Slavík a růže (1967)

"Smrt je vysoká cena za jednu červenou růži," zabědoval slavík. "Život je každému velice drahý. Je tak příjemné sedět v zeleném háji a pozorovat slunce v jeho ekvipáži ze zlata a lunu v její ekvipáži z perel. Tak líbezná je vůně hlohu, tak líbezné jsou zvonky schovávající se v údolích a vřes kvetoucí na kopcích. Jenže láska je víc než život, a co je srdce ptačí ve srovnání se srdcem člověka?"

Navždy svoji (2013) (seriál)

Nevím, co je horší. Zda opět ten výběr elity nebo to, že na to může někdo koukat s tím, že to dokáže dobře ohodnotit. Dokumentární??? To snad né. Připadám si, že vždy přepnu na jiný program. Opravdu chceme tohle na !ČT! vidět? Nevím, co tím chtěl básník říct - vlastně vím, z obsahu, ale za mě se to teda vůbec nepovedlo. Co takhle vyzkoušejte překonat svůj osobní rekord při sledování tv pořadu v tom, kolikrát vám během něj hlavou proběhnou věty typu to je ale blbec, to je kráva, je tohle vůbec možné.... apod. V tom případě bych dala plný počet. Nejvíc je mi líto asi těch dvou malých kluků. Mít za matku pornoherečku a "otce" lempla co se jí nechá vydržovat...snášet jejich nálady, rozepře a věčný hulákání...úžasný dětství.

REC (2007)

"Mladá televizní reportérka" mě v podstatě od začátku do konce svým chováním neskonale sra.a tak, že jsem jí ten závěr téměř přála. REC pro mě není nic víc než další vyšuměná hororová tuctovka - jednou stačí. Kamera na kvalitě hodně ubrala.

Nová noční můra (1994) odpad!

Něco tak dementního a zoufale zbytečnýho jsem dlouho neviděla. Po shlédnutí asi 3/4 filmu, kdy jsem prostě nemohla dál a vzdala sem to, jsem ohodnotila dvěma hvězdama. Tak říkajíc snaha se cení. Ale aby to bylo fér, dokopala jsem se k dodívání a s velkou radostí hodnocení měním. Ty dvě si to totiž absolutně nezaslouží.

Krysáci (2008) (seriál)

Ukázka toho, jak by večerníček neměl vypadat.

Bídníci (2012)

Příběh Bídníků znám, ale přiznám se, že jsem až doteď neměla osobní zkušenost s celou, ať už jakoukoliv interpretací. Od Bídníků v tomto podání jsem byla známými odrazována a připouštím, že kdybych na něj nešla do kina, doma k podívání a poslechu ho vyhledávat nebudu. Muzikály nejsou mým oblíbeným žánrem a stejně jak tu někteří píší, i já jsem zatím našla sympatie pouze k Moulin Rouge a to s tím, že některé pasáže jsem vytrvale přetáčela. Nicméně Hooperovi Bídníci se mi líbily. Snesla bych daleko více dialogů a daleko méně záběrů do obličeje. Anne Hathaway na mě působila neskutečně křehce a Hugh Jackman ukázal, že není jen dobrým hercem. A můj oblíbený Russell Crowe - vzhledem k tomu, že jako zpěváka ho už nějakou dobu znám, jsem moc ráda za to, že si držel svůj styl (i přes to, že některými je to zavrhováno).

Deník Anne Frankové (2001) (TV film)

Příběh dospívající dívky, která si přála být co nejdříve ženou. Měla svůj svět, své sny, toužila poznat první lásku... Neskutečně dojemný a krutý životní osud. Film na něj nahlíží s větším rozhledem, v knížce se Anna zpovídá zejména ze svých pocitů a myšlenek. Doporučuji projít si obojím - pohled na Annu a její život se tak vzájemně doplní. Aspoň mě se pak lépe hledaly odpověďi na otázky, které mě napadaly. Je těžké uvěřit tomu, že se tenkrát děla taková hrůza. Představa čím vším si tito lidé museli projít ve mě vyvolává velkou lítost a zároveň vztek. Pátrám ve své paměti....co jsem dělala,když mi bylo 13, 15 let? Vzpomínky na první lásku... Ale i pocity coby matky nad myšlenkou, že mi někdo bere děti s vědomím toho, že už je nikdy neuvidím. Hodně smutná jsou ta úmrtí těsně před osvobozením táborů. Nezbývá než si přát a věřit tomu, že se to již nebude opakovat. Rozhodně film doporučuji, vzhledem k tématu je moc pěkně udělaný.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Lepší tři. Táhne hlavně herecké obsazení, ale chvilkama jsem se dost dobře nasmála.

Ovládací panel
5 bodů