:11

Docela zajímavý výpravný dokument o Olgoje Chorchoje, kterého jsem dosud znal jenom z těch nejpodrobnějších knih o kryptozoologii. Tento dokument mě utvrdil v tom, že Česká republika (v tomto případě ještě Československo) dokáže natočit kvalitní dokument na toto téma, a to nejen díky velikánovi českých záhadologů Arnoštu Vašíčkovi (bezchybný Na lovu příšer, zajímavý Panoptikum podivností). Záhada písečného netvora je natočená zajímavým stylem, který mně osobně moc nesedl, ale stejně se z něj dá získat spoustu zajímavostí o písečném červovi. Výpravný příběh, který připomíná cestopisný dokument, uvolňuje tempo dokumentu a vrcholem je potom příhoda, která se stane jednomu z cestovatelů (to mě trochu znepokojilo v důvěryhodnost filmu, protože taková nehoda se jen tak nevidí). Trochu zamrzí ta krátká stopáž, já bych se klidně ještě pár minut koukal, a i smutný (ale očekávaný) nezdar tvůrců. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, vzhledem k tomu, jak rychle to uběhlo, se však skláním k tomu lepšímu hodnocení.

• 14.12.2011  13:40
    Rec 2 (2009)

První REC se mi nezdál ani zdaleka tak skvělý, jak se o něm všeobecně hovoří, ale rozhodně byl dost dobrej. Takže když jsem včera v noci měl náladu na nějaký hodně děsivý horor, vsadil jsem na dvojku.. A byl jsem docela zklamaný. Hodně oceňuji, že REC 2 si totálně na nic nehraje a jde věrně po šlépějích prvního dílu, ale jak se to rozvinulo, to bylo hrozný. Ze zombie udělali lidi posedlý ďáblem (a posedlost ďáblem se šíří slinami) a že se dají odrazit pouhým křížem a modlitbou. Ani trochu a ani jednou jsem se během filmu nelekl a ani trochu nebál, z mnohých scén se sice dala atmosféra až krájet, ale většinou se v ní nikdy neobjevila žádná "zombie", ale až o pár vteřin po tom, kdy už vyprchala všechna atmosféra. To mi přišlo dost smutný a vrcholem je potom ještě příběh trojice děcek, během kterého jsem se i docela nudil (a žádnému z nich jsem ani trochu nefandil). Smysl potom i postrádá dokonce ruční kamera, která dostává prostor jen v několika málo momentech a ve zbytku je jenom prostě "doplněk". To je asi tak všechno z kritiky. Co se týče kladů, tak těch má film tolik, že je zbytečné je tu všechny vypisovat. Jednoznačně má jen místy přerušovanou atmosféru, která je možná i jedna z nejděsivějších, kterou jsem kdy ve filmu viděl, a závěrečné scény se zdrojem všeho zla nemají vůbec žádnou chybu. Dost potěší i "návrat" hlavní hrdinky z jedničky a vydařená scéna s prvním zombie-vojákem, když děcka otevřenou dveře od pokoje, kde byl zamčený. Bohužel se musím sklonit k pouhému průměru, ale je to opravdu hodně hodně dobrý průměr. 3,49/5

• 12.12.2011  21:40
    Šmírák (1960)

Původně jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale po přihlédnutí k tomu, že hlavně jen díky Peeping Tom dnes existuje slasher tak, jak ho známe, jsem o tu hvězdičku hodnocení zvedl. Jinak tento film obsahuje výborné herecké výkony (špičkový Karlheinz Böhm), hloubku a v některých případech i napětí. Atmosféra by se dala krájet a z celého snímku je cítit ta špinavost. Často je však i místy film nudný a v jednom případě jsem i sám sebe nachytal, jak mám zavřený oči a pokouším se usnout. K tomu i docela dost napomáhaly některé scény smrdící starým hororem, když má oběť příležitost utéct hned několika směry, ale i přes to jenom couvá do zadu a potichu a vyděšeně opakuje: "No.. No.. No!" Ale to se dalo, vzhledem k ročníku, čekat. Jsem rád, že jsem se konečně k Peeping Tom dostal a že si teď můžu říkat opravdový hororový fanoušek, protože žádný hororový fanda není bez zhlédnutí tohoto kultu (mně osobně ještě zbývá do plnohodnotného nabytí tohoto titulu 3 filmy - Psycho, Dracula a Wolfman). Hlavní postava, Mark Lewis, je zde trojrozměrná a ačkoli za celou dobu zavraždí (SPOILER) 3 (SPOILER) lidi, díky jejímu otřesnému dětství to nejde jinak než s ní soucítit a fandit jí. Film je přesně na hranici třetí a čtvrté hvězdičky a snad nikdy předtím jsem neměl takové trauma, jak nějaký film ohodnotím.. Nakonec se ale přikláním k lepšímu hodnocení. 3,5

• 11.12.2011  22:07

Bože, oni prostě nepřestanou... Sérii Final Destination jsem nikdy neměl zrovna rád, ale první a druhý díl mi nijak zvlášť nevadil a nebránil jsem se na něj podívat napodruhé. A potom přišel ten zásadní zvrat a s každým dalším dílem šlo mé hodnocení o hvězdičku dolů, takže to nakonec skončilo u pouhé jedné hvězdičky. A věřte, že po extrémně sračkové čtyřce jsem neměl na pětku ani trochu chuť, ale po nějakých těch kecech, že pětka se může srovnávat i s jedničkou, a po nakouknutí do galerie, která mě opravdu navnadila, jsem se přece jenom rozhodl tenhle "skvělý" návrat ke kvalitám série zkouknout. A moje pocity můžu popsat jenom takto... WTF? To je filmový průmysl vážně už tak na dně, že všichni zabedněnci jásají nad něčím, co se nijak neliší od předešlých dílů, a navíc věrně kopíruje originál? Asi ano.. Ale já se budu radši upřímně koukat do černé obrazovky na sebe samotného, než abych se ještě víc nudil a v duchu nadával na něco, kde dělají "pěkné" efekty (v uvozovkách protože to byly efekty fakt na hovno), ale nedokážou si sehnat ani pořádné herce. Neuvěřitelná trapnost celého příběhu a vrcholem je potom samotný začátek, když Jacqueline MacInnes Wood (mimochodem fakt sexy) spadne z mostu dolů a heleme se... ona to přežila? Tak rychle, musíme se rychle dostat z mostu, kde je devadesátiprocentní šance, že mi něco přistane na hlavě, a rozhodně nemůžu taky skočit dolů do vody, abych měl o dost větší šanci na přežití. A když už jsem u toho, ani "vraždy" nestojí za nic. Ony by možná stály, ale to by museli tvůrci mít alespoň slepičí mozek, aby rozházeli svůj rozpočet alespoň trochu v rovnováze. Takže proto tu nemáme ani dobré herce, ani pěkné efekty. Taky proto, když někomu na hlavu přistane kamenná socha Buddhy, vykouzlí vám to na obličeji leda zahořklý úšklebek. Mimo to také film postrádat absolutně jakékoliv napětí a atmosféru, kterou měl dokonce i čtvrtý díl, a okamžitě, když na scénu přijde člověk, který je na řadě, je jasné, že během pěti minut zařve. Hehe, fakt sranda, ne? I přes to, že je to prequel, dovídáme se tu věci, které už dávno víme a co je nejhorší, "inteligenti" v tomhle filmu na ně přicházejí pomalu a až v cca půlce filmu. Di do prdele, Stevene Quale... Proč jsem teda dal alespoň tu jednu hvězdičku? To má hned dva důvody... Zaprvé: Hodně se mi líbil závěr (ne v tom baru, to byla trapnost sama) a potěšilo i cameo dvojice Devon Sawa a Kerr Smith. Zadruhé: Dost mě pobavila scéna, cituji: "Olivia and Isaac are dead" "Who´s Isaac?" "Isaac Palmer, from textport" "Isn´t he dead already ?" Proč se jenom Tony Todd vracel, měl radši zůstat u podprůměrných béček..

• 10.12.2011  22:31

První pořádný remake originálního (a podprůměrného) coby hororu The Thing From Another World, který nese i náznaky mnohem známější a bezchybné The Thing, která však krom názvu a prostředí nemá s původním filmem téměř nic co do činění. Teda alespoň neměla, ale s příchodem nové The Thing [Věc: Počátek], která to spojuje, to všechno do sebe pěkně zapadá. A krom toho, tohle je zatraceně dobrej film. Z Harry Potterů aby se tu všichni neucákli, ale když je natočený nějaký dobrý film, kterému se může vytknout, že není stejně dobrý jako originál (v tomto případě první remake), hned je to zklamání takovýhle a nemůže se to rovnat s tímhle... atd. S tímhle ať se jdou uživatelé ČSFD zahrabat, dovoluji si napsat že drtivá většina všech z vás, co tu jste, je banda idiotů bez objektivního pohledu na filmy. Ale do toho nepočítám lidi, kterým se tenhle film nelíbil, to klidně ať. Ale zpátky k filmu. Herecké obsazení vážně nemá chybu a snad jediný negativ v celé Věci je závěr, který ztrhl v celkovém mém hodnocení jednu hvězdičku a vlastně jsem se i rozmýšlel nad tím, jestli mu nedám jenom tři hvězdičky. Proč? Protože si nemohl odpustit trapné klišé. Opět hlavní hrdinka musí přežít všechno, a to i pád z několika metrové výšky a samozřejmě že si nakonec (SPOILER) klidně, zdravá a šťastná, odkráčí pryč (SPOILER). Při těchto chvílích jsem se opravdu neuvěřitelně nudil a věřte nebo ne, měl jsem sto chutí na to, abych okamžitě odešel z kina. Jinak bez chyby.

• 8.12.2011  22:06

První díl z filmové adaptace knihy Tajemná minulost od Arnošta Vašíčka byl natočený pouhý rok po své předloze a ačkoli byl poněkud zastíněn úspěšnějším volným pokračováním Na lovu příšer, stále se jedná o výborný dokumentární snímek s hromadou zajímavých informací. Scénář i režii si autor původní knihy uhlídal sám a není tak divu, že se Panoptikum podivností může hrdě zařadit mezi ty lepší dokumenty, které kdy byly o kryptozoologii natočeny. Tentokrát se nejedná hlavně o zvířata, ale o nás samotný - o lidi. Panoptikum podivností vyzařuje neutralitou, aby si divák mohl vytvořit svůj vlastní pohled na věc, ale zároveň jemně pošťuchuje k pozitivnímu názoru, a to hlavně nepřímými, leč pravděpodobnými důkazy a teoriemi. Dokument se zaměřuje na "historii" lidstva: jak se lidé vyvinuli, co jim pomohlo k pokročilejší technologii, a navštívili kdysi Zemi mimozemšťané? To jsou otázky, kterými se zabývá a také k nim přikládá nepatrné důkazy. Panoptikum podivností je skvělo vyváženo a když naběhnou závěrečné titulky, budete zoufat, proč to skončilo tak rychle.

• 6.12.2011  19:03

Další z klišovitých romantických "komedií", opět načrtnutá podle stejné osy, která se pomalu začíná stávat synonymem k romantickému subžánru komedie a nedivil bych se, kdyby se všechny takové filmy začaly označovat za remaky (jediný rozdíl by bylo jiné herecké obsazení a nepatrné detaily, které ale nedokáže poupravit většina tvůrců v téhle branži). The Accidental Husband se však dokázala v těch drobnostech odloupnout od skály neoriginálních a trapných filmů a díky svému rozložení postav (mimochodem ve skvělém podání hlavní trojice - Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan, Colin Firth -, která dohromady odvádí opravdu výborný herecký výkon) dostává svého diváka do situace, kdy si není stoprocentně jistý, jak film skončí. Já nebudu spoilerovat, ale můžu říct, že mě konec filmu mile překvapil. Ale co je hlavní, není tu žádný záporák. Jsou tu jenom dva "sympaťáci", kteří jsou zamilovaní do necitlivé (v podstatě) doktorky, která jednomu z nich zničí svatbu. Samozřejmě že tahle "drobnost" bude ve 20 minutách, možná ani ne, úplně vypuštěná a děj se začne soustředit na coby humorné scény, které opět shazují film do stereotypních nížin šedi průměru.

• 5.12.2011  23:30

Hlavní hrdina Green Lantern je načrtnutý podle již tak klišovité osnovy, že by jste si ho prostě nedokázali splést s jakýmkoliv jiným super-hrdinou od Marvelu nebo Dark Horse, ovšem s některými super-hrdiny od jeho rodného komiksového vydavatelství, samozřejmě že tím je DC Comics, by to nebylo zrovna dvakrát nejtěžší a to hlavně co se týče snad neznámějšího ochránce naší planety, Supermana. Hal Jordan, nový rekrut "mezi členy Green Lantern", vás nijak nepřekvapí - je to typický filmový hezoun s nějakým traumatickým zážitkem, se kterým není schopný se smířit ani cca po dvaceti letech. Potom je tu ještě nějaká hezká ženská, do které je zamilovaný, ale ona mu jeho lásku neobětovává (ale to, že po něm jede, je takové veřejné tajemství). A jako všechny komiksové postavy od DC ve filmovém zpracování, ani on nemá žádné charisma a nebýt jeho úžasných schopností byl by to jenom nudný a nezajímavý človíček, kterých na světe pobíhá mnoho. Že nakonec bez jakéhokoliv výcviku zachrání svět a překoná mnoholeté členy spolku snad ani nemusím ohraničovat spoilerem.

• 24.11.2011  07:30
    Nenarozený (2007)

Vítejte v pekle na zemi, plném mizerných digitálních triků, jekotu hlavní hrdinky a spousta dalších pekelných zatracení. Bože, proč jsem si nevšiml že je to od DVD edice a proč jsem na film dále koukal, i když na začátku titulek jméno tohoto sračkového distributora zaznělo... A proč zaprodali svou duši hned tři herecké hvězdy (v jistém slova smyslu) a to přesněji řečeno Kane Hodder, Denise Crosby a Alison Brie? Na tyhle otázky se asi nikdy nedozvím odpovědi. Nuže, teď vstupujete do nebezpečné zóny... Je totiž docela dost pravděpodobné, že při sledování filmu usnete a neprobudíte se dokud neskončí, nebo že zešílíte. Alison Brie odvádí sračko výkon a už jenom když běhá na začátku po hřbitově, nemůže jí nikdo přát nic jiného než smrt. To potom ještě vyvrcholí, když začne v každé (!!!) scéně ječet, křičet a bulet. Neuvěřitelný, co? Krom toho se můžete těšit na podprůměrnou hudbu, mizerné digitální triky a co je hlavní, na extrémní nudu. Ještě teď nechápu, jak jsem mohl celou tu zdlouhavou stopáž přetrpět a ještě teď cítím proti filmu silnou nenávist. Jediné obstojné herecké výkony podávají Kane Hodder (kterého jsem si jako jediného zapamatoval) a Denise Crosby. Zbytek je na blití. Užijte si film... P.S.: Jaká je inteligence českých distributorů? Vysoká, toto je důkaz. Originální název: Born (Narozený), český název: Nenarozený.

• 17.11.2011  22:06

První dvě pilotní epizody Nové generace, která je o chlup lepší než původní Star Trek (ale na původní starou posádku nikdo nemá), spojené do jednoho hodinu a půl dlouhého filmu a nazvané jako Střetnutí na Farpointu, jsou paradoxně jedny z nejhorších, co byly pod názvem The Next Generation natočeny. Stále se ale jedná o solidní podívanou, ačkoli občas trochu nevýraznou a nudnou, a většina herců se patrně hned do svých rolí nevžila, protože vyznívají až moc prkenně, občas dokonce přehrávají. Patrick Stewart vypadá jako "morous" (jak trefně ve filmu komentoval Wesley), což se v dalších epizodách sice o moc nezlepší, ale tady je to vážně.. až moc výrazný. Jinak ale všechno funguje výborně, pěkné seznámení s novou posádkou a jejich vzájemné seznámení. Když už jsem u toho, trochu i prohodím menší negativ z celého seriálu Nová generace - nejvíce mi na něm totiž vadí, že zatím co u původní posádky byli hlavní postavy opravdu přáteli, zatím co tady jsou jenom spřátelenými kolegy. Je to podobné jako u Futuramy a podobných seriálů, kde se třeba lidé znající se již několik let stále oslovují příjmením (Fry, Leela, Zoidberg..), což docela sráží celkový pohled na jejich přátelství.

• 16.11.2011  21:48

Nejnovější film distribuován Řiťka Videem do trafik s nepřekvapivým českým názvem Legie mrtvých se po King of the Ants, druhým nejnovějším hororem od Řiťka Video, upřímně nezdržel mých pochybností, jak tomu vlastně bývá u většiny filmů od Asylum, ne-li u všech. Zaručení dobré zábavy garantují filmy jako Universal Soldiers, Mega Shark vs. Giant Octopus (i volné pokračování Mega Shark vs. Crocosaurus) nebo Monster, naopak zaručení stereotypní (v asylumském slova smyslu) garantují SUPER sračky typu The Terminators - v případě garantce nevýraznosti potom již zmiňovaný King of the Ants. Ale já osobně mám hodně rád filmy, především horory, s oživlými mumiemi, což vlastně již dokazují mé hodnocení k filmům The Mummy z roku 1997, kterému jsem dal tři hvězdičky, a k dalšímu hororu od Řiťka, The Mummy Lives, kterému jsem dal dokonce čtyři hvězdičky. Už podle těchto hodnocení může být snad všem jasné, že mě Legion of the Dead zklamat nemohlo a ba naopak, velmi mile mě překvapilo. Zatím co tu zatím vidím jenom samé odpady od tří uživatelů, já bych uvítal kdyby se film vyhoupl alespoň na modrou barvu, nejideálnější by potom bylo v rozmezí 40-50%. Ale to si neberte tak, že bych kvůli tomu tomuhle snímku nadržoval, mé hodnocení je spravedlivé vůči ostatním filmům (nebo alespoň většině) a snad symbolizuje, že milovníkům béček, tentokrát dokonce i krvavých béček, se bude s nejvyšší pravděpodobností líbit a uspokojí i snad touhy vidět vyrvané páteře ze zad, srdce z hrudníků nebo uškvaření hned celého těla. To vše dělá, ještě společně s nějakými drobnostmi (opět v asylumském slova smyslu) jako je dobré herecké obsazení, nebo alespoň lepší než normálně, a hezkou hlavní hrdinkou, tento film zatím nejlepším od Asylum, co jsem měl tu čest vidět a s úsměvem ho můžu zařadit mezi jedny z nejlepších televizních nebo video filmů vůbec. K tomu i tak trochu napomáhá fakt výborný a démonický hlas mumií, který se opravdu ale opravdu povedl, a i hlavní záporačka, která polovinu stopáže pobíhá před kamerou nahá. Prostě "skvělý" film :-)

• 14.11.2011  18:30
    Nekromancie (2009)

Co to bylo za blbost? Z celkem zajímavého nápadu a pěkných masek, doprovázených špinavou a depresivní atmosférou, snad ani nešlo víc podobný film posrat a poslat ho do šedi podprůměru. To, co ze začátku vypadalo na tajemné torture porn s prvky exploitationu, podobné sérii Saw a s děsivými pekelnými monstry, se totiž zvrtlo v nudné a příliš komplikované životní drama s pouhými hororovými prvky a s často nudnými a zbytečně dlouhými monology. Z celého filmu nejde soucítit s jedinou postavou, jelikož se všechny s ubíhající stopáží stávají proradnějšími a proradnějšími krysami. Herecké obsazení je lehce nadprůměrné, ačkoli občas kolísá. V celkovém dojmu to ale příliš nevadí. Co je největším problémem Necromentia je paradoxně ona stopáž, která nemá ani standardních 90 minut. Příběh se odehrává ze tří stran, které ubíhají po sobě a nejzajímavější z toho je bohužel až ten třetí, z čehož první i druhý jsou docela nudný (u druhého stojí za zmínku "prase" se sebevražednými sklony). Prostě celkově hořké zklamání, těch 40 minut co se mi to stahovalo jsem se na to fakt těšil, ale bohužel se film nerozjel a nerozjel a když už to začalo být zajímavý, tak naběhli závěrečné titulky. Přemýšlel jsem mezi dvěma a jednou hvězdičkou, ale když nad tím tak přemýšlím.. Tak může být Necromentia ráda, že jí nedám Odpad!...

• 12.11.2011  18:00

Všechny záhadné nestvůry se nemusí nutně vyskytovat jenom v neprůstupných pralesech nebo v nejhlubších jezerech a oceánech, ale můžou se objevit i v mnohem chladnějších prostředí - v tomto případě je to Aljaška, ve které jsou ony příšery téměř dokázané. Americký dokument Monsters and Mysteries in Alaska se vydává po jejich stopách a krom dvou nestvůr, které nám představí, také zdokumentuje dvě pozorování UFO. To vše ve velmi poutavém stylu. Čekal jsem dokumentární snímek čistě kryptozoologický, ale nakonec ani ty dva příběhy o UFO, které dohromady zabraly půlku stopáže, neurazily a naopak potěšily svým skvělým rozložením a poutavostí. A to i navzdory tomu, že úplně poslední část byla také úplně nejslabší. Co se týče prvních dvou částí, které se zaměřily na dva opravdu zajímavé tvory, tak ty jsou bezchybné a budete je hltat jedna báseň. Celý dokument navíc také předkládá jemné důkazy o jejich existenci a při lovu jednoho z nich se možná i před kamerou objevil, ačkoli nebyl vidět. Prostě výborný snímek bez žádných větších chyb, snad až na jedinou - že to netrvalo ještě o něco déle.

• 8.11.2011  21:11
    Superman (1978)

Na Supermana bych málem zapomněl... První díl je rozhodně výborný a položil základy všem jiným super-hrdinům, kterých je dnes hromada (a bohužel většina z nich Supermana zastínila, ačkoli je to stále nepopíratelná klasika). Už jenom proto je kultem, a když se potom ještě přičte skvělé, téměř bezchybné, herecké obsazení, úžasná hudba (John Williams) a příjemně rychlé tempo, vyjde vám snímek s minimálním počtem chyb, mezi které například patří nulová akčnost. To docela hodně zamrzí, když se přihlédne k tomu, že Superman jako takový je skoro nezranitelný a všestranně dokonalý. Potom jsou tu ještě dva (tři pokud chcete) hlavní záporáci (Gene Hackman, Ned Beatty), kteří nejsou ani trochu hrozivý a člověku jenom rozum stojí, jak přišli na to, že se Supermana musí zbavit. To jenom navazuje na další otázka, jak to že všichni lidé okamžitě uvěřili v létacího muže co zvedá helikoptéry? Prakticky řečeno to mohl být pouhý dobře naplánovaný podvrh. Ale to jen tak mimochodem, musí se to samozřejmě brát hlavně jako dětský film. A tak taky funguje na jedničku, a do toho se musí také tradičně započítávat klišé závěr, kdy všechno skončí přihlouplým HAPPY ENDEM s minimální pravděpodobností :-).

• 29.10.2011  13:43

Ačkoli se poslední Batman (nepočítaje remaky) vozí na nejslavnějších jménech (Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Uma Thurman), paradoxně se jedná o nejhorší článek celé série. Temná atmosféra z prvních dvou dílů se poděla ta tam a dokonce i pověstná šílenost záporáků, se kterými se Batman střetává. Mr. Freeze se ještě občas ve filmu zasměje a navíc má skvělého hereckého představitele, ale Poison Ivy v podání skvělé, ale nerajcovní Umy Thurman, je protivná a mně osobně nudila k smrti. Když už jsem u té protivnosti, musím i opět zmínit Robina v podání opět průměrného Chrise O'Donnella, který je jedním z největších negativů celého filmu. Dalším negativem potom je často nudné scény, které postrádají jakoukoliv tajemnost a dramatičnost. Batman se stal pro své záporáky pouhou "překážkou", které nevěnují ani pořádně pozornost, a jeho představitel George Clooney mi nesedl, navíc se po většině filmu usmívá a to i přes to, že některé okamžiky by pro něj neměli být vůbec úsměvné. Jinak je herecké obsazení vynikající, především Arnold Schwarzenegger podává bezkonkurenční výkon. Hudba se od předchozího dílu výrazně zhoršila a z celé dosavadní série je bezesporu tou zdaleka nejhorší, a to i navzdory tomu, že jí podruhé skládal Elliot Goldenthal (třetí díl má podle mně nejlepší hudbu). Samotný závěr filmu je potom naprosto k smíchu a jedna z mála věcí, které dokázal film na jedničku, je smutný osud Alfreda (Michael Gough).

• 28.10.2011  22:00

V předchozím komentáři u Batman Returns jsem se zmínil, že mi představitel hlavní role Michael Keaton nesedí, proto jsem byl na třetí díl docela zvědavý, jelikož se herecké obsazení trochu změnilo a Batmana ztvárnil Val Kilmer, který se mi naopak hodně líbil, ale asi bych si na něj nezvykl. Potom mě ještě docela lákal Jim Carrey v roli Hádankáře a ještě pár dalších lidí v menších rolí, jako třeba Drew Barrymore (kterou mimochodem nemám ani trochu rád :-)). Rozjezd filmu byl tradičně zvládnut na výbornou a narozdíl od svých předchůdců si své tempo udržel po téměř celý zbytek stopáže. Co ho tedy sráží před první dva díly na kolena? Je tam hromada nelogičností, kterých se dopouštěl hlavně Hádankář, a potom ještě protivný Robin (průměrný Chris O'Donnell), který patrně totálně podělal i následující díl Batmana. Abych nestřílel do prázdna, uvedu jako příklad jednu z těch nelogičností: V jedné scéně má Hádankář krátké a zrzavé vlasy, ve druhé je má hnědé, a ve čtvrté opět zrzavé. To se furt přebarvoval nebo jak? :D To by ale zase až tak v celku nevadilo, hlavní je ten Robin.. Krom O´Donnella je herecké obsazení docela v pohodě, počínaje Valem Kilmerem a konče Michaelem Goughem všichni podávají výkon na výbornou. Tommy Lee Jones společně s Carreyem potom ještě navíc ztvárňují skvělé záporáky, opět ve stylu Jokera a Tučňáka - ujeté a "hravé". Ve shrnutí, i přes to že Batman má pro mě konečně charisma, zařazuje se v hodnotícím žebříčku Batman Forever až za své dva předchůdce, ačkoli ne o moc daleko.

• 27.10.2011  22:27

Tim Burton opět dokázal naservírovat pěkný a tajemný kousek, který se může, krom skvělého hereckého obsazení a výborné hudby pod rukou Dannyho Elfmana, také pyšnit úžasným záporákem, který se hravě vyrovnává Jokerovi z prvního (a několika dalších) dílu. Vlastně jsem i věřil, že by se mi dvojka Batmana mohla líbit více než předchozí díl, jelikož démonický zjev Dannyho DeVita a známá značka Kočičí ženy dokáže vyvolat krásné představy. A potom ještě, když první půl hodina krásně rychle odsýpá a ukazuje hlavní postavy filmu ve všech světlech, dá se tomu hodně lehce uvěřit. Samozřejmě se naskytl háček. Batmana jako komiksového hrdinu mám velmi rád, četl jsem s ním nejeden kvalitní komiks a to i navzdory tomu, že si jeho filmový svět začínám oprašovat až dnes. Bohužel nevím čím to je, ale jeho původní představitel Michael Keaton mi přijde strašně prkenný a tudíž i nezajímavý. Zásadní zvrat tudíž nastává, když se zde do hlavní role prodírá po zhruba třetině filmu Batman, a brzy na to také protivná Kočičí žena. Kladem zase na druhou stranu je, že potom se rozpoutává velmi zajímavý trojúhelník Dobro [Netopýr] - Neutrálnost [Kočka] - Zlo [Tučňák]. To hodně podporují skvělé herecké výkony Dannyho DeVita a Michelle Pfeiffer, která sice je svou rolí protivná, ale tak to asi i mělo pravděpodobně být. Dalším obrovským kladem je atmosféra, na který se film staví, a ruku na srdce, kanály pod městem a toxický odpad jsou o něco děsivější, než prostředí, ve kterém se odehrával první díl. Nebo to je alespoň můj osobní názor. Samozřejmě chápu, že se většině lidem více líbí jednička, ale zase si myslím, že kdyby tohle byl první díl a jednička by byla druhý díl, oblíbenější by byla opět jednička..