Vojcl

Vojcl

Lukáš Vojáček

okres Praha

homepage

33 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Můj absolutně nejoblíbenější film, který vřele doporučuji každému filmovému fandovi! Mistr dialogu Quentin Tarantino představuje svůj nejpropracovanější a nejoriginálnější snímek, který ovlivnil světovou kinematografii jako málokdo jiný. Celá plejáda známých herců tu předvádí snad své životní výkony (viz John Travolta, Samuel L. Jackson nebo Ving Rhames). Jeden z mála snímků, jenž baví i při opakované projekci.

 • poster

  Gauneři (1992)

  Absolutně geniální dílo debutujícího Quentina Tarantina, které se nebojím nazvat kultovním. Takhle originální snímek se objeví v kinech jednou, maximálně dvakrát za filmové desetiletí! Harvey Keitel, Steve Buscemi nebo Michael Madsen předvádějí pravděpodobně své nejlepší herecké výkony.Možná se někomu bude zdát, že film je až přehnaně brutální a vulgaritou se zde také nešetří. Jenže, podle mě to všechno ke Gaunerům patří a přidává ději na autentičnosti! Je nutno se na snímek dívat s nadhledem. Ve mě osobně Gauneři žádné násilnické sklony nevzbuzují a jestli v někom ano, tak je to prostě vyšinutý magor.

 • poster

  Kmotr (1972)

  Mistrovské zpracování knižního bestselleru Maria Puza. Lépe to snad ani nešlo. F.F. Coppola představuje nejslavnější a nejlépe natočený mafiánský příběh všech dob. Marlon Brando jako Don Corleone opravdu září a i většina ostatních herců si se své postavy náležitě užívá.

 • poster

  Rocky (1976)

  Brilantní film pro všechny správné chlapy! Dokonalá ukázka ze života člověka, který šel tvrdě za svým cílem a dosáhl ho.Stallone sice není nijak výjimečný herec,ale to v tomto snímku vůbec nevadí, on tu totiž hraje sám sebe!!! Nesmím zapomenout zmínit nezapomenutelný soundtrack.

 • poster

  Baramui paiteo (2004)

  Jeden z nejlepších asijských filmů, který jsem měl tu čest vidět. Není to jen bezduchá přehlídka bojových umění (i když i těch soubojů není málo),ale má to i velice slušný příběh a herci, především ústřední hrdina jsou úžasní. K tomu působivý hudební doprovod a tradičně skvěle propracované bojové scény. Nemám co dodat!

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Opravdu mimořádný filmeček, který hodnotím jako jeden z nejlepších evropských projektů všech dob. Scénář ani na chvilku nenudí, dost autenticky popisuje život narkomanů až z toho místy mrazí. Drsný příběh střídají humorné situace a po shlédnutí na každém divákovi zanechá nesmazatelnou stopu. Nesmím zapomenout vyzdvihnout herecké výkony (hlavně v případě Ewana McGregora) a také výborně zvolenou hudbu.

 • poster

  Ong-bak (2003)

  Naprosto dokonalé! Tolik ohromující akce jsem snad ještě v žádném akčňáku neviděl. Zdá se,že Bruce Lee nebo Jackie Chan konečně našli svého nástupce. Doporučuji nejen fanouškům podobně laděných filmů.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  My name is Forrest..Forrest Gump! Ve světové kinematografii nenajdete žádný jiný příběh, který by tolik bavil a dojímal zároveň. Fantastický herecký chameleón Tom Hanks hraje svoji životní roli, skvěle mu sekundují i další (třeba výtečný Gary Sinise), režie, hudba, všechno tu dokonale funguje. Forrest Gump je prostě nesmrtelná klasika!!!!

 • poster

  Město bohů (2002)

  Jedním slovem BRILANTNÍ!!!! Takhle emocionálně silný film, který si vystačí i bez samoúčelného zobrazování násilí a citového vydírání jsem už dlouho neviděl. Neherci v hlavních rolích hrají bezchybně a i přes dvouhodinovou stopáž nemáte ani minimální šanci se nudit. Zasloužilo by si to Oscara a to nejen jednoho.

 • poster

  Taxikář (1976)

  Je to sice dost zvláštní film, který hlavně na první skouknutí asi nebude stravitelným pro každého. Po hlubším zamyšlení, se ovšem jedná o velice propracované komorní drama o lidské duši. Jeden z vrcholů Scorceseho tvorby a neuvěřitelný herecký koncert Roberta de Nira, jemuž skvěle sekunduje třeba i mladičká Jodie Foster nebo Harvey Keitel. Oprávněně se Taxikář řadí k nejlepším filmům všech dob!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace