bigjames

Jakub Holubec

Česko

• 22.11.2017  13:37
    Interstellar (2014)

Takhle má vypadat katastrofický snímek z prostředí vesmíru, ne jako trapné Gravity. Interstellar má parádní tajuplnou atmosféru, silný příběh, který má hlavu a patu a vynikající obsazení. Vše skvěle doplňuje výborná hudba z dílny Hanse Zimmera. Film se mě silně dotkl, hlavně kvůli vztahu hlavního hrdiny s jeho dcerou, citová stránka je tu naprosto klíčová.

• 21.11.2017  11:14

Velkolepý a epický historický velkofilm vyprávějící jeden z největších příběhů o svobodě a víře. Snímek vyniká skvělou výpravou, díky které člověk doslova cítí atmosféru starého Egypta a prožívá spolu s hlavními aktéry jejich osud. Casting perfektní - Yul Brynner si podmaňuje každou scénu, ve které se objeví a Charlton Heston jako Mojžíš také nezklamal. V menší roli potěšil také Vincent Price a oku lahodí zejména pohled na Debru Paget a Anne Baxter. Mnoho diváků zřejmě odradí stopáž filmu, ale ani jediná scéna nebyla zbytečná, včetně všech detailů, které dohromady tvoří mocné poselství. Nejen izraelský bůh, ale hlavně Cecil B. DeMille zde ukázal svou velikost.

• 20.11.2017  19:55

Kvalitně vystavěné drama s mnoha prvky napětí, zároveň však také snímek, který diváka dokáže pobavit. Mé vysoké hodnocení pramení hlavně z nadšení, které mi přinesli herecké výkony zúčastněných. Pochvalu zaslouží zejména velmi vtipný Alastair Sim, bezchybný Michael Wilding a kouzelná Jane Wyman.

• 20.11.2017  17:00
    Paprika (2006)

Velmi zajímavý nápad a takřka dokonalé grafické zpracování bohužel ke spokojenosti nestačí. Příběh samotný je dost zmatený a není dvakrát jednoduché se v něm orientovat, to je ale asi jediná výtka. Jinak mě sledování filmu hodně bavilo.

• 2.11.2017  17:06

Akce je v tomto filmu poměrně dost povedená, ale atmosféru původních a jediných opravdových Sedmi Statečných tu není cítit vůbec nikde. O velmi chabých a trapných vtípcích radši vůbec nemluvím.

• 23.10.2017  09:30

Ultimate Edition. Mně se to líbilo. Jistě, děj je místy vyprávěn trochu komplikovaně a člověk si může připadat zmateně, zvlášť při rychlém přechodu mezi jednotlivými scénami. To je ale asi jediný nedostatek, jinak je Úsvit spravedlnosti velmi povedený komiksový blockbuster. Představitelé jednotlivých rolí se do svých postav dokázali vžít (a to jsme se Afflecka tolik báli, že?), filmu nechybí výborná akce i politicko-novinářská zápletka. A za vše svědčí fakt, že mi vůbec nepřišlo že prodloužená verze má tři hodiny, uteklo to krásně a vůbec jsem se nestihl začít nudit. Dobrá práce.

• 22.10.2017  21:26

Brilantní filmařská záležitost. Dokonalé dialogy spolu s nezapomenutelnými hereckými výkony vytvářejí silný, napínavý, ale zároveň zábavný příběh. Velmi originální.

• 22.10.2017  09:24
    Total Recall (1990)

Výborné sci-fi se zajímavým příběhem a prostředím a s nádhernou blonďatou bytostí, kterou svět zná jako Sharon Stone.

• 19.10.2017  10:54

Lehce nadprůměrný špionážní thriller, kterému punc výjimečnosti dodává ústřední dvojice - vtipný Robert Redford a nádherná, okouzlující Faye Dunaway. Závěr a pointa také za jedna.

• 18.10.2017  22:47

Velmi povedené a originální filmové zpracování známého románu Julese Verna. Výborný humor a krásná čeština k tomu.

• 18.10.2017  21:00
    Mlčení (2016)

Příliš dlouhé, zbytečně natahované, utrpení křesťánků vůbec nepůsobí věrně a Adam Driver i Liam Neeson mohli být využiti více. Neeson mě jako jediný ve filmu alespoň trochu zaujal, jinak to je celkem o ničem.

• 9.9.2017  10:35
    Letec (2004)

Výborné drama s komediálními prvky, silným příběhem a celou plejádou hvězdných tváří. Film je samozřejmě postaven na výkonu Leonarda, jehož charisma je radost sledovat. Scorsese nezklamal.

• 3.8.2017  16:10

Skvělá čtvrtá série posouvá Black Sails kvalitou zpátky k první sezoně, kterou jsem až dosud považoval za jasně nejpovedenější. Tvůrci seriálu nám naservírovali spoustu zajímavé akce, nečekaných zvratů a silných momentů. Jednotlivé postavy opět bojují o sympatie diváka a volbu mu rozhodně neulehčují. John Silver s Flintem rozehráli skvělou hru a konečně se mi začal líbit i dříve nevýrazný guvernér. Návrat ke kořenům jednoznačně chválím, čtvrtá série má jen minimum nedostatků. Poslední dva díly parádní, tajemné prostředí ostrova rozhodně závěru celého seriálu dodalo potřebnou šťávu. Nejoblíbenější postavy: Jack Rackham, Anne Bonny, Charles Vane, James Flint.

• 2.7.2017  12:57

Další důkaz toho, že kvalitní herecké obsazení ještě automaticky neznamená kvalitní film. Parta vojáčků/vědců se jede podívat na ostrov, kde jsou hned na začátku rozděleni na několik skupin, které se potkávají s pavouky, dřevoubrouky, lebkouny, domorodci, válečnými veterány a (pozor!) s Králem Kongem. Souboje s monstry ale nejsou ničím jiným než scénkami, které absolutně nejdou dohromady, a tak se o příběhu v tomto filmu nedá mluvit. S každým dalším pokusem o nějakou vtipnou hlášku je to celé čím dál trapnější, dialogy jsou velmi slabé. Ještě že se všichni spojili, aby nebohého Konga zachránili, to bylo opravdu dojemné. Brie Larson naprosto otřesná. Občas to docela hezky vypadalo, to mi ale fakt nestačí.

• 18.6.2017  12:58

Dokonalé a nádherně temné.

• 18.6.2017  12:07

Film mě docela dost bavil, a to hlavně díky Jackovi, hlášky ostatních postav až tak povedené nebyly. Zaujaly mě také nové tváře a umím si představit, že právě na nich tvůrci postaví další díly série. Jinak to ale byli klasičtí Piráti. Spoustu neuvěřitelné akce, koně táhnoucí celý dům, co nejvíc rádoby komediálních scének a zamotaný příběh, který mi tentokrát přišel dost slabý. Ani Salazar mě nepřesvědčil. V první polovině snímku jsem se ale častokrát zasmál, a tak dávám ***.

• 12.6.2017  23:52

Příjemná komedie s kvalitním hereckým obsazením. Příběh je sice dost čitelný, ale není to na škodu. Film pobaví a má ideální délku, takže člověka nestihne začít nudit.

• 12.6.2017  00:58

Režisér Alan Parker předvedl výbornou práci a natočil snímek, kterému osobně nemám co vytknout. Jednotlivé scény na sebe skvěle navazují a vytvářejí silný jednolitý příběh o tom, kam až může sahat lidská nenávist. Gene Hackman si zde vystřihl jednu ze svých životních rolí a Willem Dafoe v Kristových letech mimo jiné dodává filmu alespoň špetku humoru pro odlehčení. Opravdu výborná záležitost, která splnila to, co od kvalitního filmového díla očekávám. Vzbudila ve mně silné emoce.

• 11.6.2017  20:49

Zajímavý film o jednom nevšedním manželství. Elizabeth Taylor exceluje a s Richardem Burtonem vytvářejí skvělé duo, hereckým výkonům se nedá vyčíst vůbec nic. Jen škoda že zhruba od poloviny filmu trochu uvadá tempo a na nějaký nový impuls či pořádné překvapení musí divák čekat až na samý závěr.

• 11.6.2017  07:41

Shlédl jsem film, který má s Assassin's Creed společný jen název. Těch pár vizuálně krásně vypadajících skoků z 15. století nepočítám. Místo toho aby se děj odehrával právě ve středověkém Španělsku, tak převážně sledujeme mix Útěku z vězení, Plánu útěku a Matrixu v současnosti. Všichni se přitom pídí po lahodném magickém jablku, pravděpodobně i ten orel, kterého vidíme v každé druhé scéně. Dialogy jakoby vůbec neexistovaly. Všechny byly stupidní a bez jiskry. Tvůrci to tady vzali za hodně špatný konec a výrazně pošpinili známou herní značku.

• 10.6.2017  15:01
    Donnie Darko (2001)

Director's cut. Hluboká, mysteriózní tragédie plná poznání a moudrosti. Naprosto skvělý Jake Gyllenhaal, jehož vzdor mě neskutečně bavil a nádherná Jena Malone.

• 9.6.2017  15:36
    Modrý samet (1986)

Kdyby Lynch vypustil spoustu šíleností, které se do děje nehodily a akorát vytvářely chaos a namísto toho vystavěl na kostře příběhu dramatickou detektivní zápletku (včetně mysteriózních a erotických prvků), udělal by asi lépe. Možná by pak film nevypadal jako křečovitá snaha udělat z obyčejného kluka hrdinu, který objasní všechny tajemné záhady, utěší v posteli pološílenou zpěvačku a nakonec získá i ne moc hezkou blondýnu.

• 8.6.2017  17:01
    Orel Eddie (2016)

Velmi příjemná sportovní komedie o britském klukovi, který si plní dětský sen. Snímku není moc co vytknout, na pět hvězd to ale není. Jako negativum beru to, že mi trvalo téměř polovinu času filmu než jsem si našel vztah k hlavnímu hrdinovi. Nakonec mě ale přesvědčil. Jackmanovi role sedla a líbily se mi i reálné záběry z OH v Calgary.

• 7.6.2017  21:04
    Spojenci (2016)

Krásný film s výborným příběhem, který nechává člověka po celou dobu sledování v napjatém očekávání. Romantická rovina snímku také nemá chybu, chemie mezi ústřední dvojicí funguje parádně. Zemeckis potvrdil, že je skvělý režisér a převedl na stříbrné plátno další zajímavý příběh. Hodně mě bavila první část filmu, Casablanca vypadala opravdu věrně, ale stejně tak i ostatní lokace. Někomu možná chybělo víc akce, ale vynahrazuje to napětí a opravdu luxusní herecké výkony dua Pitt/Cotillard.

• 16.5.2017  16:05

Kvalita postupně upadá a postavy v seriálu už moc nemají čím překvapit. Dějový zvrat v podobě příjezdu guvernéra považuji za nešťastný, vše se tím zpočátku spíše brzdí. Vane si zasloužil epičtější konec a válka Anglie proti alianci Pirátů a otroků zatím působí trochu směšně. Negativa směřuji spíš na první díl a závěr série, který mi připadal dost utahaný. Jinak pořád skvělá zábava, ale doufám, že čtvrtá série přinese něco nového, jinak se asi začnu nudit.

• 7.5.2017  13:27

Oceňuji pěkné mladé dívky a krásnou australskou přírodu. Jinak není moc o čem mluvit. Nesmyslné básnické blábolení většiny zúčastněných, které nedává žádný smysl a hledání nehledání ztracených dívek, které mají na starosti dva stydliví gayové. Celou dobu se ve filmu neděje prakticky nic a je dobrý akorát tak na usnutí. Snaha byla, nicméně realizace notně zaostává za nápadem.

• 7.5.2017  13:21
    Čelisti (1975)

Téměř dokonalý film. Výborná tajemná atmosféra, krásné záběry a skvělá práce s kamerou. Temnou kulisu snímku ještě podtrhuje fakt, že žralok není ve filmu mockrát vidět, ale je ho všude cítit. Ostatně další díly série ukázaly, že sázka na tento postup je rozhodně lepším nápadem než nechat v záběru plavat obřího umělého žraloka. Vše skvěle doplňuje další z parádních prací Johna Williamse a i herecké výkony je nutno pochválit.

• 7.5.2017  13:14

Velmi zajímavý a netradiční western, který neláká na tuny akce, jako třeba remake Sedmi statečných, ale v poklidném tempu nám nabízí jednoduchý příběh, který však nenudí. Trojice Russell, Wilson a Fox funguje výborně, všichni působí ve svých rolích velmi věrohodně. Občas je sice film opravdu až moc roztahaný, a tak to na plné hodnocení není, osobně ale řadím Bone Tomahawk mezi nejlepší westerny posledních let.

• 2.5.2017  20:34

Druhá série mě bavila o něco méně než ta první, a to zejména kvůli tomu, že se děj odehrával převážně v Nassau, osobně mi chybělo více scén z moře, tak jako tomu bylo v první sezoně. Zpočátku mě také moc nechytily flashbacky z Flintovy minulosti a Miranda je snad jediná postava, která je mi vyloženě nesympatická. Plusů je ale samozřejmě mnohem více. Jednotlivé postavy se postupně vyvíjí a je velmi zajímavé sledovat, jak získávají či ztrácejí sympatie. Hodně mě baví Kuchař, který se postupně vypracovává výš a výš a fandím také Jackovi s Anne, stali se z nich jedny z mých nejoblíbenějších postav. To platí i o Max, která má nakročeno k titulu nové královny Nassau. Zmíním se ještě o Vaneovi, který byl podle mě v druhé sérii jedním z nejlepších charakterů. Naopak postava Eleanor jakoby trochu ztrácela šťávu. Kamera opět excelentní, stejně tak zápletky v ději a celkový dojem více než skvělý. Hlavně poslední epizody série neměly chybu.

• 26.4.2017  22:10

První série Black Sails má velmi slušné tempo, nenudí a je ideálním zahájením seriálového pirátského dobrodružství. Postupně se dozvídáme více a více informací o jednotlivých postavách, jejich ambicích i motivech a nutno říci, že snad ani o jediném charakteru nelze říci, že by byl nezajímavý. Záporák z Dnes Neumírej Toby Stephens je pro roli Flinta ideální, zvládá ji s bravurou. Hodně se mi líbí práce s kamerou a celé zpracování působí velmi živě. A to jak plavby po rozbouřeném moři, tak politika a intriky v Nassau. Velmi povedené jsou i námořní bitvy. První sérii nechybí ani nějaký ten drsnější moment a o odhalená poprsí také není nouze, což je rozhodně plus. Některé díly ovšem byly pojaty s trošku rozvážnějším tempem a část událostí působila nevěrohodně či mi do zajeté koncepce nezapadala. Celkově se ale jedná o velice povedený rozjezd seriálu a jsem zvědavý, co bude následovat.