Vojcl

Vojcl

Lukáš Vojáček

okres Praha

homepage

33 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Quentin Tarantino

  Co ještě dodat o člověku o němž bylo napsáno snad vše. Filmový génius a maniak v jedné osobě. Každé jeho dílo, ať už z pozice scenáristy nebo režiséra je doslova kultovní záležitostí. Způsob jakým dokáže z béčkového námětu vytvořit nezapomenutelný filmový zážitek je hodný obdivu a celkově si nemyslím, že existuje originálnější tvůrce, který by svým stylem ovlivnil tolik lidí a měl tak skálopevnou základnu fanoušků. Ten člověk prostě zbožňuje film a je to na jeho práci poznat:-)

 • foto

  Jean-Jacques Annaud

  Podle mého názoru nejlepší evropský režisér, který sice nenatáčí každý rok, ale každá jeho práce má něco do sebe a dokáže mistrně zfilmovat naprosto vše - od válečného velkofilmu (Nepřítel před branami), přes životopisná dramata (Sedm let v Tibetu), románové adaptace (Jméno růže) až po takové jedinečné snímky jako Medvědi nebo Boj o oheň, kde si vystačí jen s úžasnou kamerou, jednoduchým fungujícím příběhem a minimem textu.

 • foto

  M. Night Shyamalan

  Další nesmírně originální režisér, který dokáže pracovat s atmosférou jako nikdo na světě. Také jeho pověstné dějové zvraty na konci každého snímku mě vždycky dostanou a vždycky mu to "sežeru" i s navijákem!

 • foto

  Jan Hřebejk

  Pro mě v současné době asi nejlepší domácí filmař, jenž dokáže vtipně a jednoduše vystihnout atmosféru doby o níž vypráví. Jen málokdo dokáže tak skvěle kombinovat humor s vážnými ne-li tragickými událostmi. Jeho díla Pelíšky, Musíme si pomáhat nebo Horem pádem bych zařadil mezi nejlepší české filmy všech dob!

 • foto

  Robert Rodriguez

  Skvělý tvůrce a častý spolupracovník Quentina Tarantina, jeho filmy mají hodně podobný styl a obsazuje i stejné herce. Nejvíce na něm obdivuji, že dokáže i s minimálním rozpočtem natočit vynikající biják a svá díla si natáčí prakticky kompletně sám, kromě režie stíhá i kameru, střih nebo produkci, což se dnes vidí málokdy.

 • foto

  Martin Scorsese

  Už 40 let je stálicí Hollywoodu a pořád dokáže natočit něco nového a neokoukaného. O kolika dalších režisérech tohle můžeme říct? Nejvíce si však cením jeho starší tvorby. Snímky s Robertem de Nirem jako Taxikář, Mafiáni, Casino, Zuřící býk.. všechny patří do zlatého fondu světové kinematografie.

 • foto

  Takeši Kitano

  Asijský Quentin Tarantino, i když on sám by se tak asi nenazval :-) Originální umělec, jakých v Asii moc není. Nejen výjimečný režisér, ale i herec či autor. Jeho tvorba je nezaměnitelná.

 • foto

  Oldřich Lipský

  Jeden z nejlepších českých režisérů všech dob. Hlavně jeho komedie z 60. a 70. let to je prostě klasika, která neomrzí ani po letech.

 • foto

  Christopher Nolan

  Větší část kariéry má pořád ještě před sebou, přesto bych ho už teď zařadil k největším osobnostem současného filmu. Nolan je úžasný vizionář, který svým jedinečným uměním dokáže přetavit i zdánlivě druhořadý námět v dokonalou podívanou. Jeho filmy jsou možná plné hollywoodských klišé, on je však dokáže podat tak neotřelým způsobem, že jedině jemu jsem je schopný totálně "sežrat".

 • foto

  Darren Aronofsky

  Jeden z mála mladých originálních tvůrců současného filmu. Snad nikdo nedokáže tak jako on, natočit na miniaturním prostoru příběh o všedních lidských problémech tak brilantně depresivním způsobem, že vám ještě hodinu po závěrečných titulcích běhá mráz po zádech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace