Pirabin

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 18.7.2016  00:31
    Holidays (2016)

Strašně dlouho jsem neviděl povídkový film, kde by byla většina dobrá. Tady to fakt tak je. Kulhají asi jen dvě, z nichž jedna je od Kevina Smitha, který se tímhle a Tuskem přesouvá z mých oblíbených autorů mezi autory, kterým by neškodila pauza. Vánoce a Velikonoce by si zasloužili celovečerák, zatímco Dni otců, Matek a Svatému Patrickovi fakt sluší ten krátkej kabátek, kde si člověk užije že je to artsy, ale zároveň to netrvá tak dlouho, aby to iritovalo. Novej rok je slabej a Halloween od Smitha je nejslabší (sakra, nepochopím jak může někdo udělat slabou horrorovou povídku o nejlepším horrorovým tématu a naprosto bez atmosféry).

• 2.4.2016  21:56
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

Stále se z toho finále zpamatovávám.

• 17.10.2015  00:03

Mám strašně rád povídkové filmy a mám strašně rád Halloween. Tenhle film trpí na jednu věc - a to, že je toho moc. 11 příběhů narvat do 90 minut je na nic. Zbývá cca 8 minut na příběh a než se nadějete jste o dva příběhy dál, aniž byste vstřebali třeba ten dobrý. A těch dobrých fakt pár je. Hned první díl je docela fajn Urban legenda, pak je tam úžasně vtipná srdíčková záležitost ohledně omáže k Pátku 13. (víc říct by byl spoiler) nebo pokus o Wanovinu. Nějaké věci mají času málo, nějaké jich mají zbytečně moc a navíc film nespojuje hlavní linka, ač jsou na jiné díly odkazy nebo se postavy potkávají, ale rozhodně to není na úrovni výborného Trick 'r Treat. Pokud hledáte dobré Halloweenské povídky, tak si dejte raděj ten. Alespoň nebudete muset koukat na podivnou povídku o dívce, která nemůže mít děti a je pavouk nebo čarodějnice a mučí Jeníčka a...jo vůbec nevím o co tam šlo.

• 6.9.2015  21:31

Dlouho jsem se tomu vyhýbal protože ta dvojka byla tragická, ale tohle bylo překvapivě hodně fajn. Moc pěkně se pracovalo s cestováním časem a retrem. Scénář byl moc fajn, bylo ale vidět, že režie scénář tak trochu nestíhala a spousta nápadů, co na papíře vypadala suprově nebyla dost dobře využitá. Sakra, chci vidět další díly s Brolinem a Smithem!

• 24.8.2015  13:53
    Fantastická čtyřka (2015)

Odmítám tomu dát jakoukoliv hvězdu. To není film, je to polotovar z něčeho, co mohl být film.

• 27.5.2015  22:21

Víc Bree Olson a dal bych hvězdy i dvě. Kromě ní v tom filmu totiž není nic. Absolutně nic. Což je nejvíc cítit u příběhu a "humoru".

• 9.5.2015  02:44
    Maggie (2015)

Pozor, Arnie může klamat! Jedna se o pomalý a dusivý drama otce a jeho dcery. Nečekal bych, že někdy uvidím Arnolda v týhle poloze a upřímně řečeno - nebylo to vůbec špatný. Já nemám výtku. Kamera, zvuk, režie...všechno tohle tu perfektně funguje. Jediné, co může tomuhle filmu ublížit je zklamání, když si ho někdo pustí s předpokladem, že se jedná o zombie horror. Místo toho ho totiž čeká komorní drama s hromadou deprese a na zombie člověk téměř ani nenarazí.

• 1.2.2015  23:49
    Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

Překvapení! Seriál o kterém jsem vůbec nic neslyšel a dozvěděl jsem se o něm jen díky tomu, že někdo napsal na FB, že to bude startovat. Perfektní atmosféra severských detektivek, která ale naznačuje, že něco nemusí být tak jak na první pohled vypadá a ten žánr možná bude nakonec trochu jiný (nechci spoilovat). Navíc suprový obsazení...a ta příroda!

• 1.1.2015  20:52
    Revival (2013)

Byl jsem donucen koukat na Revival. Strašně špatná řemeslničina se nefunkčním obsazením. Postavy jsou absolutně bez jakékoliv chemie mezi sebou a půlce z nich ani nevěřím, že tu hudbu poslouchali, natož že ji hráli. Vtipy jsou špatně zrežírovaný a vůbec nefungují, nemá to žádný rytmus a je to neskutečně táhlý.

• 2.12.2014  18:21
    Mroží muž (2014)

Film o osamělém námořníkovi, co unáší lidi a chce z nich udělat mrože. Jo, přesně tak. To to je a na tom to stojí a padá. Kevin Smith ten nápad fakt nezvládá ukočírovat a celkově ten mix nechutností a humoru se rozpadá. Přitom ten potenciál v tom příběhu je... Navíc ve chvíli, kdy se tam objeví asi nejhorší a nejdivnější role jednoho známýho herce, kterej je divnejma rolema proslulej. Jestli v tom filmu ale někdo hraje fakt dobře, tak je to Michael Parks, kterej naprosto úžasně ty přechody mezi hrůzou a humorem zvládá a vytváří úžasnýho záporáka.

• 17.9.2014  23:46
    Pod kůží (2013)

Film, co mne naučil nenávidět lesníky. Na ten film jsem se absolutně netěšil, ale nakonec si mne to úplně podmanilo.

• 1.9.2014  23:37
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Budu na to hodnej. Za každej moment, kdy jsem se alespoň malinko pousmál dám hvězdičku.

• 21.8.2014  01:08

Výborný námět. Výborný začátek, výborný konec, ale bůhvíproč je mezitím nic moc zajímavé komorní divadlo.

• 1.8.2014  11:09

Nejlepší Marvelovka, co zatím vyšla. Nejlepší letní blockbuster, co zatím vyšel. Je vidět že Gunnův tým si při tvorbě hrál. Vlastně by se dalo říct, že je to jeho příběh - příběh chlápka, co tvořil pro Tromu a Slimáky a pak dostal šanci ukázat Hollywoodu, že to taky zvládne. Stejnej odpadlík jako hrdinové z jeho filmu. + Když počítám scénu po titulcích jsou ve filmu tři camea úžasnější jak Stan Lee.

• 23.7.2014  20:38

(nemůžu se rozhodnout mezi silnou 4 nebo slabší 5)

• 12.7.2014  11:39

Přidávám jednu hvězdičku, protože mi to tu přijde zoufale podhodnoceno.

• 9.7.2014  23:39
    Občan pes (2004)

Taková thajská Amélie.

• 8.7.2014  00:02

Dlouho se mi nestalo, že bych vydržel u filmu čtyři hodiny v kuse a s otevřenou pusou poslouchal.

• 30.6.2014  17:38
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Po pilotu: Tak jo, tohle mne zklamalo. Na tenhle seriál jsem se strašně těšil, protože ta zápletka mi přišla super, ale celý je to strašně povrchní se špatnou expozicí a někdy zase naopak podivně zmatený. Je to pilot, já chápu, že té expozice musí být víc a prostě do 50 minut se to někdy musí nacpat nepříjemným způsobem, ale v tom případě naprosto nechápu prázdný, nic neříkající scény, který se dali vyplnit právě funkční expozicí.

• 13.6.2014  22:29
    Empire (1964)

Eeeeh...jak se tohle sakra hodnotí?

• 8.6.2014  23:23
    Drákuloviny (1995)

Přidávám hvězdu navíc za Leslieho.

• 4.6.2014  11:21

Bylo by to 3/5, ale pro ten nápad a realizaci...

• 31.5.2014  12:52

Ten film je neskutečně nekomfortní. Nemá silnější dějovou linii, přestože dějové linie jsou tam hned tři. Navíc všechny tyhle linie nevypráví příběh, ale prostě nosí jednotlivé Chytilovské motivy příběhu: "Proč tvůj syn kope?" "Jen ho nech ať kope. Všichni bychom se měli naučit kopat." "Kdybychom kopali všichni, tak se ukopem." Stejně tak postavy jsou spíš nositelé jednotlivých motivů a myšlenek, což společně s absencí silnější linky vytváří to, že ty motivy nefungují vedle sebe.Faunovo velmi pozdní odpoledne těch motivů má taky spoustu, ale jednotná silná linka nám o ně udržuje zájem, tady v nás nemá co udržovat zájem o postavy a motivy, které se okolo nich vyskytují. Zájem se díky třem liniím, z nichž se linie A prolíná s linií B, z nichž linie B a C se odehrává jakožto film ve filmu linie A. O tom, že ten film je obsahově chvílema hnusnej se nedá diskutovat, k čemuž se režisérka IMHO vyjádřila prostřednictvím jedné z postav: "Ona se bojí říct prdel? Ona je nahatá a bojí se říct prdel?". Něco jinýho je kamera. Já chápu obsahovej hnus a chápu, že ta kamera ho má umocňovat, ale tohle jsou přesně ty věci, co odlákávají diváka od docela zajímavých motiv. Navíc vše zabíjí dvouhodinová stopáž. Takže ve zkratce: Je to moc dlouhý, hnusný a lyrický, ale není to špatný.

• 31.3.2014  05:17

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale kvůli zajímavý technický stránce dávám ty čtyři.

• 11.3.2014  12:39
    Resurrection (TV seriál) (2014)

Výborná práce se scénářem. Mám však strach, že tuhle kvalitu seriál nemá šanci udržet. Snad se budu mýlit. Edit: Po dvou dílech stále 5 hvězd.

• 8.2.2014  22:00
    Mistr (2012)

Pěkný film s partou lidí co pěkně hrajou.

• 15.1.2014  12:42
    Stalo se (2008)

Chvílema je to vážně vážně špatný a v pár momentech docela dobrý. To byl asi Shyamalan uprostřed té zrůdné mutace.

• 5.1.2014  14:26

Takhle podělat moji oblíbenou knížku. Fuck you Hollywood. Fuck you hard.

• 28.12.2013  11:37

Nejhorší projekt Tomáše Magnuska...

• 11.12.2013  23:53

Původně jsem dal 4, ale postupem si uvědomuju že víc jak 3 si to nezaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11